Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

..vahh....vahh..!

figgaro

Önerilen İletiler

Konu başlığı haklı çıkma çabası e buna göre bir tespit yapmak gerekecek tabi. Hak nedir ki hak'lı çıkalım, üstelik hak için nereden çıkalım değil mi? :)

Figgaro bir sözün var aşağılarda (yoksa yukarılardamıydı) çok tuttum. Kurtarıcı beklemedim hiç, sonra o kurtarıcıdan nasıl kurtulacağımı düşünürüm....Bende, bende, bende. Kurtarıcı beklemek ve kurtarıcıyı hayal etmek hiç anlayamadım bir şey. Ve bana çok alçaltıcı geliyor. Kimi kimden kurtaracak ki bu kurtarıcı, ne yani insanlar egolarının ve haklı çıkma çabalarının esiri olacaklar sonra birbirlerini yiyecekler ve biri gelip kurtaracak mı? Aptallar mı bunlar. Yemesinler birbirlerini. :D

Bugün burda hava kasvetli ve yağmurlu... Sıkıcı ve uykulu bir gün. Vakit harcıyorum bol bol, nasılsa bedava.

:)

Neyse figgaro bende takıldım hikayelerinin peşine umarım sakıncası yoktur. Sonra haklı çıkmaya çalışmayalım birbirimize... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 583
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Konu başlığı haklı çıkma çabası e buna göre bir tespit yapmak gerekecek tabi. Hak nedir ki hak'lı çıkalım, üstelik hak için nereden çıkalım değil mi? :)

Figgaro bir sözün var aşağılarda (yoksa yukarılardamıydı) çok tuttum. Kurtarıcı beklemedim hiç, sonra o kurtarıcıdan nasıl kurtulacağımı düşünürüm....Bende, bende, bende. Kurtarıcı beklemek ve kurtarıcıyı hayal etmek hiç anlayamadım bir şey. Ve bana çok alçaltıcı geliyor. Kimi kimden kurtaracak ki bu kurtarıcı, ne yani insanlar egolarının ve haklı çıkma çabalarının esiri olacaklar sonra birbirlerini yiyecekler ve biri gelip kurtaracak mı? Aptallar mı bunlar. Yemesinler birbirlerini. :D

Bugün burda hava kasvetli ve yağmurlu... Sıkıcı ve uykulu bir gün. Vakit harcıyorum bol bol, nasılsa bedava.

:)

Neyse figgaro bende takıldım hikayelerinin peşine umarım sakıncası yoktur. Sonra haklı çıkmaya çalışmayalım birbirimize... :clover:

evet sarduncum bende öyle düşünüyorum..insan, kendi kendinin ya efendisi yada kölesidir..haklı çıkma çabasının temelinde yatansa...kişiler birbirlerinin bilemediklerini beraberce öğrenmektense...birbirlerinin bilemediklerini ortaya çıkartmaya çalışmaları..tu kaka..çok yanlış..bakıpta göremeyebilir insan..zorca ve acıtıcı olan görüpte görmemezlikten gelmek...bilmeyenin dinlemesini severim..bileninde anlatmasını.. :) ...bazen suskunun müptelasıyımdır..bazende bülbül gibi şakıyanın..ama temiz olanın gönlü temiz olanın...

kasvet ve yağmur...ardından ılık bir güneşin doğmayacağı ne malum...bekle bak ..bekle..doğacaktır güneş...yok sakıncası yok...hikayeler hepimizin...bu çiçekte senin için... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SİSTEM MAYMUNLARI...

Koşar konar...sırıtışlar satar..olmuştur çarkın dişlisi...en önde gidenidir çanak yalamanın...tüh..tüh..tüh...angut demek ona...o güzelim angut kuşuna hakarettir..ahmak diyelim... :P ...evet...hep bir yakınmadır...sorumsuz yarınlara..dokunmayan yılan bin yaşamıştır ona..okumuştur da kimisi..yaladığı mürekkep matbaa kıskandırır...en idealistidir üniversite talebeliğinin...iş hayatının en dişlisi...dayanışmanın ayyuka çıkardığı çakalımsı sürüler...aslan düşmanları...

konuşur ..yutkunur..şapırdatarak ağzını dudak etrafında bir de dil gezdirir...fason dürüst..(dürüstçük.)..konuşur..konuşur..döverde döver.. havanda su...en iyi yaptığı...çizgili takımının çift dikiş olmayışı ütüsünün.yada saçına yaptırdığı meç sonrası fön ün bozulmayışıdır rüzgarda....heheyt..heyt..figgaro yine kabarır...kalkar tüyleri...alnındaki damarı (ar) şişmektedir...bırakırken fısıldatarak gazını, ıstırarak çekmiştir işaret parmağını :blushing: ...heyulalı saatlerin delirteç an ları...geçer dimi..geçer...geçer..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmemek değil ayıp ya da yanlış olan bilmediğini bilmemektir asıl yanlış olan. öyle bir dünya ki oyun içinde oyun, oyunu görecek ve oyunda etkili olacak oyuncular gerek bize. öğrenmek mi nasıl, nerede... bunca bildiğimizi sandığımız varken.

angut bir kuşmuş hakikatten bende bunu yeni öğrenmiştim. eşi ölünce öyle beklermiş başında kıprdamadan boş boş bakarmış ve açlıktan ölene kadar. hiç böyle seveniniz oldu mu ki angut dersiniz ap...a.

ben en çok bencil insan tanıdım kendine pek çok payeler yükleyende... ne kadar iyi huy varsa kendinde sanar ne kadar kötü huy varsa hep başkasında...

figgaro düşünsel gelişimime katkı sağlayacak insanlar aradım ben... ve arkadaşını cinsiyetinden önce insan kimliğiyle farkedebilenleri... bu kadar zormudur insanları karşı cins olarak görmeden dost olabilmek. şeytan azabta gerek... bütün iyi duygular esir mi alındı, nerede çocukluğumun arkadaşları... mahalleler arası kavgalara giderken bir ordu gibi olup cinsiyetsiz kavgalar ederdik... ve cinsiyetsiz arkadaşlıklarımız vardı.

sonra biz mescite Kuran kursuna gittik hoca bize cinsiyetlerimizi öğretti. :excl::excl: erkeklerle beraber oynamak sakıncalıdır dedi. ve o günden sonra farkettim ben arkadaşlığın cinsiyetini.

:clover::clover: bu çiçeklerde sana ve bütün kabul edenlere gelsin... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmemek değil ayıp ya da yanlış olan bilmediğini bilmemektir asıl yanlış olan. öyle bir dünya ki oyun içinde oyun, oyunu görecek ve oyunda etkili olacak oyuncular gerek bize. öğrenmek mi nasıl, nerede... bunca bildiğimizi sandığımız varken.

angut bir kuşmuş hakikatten bende bunu yeni öğrenmiştim. eşi ölünce öyle beklermiş başında kıprdamadan boş boş bakarmış ve açlıktan ölene kadar. hiç böyle seveniniz oldu mu ki angut dersiniz ap...a.

ben en çok bencil insan tanıdım kendine pek çok payeler yükleyende... ne kadar iyi huy varsa kendinde sanar ne kadar kötü huy varsa hep başkasında...

figgaro düşünsel gelişimime katkı sağlayacak insanlar aradım ben... ve arkadaşını cinsiyetinden önce insan kimliğiyle farkedebilenleri... bu kadar zormudur insanları karşı cins olarak görmeden dost olabilmek. şeytan azabta gerek... bütün iyi duygular esir mi alındı, nerede çocukluğumun arkadaşları... mahalleler arası kavgalara giderken bir ordu gibi olup cinsiyetsiz kavgalar ederdik... ve cinsiyetsiz arkadaşlıklarımız vardı.

sonra biz mescite Kuran kursuna gittik hoca bize cinsiyetlerimizi öğretti. :excl::excl: erkeklerle beraber oynamak sakıncalıdır dedi. ve o günden sonra farkettim ben arkadaşlığın cinsiyetini.

:clover::clover: bu çiçeklerde sana ve bütün kabul edenlere gelsin... :)

** Bilmemek değil ayıp, yanlış olan bilmediğini bilmemektir asıl...

** düşünsel gelişimime katkı sağlayacak insanlar aradım ben...

** arkadaşını cinsiyetinden önce insan kimliğiyle farkedebilenleri...

"Seviyorum seni arkadaşım...

Cinsiyetinden önce kalbini ve beynini..."

Çicekler için teşekkürler...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover::clover: bu çiçeklerde sana ve bütün kabul edenlere gelsin... :) [/color][/b]

Sevgili Sardunyam...

Öylesine cümleler ki bunlar..kayıtsız kalmamı imkansız hale getirdi..

Çocukluğumuzun o cinsiyetsiz arkadaşlıkları maalesef o günlerde kaldı..

Biliyorum kabullenmek zor..bu ve buna benzer pekçok şeyi..

Lakin hayat amcam kıra döke,saça savura dikte ediyor,yoğuruyor da yoğuruyor seni..

Artık kırık dökük,yenilmiş ve yorgun kabulleniveriyosun herşeyi..

En ihtiyaç duyduğumuzdan uzak kalıyoruz böylelikle...

Dostluktan!

Tam kalbinin ufak bir köşesini açıcak oluyosun birine ansızın..

O da açıyor kendiliğinden..

Hah diyorsun..

Ne güzel!

Anlıyor beni..

Bende onu..

Sıcacık oluyorsun o hissin tesiriyle..

Çözülüvereceksin,dökülüvereceksin izin verse..

Ama olmuyor işte!

O tılsım karşındakinin cinsiyetini hatırlamasıyla son buluyor..

Kimbilir belki de hiç unutmamıştı!

Uzun lafın kısası Sardunyam benim böylelikle karşı cinsten hiç dostum olmadı..Laga luga yaptığım arkadaşlarımı kastetmiyorum..şööle derinlemesine..bunu çok istedim..böylesi bi dostluğun hayallerini kurdum..ama şimdilerde sadece ve sadece bi ütopya olduğunu kabul ettim.

Uzattığın çiçeğini büyük bir zevkle kabul ediyorum :)

Bende sana bunları gönderiyorum :clover::clover::clover:

Bilmem bu seni rahatlatırmı ama, yalnız değilsin -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HAYALETLE DANS..... :)

Yakışmış, isabetli...heheyt..heyt..şayanı takdir... :lol: ...sağolasınız..hakkınızdır bir çiçek.. :clover: ..

insan kaderini değiştiremiyorsa onu sevmeli... arkadaş- dost..insan kendine ne kadar dost ..kendine..ne kadar aldatmaz kendini..azmı tapındık yakındıklarımıza...amma ahenk yapıtaşıdır samimiyetin...gülmeli yine ..sevmeli (önce kendini)..azsada çoksada karşındaki...

cinsiyet..terminoloji birliği ve empati...cinsiyet farklılığında görülmemeli hor karşıdaki...doğuramaz ki adam...yoktur sakalı kadının..zıtlıkların birlik ilkesi..yaradılış gereği...malesef..öyle uygun görülmüş... :online2long: ...hem bilinmeli...aynı şeylerin düşünüldüğü bir yerde hiçbirşey düşünülmüyor demektir...

figgaro herkezin dostu..... :devil: ..... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MASUMİYET..... :blushing:

İnsanın masum olduğu iki hal vardır..birincisi; doğumundan yedi yaşına kadar olan zaman, ikincisi; ölü olduğu zaman.. ;) ... öyledir böyledir şöyledir..vs..vs..

birde hermafrodit ler vardır.. :lol: ...işine geldimi kadın(cık) gibi davranan...işine geldimi erkek(cik) gibi davranan..her memeli kadındır ama..her kadın dişi değildir..her sakallı adamdır ama..her adam erkek değildir...karıştırılmamalı roller..

kuralları vardır her oyunun...yoktur kuralsız oyun...ve yaşamda bir oyunsa kurallarına göre oynanmalı..şayet oynanmıcaksa kurallarına göre..o oyuna hiç girilmemeli..yani yaşanmamalı...

dürüstlük mesela ne kadar gerekli yaşamda...

Sokrates in çağlara bildirisi...dürüstlük en yüce erdemdir..dürüstçe irdelenmeyen bir hayat ..yaşamaya deymez.. der...

düşünsel gelişime katkı sağlayacak insan...sarduncum güzel düşünüş...sana bir ara demiştim hatırlarsan...özünde güzellik olmayanın bilgeliği şeytanlıktır..çünkü şeytan da bir bilgedir.....

algı önemlidir...öğreten yada anlatan istediği kadar anlatsın..dinleyen algılayamadıktan sonra yoktur hiçbir önemi...dinleyenin kaliteliliği dinleteni kaliteli kılar..

cinsiyet gözetmeksizin iletişim kurabilmek zordur...hazım gerektirir..kutsanası irade...şehvet yüklüdür insan..ayartıcılar kol gezer en gizlimizde bile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

geçerken yoldan ayağım kayar..

tepişir damda tekir ile şopar..

ulan susun derim değildir mart..

mart bizim abey der..değil sende mart..

kaldırırken bakracı sızladı belim...

sen değilmisin ağartan saçım telim..

şimdi giderim de bilmem neylerim..

beklemen ha narinim ben dün gelirim... B)

kalın sağlıcakla uyku vakti geldi.... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gecekuşu bende seni seviyorum :clover:

Diloş senide seviyorum ve sende yalnız değilsin :clover:

Figgaro edebiyat ustası düşünsel gelişimimin arkadaşı seni de seviyorum :clover:

Şeytan ayrıntıda gizlidir ama hangi ayrıntıda olduğunu kestirmek zordur. Bazen karşı cinsin karşı cins olduğunu düşündüğünüzde sinsice sızar yüreğinize oysa zor olmamalı insanı insanca sevmek. Eğer o yürek esir edilmediyse şehvete.

Kabullendik çoktan bize zor gelen pek çok şeyi. Hazmetmeye çalışıyoruz. Bir söz varya iki şey gittimi gelmez "biri gençlik diğeri sağlık" çocukluğumuzun saflığını çok uzaklarda bıraktık. Şimdi hepimiz biraz şeytan biraz melek olduk. Bu ikisi ihtiyaca göre çıkıyor ortaya. :)

Farkındalığımın farkındamısınız, tepkiselliğimin doruğundayım. Benimle birlikte tepki gösterenlere bu çiçekler... Gösterdiğimiz tepki ahlaksızlığa, samimiyetsizliğe ve bütün önyargılara... :clover::clover::clover:

Haydi şimdi bende uyuyayım, uyurken yeni düşler kurayım. Yarın çok güzel olsun dileyim. Bütün ülkeme ve bütün insanlarımıza. Cinsiyetsiz, mezhepsiz, kutupsuz arkadaşlarımız olsun. İnsan olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HAYALETLE DANS..... :)

Yakışmış, isabetli...heheyt..heyt..şayanı takdir... :lol: ...sağolasınız..hakkınızdır bir çiçek.. :clover: ..

insan kaderini değiştiremiyorsa onu sevmeli... arkadaş- dost..insan kendine ne kadar dost ..kendine..ne kadar aldatmaz kendini..azmı tapındık yakındıklarımıza...amma ahenk yapıtaşıdır samimiyetin...gülmeli yine ..sevmeli (önce kendini)..azsada çoksada karşındaki...

cinsiyet..terminoloji birliği ve empati...cinsiyet farklılığında görülmemeli hor karşıdaki...doğuramaz ki adam...yoktur sakalı kadının..zıtlıkların birlik ilkesi..yaradılış gereği...malesef..öyle uygun görülmüş... :online2long: ...hem bilinmeli...aynı şeylerin düşünüldüğü bir yerde hiçbirşey düşünülmüyor demektir...

figgaro herkezin dostu..... :devil: ..... :lol:

Hayaletle Dans… :)

Zor ama şiirsel olsa gerek!Bir de güzel tarafından bak!Hayal olduğu için gerçek bir acı yaşatmaz sana..bir hayal..istediğin hayali seçme lüksüne sahipsin ve istediğinde dansa nokta koymayı da..bir hayal sana ne yapabilir ki? -_-

Herkesin Dostu Sayın Figgaro.. :w00t:

Samimiyet ve dürüstlük demişsin..bu iki erdemde var sende..Dürüstsün zira inanmadığın bir şeyi sırf şirin görünmek adına savunmuyorsun..”cinsiyet gözetmeksizin iletişim kurmak zordur..şehvet yüklüdür insan” demişsin..Sadece zor değil imkansızdır senin için öyle değil mi? :( Merak ettiğim bu ırzı kırık dürtünün bütün bir karşı cinsi kapsayıp kapsamadığı? Bu noktada kadın beynim çuvallıyor.Bizlerin bu duyguyu hissetmesi için öncelikle sevmesi yada aşık olması gerekiyor..Diğerlerinin tamamıyla dost olabiliriz biz ve hiçbir caydırıcı dürtümüz harekete geçmez.Lakin sizde nasıl oluyor? Bu duygunun tetiklenmesi için sadece karşı cins olması geçerli ve yeterli koşul mudur? Eğer böyleyse çok yazık..bütün şiirlere,bütün şarkılara ve dökülen onca gözyaşına..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Figgaro edebiyat ustası düşünsel gelişimimin arkadaşı seni de seviyorum :clover:

Şeytan ayrıntıda gizlidir ama hangi ayrıntıda olduğunu kestirmek zordur. Bazen karşı cinsin karşı cins olduğunu düşündüğünüzde sinsice sızar yüreğinize oysa zor olmamalı insanı insanca sevmek. Eğer o yürek esir edilmediyse şehvete.

Kabullendik çoktan bize zor gelen pek çok şeyi. Hazmetmeye çalışıyoruz. Bir söz varya iki şey gittimi gelmez "biri gençlik diğeri sağlık" çocukluğumuzun saflığını çok uzaklarda bıraktık. Şimdi hepimiz biraz şeytan biraz melek olduk. Bu ikisi ihtiyaca göre çıkıyor ortaya. :)

Farkındalığımın farkındamısınız, tepkiselliğimin doruğundayım. Benimle birlikte tepki gösterenlere bu çiçekler... Gösterdiğimiz tepki ahlaksızlığa, samimiyetsizliğe ve bütün önyargılara... :clover::clover::clover:

Haydi şimdi bende uyuyayım, uyurken yeni düşler kurayım. Yarın çok güzel olsun dileyim. Bütün ülkeme ve bütün insanlarımıza. Cinsiyetsiz, mezhepsiz, kutupsuz arkadaşlarımız olsun. İnsan olsun...

Bak Figgaro, hikayelerinin tek takipçisi ben dilim bundan böyle.Buralarda bi yerlerde düşünen,düşündüğü için farkeden ,fark ettiği içinde tepki gösteren nadide bir çiçek var artık. :):clover: Öyle hissediyorum ki onunla çıkılan her yolculuk mükemmel olacaktır...Şu cümlelerin sahibi öylesine dolu ki;bilgiyle,yaşanmışlıkla,duyguyla..bunlar bir duman olup buram buram tütüyor satırlarında..Dolmuş ta taşıyor hatta..Senin gibi..Benim gibi…

Eh,öyleyse güzel Sardunyam.. taşarak dökülelim ayrı ayrı ırmaklardan.. aynı denizde buluşmak üzere.. :clover:

Ha,bu arada Sardunyam bende seni sevdim hemde çok…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynı denizlerde buluşmak, ahhh ne kadar güzel bir cümle...

elbet birgün buluşacağız bu böyle yarım kalmayacak. ikimizinde saçları ak, öyle durup bakışacağız...

ben Nazım'ı da sevdim, Necip Fazıl'ı da, taraf olamadım insanlar arasında. Şiirleri sevdim, çok sevdim. Şairleride sevdim o yüzden. bütün duygulular az biraz şairdir. şiir duygu işidir. ve dikkat ettiyseniz en çok aşk şiirleri yazılmıştır ve nedense en güzelleri ayrılığın şiirleri... :(

Canım Sezen'im söylemiş, çokta güzel söylemiş... ben bu yüzden hiç kimseden gidemem, gitmem... unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir... acının insana kattığı değeri bilirim küsemem... acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir... :clover:

bende gidemeyenlerdenim hiç gidemedim... gitmedim... ama gidenler çok oldu... ve sonra düşündüm sanırım sonsuz dostluk diye birşey yok... aşk gibi, sevda gibi, dostluklarda bitiyor... ve gitmeyi sevenler gidiyor... olan her zaman kalanlara oluyor... hepimizin hayatından çekip gidenlere gelsin bu çiçekler de... :clover::clover::clover:

diloş sevmek emek ister ve aslında sevmek kolaydır. zor olan kendine fazlaca değer verip yalnız kalmaktır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sarduncum..canım benim..ettin beni onuruze..zıplarım şu an sandalyemin üstünde... :clover: ...derlerki herkezin yalancı olduğu yerde en dürüst yalancılığını kabul edenmiş...biz onu yapıyoruz..yani birbirimize kurnazlık yapmıyoruz...ben mükemmel bir insan değilim..savaşırım(kendimle) verirken tercihlerimi..çoktur ayartıcı...tanımalı kendini insan...zayıf olduğunu...ve kendi içre tutmalı zincirini..acıtmamalı canını en mahremiyetinde masumun..

etik ve ahlak...öyle acınası hallerdeki...daha öncede konuştuğumuz gibi...bence..insan biyolojik evrimini tamamladı ama..psikolojik evrimini tamamlıyamadı.....umarım varırlar farkına...atik te anlam değişti...ahlak sa artık ahlaksız... :) ..

ne güzel dileklerin ve düşlerin var senin öyle...umarım olurda..birkerecikte olsa..kedi oğlan doğurur... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayaletle Dans… :)

Zor ama şiirsel olsa gerek!Bir de güzel tarafından bak!Hayal olduğu için gerçek bir acı yaşatmaz sana..bir hayal..istediğin hayali seçme lüksüne sahipsin ve istediğinde dansa nokta koymayı da..bir hayal sana ne yapabilir ki? -_-

Herkesin Dostu Sayın Figgaro.. :w00t:

Samimiyet ve dürüstlük demişsin..bu iki erdemde var sende..Dürüstsün zira inanmadığın bir şeyi sırf şirin görünmek adına savunmuyorsun..”cinsiyet gözetmeksizin iletişim kurmak zordur..şehvet yüklüdür insan” demişsin..Sadece zor değil imkansızdır senin için öyle değil mi? :( Merak ettiğim bu ırzı kırık dürtünün bütün bir karşı cinsi kapsayıp kapsamadığı? Bu noktada kadın beynim çuvallıyor.Bizlerin bu duyguyu hissetmesi için öncelikle sevmesi yada aşık olması gerekiyor..Diğerlerinin tamamıyla dost olabiliriz biz ve hiçbir caydırıcı dürtümüz harekete geçmez.Lakin sizde nasıl oluyor? Bu duygunun tetiklenmesi için sadece karşı cins olması geçerli ve yeterli koşul mudur? Eğer böyleyse çok yazık..bütün şiirlere,bütün şarkılara ve dökülen onca gözyaşına..

ahh..diloşum..diloşum..canım benim..pambuktan elyafım..anlamazsın hala beni... :( ...kadın erkek ilişkileri diye bir yer var forumda...ve orada erkekler eşlerini neden döver diyede bir topik...bu konular üzerinde orada baya bir yazışmıştım..rica etsem bir bakarmısın oraya..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bendeki hayal gücü..üüüüüüfff...üffff...katar yeri göğü birbirine..işte odur mesele ..odur..düşünselliğimdir yıpratan beni..katarım anlam en içi boşa bile...korkarım incitmekten düşümdeki hayali bile...

yeri geldi bir duvar da oldum karşımdakine..konuştukça yankısı kendine gelen sesinin..görüntüsünü bir bulut..isterik bakışlarını espri..duyduğu aşkı bana, bağlamışımdır anlattığım hikayelerime..yani..zor değil imkansız demişin..şehvetin bendeki haline..yazıııkk...tanımalı önce..tanımalı..yargı ardından gelmeli...gerekirse yargılanan boynunu kendi koyar kılıç altına...haklılığın karşısında..

değil kimse masum..daha öncede söyledim..hiçbir caydırıcı dürtümüz geçmez harekete demişin..çok yazık demişin şiirlere ..şarkılara..dökülen onca göz yaşına.. :unsure: ..

vay bana..vay bana...bir erkeğim ben bilinmeli bu... :lol: (gülmek geldi içimden)...kim..kimler..nasıl yazar..nasıl şakır şarkısını..ağlayınca gözyaşımıdır döktüğü.. bilinmez..o anki histerikliği...

**şiirlerim çocuklarımdır..şarkımı dağlara dönük yönüm hora teperek söylerim..dökmedim daha gözyaşı..ağlarken..hıçkırmadımda...

**şimdi gider figgaro..sahile.. annesi deniz bekler onu...dökmelidir içini...içli..içli... :( ...

bu arada..hepinizedir... :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşk bir lünepark gibidir figgarocum ne kadar da doğrusun. ve kustuk bütün lüneparklara :blushing::P

biz yalancıların en masumuyuz sanırım yalancılığımızı kabul edebilmişiz. ve masum olmadığımızı da bilmişiz...

şehvet: bir saptırma metodu... bunun formülünü bildiysen çözersin ve çözdükçe korkmazsın artık kendinden...

üzülüyorum çok üzülüyorum hüzün sonsuz bir derya içimde... insanlar ve büyük çoğunluğu şikayetçiyken bütün bu dejenerasyondan kimse birşey yapma gayretinde değil... yine hazırcılık yine tembellik... asrın hastalığı vurdumduymazlık...

bak işte yine daldım derinlere ve kafam bozuldu yine... aman be sanane... diyemiyorum... :(

güzel çiçekler için teşekkürler figgarocum... bu dört yapraklı yoncalar çok içten yapıştırılmış sahte çiçekler gibi değil... en güzel çiçeği ben yollayayım da adım tarihe geçsin yarışında değiliz ne mutlu bize... :D

bunlarda gelsin bütün kendini bilenlere :):clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşk bir lünepark gibidir figgarocum ne kadar da doğrusun. ve kustuk bütün lüneparklara :blushing::P

biz yalancıların en masumuyuz sanırım yalancılığımızı kabul edebilmişiz. ve masum olmadığımızı da bilmişiz...

şehvet: bir saptırma metodu... bunun formülünü bildiysen çözersin ve çözdükçe korkmazsın artık kendinden...

üzülüyorum çok üzülüyorum hüzün sonsuz bir derya içimde... insanlar ve büyük çoğunluğu şikayetçiyken bütün bu dejenerasyondan kimse birşey yapma gayretinde değil... yine hazırcılık yine tembellik... asrın

hastalığı vurdumduymazlık...

bak işte yine daldım derinlere ve kafam bozuldu yine... aman be sanane... diyemiyorum... :(

güzel çiçekler için teşekkürler figgarocum... bu dört yapraklı yoncalar çok içten yapıştırılmış sahte çiçekler gibi değil... en güzel çiçeği ben yollayayım da adım tarihe geçsin yarışında değiliz ne mutlu bize... :D

bunlarda gelsin bütün kendini bilenlere :):clover::clover:

:clover:

Sevgili Sardunyam şunu itiraf edeyim..

Adgas-u ahlam gibi, çok şey söyleyip hiç bir şey anlatmayanlardan değil..

Az şey söyleyip çok şey anlatanlardansın..

Hasılı vel kelam yazını beğendim..:)

Ve saygı değer Figgaro..

Baştan sona okudum yazılarını..

Bu ne edebiyat bu ne konsantrasyon..

Geç farkettim topicini, ama bundan sonra takipcinim..

Gerçekten çok harika..

Okudukça okuyası geliyor insanın..

Başarılar sevgili arkadaşım..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynı denizlerde buluşmak, ahhh ne kadar güzel bir cümle...

elbet birgün buluşacağız bu böyle yarım kalmayacak. ikimizinde saçları ak, öyle durup bakışacağız...

ben Nazım'ı da sevdim, Necip Fazıl'ı da, taraf olamadım insanlar arasında. Şiirleri sevdim, çok sevdim. Şairleride sevdim o yüzden. bütün duygulular az biraz şairdir. şiir duygu işidir. ve dikkat ettiyseniz en çok aşk şiirleri yazılmıştır ve nedense en güzelleri ayrılığın şiirleri... :(

Canım Sezen'im söylemiş, çokta güzel söylemiş... ben bu yüzden hiç kimseden gidemem, gitmem... unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir... acının insana kattığı değeri bilirim küsemem... acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir... :clover:

bende gidemeyenlerdenim hiç gidemedim... gitmedim... ama gidenler çok oldu... ve sonra düşündüm sanırım sonsuz dostluk diye birşey yok... aşk gibi, sevda gibi, dostluklarda bitiyor... ve gitmeyi sevenler gidiyor... olan her zaman kalanlara oluyor... hepimizin hayatından çekip gidenlere gelsin bu çiçekler de... :clover::clover::clover:

diloş sevmek emek ister ve aslında sevmek kolaydır. zor olan kendine fazlaca değer verip yalnız kalmaktır...

................................................

Sardunyam.. :):clover:

İki şey Aşk ve Şiir…

Mutsuzlukla beslenir biri,

Biri ona dönüşür.

İkisi de düzeltilmez

Gelişir…

öyle sanıyorum Cemal Süreyya..ilhamlarımızı çoğunlukla mutsuzluktan alırız..o besler,o büyütür bizi ..ne zaman düştük kucağına bilmiyorum...ne vakit kaçıp kurtulmak istesek köşeden çıkıverir hınzır!gözgöze geldik mi onunla yapacağımız şey açıktır;sarılırız şiirlere,sarılırız şarkılara, onlardan medet umarız..acaba niyeti şiir yazdırmakmıdır sadece.. -_-

Gitmek…

Gidebilenler sıklıkla cesareti olanlardır ...daha başka iklimler, başka türlü heyecanlar peşinde yersiz yurtsuz bir yolculuğu seçerler..ardında bıraktıkları akıllarına bile gelmez çoğu zaman..ve siz bunu hissedersiniz...

Bir kısım gidenlerse tamamen korkaktırlar..kaçarlar her şeyden kendilerinden bile..yaşam sonsuz sanırlar..cesaretlerini toplayacakları günlerde gelicek diye düşünürler..amma velakin beklenen o gün hiçbir zaman için gelmez..gelse de çok geçtir artık..

Gidenler..

Şurası kesindir ki ardında izler bırakırlar..kimisi silik..kimisi derin..o izler ki bizden yeni bir insan oluşturur kimi zaman..işte bu sebepten önemlidirler, bana kalırsa çook…

Kalanlar…

Anı defterlerinde hazin bir sayfa daha açarlar..gelipte geçenlerden oluşmuş kalın bir anı defteri..hepsi başka türlü bir acı bırakmış ve senden daha önceki haline benzemeyen farklı bir insan yaratmıştır..kalanlar genellikle en derin izi bırakanı seçerler bu defterden…onu diğerlerinden ayrı tutarlar..zira o bu yeni benliğin en hoyrat hekeltraşıdır! -_-

Sardunyam sevmek aslında kolaydır demişsin…emin misin? O halde bunca giden..ve bunca üzgün insan niye var???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ahh..diloşum..diloşum..canım benim..pambuktan elyafım..anlamazsın hala beni... :( ...kadın erkek ilişkileri diye bir yer var forumda...ve orada erkekler eşlerini neden döver diyede bir topik...bu konular üzerinde orada baya bir yazışmıştım..rica etsem bir bakarmısın oraya..

Ahhhhh Figgaro..

Biz senlen bir girdaptayız farkındamısın?Ne zamandır içindeyiz bilmiyorum..Öylesine kuvvetli bir girdap ki kaçmaya çalıştıkça içine çekiyor.. dönüp duruyoruz öylece..

Sana yazık etmedim..seni yargılamadım da.. savunduğun bir şeyi açıklamanı istedim sadece..doğru anlıyabilmişmiyim diye..herneyse..

Masum olmadığımızı haykırır durursun..aksini iddia etmedim ki hiçbir zaman..olmadığımızı bilirim…günah işlemeye,hata yapmaya programlanmış olduğumuzu da..ama irade adını verdikleri bir nesnede koymuşlar bu programa..ara sıra da olsa devreye girsin diye..hoş bazıları hiç kullanmadıkları için tanımazlar bile..bazılarına ağır gelir..kimileriyse düstur edinip onun için yaşarlar..

Sonuçta hayat tercihlerden ibarettir…

Seni anlayamadığımı söylemişsin…sanmam..

Asıl sorunumuz seni fazlaca anlamam olmasın sakın? :w00t::P:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

Sevgili Sardunyam şunu itiraf edeyim..

Adgas-u ahlam gibi, çok şey söyleyip hiç bir şey anlatmayanlardan değil..

Az şey söyleyip çok şey anlatanlardansın..

Hasılı vel kelam yazını beğendim..:)

Ve saygı değer Figgaro..

Baştan sona okudum yazılarını..

Bu ne edebiyat bu ne konsantrasyon..

Geç farkettim topicini, ama bundan sonra takipcinim..

Gerçekten çok harika..

Okudukça okuyası geliyor insanın..

Başarılar sevgili arkadaşım..:)

hoş geldin sedat..mutlu ettin.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....olay Atina da GEÇMEKTEDİR...

Sokrates günlerce evine gelmemiştir yine..orda burda davetlerde gezmektedir...aç karnınıda o davetlerde doyurmaktadır..üstünde eski bir fistan..ayağında epirmiş bir ayakkabı...tembelcenek bir adam..bir hafta sonrası aklına gelmiştir karısı ve çocukları olduğu...düşmüşken evinin yoluna ..yolda atina kadınlarının su doldurduğu bir çeşmede, karısını görmüştür su doldururken..ve gelerekten yanına ..hanım verde testiyi bi su içem...karısı.. çekil git başımdan.....nerdesin sen bir haftadır..çoluk çocuk naparız etmezmisin merak..herkezin erkeği çalışıp bakarken evine...sen edersin sağda solda lak..lak..

Sokrates serin serin..napayım hanım.kıramadım davet edenleri...hadi ya verde bi su içem..kızaraktan hanım..dökmüştür suyu sokrat ın kafasından aşağı...ve vuraraktan kafasına kovalamıştırda...açaraktan pergelleri kaçmıştır sokrat ordan...dileyerekten aman... :lol: ....

****gün gelmiş gün geçmiş...sokrat toplamış atina gençlerini meydana vermektedir öğütler..düşündürtmektedir gençleri tatlı..tatlı...sorarsan gençlere , sokrat en tatlı...ve konu aşktan ..sevgiden ..evlilikten açılmıştır..anlatırken sokrat...

gençler..geldiğinde yaşınız evlenin..güzel şeydir..sevgi..aşk..evlilik..falan..falan diye..evliliğn güzelliğini öğütlemektedir...ve..sokratın karısıyla olan tantanasını bilen kurnaz bir genç..sokrata...

ya hocam..sen böyle diyosun ama...senin hanım, seni günlerdir eve almaz...dırdırı hiç durmaz..hep tartışma münakaşa...bütün ahalide bilir ,bu halinizi...

sokrat..bitirdiğinde genç lafını...gülümseyerekten derki..sizi anlayan..sizi seven..titreten kalbinizi..tamamlayan.. bir kadın bulduğunuzda evlenin.. mutlu olursunuz..amma benimkisi gibi bir kadınla evlenirseniz filozof olursunuz... :lol::lol: ..

..hehuheheuheheuuu.... :P

canım arkadaşlarım nasılsınız...bir hikaye yazacak zaman bulabildim..ama okudum yazdıklarınızı..sarduncum..hassas arkadaşım benim..nasılda kattın renk topicimize... :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sedat hoşgeldin ve güzel düşüncelerine teşekkür ederim :clover:

diloşcum sevmek kolaydır ama insanlar zoru sever :P:clover:

figgarocum :blushing: hassasiyetim oralardan da hissediliyor demek. :clover:

günlerden bir günmüş, hayat kimseye yetmemiş. herkes sevgisizlikten şikayet edermiş ama kimse koşulsuz ve karşılıksız sevemezmiş. filazoflar oturup düşünmüşler ama onlarda çıkamamış işin içinden.

kaç milyar insan varsa yeryüzünde o kadar milyar sevgisizlik var demekki. böyle durumlarda insanlar hayalperest olmuşlar. düşler kurmuşlar düşlediklerine aşık olmuşlar.

güzel olan sevgili değil, aşığın gözündekiymiş... ya hep böyle söylerken şarkılar geçiyor aklımdan... ben severim şarkılarıda şiirler gibi... "güzelliğin beş para etmez bu bendeki aşk olmasa" :)

iyi yürekli düşünsel gelişimimin arkadaşı figgarocum, bende burda olduğum için mutluyum. şu forumun bana kazandırdıklarından biriside sensin diye düşünüyorum.

ya sokratın haline acıdım, dünya edebiyatının önemli şahsiyeti bile bir kadının elinde oyuncak olmuş. ya bravo biz kadınlara. :P kimleri oyuncak etmişiz elimizde...

her filazof biraz kaçıktır. ama bu kaçıklık çok sevimlidir. zaten düşünen insanların bütün bu düşünceler içinde kaçırmamaları pek olası değil. :D

hayatın sıkıntısından sıyrıldığım şu topicte tamamen doğaçlama yazdığım içerikli içeriksiz yazılarıma tahammül edenlere teşekkür ederim.

bu geceki çiçeklerimi... özeleştiri yapabilenlere vereyim... :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.