Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Genel Kültür Tarih Sorusu..

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

Osmanlı Padişahları Yavuz Sultan Selim'in Kutsal toprakları almasıyla beraber aynı zamanda halifelik ünvanını da padişalıkları ile beraber taşımışlardır.Bu halifelik ünvanını taşımalarına rağmen bana ters gelen bi eksikleri vardır.Sizce bu nedir..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılanlar haklısınız cevap bu.Hiçbir Osmanlı padişahı Hacca gitmemiştir.Bu devletin bekası için gerekliydi.Ama hem halife olup hem de hacı olmamaları bana ters geliyor doğrusu.Kimbilir belkide vekaleten olmuşlardır,yani yerlerine vekil göndermişlerdir..

Tebrik ederim Trevize..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hacı Murat daha komik olurdu demi?Hani Murat 124 lere derlermiş eskiden. :)

zaten murat 124 de osmanlı sülalesinden geliyor sen bunu biliyor muydun... aslında o murat 124 degil 124. murat :):w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

131.Murat'ın nesi oluyor o sultan. :w00t:

bak şimdi 124. murat var ya bir gün tebdil-i kıyafet dolaşırken ayağı dolanmış ve düşüvermiş düşünce de kafaya darbe almış tamam mı? ondan sonra başlamış hallüsilasyonlar görmeye... sürekli 131, 131 diyip duruyormuş millet acaip endişelenmiş bu duruma 131 ne demek diye... bunun üzerine forumun ay pardon memleketin en zekilerini bir araya toplamışlar ve onlara demişler ki bakın 131 ne demek bulamazsanız bu124 numaralı murat ölecek bizim acilen 131 e ihtiyacımız var.. bunun üzerine herkes başlamış düşünmeye.. o aralarda 124. muratın karısı kösmeyen sultan hamileymiş ve bebeğin doğmasına daha 2 ay varmış fakat gel gör ki o kadar üzülüyormuş ki üzüntüden erken doğum yapmış ve yeni bir erkek evlat dünyaya getirmiş... herneyse efendim bunun üzerine içeri cariyelerden biri koşa koşa girmiş padişahım gözünüz aydın bi oğlunuz oldu demiş... 124.murat işte tam bu sıradaaaa oohhhh beeee 131 demiş ve o sırada son nefesini vermiş... niye insanlar ölürlerken son nefeslerini verdi de aldı denmez onu merak ediyorsan bkn. bilmecweler ve zeka soruları... sonra efendimmmmm bunun üzerine yeni doğan bebeğe 131. murat adı verilmiş... aslında arada daha başka muratlar olması gerekiyormuş ama bunu insanlar padişahın vasiyeti olarak düşünmüşler. Yani anlayacağın 131. murata kadar toplam 131 murat gelip geçmemiştir, 125 murat geçmiştir :):P

yani sorunun cevabını veriyorum 124. murat, 131. muratın babası oluyor :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şahin'le Doğan'da torunları mı? :D

evettt kız senin tarih bilgin epey iyi haaaa bi de bak serçe var onların evcil kuşları bir de uzaktan akrabaları var var yabancı bu ama cok sıkı gorusurlermiş o zamanlar adı da ford taunus... serçe ve ford taunus benim cok sevdigim arabalardı valla bak aklıma ne guzel seyler geldi simdi...

dur bi hatırlatmaca yapalım

galeritr_serce.jpg

bi de modifiye edilmiş bayılırım ben modifiye arabalara :)

X78Taunus.jpg

bu da ben cocukken mahallemizin tek arabası olan arabanın markası... lacivertti ama rengi... hüseyin amca ölünce onu da sattılar. ben niyeyse cok uzulmustum :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evettt kız senin tarih bilgin epey iyi haaaa bi de bak serçe var onların evcil kuşları bir de uzaktan akrabaları var var yabancı bu ama cok sıkı gorusurlermiş o zamanlar adı da ford taunus... serçe ve ford taunus benim cok sevdigim arabalardı valla bak aklıma ne guzel seyler geldi simdi...

dur bi hatırlatmaca yapalım

galeritr_serce.jpg

bi de modifiye edilmiş bayılırım ben modifiye arabalara :)

X78Taunus.jpg

bu da ben cocukken mahallemizin tek arabası olan arabanın markası... lacivertti ama rengi... hüseyin amca ölünce onu da sattılar. ben niyeyse cok uzulmustum :(

Bu da benim akrabam herhalde.. :w00t::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hehehhehee komiksin vesselam :):w00t:

Sana benzer,gitte aynaya bak sen.. <_<:D

Stephen King'in bi romanı vardı.Canavar bir arabayı konu alıyordu roman.Romanın adı arabanın adından geliyor;GLORİA.. :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana benzer,gitte aynaya bak sen.. <_<:D

Stephen King'in bi romanı vardı.Canavar bir arabayı konu alıyordu roman.Romanın adı arabanın adından geliyor;GLORİA.. :w00t:

o benimmm işteeee böööööööö kork bendennnnnnnnnnnnnn :shuriken::chris::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.