Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslamda kölelik ve cariyelik

haksöz

Önerilen İletiler

Bir cami hocasının oğlu olarak din kitaplarını bolca okudum.Üniversite yıllarına geldiğimde müsbet bilimsel kitaplarıda bolca okuyunca dinlerin gökten inmiş olmalarının imkansız olduğu kanaatine vadım.Turan Dursun un din bu kitabını mutlaka okumanızı şiddetle tavsiye ederim.Kuran Hz.Ebubekir zamanında önce kitaplaştırıldı Hz.Osman zamanında eski kitaplar toplatılıp yakıldı ve yeniden düzenlenip kitaplaştırılıp islam coğrafyasına dağıtıldı.Bunu bütün basit araştırmacılar zaten bilir.İşte Bir yaratıcı tarafından gönderilmediğinin ispatlarını Turan Dursun un Din bu kitabında bulacaksıınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Tabi ki o çağda Arap kabile reislerinin köleliği kaldımaları gibi bir durum söz konusu değil. Ben de bunu onlardan beklemiyorum zaten. Çünkü onlar insan ve toplumsal üretim tarzının onlara dayattığının .

.

.

.

(Konu kölelik olunca; Spartaküs'ü selamlıyorum.)

sizi cok sevdim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

...islamda kölelik ve cariyelik vardır ama kısa orta ve uzun vadede ortadan kalkmıştır.en son 18.yüzyıllarda kendisini göstermiş ve hepten yok olmuştur.türk islam tasavvuf anlayışı bunu yok etmişştir.abd ve ingiltere bu huyundan yine vazgeçmemiştir.hatta o kadar ki:"...köleyi hıristiyan yapmış bir yanağına vuran efendin olursa diğer yanağını çevire dönmüştür?"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.