Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"DEMOKRASİ NEDİR"

fantastico

Önerilen İletiler

Benim de demek istedigim buydu zaten kardesim. Eger herkes senin gibi Turk Milliyetciligi yerine Turkiye Milliyetcilig yapsaydi ve bunu benimseseydi o zaman Bu memleketteki durum boyle icler acisi olmazdi.

Ama maalesef cogumuz hala MHP gibi irkci hareketleri destekleyip IRKCI Milliyetcilik yolunu seciyoruz. Senin gibi Turklerle her zaman dostluga hazirim ben bir Kurt olarak.

Taner

Memnun oldum Taner, Ben de Ali... Ben ne kadar Türksem, sen ne kadar Kürtsen , Bizde o kadar Türkiyeliyiz..

Türk Milliyetçiliğinin yanlış algılanmasından dolayıda, Sevgili Politikayla hemfikirim..Sen Tamamiyle Şövenizm den bahsediyorsun..Türk milliyetçiliğinin Şövenizmle yakından uzaktan bir ilgisi yok,, Ben mi yanlış algılıyorum şövenizmi bilemiyorum , Türk Milliyetçiliği neden seni bu kadar ürkütüyor bunuda bilemiyorum..Bilinen kötü örnekleri var ama , genelleme yapman yanlış olr , ben ne Milliyetçiler gördüm desem yalan olmaz, Gerçek milliyetçiler bunlar, Zaten genel anlamda bir yozlaşma var ülkemizde ve dünyada, bu yozlaşmadan sadece Milliyetçiler mi etkilendi? Hayır genel olarak ele almak lazım bu yozlaşmayı...Eğer adres verrirsek bir önyargı oluşmz mı hafızalarda, kutuplaşmalar böyle olmuyormu zaten..Biz aramızda belki bunları konuşuruz, birbirimizi anlarız, ama bu hep böyle olmaz... Kutuplaşmamak lazım, Demokrasi belkide Tahammül edebilme sanatıdır..Bunu becerebilirsek o zaman işte , Yükselen bir yıldız olacaktır Ülkemiz, Ve hepberaber gökyüzüne bakıp gülümseyeceğiz ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Memnun oldum Taner, Ben de Ali... Ben ne kadar Türksem, sen ne kadar Kürtsen , Bizde o kadar Türkiyeliyiz..

Türk Milliyetçiliğinin yanlış algılanmasından dolayıda, Sevgili Politikayla hemfikirim..Sen Tamamiyle Şövenizm den bahsediyorsun..Türk milliyetçiliğinin Şövenizmle yakından uzaktan bir ilgisi yok,, Ben mi yanlış algılıyorum şövenizmi bilemiyorum , Türk Milliyetçiliği neden seni bu kadar ürkütüyor bunuda bilemiyorum..Bilinen kötü örnekleri var ama , genelleme yapman yanlış olr , ben ne Milliyetçiler gördüm desem yalan olmaz, Gerçek milliyetçiler bunlar, Zaten genel anlamda bir yozlaşma var ülkemizde ve dünyada, bu yozlaşmadan sadece Milliyetçiler mi etkilendi? Hayır genel olarak ele almak lazım bu yozlaşmayı...Eğer adres verrirsek bir önyargı oluşmz mı hafızalarda, kutuplaşmalar böyle olmuyormu zaten..Biz aramızda belki bunları konuşuruz, birbirimizi anlarız, ama bu hep böyle olmaz... Kutuplaşmamak lazım, Demokrasi belkide Tahammül edebilme sanatıdır..Bunu becerebilirsek o zaman işte , Yükselen bir yıldız olacaktır Ülkemiz, Ve hepberaber gökyüzüne bakıp gülümseyeceğiz ...

Bana sorarsan milliyetcilik kibirden baska bir sey degildir. Hastaliktir. Elbette basarilarimizla gurur duymaliyiz ama o zaman basarisizliklarimizi da inkar etmemeliyiz. Yani durust olmaliyiz. Orta Dou halki maalesef buna alisamamistir.

Dedigim gibi MHP gibi hareketler, "Ne Mutle Turkum Diyene" gibi soylenimler benim Kurt olarak varligima balta vurar ver beni urkutur. "Ne mutlu Turkiye'liyim diyene" desek nasil olur? Milyonlarca Kurdum kalbini kazaniriz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taner kardeşim, Biz kardeşiz Kürt Türk kardeştir, Böyle düşünceler bize yakışmaz..

Eğer böyle düşünüyorsan, demekki Kürt Milliyetçilği yapmış olursun ki , buda senin söylemlerine ters düşer, o halde ki , bazı örgütlerin (pkk gibi) bu milliyetçilğin eseri olduğu düşünülür ki, bunu istemeyiz, Bence aşırı duygusal davranıyorsun..Doğu bölgemiz üzerinde yanlış politikalar uygulanmıştır ama Anadoludada bir çok kentimiz doğudaki bir ilimizden farklı bir durumda değildir, sosyal ve ekonomik açıdan ele alıyorum..Türkiye Gelişmekte olan bir ülke ve gelişmeyi durdurmak isteyen güçler bu söylemleri, ve bu oluşumları peydah ederek iki halk arasında bozgunculuk yapıyorlar..Bunu bir daha düşünmeni ve tarihi değişik kaynaklardan değerlendirirsen , ortak bir paydada buluşulabileceğini düşünüyorum..

_____________saygılar___________

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taner kardeşim, Biz kardeşiz Kürt Türk kardeştir, Böyle düşünceler bize yakışmaz..

Eğer böyle düşünüyorsan, demekki Kürt Milliyetçilği yapmış olursun ki , buda senin söylemlerine ters düşer, o halde ki , bazı örgütlerin (pkk gibi) bu milliyetçilğin eseri olduğu düşünülür ki, bunu istemeyiz, Bence aşırı duygusal davranıyorsun..Doğu bölgemiz üzerinde yanlış politikalar uygulanmıştır ama Anadoludada bir çok kentimiz doğudaki bir ilimizden farklı bir durumda değildir, sosyal ve ekonomik açıdan ele alıyorum..Türkiye Gelişmekte olan bir ülke ve gelişmeyi durdurmak isteyen güçler bu söylemleri, ve bu oluşumları peydah ederek iki halk arasında bozgunculuk yapıyorlar..Bunu bir daha düşünmeni ve tarihi değişik kaynaklardan değerlendirirsen , ortak bir paydada buluşulabileceğini düşünüyorum..

_____________saygılar___________

Turkiye'nin gelismesi onundeki engeller DIS GUCLER degil. BIZLERIZ. Duygusal davranmiyorum. Ben "Turkiyeliyiz" diyelim dedim. Turk olsun Kurt olsun milliyetcilik yasaklansin dedim. Anadolu halki birlik oslun dedim. Ama Turk Milliyetciligi var oldugu surece Kurt Milliyetciligi suclanamaz. Tip ki ABD'nin ve Israil'in nukleer silahi var ama Iran'a "senin olmasin" demesi gibi bir olay. Iki yuzluluk. Ya milliyetcilik dedigin toptan kalksin ortadan ya da Kurtlerin Milliyetciligi kinanmasin eger "Milliyetcilik kalkmasin" diyorsak!

Kalkip "Ne Mutlu Turkum Diyene" dersen ben Kurt olarak neler hissetmeleyim sizce? Ya da MHP'nin one surdugu "Turk halki diger halklardan ustundur" soylenimini Kurtolarak duydugum da nasil davranmaliyim? Hitler'de yapti ayni seyi, bakin nelere maloldu. Duygusal davranmiyorum, gercekler ortada!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Türk'üm ben Kürt'üm demekle insanlar irkci olmaz,bir defa bu yanlisi düzeltelim.Türk milliyetciligi Atatürk milliyetciligidir yani,demokrasi ve esitlige dayanir.Vatandaslik bagi ile Türkiye'ye bagli olan herkes Türk'tür.*Ne mutlu Türk'üm diyene*demek irkcilik anlamini tasimiyor,yukarda yapilan Türk'lük tanimi bazinda bunu anlamak gerekir.Türk kimligi ile Kürt milliyetciligi yapmak ayrilikciliktir.

Zaten Kürt kimligi taninsin demeklede bölücülük yapilmaktadir.Kürt kimligini taninmasi icin resmi bir statü gerekir,bir devlete bagli olmak gerekir,Bu sartlarin olmadigi bir ortamda Kürt kimligi taninsin demek Türkiyeden toprak talep etmekle esanlamlidir.Kürt yurttaslarimizin büyük bir cogunlugunun bir kimlik problemi yoktur,kimlige gerek olacak bir problemleri yoktur cünkü Türk ve Kürt ayirimi yoktur,Türkiyede bugün nereye giderseniz gidin resmi veya degil kimin Kürt kimin Türk oldugunu bile bilemezsiniz,Ben Kürt'üm ayirimini yapan ve bunun savasini verenler PKK örgütüne bagli veya onlarin sempatizanlaridir.Ekonomik sorunlarin biran önce cözümlenmesi ve Türkiye'nin dört bir tarafina gercek anlamda kalkinmanin ulastirilmasi gerekir.bunun yanisira egitimde cok öneml ve hatta ilk siradadir.Bütün anlasmazliklar ekonomnin ülke geneline yayilmamis olmasindan kaynaklanan yoksulluk ve yeterli egitimin olmamasindan kaynaklanan insanlarin kendilerini sömüren ideolojik siyasetleri teshis edememeleri ve onlara yem olmalaridir.

Bizlere düsen kimlik kavgasi vermek degil Türkiyenin her alanda kalkinmasina katkida bulunabilmektir.Türkiyeli olmak isteyen olsun ama bölüp parcalamadan.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Türk'üm ben Kürt'üm demekle insanlar irkci olmaz,bir defa bu yanlisi düzeltelim.Türk milliyetciligi Atatürk milliyetciligidir yani,demokrasi ve esitlige dayanir.Vatandaslik bagi ile Türkiye'ye bagli olan herkes Türk'tür.*Ne mutlu Türk'üm diyene*demek irkcilik anlamini tasimiyor,yukarda yapilan Türk'lük tanimi bazinda bunu anlamak gerekir.Türk kimligi ile Kürt milliyetciligi yapmak ayrilikciliktir.

Zaten Kürt kimligi taninsin demeklede bölücülük yapilmaktadir.Kürt kimligini taninmasi icin resmi bir statü gerekir,bir devlete bagli olmak gerekir,Bu sartlarin olmadigi bir ortamda Kürt kimligi taninsin demek Türkiyeden toprak talep etmekle esanlamlidir.Kürt yurttaslarimizin büyük bir cogunlugunun bir kimlik problemi yoktur,kimlige gerek olacak bir problemleri yoktur cünkü Türk ve Kürt ayirimi yoktur,Türkiyede bugün nereye giderseniz gidin resmi veya degil kimin Kürt kimin Türk oldugunu bile bilemezsiniz,Ben Kürt'üm ayirimini yapan ve bunun savasini verenler PKK örgütüne bagli veya onlarin sempatizanlaridir.Ekonomik sorunlarin biran önce cözümlenmesi ve Türkiye'nin dört bir tarafina gercek anlamda kalkinmanin ulastirilmasi gerekir.bunun yanisira egitimde cok öneml ve hatta ilk siradadir.Bütün anlasmazliklar ekonomnin ülke geneline yayilmamis olmasindan kaynaklanan yoksulluk ve yeterli egitimin olmamasindan kaynaklanan insanlarin kendilerini sömüren ideolojik siyasetleri teshis edememeleri ve onlara yem olmalaridir.

Bizlere düsen kimlik kavgasi vermek degil Türkiyenin her alanda kalkinmasina katkida bulunabilmektir.Türkiyeli olmak isteyen olsun ama bölüp parcalamadan.

saygilarla

Kurt kimligini tanimak icin Devlet yapisina ihtiyac yoktur. Ornekleri coktur tum Dunya'da. Birakin adamlar kulturel acidan haklari taninsin. Hollanda'da Frisler var. Belcika'da Almanlar var, Valonlar var, Flamanlar var. Isvicre de Italyanlar, Fransizlar, Almanlar var. Amerika'da Latinolar var. Hepsinin dilleri, kurlturleri ve adetleri saygi semsiyesi altinda resmilestirilmistir. Ayri devlet olmadan. Sen kalkip hala Kurtler Turk olsun diyorsun. ********* o yuzden hecelemeye calisiyorum:

B-E-N T-U-R-K D-E-G-I-L-I-M. K-U-R-D-U-M. D-I-L-I-M-L-E D-E, K-U-L-T-U-R-U-M-L-E D-E T-A-R-I-H-I-M-L-E D-E T-U-R-K D-E-G-I-L-I-M V-E O-L-A-M-A-M, K-U-R-D-U-M.

Tamam mi?

Yahu cok acayip insanlar siniz. Kalmis bana Turk Milliyetciligi irkci degil diyor. MHP milliyeciligini bana "zararli degil" diyor. "Ataturkcu" diyor. Allah Allah. Gulunc yahu! LUTFEN BIRSEY BILMEDEN ORTAYA BOS VE ZARALI FIKIRLER ATMAKTAN VAZGEC ARTIK KARDESIM.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Demokrasi demiştik, Eğer konuyu Milliyetçilik açısından değerlendirirsek , dediğin gibi kardeşim Türkiye Milliyetçiliği yapmamız lazım, Buşekilde bir yere varamayız, Demokrasi yine kilitlendi ,ne oldu bu ülkeye anlamıyorum.. Ortak milli değerlerimiz vardı bir zamanlar, Ben Kürt arkadaşlarımın Kürt olduğunu hatırlamazdım bile,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Demokrasi demiştik, Eğer konuyu Milliyetçilik açısından değerlendirirsek , dediğin gibi kardeşim Türkiye Milliyetçiliği yapmamız lazım, Buşekilde bir yere varamayız, Demokrasi yine kilitlendi ,ne oldu bu ülkeye anlamıyorum.. Ortak milli değerlerimiz vardı bir zamanlar, Ben Kürt arkadaşlarımın Kürt olduğunu hatırlamazdım bile,

Ya kardesim fantastico, kusuruma bakma surc-i lisan ettimse! Artik Demokrasi maskesi altinda Irkci milliyetciligi empoze edenleri gorunce ya da duyunca sinirlerim bozuluyor. Bak sen de sahitsin benim boluculuk'ten ziyade gelin berbaber olalim dedigime... Ama laf anlatamiyorum. Halla kalkip "Kurtler yoktur, ve varsa bile Turk'tur ve her dedikleri yalandir" deniyor. Insaf yahu! ***************! Lutfen artik...

Yeter artik benim 15 milyon Kurdumu yoka saymak ya!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu topraklar icin en cok Kurtler kan doktu (Kurtulus Savasi Afyon ya da Yozgat' ta degildi, Maras'ta, Antep'te, Urfa'da, Adiyaman'daydi) , her zaman yaninizda yer aldik ve destek verdik. Ve bunu gore gore MHP gibi irkci bir harekete ve Kurtleri Asimileye yoneldiniz. Olacak is mi bu yahu? Bu nankorluk degil de nedir? Tabii ki Kurtler artik isyan edecek cunku hala bile inkar ediliyor yapilan haksizlik!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu topraklar icin en cok Kurtler kan doktu (Kurtulus Savasi Afyon ya da Yozgat' ta degildi, Maras'ta, Antep'te, Urfa'da, Adiyaman'daydi) , her zaman yaninizda yer aldik ve destek verdik. Ve bunu gore gore MHP gibi irkci bir harekete ve Kurtleri Asimileye yoneldiniz. Olacak is mi bu yahu? Bu nankorluk degil de nedir? Tabii ki Kurtler artik isyan edecek cunku hala bile inkar ediliyor yapilan haksizlik!

Benim yazdigim hicbir iletide MHP nin ismini göremezsin,neden yalandan uydurup irkcilik yapiyorsun.Belcikiadaki Almanin Almanyasi var,Italyanin italyasi var,Fransizin Fransasi var senin neyin var söylesene.Tutturmussun bir ben Kürtüm baska bir laf cikmiyor agzindan.Kürtsen Kürtsün,beni irgalamiyor senin ne oldugun,benim insanima benim ülkeme dil uzatamazsin sen,git beynini kimler doldurduysa onlardan kimlik ara kendine.

Tarihte yasamis medeniyetleri kendinize mal ederek kültür yaratmaya calisiyorsunuz,kimsenin tarihini kendinize mal etmeye hakkiniz yoktur.

Tartisacaksan tartisma adabina uyarak tartis,beceremiyorsan o zaman muhatap olma.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya kardesim fantastico, kusuruma bakma surc-i lisan ettimse! Artik Demokrasi maskesi altinda Irkci milliyetciligi empoze edenleri gorunce ya da duyunca sinirlerim bozuluyor. Bak sen de sahitsin benim boluculuk'ten ziyade gelin berbaber olalim dedigime... Ama laf anlatamiyorum. Halla kalkip "Kurtler yoktur, ve varsa bile Turk'tur ve her dedikleri yalandir" deniyor. Insaf yahu! ***************! Lutfen artik...

Yeter artik benim 15 milyon Kurdumu yoka saymak ya!

YoK ne kusuru; aslında hepimiz Türkiye için tartışıyoruz..Aslında düşünce babında ortaok noktalarımız çok, Sadece ayrıntılarda, telafuzlarda, söylemlerimizde ayrı düşüyoruz...Bu güzel bişey aslında..Yanı ana konularda, özde düşüncelerimiz aynı..Uygulamalarda sıkıntı yaşyoruzdur belki ülke olarak, yoksa sen Kürtsün ben Türküm bir üstünlük davamız yok..Tabiki kurtuluş mücadelemiz tek bir yürekten oldu, Senin Kürt olmandan ötürüde Sevgili politika kardeşimiz sana karşı bir tutumda değil, sadece anlamaya çalışırsan herşey daha iyi anlaşılır, Ben sanmıyorum ki Politika sana karşı yada düşüncelerine karşı bir saldırı içinde ...Yanlış anlaşılma olmasın sakın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YoK ne kusuru; aslında hepimiz Türkiye için tartışıyoruz..Aslında düşünce babında ortaok noktalarımız çok, Sadece ayrıntılarda, telafuzlarda, söylemlerimizde ayrı düşüyoruz...Bu güzel bişey aslında..Yanı ana konularda, özde düşüncelerimiz aynı..Uygulamalarda sıkıntı yaşyoruzdur belki ülke olarak, yoksa sen Kürtsün ben Türküm bir üstünlük davamız yok..Tabiki kurtuluş mücadelemiz tek bir yürekten oldu, Senin Kürt olmandan ötürüde Sevgili politika kardeşimiz sana karşı bir tutumda değil, sadece anlamaya çalışırsan herşey daha iyi anlaşılır, Ben sanmıyorum ki Politika sana karşı yada düşüncelerine karşı bir saldırı içinde ...Yanlış anlaşılma olmasın sakın

Selam sevgili Fantastico kardesim,

Insanlara dogruyu söyleyince kabul etmiyorlar,problemleri ortaya döktükce farkli yaklasimlarla görüs belirtiyorlar.Madem ki insaniz birbirimizi sevip saymamiz gerekir,Ülkemizin bölünmesi parcalanmasinin ne bize nede Kürtlük savasi verenlere yarar,o topraklarda tarih boyunca gözleri olanlarin isine yarar.PKK yi kimlerin yönlendirip kullandigi apacik ortada iken hala onu Kürtleri temsil ediyor diye kabul etmek bence cok büyük bir bagnazliktir.Konusun her 3 Kürt vatandastan belki bir tanesi PKK der geri kalan ikisi PKK yi reddediyor,bu bir gercektir.PKK birilerinin isine geldigi sürece korunacak ama sonra bir kenara birakilacaktir.Bundan kimsenin süphesi olmasin.PKK nin kullanilis süresi Türkiyenin bölünme sürecine endekslidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlara dogruyu söyleyince kabul etmiyorlar,problemleri ortaya döktükce farkli yaklasimlarla görüs belirtiyorlar.Madem ki insaniz birbirimizi sevip saymamiz gerekir,Ülkemizin bölünmesi parcalanmasinin ne bize nede Kürtlük savasi verenlere yarar,o topraklarda tarih boyunca gözleri olanlarin isine yarar.PKK yi kimlerin yönlendirip kullandigi apacik ortada iken hala onu Kürtleri temsil ediyor diye kabul etmek bence cok büyük bir bagnazliktir.Konusun her 3 Kürt vatandastan belki bir tanesi PKK der geri kalan ikisi PKK yi reddediyor,bu bir gercektir.PKK birilerinin isine geldigi sürece korunacak ama sonra bir kenara birakilacaktir.Bundan kimsenin süphesi olmasin.PKK nin kullanilis süresi Türkiyenin bölünme sürecine endekslidir.

saygilarla

:clover: Selam kardeşim, pkk onca askerimizi şehit ettiği gibi, o yöredeki kardeşlerimizide şehit ettiler, Oradaki insanlarımız çoluk çocuk öldürüldüler.. Dediğin gibi kürt kardeşlerimizin çoğu pkk yı rededer..Kürt bir arkadaşım vardı adı Alisan aslında Ali İhsan da biz Alisan derdik, o hep şöyle derdi, "pkk benim kürt kimliğimi rencide eden, insanlık onurumu zedeleyen bir *********** başka bir şey değildir "derdi.. Taner kardeşimizinde şikayet ettiği , onu bu şekilde savunmaya iten bence fikrim eğer yanılıyorsam Taner kardeşim müdahale etsin isterim..Yani benim fikrim Taner kardeşimiz ve onun gibi bir çok kürt kardeşimiz rencide edilmek istenmiştir yada rencide olmamak için bir tepkime göstermiştir..Zaten dediğin gibi Sevgili Politika kardeşim, pkk endekslenmiştir Türkiyemize, kuzey ıraktaki hatırlarsanız çekiç güc meselesini, aslında bunlar hep gözlerimizin önünde oluyor bu konular çok konuşuldu, bunlara girmek istemiyorum şimdi, İnşaallah Bu günlerde geçecektir, Türkiyemiz Büyük bir Devlettir ve Birlik Beraberlik içinde Var Olmaya Devam Edecektir..

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Ne soyledigin gercekleri ya da dogruyu yansitiyor ki senin Politika? Ancak Turk gazetelerini okutup Turk TV kanallarindan cikan haberleri bize tekrarliyorsun. Kalkmissin Yurtdisina cikmadigin halde "dileniyorlar" diyebiliyorsun Yurt disindaki Kurtler ve Turkler hakkinda.

Gercek sudur. Turkiye' de 15 milyon Kurt vardir kendi bolgelerinde yasayan ve haklarini ne yaparsan yap alacaklar bu insanlar. O kadar basit. Eger bolucuk istenmiyorsa,******* o zaman hatalar kabul edilsin ve Turk halki uzlasmaya calissin Kurtlerle, ama senin aldigin tavirla COK ZOR BIR OLAY BU!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Demokrasi; yönlendirebilme kabiliyeti yüksek bireylerin (bunlar parayla ve medya yoluyla kitleleri yönetenler ve hitabet gücü yüksek karizmatik kişler olurlar), kendi fikrini geniş kitlelere yayamayan sıradan çoğunluğu yönetme sanatıdır.

Demokrasinin ilk çıktığı dönemlerden bugüne uygulama hep böyle olmuştur.

Hiçbir dönem demokrasi sözlük anlamının karşılığını bulmamıştır. Bulamaz da, çünkü demokrasi halka yeri geldiğinde alınan kararların sizin seçiminizle gerçekleştiğini öne sürerek yönetenlere savunma gücü verir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demokrasi; yönlendirebilme kabiliyeti yüksek bireylerin (bunlar parayla ve medya yoluyla kitleleri yönetenler ve hitabet gücü yüksek karizmatik kişler olurlar), kendi fikrini geniş kitlelere yayamayan sıradan çoğunluğu yönetme sanatıdır.

Demokrasinin ilk çıktığı dönemlerden bugüne uygulama hep böyle olmuştur.

Hiçbir dönem demokrasi sözlük anlamının karşılığını bulmamıştır. Bulamaz da, çünkü demokrasi halka yeri geldiğinde alınan kararların sizin seçiminizle gerçekleştiğini öne sürerek yönetenlere savunma gücü verir.

Evet, değişik bir bakış açısı, evet neden böyle olmasın ki ; belki bu yüksek kabiliyetli kişiler, demokrasiyi bu şekilde iyi kullanıyorlardır...Demokrasinin boşluklarından faydalanıyorlar belkide , neden olmasın ki, demokrat olmaktan öte bişey olmalı, ama ne....Çok güzel yakalamışsın Bahar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.