Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AMERIKADA YASAYAN GERCEK TURKLER KACAKLARDIR

korelih

Önerilen İletiler

AMERIKADAKI YASAYAN GERCEK TURKLER KACAKLARDIR

Kacak olan tum arkadaslar ya da kacak olarak yasamaktan bir sekilde kurtulabilen arkadaslar, bu sayfayi Amerikada her ne sekilde olursa olsun kacaga dusen veya sonra kurtulabilen gercek TURK arkadaslar adina acmak Istedim.SUNU USTUNE BASA BASA VE GURURLA HAYKIRMAK ISTIYORUM BINLERCE KISI ADINA;Kimse Baska bir memlekette ailesinden ,yurdundan ayri hele hele ve de bile bile kacak olarak yasamak iisstteemmeezzzzz.Bunun hala aksini savunanlara israrla soyluyorum.Ben 2 sene once sozde bir turke guvenip turist olarak gelen ve de kandirilarak,kullanmak icin cagrildigini anlayan,ve istemiyerek vede bilmeyerek 1 aylik b-1 vizesi sonunda KACAGA dusen ve de su anda mecburiyetten kacak olarak yasayan bir ailenin reisiyim.VE neden hep yardim elini uzatanlar benim gibi hicbir gucu olmayan kacak GERCEK TURKLER.Neden kotu gunde yardima kosanlar GERCEK TURKLER ve neden kacagin halinden anlayanlar GERCEK TURKLER neden?neden?neden?neden?Bu sadece bana yapilanlardan cikardigim sonuc degildir.Cevremde de bir cok ornegine rastladim.Sozde legal Turkler ,Kacak GERCEK TURKLER ile karsilastiklari zaman onlardan cuzzamli,vebali gibi kaciyorlar.Sanki bir bulasici hastaligi varmis da onada bulasacakmis gibi davraniyorlar.Yanyana olmaktan birseyler paylasmaktan,yol gostermekten se uzak hemde cok uzak(ne kadar yakinda olurlarsa olsunlar)kalmayi tercih ediyorlar.

Biz buraya esimle 2 sene once geldigimiz zaman Amerika hakkinda hicbir konuya ve yeterli bilgiye sahip degildik.Yanlis anlasilmasin lutfen; biz Turkiyede duzgun iki isi olan (sizce; gercek anlamda bilincsiz olmayan)kultur seviyesi yeterli derecede yuksek insanlardik.Ama gel gor ki hayatin sana ne yandan yaklasacagini yada seni nereye surukleyebilecegini hicbir zaman tahmin edemezsin.Bu bir sans meselesi olarak nitelendirilebilinir ;belki.Ben inaniyorumki ;bizim gibi nice nice GERCEK TURKLER burada sanssizliklarinin bilgisizliklerinin,yalnizliklarinin kurbani oldular ve olacaklar.Ne kadar aci degil mi?Kacak olmak ;kacak olarak yasamak ;hic kimsenin isteyebilecegi ve arzu edebilecegi bir durum degildir.

Biz buraya geldigimiz de SSN nosunun ne oldugunu ne ise yaradigini daha bilmiyorduk.Size; verilen yasal oturum sure icersinde ogrenmeye kalkmak hic de kolay olmasa gerek.Ben belirtmek isterim ki ;nice insanimiz bilgisizlikten , yardimsizliktan(ne igrenctir bilinmez)illegale duserler bizim gibi.Ve; bircok bizim gibi olan kisiler gibi.Gonul ister ki; TURK insanimiz buraya adimini attiginda her nerede olursa olsun GERCEK anlamda yardim alsin.Yardimlasma acisindan kurulan(VE uzulerek soyleyebilirim Amerikada su ana kadar boyle Gercek anlamda bir dernek ne duydum ne de gordum tarih 10-06-2004 )TURK-American derneklerinin bilgilendirmeden uzak yonlendirme olmadan sadece piknikler,sohbetler ,sinemalar,caylar ,kimi neyi yaptigi ;;kimin ne aldigi evi arabasi hicbir yarari olmayan ,anlamsız gorusler ve konusmalardir.Bence bu dernekler calisan sozde legal olan ,durumlari iyi olan Turkler gitsinler Amerikada bulunan baska ulkelerin derneklerine.Toplantilarina ;sohbetlerine katilsinlar.Dernekler yurdisinda ne icin faaliyet gosterir ogrensinler.YUrt disinda kurulan derneklerin asil amaclari ilk olarak Oncelikle ve oncelikle YARDIMLASMA...dir.Egolarini tatmin etmek icin degil.Bizler nufuslarina gecirsinler demiyoruz.ilk olarak Yol gostersinler manevi anlamda destek olsunlar,ondan sonra canlari nereye piknik yapmak isterlerse gitsinler,ne cayi ne sinemasi isterlerse onu yapsinlar.

Ben bu iki yil icersinde iranlilarla ,bulgarlarla,indialilarla,meksikalilarla,cinlilerle calistim,Bu ulkelerin insanliri genel olarak soyluyorum bir ise basladiklari zaman o is yerinin sahibine yada manageri ne baska elemana ihtiyac varmi,diye soruyorlar ve fazladan aplication alip kendi vatandaslarina doldurtturup formlari isyerine teslim ediyorlar.Bir acik olup eleman gerektigi zaman kendi ulkesinin insani acikta kalmasinin diye.Yani birbirlerine deger ve bizde olmayan onemi veriyorlar.

Bizim isyeri sahibi yada konumu iyi duzeyde olan sozde turk vatandaslarimiz ise sadece ve sadece kullanmak,somurmek,kanini emmek icin yada kuru kuru,kendi deyisiyle nutuklar atarak etraflarina yardim ettiklerini gosterme icin sozde yardim ediyorlar..Bizler bu kanal sayesinde kimlere ne kadar ulasabiliyoruz bunu bilemiyorum.

Ama etrafimizda olan bilgisiz tecrubesiz yeni gelmis yada gelmeye hazirlanan GERCEK TURK insanimizi yalniz birakmamak , dogruyu bulmasina yardimci olmak icin elimizden geleni yapmaliyiz. Ben bu sure icersinde sunlari gozlemledim.Yillar once buraya gelen bircok zorluklardan gecen acilar ceken insanlarimiz biz cektik , kendi kendimize dogrularimizi bulduk,Bize kimse yardim etmedi.Gibi seyler soylerler.Herkes kendisi ,kendisi icin birseyler yapmali biz neler cektiysek sizlerde cekin.TEcrubeyi yasayarak kazanin derler.Her tecrube yasanilarak kazanilmaz.Bunu bilhassa 20-30-40 sene once bizim gibi zorluk cekmeden yerlesmis, buralarda ne zorluk cektiklerini hala ve hala anlayamadigim sozde TURKlere soyluyorum.

Benim bu sure icersinde merak ettigim birsey var.biz TURKLER neden birbirimizden kaciyoruz.Biri bizden birsey isteyecek,Ihtiyaci olacak diye odumuz kopuyor.Aman bana dokunmasinda ne olursa olsun.

Ha birde unutmadan burada Turk olmaktan utanan kendini sakliyan(italya nim diye tanitan) ,vatandasinin karsisinda resmen anlamasin diye asla turkce konusmayan ,ingilizce cevaplar veren kisiler de coktur.Kendi cocuklarina Turkce ogretmeyen Bir amerikali gibi yetistiren Ne sozde turkler gordum ben.Yazik.

Ben inaniyorumki bu sozde turkler kendi oz vatanimizda da kisilikleri boyle olan ama gizleyen bastirilmiz duygularini frenleyen kisilerdir. bunlar Amerikaya geldiklerinde kendilerini ozgurluge birakan(kendi deyimleriy le)sahsiyetsiz,5. dunya ulkesi vatandasligindan bile yoksun kisilerdir

EVET, HICMI BURADA ;;;;HEM BURADA LEGAL OLACAK,HEM YARDIMSEVER OLACAK(KASTIM SADECE MANEVI YARDIM)HEM GERCEK TURK OLACAK,HEM DE VATANDASINI GERCEK ANLAMDA KORUYACAK , OZUNU VE BENLIGINI YITIRMEYEN GERCEK BIR TURK YOKMUDUR.....EVET ,,,YOKTUR.........

VARSA DA!!!BEN RASTLAYAMADIM...............................................

ADIM;;;;;;;GOKHAN KARA DIR...EVET;; 2 YILDIR ILLEGALIM ,VE DE EVLIYIM......

ILLEGEAL OLMAKTAN SONSUZ UZUNTU VE KEDER DUYUYORUM.AMA BIZ BURAYA GELDIGIMIZ ZAMAN GERCEK BIR TURK E RASTLAMIS OLSAYDIK DIK,SU ANDA LEGAL OLARAK SIZE BUNLARI YAZIYOR OLACAKTIM....YINE DE YUKARIDA BAHSETTIGIM GIBI LEGAL OLARAK YASAYAN SOZDE TURKLER GIBI YASAMAKTANSA ,,,BU SEKILDE ILLEGAL OLARAK GERCEK BIR TURK GIBI YASAMAYI TERCIH EDERIM....BEN BU DURUMUMLA ILE CEVREME YENI GELMIS VE DE YARDIMA IHTIYAC OLANLARA HIC DUSUNMEDEN KOSAR,VE ILLEGAL DURUMA DUSMEMELERI ICIN CABA SARFEDERIM ELIMIZ DEN GELDIGI KADARIYLA.....

UMARIM BIR GUN LEGAL OLURSA TUM KACAK GERCEK TURK VATANDASLARIMIZ;; KI BUNU ISTEMEZLER BELKI SOZDE TURKLER;;YINE DE BIZLER BIZDEN SONRA GELECEKLERE ISIK OLMAK ICIN ELIMIZDEN NE GELIYORSA YAPACAGIZ....

TESEKKURLER....

E-MAIL ADRESIM::: [email protected]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba korelih,

Basina gelenler ibret verici.Ama onlar utansin.

Ben de senin gibi Amerika ya gelecegim.Tavsiyelerin ne olabilir.lAmerika da legal oturma ve calisma izni nasil alabilirim.Bu konularda bana bilgi verirsen memnun olurum.

Iyi günler

yozgat66

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Gokhan Kara arkadasin durumuna uzuldum. Yardim etmek isterdim, mamafih arkadasin yazilarina bakinca, diger Turklerin ona yardim etmemesinin sebeplerinden biri kendisinin tutum, davranış, tavır tarzlari olabilir. Cunku yukardaki yaziyi mantıksız, akla uygun gelmeyen, münasebetsiz, ve saçma buldum. Bunu gorebilmek icin kabileci olmamak lazim. Yalniz insan.

Bakin ne diyor:

1. "Gonul ister ki; TURK insanimiz buraya adimini attiginda her nerede olursa olsun GERCEK anlamda yardim alsin.Yardimlasma acisindan kurulan(VE uzulerek soyleyebilirim Amerikada su ana kadar boyle Gercek anlamda bir dernek ne duydum ne de gordum tarih 10-06-2004 )TURK-American derneklerinin bilgilendirmeden uzak yonlendirme olmadan sadece piknikler,sohbetler ,sinemalar,caylar ,kimi neyi yaptigi ;;kimin ne aldigi evi arabasi hicbir yarari olmayan ,sacma sapan gorusler ve konusmalardir.Bence bu dernekler calisan sozde legal olan ,durumlari iyi olan Turkler gitsinler Amerikada bulunan baska ulkelerin derneklerine.Toplantilarina ;sohbetlerine katilsinlar.Dernekler yurdisinda ne icin faaliyet gosterir ogrensinler..... EVET, HICMI BURADA ;;;;HEM BURADA LEGAL OLACAK,HEM YARDIMSEVER OLACAK(KASTIM SADECE MANEVI YARDIM)HEM GERCEK TURK OLACAK,HEM DE VATANDASINI GERCEK ANLAMDA KORUYACAK , OZUNU VE BENLIGINI YITIRMEYEN GERCEK BIR TURK YOKMUDUR.....EVET ,,,YOKTUR.........

VARSA DA!!!BEN RASTLAYAMADIM."

Arkadas butun Amerikan-Turk derneklerini ve butun Amerikada yasayan Turkleri bu sekilde degerledirip, yalniz kendi cikarlarini halledemedigi icin onlara kotu soz yolluyor. Bu derneklerin ne iyilik yaptiklarindan haberi olmadigi muhakkak. Bunlari ogrenmek istemiyor, cunku yalniz kendi durumunu dusunuyor. Ve Amerikada kanunlar altinda yasayan Turkler (kacak olmadiklarindan dolayi), "gercek" Turkler degilmis, bu Gokhan beye gore.

Tevekkeli degil ona kimse yardim edemedi, Amerikada. Yardim almak isteyen, insanlara saygi gostermeli, çalım satmakla veya hakaret etmekle degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AMERIKADAKI YASAYAN GERCEK TURKLER KACAKLARDIR

Kacak olan tum arkadaslar ya da kacak olarak yasamaktan bir sekilde kurtulabilen arkadaslar, bu sayfayi Amerikada her ne sekilde olursa olsun kacaga dusen veya sonra kurtulabilen gercek TURK arkadaslar adina acmak Istedim.SUNU USTUNE BASA BASA VE GURURLA HAYKIRMAK ISTIYORUM BINLERCE KISI ADINA;Kimse Baska bir memlekette ailesinden ,

E-MAIL ADRESIM::: [email protected]

Dostum anladığım kadarıyla öfke ve tepki dolu sitemkar bir yazı olmuş bu. Ancak katıldığım nokta, Türklerin lobi kültürünün olmadığıdır. Gittikleri ülkelerde gerçekten kendi benliğini ve kimliğini kaybetmiş Türk'te çoktur çoğunluğu böyle olmasa da. Arabasına bindikleri adamın türküsünü, adamdan daha gür sesle söyleyende.

En azından bu forumda seni haklı çıkaracak unsurları görebilmekteyiz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum anladığım kadarıyla öfke ve tepki dolu sitemkar bir yazı olmuş bu. Ancak katıldığım nokta, Türklerin lobi kültürünün olmadığıdır. Gittikleri ülkelerde gerçekten kendi benliğini ve kimliğini kaybetmiş Türk'te çoktur çoğunluğu böyle olmasa da. Arabasına bindikleri adamın türküsünü, adamdan daha gür sesle söyleyende.

En azından bu forumda seni haklı çıkaracak unsurları görebilmekteyiz :)

Bravo Sayin Cyrano, zannediyordum biri cikar ve yukardaki arkadasin "AMERIKADA YASAYAN GERCEK TURKLER KACAKLARDIR" tezini destekler diye. Luzum olmaz bu tezin ne kadar sacma olmasi, yalniz kendi ofkeleriyle dolu olmasi gerceklerle degil....muhim degil... ama yinede bir kahraman cikar ve bu sacma tezi savunur. Pekte supriz degil yani. Bravo!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bravo Sayin Cyrano, zannediyordum biri cikar ve yukardaki arkadasin "AMERIKADA YASAYAN GERCEK TURKLER KACAKLARDIR" tezini destekler diye. Luzum olmaz bu tezin ne kadar sacma olmasi, yalniz kendi ofkeleriyle dolu olmasi gerceklerle degil....muhim degil... ama yinede bir kahraman cikar ve bu sacma tezi savunur. Pekte supriz degil yani. Bravo!

benim önümde bir tane örnek var. hemde arkadaşın iddialarını solda sıfır bırakacak bir örnek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

korelih arkadaş tamamen haklı amerikada olmak birde yanında eşiyle birlikte zor gnler yaşamak kolay değil..bazı arkdaşlar bunu anlamayacak kadar asalak..tabiki haklı yere yaşadıklarını bir sitemle dindirmeye çalışıyor..ve bundada haklı bizim türk milleti kadar kıskanç bir millet yoktur ben bunu avrupada yaşaynlardan biiyorum her yaz tatilini yaaprlar ama avrupanın nasıl olduğunu sorsanız avrupa yaşanacak en aşağlık bir yer olduğundan bahsederler sonrada muhasebeci yanında çalışn biri için gelecek seneki güney amerika tatilini planalmaaktan bahseder..bu çok komik seni iyi anlıyorum kardeşim Allah sabır versin bu olay bir yahudi yada bir ermeninin başına gelse eminim şu ana bu durumda olmazdın kardeşim..amerikada asalaklara sesleniyorum bu arkadaşa sitem yapacağınıza biraz yardım etmeyi düşünn bu arada maddi değil ödunz kopmasın..yol gösterici olarak..geleim türk-amerikan derneklerine uluslararası ilişkiler okuyan birisi olarak merak etmeyin ne kadar çok çalıştığınızı biliyoruz amerikada,ahkam kesmenize gerek yok bu kadar kendinizi yormayın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 yıl sonra...

Gokhan Kara arkadasin durumuna uzuldum. Yardim etmek isterdim, mamafih arkadasin yazilarina bakinca, diger Turklerin ona yardim etmemesinin sebeplerinden biri kendisinin tutum, davranış, tavır tarzlari olabilir. Cunku yukardaki yaziyi mantıksız, akla uygun gelmeyen, münasebetsiz, ve saçma buldum. Bunu gorebilmek icin kabileci olmamak lazim. Yalniz insan.

Bakin ne diyor:

1. "Gonul ister ki; TURK insanimiz buraya adimini attiginda her nerede olursa olsun GERCEK anlamda yardim alsin.Yardimlasma acisindan kurulan(VE uzulerek soyleyebilirim Amerikada su ana kadar boyle Gercek anlamda bir dernek ne duydum ne de gordum tarih 10-06-2004 )TURK-American derneklerinin bilgilendirmeden uzak yonlendirme olmadan sadece piknikler,sohbetler ,sinemalar,caylar ,kimi neyi yaptigi ;;kimin ne aldigi evi arabasi hicbir yarari olmayan ,sacma sapan gorusler ve konusmalardir.Bence bu dernekler calisan sozde legal olan ,durumlari iyi olan Turkler gitsinler Amerikada bulunan baska ulkelerin derneklerine.Toplantilarina ;sohbetlerine katilsinlar.Dernekler yurdisinda ne icin faaliyet gosterir ogrensinler..... EVET, HICMI BURADA ;;;;HEM BURADA LEGAL OLACAK,HEM YARDIMSEVER OLACAK(KASTIM SADECE MANEVI YARDIM)HEM GERCEK TURK OLACAK,HEM DE VATANDASINI GERCEK ANLAMDA KORUYACAK , OZUNU VE BENLIGINI YITIRMEYEN GERCEK BIR TURK YOKMUDUR.....EVET ,,,YOKTUR.........

VARSA DA!!!BEN RASTLAYAMADIM."

Arkadas butun Amerikan-Turk derneklerini ve butun Amerikada yasayan Turkleri bu sekilde degerledirip, yalniz kendi cikarlarini halledemedigi icin onlara kotu soz yolluyor. Bu derneklerin ne iyilik yaptiklarindan haberi olmadigi muhakkak. Bunlari ogrenmek istemiyor, cunku yalniz kendi durumunu dusunuyor. Ve Amerikada kanunlar altinda yasayan Turkler (kacak olmadiklarindan dolayi), "gercek" Turkler degilmis, bu Gokhan beye gore.

Tevekkeli degil ona kimse yardim edemedi, Amerikada. Yardim almak isteyen, insanlara saygi gostermeli, çalım satmakla veya hakaret etmekle degil.

29 senedir ABD de yasayan biri olarak Gokhan'in soyledikleri cok dogru. Dernekleri kimse bana anlatmasin. Yaptiklari bir iki gostermelik seylerin haricinde sadece dedikodu barinaklaridir.29 sene once benide Gokhan'i getiren ********** gibi biri getirdi sonra ortada birakti. Bende evliydim.Ac kaldik,kirayi odeyemedik,otobuse binecek paramiz yoktu ve ise 1.5 saat kadar yuruyerek gidiyorduk.Inat ettim,azmettim ve bir cok Turk'ten daha iyi bir duruma geldim,yuzume bakmayanlar,cuzzamli gibi kacanlar sonradan beyefendi sizide toplantilarimizda,evimizde gormek isteriz diye yavsamaya basladilar.Neden? Cunku guzel bir eve sahip olmustum ve 80 bin dolarlik arabaya binmeye baslamistim. Ve hep soylemisimdir soylemeyede devam ederim. Turkiye'den buraya gelmis olanlarin buyuk cogunlugu sanirim buranin havasindan,suyundan ya yavsak olmuslar yada yavsakliklariyla gelmisler. Ha bu arada elbette bir kac Turk'e yardim ettim bende cok zor sartlardan gectigim icin. Ama hepsinden kazik yedim. Simdi bir tek Turk'le gorusmem ve uzun yillardir Turk arkadasim yok, olmasinida istemiyorum. Huzurum yerinde.dedikodu yok,menfaat iliskileri yok,cekememezlik yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.