Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

OTOBÜSLERDE KİMLERE NEDEN YER VERİRSİNİZ YADA VERMEZSİNİZ?

kaspersky

Önerilen İletiler

Yaşlılarla özürlü vatandaşlarımıza yer veririm..

Onun dışında birde hastaysa yer veririm...

Öle bayana mayana yer yok..

Yanıma sıkışsın...:D DDD (şaka)

Gerçekten bayanlarada yer veririm, oturcak yer bulsun, ayakta kalırsa tacize açık hedef olabilir..:)

keşke herkes böyle senin gibi düşünse :)

hele aykta topuklu varsa çok zor çooooookkkk

yer veren herkese teşekkürler

ben de yaşlılara, özürlülere, hamile bayanlara ve çocuğu olanlara yer veriyorum. çocukla ayakta cambaz olmasın kadın da erkek de :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bişey farkettim..

Dolmuşlarda yaşlılara, genç kadınlara ya da kızlara yer veriliyor ama belediye de öyle değil..

Yani böyle şeyle çok karşılaştım..

Yaşlı kadınlara ya da adamlara yer veriliyor ama genç kızlara neden yer verilmiyo yf.. :unsure:

Ayakta gidiyoruz gideceğimiz yere... :lol:

Bende bunu anlamıyorum..

Acaba benim bindiğim belediyelerde mi sadece böyle oluyo nedir.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hasta , yaşlı, hamile ve bebekli hanımlara..

Bilirsiniz yaşlıların bazılarında bedava binme kartı vardır.. Ki bu genellikle benim bindiğim otobüste cok oluo <_< Neyse yer falan veriyoruz, veremediğimiz hasta, yorgun oldugumuz durumlar da olabiliyor.. İnsanın gözünün içine bakıolar kalksa da ben otursam diye..

Paramısla biniorus rezil oluorus.. Bıktım kardeşim yeter artık ne bu ekmek almaya kızılaya gidiolar, terlik almaya ulusa gidiolar, hatta camiye bile otobüsle gidiolar.. Bu kadar da suistmal edilmez ki..

Oh be -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yer vermezsem diğer yolcular hemen başlarlar homurdanmaya;ne ayıp,şimdi herkes kendini düşünür oldu demeye başlarlar.Bende bunları duymamak için yer veririm.Aslında çok yorgun olmadığım zamanlar kendi isteğimle yer veririm ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

normal bi zamanda yaşlılara özürlülere hasyalara hamile ve çocuklu bayanlara yer vermeye çalışırım :innocent:

ama ben yorgunargın dersten yada sınavdan çıkıyorum benden büyük hanım teyzeler gelip gözüne sokar gibi kızım yer verirmisin dediklerinde cinleniyorum :devil: zaten öle bi durumda vermemde

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir başlık açmış arkadaşımız tebrikler..

Herşeyden önce şunu belirtmek isterim, otobüslerde bedava diye yaşlı insanlar durmadan geziyor..

Ve bunlar gençleri yıpratmaya çok meraklı, gençtir ayakta durabilir! nedemek ya.. ben okuldan beynim ve bedenim, yorgun ağır bir sırt çantasıyla, yada işten çıkmış gene yorgun bir vaziyette, neden kalkacakmışım yerimden.. gezmesin ihtiyarlar, yaşlılığıyla evinde otursun.. en azından iş, yada okul çıkışlarında ortalıklarda gereksiz yere dolaşıpta, otobüslerde boşuna yer tutup, gençlerin gözüne bakmasınlar yer verseler diye..

Valla istanbulda durum bu.. ve ben bunları gördükçe kendime diyorumki, yaşlanmak nasip olursa, iş ve okul çıkış saatlerinde ortalıkta gereksiz yere dolaşmıyacağım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir yaşlıyla otobüste olan kısa muhabbetim yaşlı dayı otobüse bindi ve yanımda ayakta durduğunu farkettim hemen kalkıyordum yerimden başımı okşadı

otur yeğenim otur rahatını bozma ben iyiyim

olurmu dayı dedim kalktım yerimden içim rahat olsun ayaklarım zaten rahat olur dedim zorla oturttum dayıyı

demek istediğim oturduğunuz yerde içiniz rahat oluyorsa tabiki yer vermeyin istemeyerek yapılan iyiliğin bir değeri olmaz zaten

bu büyükşehirler insanları yıpratıyor yaşlılar değil ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konuyla ilgili bir şey hep hüzünlendirir beni.

Ben çocukken belediye otobüslerinde bir yazı vardı.

"İstiklal savaşı gazi ve muhariplerine yer veriniz"

sonra kaldırdılar o yazıyı. İstiklal savaşı muharip ve gazilerimizin hemen hemen hepsi artık aramızda olmadığı için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen bilirsin Sedat'ım Konya minibüslerini...

Bir gün inat ya işte bi bayana vermedim minibüstede arka 4 lüde 1 kişilik boş yer var 3 pala bıyığın yanına geçip oturamadı bayan...

Her neyse biraz yol gittik bayan da başımda dikiliyor yer verip vermeme arasında kaldım elimde de çanta var...

Kadının ayağında da dediğin gibi topuklu varmış topuğu da kalın herhalde :lol:

Minibüs şöforüne müsait bi yerde inebilir miyim dedi adam durdu...

Fakat inerken yerdeki siyah paspası da topuklu ayakkabısıyla birlikte indirdi :lol:

:D:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.