Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tesettürlü Barbie’ler okul yolunda

marti_name

Önerilen İletiler

anarshist

Ziyaretçi

--------------------------------------------------------------------------------

geçen gün otobüse bindim koridor tarafına oturdum koltukta yan tarafa iki türbanlı bayan oturdu abileriydi herhalde birisi onları bıraktı oraya... akabinde otobüs hareket etti bir süre sonra bayanlardan birsi üstündekileri çıkarmaya başladı ortaya öyle bir bayan çıktı ki sanki o gitti başkası oraya geldi mini etek ipaskılı falan makyaj zaten bi ton! benim ablam açık ama o öyle şeyler giymez...

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu???

ALINTIDIR

Bu yazıyı başka bir forumdan,ilgimi çektiği için alıntı yaptım.

bu 2 kişinin yaptığı tüm müslüman alemini bağlamaz. ayrıca eminim o forumda bu konuya verilmiş güzel cevaplarda vardır ama bu kadarını çekmişsin...

özgürlük isteğe bağlı değildir hesaplara uyarsa özgür türkiye uymazsa burası müslüman ülke bu nasıl iş demek ne derece doğru merak konusu.

çantalarda veya oyuncaklarda yılmaz güney in resmi olsa bu kadar tartışılacakmıydı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 79
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Haaahhahahha çok güldüm size yaw.Dizelerde ilkokul çağlarındaki çocuğun birbirlerini öpmesi ve cinseliği dürtülemesi sorun olmuyorda bumu oluyor yani....Gerçekten bi zihniyet gericiliği var sizde arkadaşlar.Şuna saygı duyarım dini istismar etmeye.Ama bi cola reklamında Ezanlar okunup oruçlar açıldıktan sonra kolayı yudumlaması ve o colaya verilen paralarla Müslüman ülkeleri vurması garip gelmiyor bumu çok garip geliyor.Sizin gibi insanlara gerçekten şaşıyorum....

:clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi mayolu barbileri alanları ve satanları zeki triko gibi şirketlermi desteklemektedir. herkes istedigi gibi oyuncagını alırda oynarda. yok arkadaşlarını bu yöne çekmekmiş amaç, gülerim ancak bunlara..

buna öküzün altında buzağı aramak derler..

çocuk sonucta barbilide büyür barbisizde ailesine bakarak %80-90 yolunu çizer..

benim kücükken oyuncak silahla oynayıp şuan silahsız oldugum gibi...

Ben de sizin yazınıza gülerim, buzağı bazen öküzün altına da kaçabilir. :)

Reklam sektörü çok genişledi dediğiniz gibi Zeki Triko da barbieleri destekliyor olabilir. Her şey mümkün. :)

Ancak şuna değinmeden edemeyeceğim, madem amaç çocuğa oyun oynatmak o halde oynadığı bebeğin kılık kıyafeti neden rahatsız ediyor birilerini de o bebeği tesettürlüyorlar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de sizin yazınıza gülerim, buzağı bazen öküzün altına da kaçabilir. :)

Reklam sektörü çok genişledi dediğiniz gibi Zeki Triko da barbieleri destekliyor olabilir. Her şey mümkün. :)

Ancak şuna değinmeden edemeyeceğim, madem amaç çocuğa oyun oynatmak o halde oynadığı bebeğin kılık kıyafeti neden rahatsız ediyor birilerini de o bebeği tesettürlüyorlar?

amaç çocuğa oyun oynatmak o halde oynadığı bebeğin kılık kıyafeti neden rahatsız ediyor birilerini de o bebeği tesettürlüyorlar?

bu sözünüz güzel evet neden bu tesettürlenme sizi rahatsız ediyor? yada sizinde dediğiniz gibi neden kılık kıyafeti sizi rahatsız ediyor? kapalıda olsa acıkda olsa barbiyi oynasa bi zararı yok demekki sizin içinde değilmi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

amaç çocuğa oyun oynatmak o halde oynadığı bebeğin kılık kıyafeti neden rahatsız ediyor birilerini de o bebeği tesettürlüyorlar?

bu sözünüz güzel evet neden bu tesettürlenme sizi rahatsız ediyor? yada sizinde dediğiniz gibi neden kılık kıyafeti sizi rahatsız ediyor? kapalıda olsa acıkda olsa barbiyi oynasa bi zararı yok demekki sizin içinde değilmi...

Sözümü güzel bulmuşsunuz teşekkür ederim. :)

Amaç çocuğu oynatmak olsaydı bizi rahatsız etmezdi. Günlerdir bahsediyoruz bu sektörden. Para kazanmak için inanç sömürülmemeli.

Oyuncak bebeğin türbana ihtiyacı mı var??? :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aynen katılıyorum...

kapalı barbilere kızanlara sesleniyorum: eğer bu kadar çocuk gelişimi ile ilgileniyordunuzda neden oyuncak silahlardan bahsetmediniz eğer barbilere bakıp kapanan varsa kücüklüğünde silahlara bakan birçok insanın şimdi katil olması gerekmezmiydi...

bende kücükken oyuncak tabancayla oynadım ama şimdi silahımmı var? hayır yok ilgide duymuyorum kaçınız kücükken oynadığı oyuncakların şimdi gerceğine sahipsinizki?

işinize geldiği gibi konuşmayın.maganda kurşunlarından insanlar öldüğü zaman ki bu baya sıklıkla oluyor aynı tepkiyi verdim.tvlerdeki bir çok dizi filmde eleştirdim.ilk önce yazılanları okuyun takip edin sonra insanları yargılayın... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu 2 kişinin yaptığı tüm müslüman alemini bağlamaz. ayrıca eminim o forumda bu konuya verilmiş güzel cevaplarda vardır ama bu kadarını çekmişsin...

Hayır arkadaşım.Bu paylaşım'ı aldığım yerdeki konu bu değildi.

Konu, hangi parti'ye oy vereceksiniz'di.

Alttan gelenlerinde çok güzel yorumları var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işinize geldiği gibi konuşmayın.maganda kurşunlarından insanlar öldüğü zaman ki bu baya sıklıkla oluyor aynı tepkiyi verdim.tvlerdeki bir çok dizi filmde eleştirdim.ilk önce yazılanları okuyun takip edin sonra insanları yargılayın... :excl:

Sevgili Marti name

Malesef arkadaşım, dünyanın en zor işi, önyargıyı kırmaktır. Akp nin tüm yaptığı icraatlara tabandan destek verenler, türban sektöründeki riyayı, hırsı ve amacı görmezler...

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakın herkes istediği kıyafeti giysin, istediği markayı kullansın, İSTEDİĞİ ÇANTAYI ALSIN :excl: Sizene. Beğenmediyseniz siz kendi çocuklarınıza almazsınız, olur biter. İNSANLARIN İSTEDİĞİ ÇANTAYI ALABİLECEK KADAR ÖZGÜRLÜĞÜ YOK MU BU ÜLKEDE :angry:

Sayın Atilla; Bu başlıkta kimsenin bir çantanın alınma özgürlüğünü tartıştığı falan yok...

Konuyu çanta alınmalımıdır basitliğine indirgeyerek, ucuz demokrasi ve özgürlük havariliğine sığınarak, kafanızın arkasındaki, sinsi yaklaşımları sergilemenin anlamı yok...

Burada esas olan o körpecik beyinlerin yozlaşmaya yönelik bu tür yaklaşımlardan nasıl korunacağı...

Liberal yada irticacı amcalar bir taraftan ceplerini nasıl dolduracaklarının hesabını yaparken,

diğer tarafan bu amcaların ideologları beyinlerin küçücük yaştan itibaren nasıl yıkanacağının hesaplarını yapıyorlar...

Birce örneklemiş körpe beyinlerin nasılda görerek, yaşayarak, oynayarak öğreniklerini...

Gelecek yaşamlarında nasıl davranıp nasıl düşüneceklerinin alt yapısının o yaşlarda temelinin atıldığını...

Barbinin tüketim ekonomisini körükleyen yada irticai hortlatmaya yönelik yaklaşımlarla giydirilmesi arasında ne fark vardır..?

Öbür uyanıkların " Müslüman aileler, Param açık Barbie’ye gideceğine kapalı Ayşe’ye gitsin’ diye düşünürler.” yaklaşımlarının senin inancını sömürmek olduğunun...

Bütün bu gerçeklerin sende farkındasın değil mi..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesettürlü Barbie’ler okul yolunda

İran ve Mısır’da çok satan ve üzerinde tesettürlü bebek resmi olan okul çantaları Türkiye’de de satılmaya başlandı. Fulla adıyla piyasaya sürülen çantalar, 7 YTL’ye satılıyor ve binlercesinin tükendiği belirtiliyor.

2455391sw7.jpg

madem tesettürlü yapmışsın sarmış sarmalamışsın o surat ne kardeşim boya fıçısına batmış gibi.... :lol:

bunları tartışacağımıza okullarda yaşananları tartışsak daha iyi olur...kız tesettürlü çanta ile okula gider ama okulda başka işler çevirir önemli olan iyiyi doğruyu kızın sırtına değil beynine yüklemektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

madem tesettürlü yapmışsın sarmış sarmalamışsın o surat ne kardeşim boya fıçısına batmış gibi.... :lol:

bunları tartışacağımıza okullarda yaşananları tartışsak daha iyi olur...kız tesettürlü çanta ile okula gider ama okulda başka işler çevirir önemli olan iyiyi doğruyu kızın sırtına değil beynine yüklemektir...

benimde anlatmak istedigim bu insanların beyninden çok giyimine karışılması. mayolu bikinili barbiyi oynayanla tesettürlü barbiyi oynayanın oyuncaklarından cok beyinleriyle ilgilenmek gerekiyor.

insanları ayrımcılığa sürüklemenin topluma bi faydası yok.

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laikliği en sert biçimde uygulayan Tunus, 'türbanlı bebekleri' de YASAKLADI

Amerika’dan çıkıp dünyayı saran Barbie bebeklerin “Müslüman rakibi” olan tesettürlü Fulya bebeklere, laiklikten taviz vermeyen Tunus’ta büyük darbe indi

60 yaşın altındaki kadınların sokakta başörtüyle dolaşmasının ve kız öğrencilerin türbanla okula girmesinin yasak olduğu bu Kuzey Afrika ülkesinde güvenlik güçleri Fulya bebeklerin satıldığı yerlere baskınlar düzenledi. Binlerce tesettürlü bebek, “laik Tunus toplumuna kötü örnek oluyor” diye toplatıldı; bu bebekleri satan esnaf sorgulandı. Tunus yönetimi, üzerinde Fulya bebek resmi bulunan okul çantası ve defter gibi ürünlerin satışını bile yasakladı. 2003 yılında piyasaya sürülen ve İslam dünyasında satış rekorları kıran Fulya bebekler Tunuslu çocuklar arasında da bir hayli popülerdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

235152lr6.jpg...ADD, çantaların toplatılmasını istedi

ADD, üzerinde türbanlı kadın resmi bulunan okul çantalarına tepki gösterdi. Eskişehir'de ilköğretim okulu öğrencileri için 15 YTL'den satışa sunulan üzerinde türbanlı kadın resminin bulunduğu

çantalar Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yöneticilerin tepkilerine neden oldu.

Hamamyolu Caddesi’ndeki bir işyerinde ilköğretim öğrencileri için üzerlerinde türbanlı kadın resiminin bulunduğu okul

çantaları satılmasına Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şube Başkanı Azmi Kerman tepki gösterdi.

Çantaların toplatılmasını isteyen ADD Şube Başkanı Kerman şöyle konuştu:

"Piyasada ilköğretim öğrencileri için satışa sunulan başörtülü ve türbanlı okul çantalarının derhal toplatılmasını istiyoruz.

Bunlar Türkiye'yi ılımlı İslam havasına sokarak eğitimimizi dinselleştirmeye yönelik çalışmalardır.

Buna hiçbir zaman izin vermeyeceğiz.

Atatürk'ün çizdiği yolda çağdaş, laik Türkiye çizgisinden Türkiye'yi kimse uzaklaştıramayacaktır.

İlkokuldan başlayarak bütün Türkiye'de yapılan bu girişim ve tarikat oyunları hiçbir zaman başarılı

olamayacaktır.

Bu çantalar derhal toplatılmalı ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet yetkilileri önlem almalıdır.

Veliler de bu konularda duyarlı olmalı. Çocuklarının başını kapatarak onları çağ dışı bir yaşama sürüklemek isteyenlere karşı çok dikkatli olmalı."

Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan bir süre önce yaptığı açıklamada forma, çanta, yaka gibi okul gereçlerinde

yabancı terim içeren kelime ile yabancı çizgi film karakter resimlerinin yer almaması gerektiğini söylemişti.

Ceylan, milli değerlere sahip çıkılmasını, okul gereçlerinde Atatürk,

Türk Bayrağı, Nasreddin Hoca, Keloğlan, Yunusemre ve Eskişehirspor amblemlerinin yer almasını önermişti.

~~

Kaldiril' di biliyordum, meyerse halen varmis... yanilmisim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakın herkes istediği kıyafeti giysin, istediği markayı kullansın, İSTEDİĞİ ÇANTAYI ALSIN :excl: Sizene. Beğenmediyseniz siz kendi çocuklarınıza almazsınız, olur biter. İNSANLARIN İSTEDİĞİ ÇANTAYI ALABİLECEK KADAR ÖZGÜRLÜĞÜ YOK MU BU ÜLKEDE :angry:

kesinlikle size katılıyorum türbanlı barbie yada acık barbie almak isteyen istediğini alır zorla aldırmazlar yani ...yorumunuz için teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle size katılıyorum türbanlı barbie yada acık barbie almak isteyen istediğini alır zorla aldırmazlar yani ...yorumunuz için teşekkürler...

Ben türbanlı biriyim ama dediğinize kesinlikle katılmıyorum.. Bu insanların dinimiz üzerinden ellerini çekmelerini istiyorum, kadın üzerinden pirim kazanmalarından nefret ediyorum,, benim örtümden ellerini çeksinler istiyorum.. Din ,Tanrı inancı ile,okuyup iman edilen Kitaplardan hareketle oluşur..Bunun içinde belli bir yaş,seviye ,deneyim gerekir.Yüreğinde din olmayan kadını kapatsanız ne kapatmasanız ne.Ama okuyup iman etmiş aklı yeten belli bir yaştaki kadına sökmez tabi o tarz erkeklerin dinde olmayan hükümleri. Alın benden size ortak fikir,çantalara hayvan resimleri,çiçek,böcek doğa resimleri koysunlar.Ne barbi olsun,ne türbanlı.. Kadınları rahat bıraksınlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlarımız inanaları iki kısıma ayırdılar.

Normal olarak inancını Allah ile kendi aralarında yaşayan müslümanlar.

Diğerleri de dinciler. Yani din satıcıları.

Bu din satıcıları normal müslümanlar gibi sağduyulu değillermiş.

Dinlerini maske yapar satarlarmış paraya, çıkarlarına, siyasete.

Nerde bir çıkarı varsa oraya.

Bu din bezirganları da tesettürlü barbilerle iki kez din satışı yapıyor.

Birincisi siyasetçilere ikincisi de kazancına...

Ha birde diğer dünyaya hurilere ve şarap ırmaklarına.

Ama Allah, din satıcılarını çok iyi tanıyordur sanırım...

İyi dileklerimle...

kesinlikle !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin ırkın benim ırkım diye ayırdık;yetmedi...

Senin rengin benim rengim diye ayırdık;yetmedi...

Senin Alllah'ın benim Allah'ım diye ayırdık;yetmedi...

Senin mahalle benim mahalle diye ayırdık;yetmedi...

Baya ilerledik;

İnananları ve inanmayanları da kendi arasında kategorize ettik.

Hızımızı alamadık;gelinli kaynanalı yapımlara vurduk ülkece kendimizi!

Durmak yok yole devam;sırada Barbie bebekler var!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca barbiler bikini ile satıldığında bu kadar kargaşa cıkmazken, aksi durumda bu kadar olay oluyor anlamıyorum. özgür ülke denilen türkiye burası. eğer çantalarda haç, 6 ok, devrimci, orak cekiç türü figürler olsaydı yine medya ve bu forumda aynı konu tartışmaya açılırmıydı merak ediyorum.

maalesef türbanla,tesettürle,çarşafla bikiniyi karşılaştıranlar,bu ikisini iki farklı görüşün simgeleri olarak sunanlar bir hayli fazla. afedersiniz, türbanın dincilerin siyasi aleti olduğunu göz ardı ettiğim için..ancak herkesi kendimiz gibi masum sanıyoruz...

birşeyin olduğu biçimden taban tabana zıt biçimde tasarlanmasının bir art niyet dolayısıyla olduğu kuşkusuzdur..barbielerin tesettüre sokularak, okul çantası biçiminde dağıtmaları çoculara bu şekilde aktarılması da bu art niyetin faaliyete geçmesidir..türbanın laik ülkede kamu alanlarına giremeyeceği hem iç hem dış mahkemelerce doğru bulunması, türbanı malzeme olarakgörenlerin hiç hoşuna gitmemiş olacak ki kanunen yapamadıklarını yasa dışı veya ayak oyunlarıyla gerçekleştirmeye çalıştıklarını görüyoruz..

bu durumu hazmedemeyenlerin ayrıca diğer simgelerin kullanılmasınınb bu kadar tepki almayacağını da söylediklerini görüyoruz..ancak onlarda çocukları daha küçüklükten zehirleme amacı olduğundan karşı fikrin de bu biçimde davranacağını sanıyorlar...

bir çocuğun okul çantasına hangi dinden olursa olsun simgeler giremez..

herhangi bir partinin veya ideolojinin de simgeleri giremez..

ve biz yine aynı durumda tepki gösterir, çocukların kafalarının karıştırılmaya ve onların ayrıştırılmaya çalışıldıklarını söylerdik..fakat bunlar bunu anlayamayacak kadar körleşmiş durumdalar..onlar herkesikendileri gibi sanıyorlar çünkü...

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben türbanlı biriyim ama dediğinize kesinlikle katılmıyorum.. Bu insanların dinimiz üzerinden ellerini çekmelerini istiyorum, kadın üzerinden pirim kazanmalarından nefret ediyorum,, benim örtümden ellerini çeksinler istiyorum.. Din ,Tanrı inancı ile,okuyup iman edilen Kitaplardan hareketle oluşur..Bunun içinde belli bir yaş,seviye ,deneyim gerekir.Yüreğinde din olmayan kadını kapatsanız ne kapatmasanız ne.Ama okuyup iman etmiş aklı yeten belli bir yaştaki kadına sökmez tabi o tarz erkeklerin dinde olmayan hükümleri. Alın benden size ortak fikir,çantalara hayvan resimleri,çiçek,böcek doğa resimleri koysunlar.Ne barbi olsun,ne türbanlı.. Kadınları rahat bıraksınlar..

:clover:

Malesef degerli kardesim ftoyd' Ülkemizde Ruh sagligimizi bozan ceteler var bu ceteleride besleyen.. oldugundan fazla beslemeye de hazir bir sürü aday var iste bu konudada ortaya cikiyor cocuklar degerlidir diyemiyorlar.. 235152lr6.jpgdünün yobazlari bugünün bilincli dinci isbirlikci fasistlerin ülkemizde cocuklari hurafelere nasil teslim ettigini görüyoruz.. bunlar hep bilincli uygulamalardir! gece karanliginda seytan geliyor deyince altina yapmayacak cocuk yoktur ülkemizde.. bu devam eder gider!!!

bugün cagdas ülkelerde geceleyin cocugun önüne gecin mööö ben seytanim deyin sana dil cikarir... ne yazikki bizler barbie bebeklerinde bile seytanliga hizmet ediyoruz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çantalarda veya oyuncaklarda yılmaz güney in resmi olsa bu kadar tartışılacakmıydı?

bir kere önceki yorumunuzda devrimci simgelerin,orakçekiçlerin, komunist simgelerin olduğu zaman tepki olup olmayacağını sormuşsunuz ki bu mümkün değildir..ülkemizde insanların başörtüsü için söylendiği iddia edilen "öcü"kelimesinin komunizm ve komunistler için kadar çok kullanıldığı, bu nitelemeye ne kadar başvurulduğunu biliyoruz..gladyolarla dışdestekli örgütlerle kaç komunist katledildibu ülkede..sol içerikli yayın yapanm gazeteyi dağıtan insanlarımız içeri alınıp işkenceyle öldürülmekte..sokakta komunizmden,sosyalizmden bahsetmeye korkuyor musunuz ??

neyin, hangi düşüncenin baskı altında olduğunu gayet iyi biliyoruz..ancak bizim özgürlük anlayışımız orak-çekiçin küçük çocukların okul çantalarında olması değil..biz buna da tepkiduyarız..

yılmaz güney hakkında söylediklerinizin de sizin bu düşünceye ne kadar önyargılı olduğunuzu ortaya koyuyor..yani sol vesosyalist düşünceye sahip aktörler, yazarlar,santçılar hiçbir şekilde temsil edilemez öyle mi ??

o zaman çıkaralım müfredattan bütün sosyalist yazarların isimlerini, şiirlerini,romanlarını..

******* nazım hikmet gibi vatan haini ilan ederek görmezden gelelim..işte sizin özgürlük anlayışınız...!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.