Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı

Anakonda

Önerilen İletiler

Ben ilkokuldayken yerli malı haftası kutlanırdı. O yaşlarda ya bir nevi eğlence unsuru ya da fazladan bir ödev gibi gözükürdü gözüme. Sonradan anladım önemini. Her ne kadar serbest piyasaya ve açık ekonomiye inanan birisi isemde özellikle son 6 senedir satın alma kararlarımı verirken yerli markaları tercih ettiğimi fark ettim. Kimin ürettiği önemli değil yerli malı olsun yeter.

Alışverişlerimde eğer herhangibir ürünün hem yerlisi hemde yabancısı var ise aralarında yerli malı lehine veya aleyhine kalite farkına bakmaksızın yerli olanı satın alıyorum. Alacağım malı incelemem bayağı vakit alıyor. Son kullanma tarihleride titizlikle incelediğim diğer bir konu.

Mutlaka ki insan olarak hepimiz daha iyisini ve daha kalitelisini elde etmek istiyoruz. Ama unutmayalım her yabancı mal yerli mallardan iyidir diye bir kaide yok. Bu nedenle tercihlerimizi yaparken "gösteriş" saiki ile değil birazda olsa ülkemizin ekonomisini düşünerek hareket etmeliyiz. Kaldı ki Uluslararası Gündemi sıkı sıkıya takip eden insanlar olarak buna özellikle dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum...

Maalesef ki gittikçe daha fazla tüketim toplumu haline geldik. Bari tüketimimiz bir ölçüde bilinçli olsun..

En son ne satın aldınız? Satın alma kararınızda en çok ne etkili oldu?(ya da olur)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.