Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DİNİMİZDE MİLLİYETÇİLİK YOKTUR

yağmur

Önerilen İletiler

dünyaya gelirken ben şu milletten olacam diye bir istekte bulundunuzmu?

dünyaya gelirken ben kız veya erkek olarak geleyim diye bir seçmeniz oldumu?

dünyaya gelirken annenizi yada babanızı seçmek gibi tercihiniz oldumu?

dünyaya gelirken insan olarak mı yoksa başka bir mahluk olarak gelmek için tercihte bulundunuzmu?

hepimiz dünyaya doğduk dünya tek olduğu için bütün insanlar tek bir millet gibidir

madem insanların hepsi tek bir millet gibidir,

tek ise kime karşı milliyetçi olacaktır hayvanlara karşı mı?

ülkücülüğün,asılsızlığı böylece çıkmış olur

herkezin üzerinde yaşadığı topraklar kutsaldır bir yerde evidir o topraklar

insanın evine izinsiz girilemez aynı şekilde topraklarınada girilemez.çünkü evi o topraklardadır

bu yüzden o toprak kıymetlidir üzeride insan olmasa ne diye kıymeti olsun ki

asıl kıymetli olan şey insandır

insanların en kıymetlisi ise takvaca en üstün olanıdır....

demişsin..al cevabı

ben bu foruma yeni üye oldum sebebi senin yazdığın bu mantıksız şeyler.

bi kere ülkücülüğün sadece bi ülükücü yorumlamalı bana göre.

ikincisi anamızı babamızı milletimizi cinsiyetimi iz seçmedik diye sahip çıkmayalımmı.savumayalımmı.

üçüncüsü bu cemaatçi ağızlarıyla biyere varamazsın.allaha şükür dinimizi ve gereklerini iyi bilir ülkücü kardeşlerim.daha dün arkdaşın birisi bi olay görmüş ''siz ülkücüler ordamıydınız'' dedi.olay vatan millet olayı neyse.niye ban soruyo sence bu vatana millete en çok sahip çıkanlar bizizde ondan bunu kafana iice yerleştir.sana göre sınırları kaldıralım ozaman.çocukların hristiyan çocukları ile büyüsün.nerde kaldı ''''''müslüman olmayanlarda dost edinmeyiniz''''''hadis-i kerimesi.biz onların bizi müslümalığı yoketme çabasına karşı mücadele veriyoruz.onun için ÜLKCÜLÜK NE ASILSIZ NE SAHİPSİZ NEDE KİMSENİN AĞIZ DALAŞI YAPCAĞI BİR DAVADIR HERKES HADDİNİ BİLSİN BİRAZ TARİH OKUSUN YAPTIKLARIMIZI GÖRÜRLER............TÜM ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİME SELAMLAR ALLAHA EMANET OLUN....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 120
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

dünyaya gelirken insan olarak mı yoksa başka bir mahluk olarak gelmek için tercihte bulundunuzmu?

hepimiz dünyaya doğduk dünya tek olduğu için bütün insanlar tek bir millet gibidir

insanın evine izinsiz girilemez aynı şekilde topraklarınada girilemez.çünkü evi o topraklardadır

insanların en kıymetlisi ise takvaca en üstün olanıdır.... demişsin..al cevabı

ben bu foruma yeni üye oldum sebebi senin yazdığın bu mantıksız şeyler.

bi kere ülkücülüğün sadece bi ülükücü yorumlamalı bana göre.

ikincisi anamızı babamızı milletimizi cinsiyetimi iz seçmedik diye sahip çıkmayalımmı.savumayalımmı.

üçüncüsü bu cemaatçi ağızlarıyla biyere varamazsın.allaha şükür dinimizi ve gereklerini iyi bilir ülkücü kardeşlerim.daha dün arkdaşın birisi bi olay görmüş ''siz ülkücüler ordamıydınız'' dedi.olay vatan millet olayı neyse.niye ban soruyo sence bu vatana millete en çok sahip çıkanlar bizizde ondan bunu kafana iice yerleştir.sana göre sınırları kaldıralım ozaman.çocukların hristiyan çocukları ile büyüsün.nerde kaldı ''''''müslüman olmayanlarda dost edinmeyiniz''''''hadis-i kerimesi.biz onların bizi müslümalığı yoketme çabasına karşı mücadele veriyoruz.onun için ÜLKCÜLÜK NE ASILSIZ NE SAHİPSİZ NEDE KİMSENİN AĞIZ DALAŞI YAPCAĞI BİR DAVADIR HERKES HADDİNİ BİLSİN BİRAZ TARİH OKUSUN YAPTIKLARIMIZI GÖRÜRLER............TÜM ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİME SELAMLAR ALLAHA EMANET OLUN....

sayın dadasreis' ben bu konuyu kapatmıştım,fakat muhatap kendim olunca mecmbur kaldım cevab vermeye

sende bu konuyu tam kavramadan üstün körü hemen bir cevab yazdımışsın, ne olduğunu bilmeden direk savunmaya geçmişsin.

bak kardeşim insan dünyaya gelmeden savunacak ne milleti vardır ne soyu nede sopu vardır

insan öldükten sonrada savunacağı bir milleti ve soyu kalmamaktadır

o halde ben diyorum ki

bak bugün yunanistanda bir çocuk dünyaya geldi bu çocuk 20 yıl sonra türkleri düşman bilecek niye kardeşim daha doğmadan düşmanı olsun bu nasıl mantık

aynı çocuk türk doğsaydı bu sefer yunanistana düşman olacaktı zamanında bu toprakları işgal etti diye

o halde insanın asli vazifesi bu tip konularla zaman kaybetmeyip rabbini tanıması ve onun emirlerini yerine getirmesi bu emirlerinin içinde zaten bir müslüman vatanını koruyacaktır çanakkalede neyin mücadelesi verildi

bu konuyla ilgili diğer arkadaşlara verdiğim cevablarıda gözden geçirirsen belki ne demek istediğimi anlayabilirsin konu başlığı belki sana yeterli gelmiş olmayabilir

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinimizde milliyetçilik yoktur diyen ve bunu tartışmaya açanların genelde amacı Osmanlıyı yeniden diriltme ve Türk devrimini yıkmaktır. Siyasal islamı körükleyerek iktidara gelenlerin hemen heps

i kutsal değerleri kullanmaktan ayrı bir haz duyarlar.Onlara göre millet de yoktır sadece ümmet vardır.Hala II. Abdülhamit'in İslam Birliği planını savunurlar.Oysa o koca bir Alman oyunu ve planıdır.Türk milliyetçiliği bu zevat veya cemaat için büyük bir tehdittir.Onun içindir ki "dinimizde milliyetçiliğe yer yoktur" naraları atarlar. Dinimizde olmayan ırkçılıktır. Irkçılıkla milliyetçilik aynı şeyler de değildir. İnsanların aklını bulandırmayı bırakın da yaşadığınız ülkenin devletin bekası için çaba gösterin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinimizde milliyetçilik yoktur diyen ve bunu tartışmaya açanların genelde amacı Osmanlıyı yeniden diriltme ve Türk devrimini yıkmaktır. Siyasal islamı körükleyerek iktidara gelenlerin hemen heps

i kutsal değerleri kullanmaktan ayrı bir haz duyarlar.Onlara göre millet de yoktır sadece ümmet vardır.Hala II. Abdülhamit'in İslam Birliği planını savunurlar.Oysa o koca bir Alman oyunu ve planıdır.Türk milliyetçiliği bu zevat veya cemaat için büyük bir tehdittir.Onun içindir ki "dinimizde milliyetçiliğe yer yoktur" naraları atarlar. Dinimizde olmayan ırkçılıktır. Irkçılıkla milliyetçilik aynı şeyler de değildir. İnsanların aklını bulandırmayı bırakın da yaşadığınız ülkenin devletin bekası için çaba gösterin.

arkadaşım eğer yazımda şurası hata diyebileceğin bir yer varsa göster düzeltelim bu şekilde bi cevab yazıma cevab değildir lütfen konuyu başka taraflara çekmeyin

bana cümlelerimden gösterin yanlış olanı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kesin kurtuluşa erenler mutludur yani iman edenler

türk olunmakla kurtuluşa erilmiyor

o halde ne mutlu türküm diyene sözü asılsızdır

esasen senin yazmış olduğun yazı bile bu cümleye tersdir çelişkilidir

türk olupta milyonlarca mutsuz,ve umutsuz insan var türklük umurlarında değil

tek dertleri geçimdir

madem senin ırkçılık gibi bir düşüncen yok ne diye üzerine alınıp cavab yazıyorsun

bir türk dünyaya bedeldir

laflarını sarfeden

türkün türkten başka dostu yoktur deyip kendini diğerlerinden soyutlayan

hem böyle deyip hemde soyutladığı ülkelerin adetlerini türkiyeye sokan

zihniyet kimin acaba

biraz gerçekçi olalım

ön yargılı olmak bir şey kazandırmaz doğru olan bir şeyi tastiklemekten kaçarsak bu sefer kendi doğrularımızdan da şüphe etmeye başlarız

inanamıyorum yaa... her forumda mutlaka senin gibi bi iki adam mutlaka çıkıyor... kardeşim, Türk olmanın kurtuluşa erdireceğini kim idda etti... nerenden uydurdun bunu? Ne Mutlu Türküm sözu bununla lakalı değildir diyorum sana, anlamıyo musun? bak arkadaşım, her milletin vatandaşının, millete bağlılığını kılmak için motive edici sözler gereklidir. bak bu dinle falan alakalı değildir ve bunu tesis etmek dine karşı olmakta değildir ve islamda dünya devleti kurma amacını güden bir din değildir. yani her milletin kendi devletini kurması islamda en meşru şeydir. işte her milletin millete kültürel ve milli bağlılığını sağlamak için bu türlü şeyelr gereklidir. Atatrürk Türklüğün diğerlerinden üstün olduğu anlamında söylmemiştri, ancak şu var ki, siz yedi düvele karşı bağımsızlığınızı kazanan ilk ve tek millet olarak, bir manada dünyaya bedelsinizidir...

sizin bağımsızlık savaşınız diğer toplumlara örnek olduysa, bir manada dünyaya bedelsiniz. yaptığınız savaşlarla, dünyanın şimdsiye kadar gelmiş tüm savaş strateji ve anlayışlarını sadece 4senede değiştirdiniz ve dörde karşı bir oranla bir taarruz yapabilme cesaretini gösterdiniz ve dünyada bir ilk olarak düşmanı denize döktüyseniz dünyasya bedelsiniz... Türk Milleti dünyaya bedeldir ve bundan zerre şüphem yoktur... buna inanıyorum diye Allahın beni cehenneme atacağınıda hiç mi hiç sanmıyorum... senin gibi hala Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü, Türkçülüğü içine sindiremeyenlerin var olduğu için utanıyorum açıkçası... sizin gibiler, o Çanakkale'de, Kurtuluşta canlarını Türk Milleti için feda eden askerlerin yaptıklarını hak etmiyosunuz... zerre kadar haketmiyosunuz... Kurtuluşta kurulan ordu Milli Bir Ordu idi ve o şehitlerin o ruhla tesis ettiği bu ülkede yaşama hakkınız olduğunu düşünmüyorum... Irkçı olduğunu iddia ettiğiniz kişinin ve onunla aynı düşünen insanların kurduğu devletin sınırları içersinde yaşıyorsunuz... bence azıcık mideniz varsa, hayalini ettiğiniz devleti temsil eden İran'a gidin, orada yaşayın... Arabistan'da olabilir... Ama Milli Bİr Devlet Olan Türkiyeye ait değilsiniz...

Bi yazı vardı, çok hoşuma gitmişti: Bankalarda falan paraların sahte olup olmadığına bakmak için parayı ışığa tutarlar ve içine Atatürk fligranının olup olmadığına bakarlar, çünkü sahtekarlar Atatürk fligranını paraya işleyemezler. işte bir kimsenin ne mal olduğunu anlamak için, onu da ışığa tutun ve bakın bakalım, içinde Atatürk var mı?

bence kabullenemediğiniz bir Milletle yaşamaktansa terketmek yapılabilecek onurlu bir davranıştır...

Türk Milleti Çalışkandır

Türk Milletinin Karakteri Yüksektir

Türk Milleti Zekir...

Türk Demek TÜrkçe Demek, Ne Mutlu Türküm Diyene...

Türkiye Cumhuriyetini Kuran Halka, Türk Milleti Denir...

Arkadaşım, çooook haklısın... alkışlıyorum.... Güya İslam Birliğine dayalı ÜMMETÇİLİK ve Güya Türk Irkının Birliğine dayalı TURANCILIK, Atatürkçe ve Türk Milletince reddedilmiştir. İslam'da Irkçılığın olmadığı gayet açıktır... ve öyle ki İslam'da ÜMMETÇİLİK'te yoktur. bu sadece bazı aymazların tatlı hülyalarından başka bir şey değildir. ne Hz. Muhammed, ne de başki bir devlet adamı, hiç bir zaman Dünya İslam Devleti kurma amacında olmamışlardır. yada Tüm müslümanlar bir arada, aynı devlette yaşasınlar amacında olmamışlardır... bunun en büğyük örneğini yine Hz. Muhammed 622 Medine sözleşmesi ile belirtmiştir... Hz. Muhammed dahi Ümmetçi bir devlet kurmamıştır... siz kim oluyorsunuzda Milliyetçiliği yadsıyıp, Hz. Muhammed'e rağmen Ümmetçi bir zihniyete kapılıyorsunuz? bide diyorlar ki, biz Hz. Muhammed'e bağlıyız... bu mu bağlılık... O'nun bile yapmadığı bir sistemi mi benimsemek bağlılık? bakınız İslam bir Devlet Kurma Kitapçığı değildir. bir devletni nasıl olması neye dayanması gerektiği ile ilgili değildir... o yüzden, güya islam'a dayanarak Ümmetçilik gibi uydurmaları atın akl-ı evvel zihninizden...

sayın dadasreis' ben bu konuyu kapatmıştım,fakat muhatap kendim olunca mecmbur kaldım cevab vermeye

sende bu konuyu tam kavramadan üstün körü hemen bir cevab yazdımışsın, ne olduğunu bilmeden direk savunmaya geçmişsin.

bak kardeşim insan dünyaya gelmeden savunacak ne milleti vardır ne soyu nede sopu vardır

insan öldükten sonrada savunacağı bir milleti ve soyu kalmamaktadır

o halde ben diyorum ki

bak bugün yunanistanda bir çocuk dünyaya geldi bu çocuk 20 yıl sonra türkleri düşman bilecek niye kardeşim daha doğmadan düşmanı olsun bu nasıl mantık

aynı çocuk türk doğsaydı bu sefer yunanistana düşman olacaktı zamanında bu toprakları işgal etti diye

o halde insanın asli vazifesi bu tip konularla zaman kaybetmeyip rabbini tanıması ve onun emirlerini yerine getirmesi bu emirlerinin içinde zaten bir müslüman vatanını koruyacaktır çanakkalede neyin mücadelesi verildi

bu konuyla ilgili diğer arkadaşlara verdiğim cevablarıda gözden geçirirsen belki ne demek istediğimi anlayabilirsin konu başlığı belki sana yeterli gelmiş olmayabilir

saygılar

Çanakkale'de MİLLİ BİR MÜCADELE VERİLDİ.

yazılarınıza bakıyorumda, hiç Kurtuluş savaşından bahsetmiyorsunuz. anlaşılşan sizde Kurtuluş savaşını sindirememiş insanlardansınız ki verdiğimiz şehitler hesabını soracaklrdır sizden... Çanakale'de br tek ingilize, fransıza karşı savaşmadık... Yahudi Siyon Taburu'da vardır aralarında, ki bunlara Katırcı Taburu'da denir... İngiliz sömürgesindeki Hinli Müslümanlarda vardır aralarında... Arap Müslümanlarda vardı... yani yedi düvel derler ya, sadece yedi düvel değil, mehmet akif demiş ya "Eski dünya, Yeni Dünya, Bütn Akvam'ı Beşer..." vardı karşımızda... anladın mı arkadaşım... yani müslüman olmak hiç mi hiç yetmiyor savaşmamak için... hatta insanların umurlarında bile olmuyor... bunu bize tarih gösteriyor...

bide şu tanımınız çok tuhaftır, işte yunana doğan bir insan bize, bizden doğan bir insan yunana düşman olcakmış... olmasın kardeşim... bunun milliyetçilikle ne alaksı var? o zaman sende Müslümansın, Yahudiye Hıristiyana düşman olman gerekir... var mı böyle bir mantık? müslüman Hıristiyana ve Yahudiye düşman olacak diye bir kaide var mı? işte Türk'ün bir başkasına düşman olması gibi bir düşüncede yok kardeşim... böyle şeyleri çarpıtarak Milliyetçiliğe mal etme...yazık, sadece yazık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazılarınıza bakıyorumda, hiç Kurtuluş savaşından bahsetmiyorsunuz. anlaşılşan sizde Kurtuluş savaşını sindirememiş insanlardansınız ki verdiğimiz şehitler hesabını soracaklrdır sizden... Çanakale'de br tek ingilize, fransıza karşı savaşmadık... Yahudi Siyon Taburu'da vardır aralarında, ki bunlara Katırcı Taburu'da denir... İngiliz sömürgesindeki Hinli Müslümanlarda vardır aralarında... Arap Müslümanlarda vardı... yani yedi düvel derler ya, sadece yedi düvel değil, mehmet akif demiş ya "Eski dünya, Yeni Dünya, Bütn Akvam'ı Beşer..." vardı karşımızda... anladın mı arkadaşım... yani müslüman olmak hiç mi hiç yetmiyor savaşmamak için... hatta insanların umurlarında bile olmuyor... bunu bize tarih gösteriyor...

bide şu tanımınız çok tuhaftır, işte yunana doğan bir insan bize, bizden doğan bir insan yunana düşman olcakmış... olmasın kardeşim... bunun milliyetçilikle ne alaksı var? o zaman sende Müslümansın, Yahudiye Hıristiyana düşman olman gerekir... var mı böyle bir mantık? müslüman Hıristiyana ve Yahudiye düşman olacak diye bir kaide var mı? işte Türk'ün bir başkasına düşman olması gibi bir düşüncede yok kardeşim... böyle şeyleri çarpıtarak Milliyetçiliğe mal etme...yazık, sadece yazık...

ARKADAŞIM sen benim söylediklerime galiba sağır kalıyorsun

çanakkaleden bahsetmiyorsun diyorsun kaç yerde çanakkale ile ilgili yazı yazdım onlar benim ecdadım osmanlını torunudur.onlarla gurur duyuyorum çünkü onlar allahın askerleriydi.onlar allahın yardımıyla galip geldi ve çanakkalede tarih yazıldı.

eğer sen bazı konulara beni itmek istersen sana bende şu soruyu sorarım

ne işi vardı türk askerinin korede

işi ne

ne uğrunda askerimiz orda savaştı

ama bu gibi konular açtığım başlılığın konusu değil

ve ben hala bekliyorum,

açtığım başlıktan şuraya bir cümle yaz,

arkadaş şu cümlen hatalıdır doğru değildir diye.

yoksa yazacak bir cümle

yazdıklarım doğru demektir o zaman da

doğruyu niye eleştirirsiniz ki

bu bi çelişki olur sizin için

ama siz bi başlık atın milliyetçilik nedir ne değildir,tam olarak bizde yanlış anlayıp tartışmayalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞIM sen benim söylediklerime galiba sağır kalıyorsun

çanakkaleden bahsetmiyorsun diyorsun kaç yerde çanakkale ile ilgili yazı yazdım onlar benim ecdadım osmanlını torunudur.onlarla gurur duyuyorum çünkü onlar allahın askerleriydi.onlar allahın yardımıyla galip geldi ve çanakkalede tarih yazıldı.

eğer sen bazı konulara beni itmek istersen sana bende şu soruyu sorarım

ne işi vardı türk askerinin korede

işi ne

ne uğrunda askerimiz orda savaştı

ama bu gibi konular açtığım başlılığın konusu değil

ve ben hala bekliyorum,

açtığım başlıktan şuraya bir cümle yaz,

arkadaş şu cümlen hatalıdır doğru değildir diye.

yoksa yazacak bir cümle

yazdıklarım doğru demektir o zaman da

doğruyu niye eleştirirsiniz ki

bu bi çelişki olur sizin için

ama siz bi başlık atın milliyetçilik nedir ne değildir,tam olarak bizde yanlış anlayıp tartışmayalım

Arkadaşım, sen tamamen gaza gelmiş bi kişiliksin yaa... ben Çanakkale'den bahsetmiyorsun demiyorum, "Kurtuluş"tan, yani "Kurtuluş Savaşından bahsetmiyorsun" diyorum... anladın mı? O Çanakkale savaşını kazandıran insanda M. Kemal Atatürk'ten başkası değildir... dünyada hiç bir tarihçi bunun aksini iddia edememiştir... ve sen o şahsı "ırkçılıkla" itham ediyorsun... açıkçası, eğer o Osmanlı torunu ile gurur duyuyorsan, osmanlı torununu arkadan bıçaklayan, ecdadını arkadan bıçaklayan Araplar, Hintliler için ne düşünüyosun merak ediyorum... o Allah'ın askerlerini arkadan vuranlar hakkında ne düşünüyosun? Allah, Askerlerini arkadan vuranları sever mi sence? Arapların katlettiği şehitlerimiz Allah'ın askeri değil miydi yoksa? Çanakkaledeki şehitlerimizden ne farkı vardı onların? Allah askerlerini arkadan vuranlar hakkında ne diyeceksin peki? haa, ama sen onları seviyodun di mi? yazık yazık... hem Arapları savunup, hem Çanakkaleyi savunma bana kardeşim... her zaman diyorum, iyice araştırmadan, iyice bilmeden konuşursanız, kendi çelişkinizde boğulursunuz... ve sende öylesin... bize Arapları savunmaya hakkın yok... Allah'da onları kabullenmiyor, eğer Türk askeri O'nun askeri idiyse... ve söylediğin kadarıyla sende Osmanlı (Türk) askerini O'nun askeri olarak görüyosun... senin yazdıkların en baştan hatalıdır, hangisini diyeyim... ilik, Milliyetçiliği, Irkçılıkla karıştırman en büyük hatan ve bilmezliğin... yani yazını ilk okur okumaz anladım bu konuda zerre kadar bilgin olmadığını... kardeşim... ikincis ise, "Ülkücüler Cevap Versin" demişsin, Milliyetçöilik sadece ülkücülerin düşünce sistemi değildir... bu ülkede yaşayan herkesde olması gereken bir düşünce sistemidir... sağla-solla, ülkücülükle-dincilikle-laiklikle alaksı yoktur... bu vatanı herkesiyle seviyorsan, bu vatanın ilelebet payidar kalmasını istiyorsan Milliyetçisin kardeşim... ve eğer bu uğurda canını verebileceksen, esas milliyetçi sensin... ama tabi senin böyle bir duyguya sahip olduğunu sanmıyorum... hiiiç kusura bakma...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım, sen tamamen gaza gelmiş bi kişiliksin yaa... ben Çanakkale'den bahsetmiyorsun demiyorum, "Kurtuluş"tan, yani "Kurtuluş Savaşından bahsetmiyorsun" diyorum... anladın mı? O Çanakkale savaşını kazandıran insanda M. Kemal Atatürk'ten başkası değildir... dünyada hiç bir tarihçi bunun aksini iddia edememiştir... ve sen o şahsı "ırkçılıkla" itham ediyorsun... açıkçası, eğer o Osmanlı torunu ile gurur duyuyorsan, osmanlı torununu arkadan bıçaklayan, ecdadını arkadan bıçaklayan Araplar, Hintliler için ne düşünüyosun merak ediyorum... o Allah'ın askerlerini arkadan vuranlar hakkında ne düşünüyosun? Allah, Askerlerini arkadan vuranları sever mi sence? Arapların katlettiği şehitlerimiz Allah'ın askeri değil miydi yoksa? Çanakkaledeki şehitlerimizden ne farkı vardı onların? Allah askerlerini arkadan vuranlar hakkında ne diyeceksin peki? haa, ama sen onları seviyodun di mi? yazık yazık... hem Arapları savunup, hem Çanakkaleyi savunma bana kardeşim... her zaman diyorum, iyice araştırmadan, iyice bilmeden konuşursanız, kendi çelişkinizde boğulursunuz... ve sende öylesin... bize Arapları savunmaya hakkın yok... Allah'da onları kabullenmiyor, eğer Türk askeri O'nun askeri idiyse... ve söylediğin kadarıyla sende Osmanlı (Türk) askerini O'nun askeri olarak görüyosun... senin yazdıkların en baştan hatalıdır, hangisini diyeyim... ilik, Milliyetçiliği, Irkçılıkla karıştırman en büyük hatan ve bilmezliğin... yani yazını ilk okur okumaz anladım bu konuda zerre kadar bilgin olmadığını... kardeşim... ikincis ise, "Ülkücüler Cevap Versin" demişsin, Milliyetçöilik sadece ülkücülerin düşünce sistemi değildir... bu ülkede yaşayan herkesde olması gereken bir düşünce sistemidir... sağla-solla, ülkücülükle-dincilikle-laiklikle alaksı yoktur... bu vatanı herkesiyle seviyorsan, bu vatanın ilelebet payidar kalmasını istiyorsan Milliyetçisin kardeşim... ve eğer bu uğurda canını verebileceksen, esas milliyetçi sensin... ama tabi senin böyle bir duyguya sahip olduğunu sanmıyorum... hiiiç kusura bakma...

anlaşılan yazdıklarımın içinde hiç bir tane yanlıştır diyebileceğin cümlem yok

verdiğin cevablar bunu gösteriyor başka bir başlıkta görüşmek üzere

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada bazı arkadaşlarımızın "milliyetçilik" çeiştleri hakkında bilgiye ihtiyacı var sanırım.Yusuf Akçura'nın da dediği gibi iki tür milliyetçilik vardır: Empeyalist milliyetçilik ve demokratik milliyetçilik.Demokratik milliyetçilik Atatürk'ün anladığı bir milliyetçiliktir.Emperyalist milliyetçilik de Turancılıktır.Daha çok ülkücü kesimin benimsediği milliyetçilik anlayışıdır.Bunların da aralarında bölünmeler vardır.Türk islam sentezci olanlar ve Türk ırkıçısı olanlar.Aşırı milliyetçi yani ırkçı olanlara Atsızcı diyoruz.Diğerleri ise İslamiyeti Türklükle birliştirdiklerini düşünen kesimdir.Bunları öğrenmelisin bence.Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır derler.Siz bunlara isterseniz "ırkçı" diyebilirsiniz.Türk'ün Türk^ten başka dostu yoktur sözü içi boş bir söz olarak geliyor bana.Ben Kemalistim, ülkücü değilim.Benim yazdıklarımın içinde cevaplar da mevcuttur.Tabi anlayabilene.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlaşılan yazdıklarımın içinde hiç bir tane yanlıştır diyebileceğin cümlem yok

verdiğin cevablar bunu gösteriyor başka bir başlıkta görüşmek üzere

saygılar

arkadaşım, yazdıklarımdan sen cevap çıkaramıyosun... o bilinçten eksiksin yani... düşünüyorum, acaba yazdıklarım sana Kapak Olduğu için mi "başka bi Başlıkta buluşuruz" gibi bi cümle sarfettin... sen cevabı göremiyosun kardeşim... bilgin ve tecrüben buna yetmiyo... idrak edemiyosun anladın mı? başka kimseyi göremedim senden başka söylediklerimi anlayamayan... sana diyorum ki, söylediklerinin hiç birinin Milliyetçilikle alakası yok... bunu da mı anlamadın... diyorum işte, idrak sorunun var, ben napiim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım, yazdıklarımdan sen cevap çıkaramıyosun... o bilinçten eksiksin yani... düşünüyorum, acaba yazdıklarım sana Kapak Olduğu için mi "başka bi Başlıkta buluşuruz" gibi bi cümle sarfettin... sen cevabı göremiyosun kardeşim... bilgin ve tecrüben buna yetmiyo... idrak edemiyosun anladın mı? başka kimseyi göremedim senden başka söylediklerimi anlayamayan... sana diyorum ki, söylediklerinin hiç birinin Milliyetçilikle alakası yok... bunu da mı anlamadın... diyorum işte, idrak sorunun var, ben napiim...

her şeyden önemlisi uslup ve seviye diyorum

benim anlatmak istediğim sen anlamadın senin anlatmak istediklerinde benim açtığım konun konusu değil

maalesef çok dar düşünüyorsun düşünce açısını biraz genişlet içine kendi fikirlerinide koy

bak benim cümlelerimden bi alıntı yap ve bu cümlen hatalıdır yanlıştır de ben bunu bekliyorum senden

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her şeyden önemlisi uslup ve seviye diyorum

benim anlatmak istediğim sen anlamadın senin anlatmak istediklerinde benim açtığım konun konusu değil

maalesef çok dar düşünüyorsun düşünce açısını biraz genişlet içine kendi fikirlerinide koy

bak benim cümlelerimden bi alıntı yap ve bu cümlen hatalıdır yanlıştır de ben bunu bekliyorum senden

"bunlar milliyetçiliktir" manasında söylediğin şeylerin milliyetçilikle alakası yoktur, hepsi "ırkçılık"ın özelliğidir diyorum... bunu mu anlamıyorsun... milliyetçiliğe ithafen yazdığın HERŞEY yanlıştır ve millieytçilikle alakalı değildir. niye boşu boşuna kopyala/yağpıştır yapiim ki? çok açık konuşuyorum, alla allaaa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Milliyetçilik İslamın desteklediği bir durum değil. Ama buradan şu sonucu çıkarmak hatadır. Milli duyguların olmasın, sadece dini duyguların olsun demek mümkün olamaz.

Evet dünyaya gelirken sorup sormadığımızı bilemiyoruz hangi ırktan olacağımızı. Ama geldik ve Türk olarak bir milletin içinde yer aldık. Bunu değiştirmemizin mümkünü yok artık. Ama insanlar yaşarken dinlerini değiştirebiliyorlar. Yani biri seçimimiz (din) olabiliyorken diğeri (ırk) irademiz dışı oluyor.

O bakımdan herkesin önce bir milliyeti sonra dini var. Doğduğumuzda kanını taşıdığımız ırka mensup oluyoruz, din ise hayatımızın akışına göre seçebildiğimiz bir inanç yolu.

Bir insanın milli duyguları körelmişse o insan için vatan sevgisinden sözedilemez. Ve bu tehlikeli olabilir. Yaşadığı topraklara ihanet etmesi mümkün olabilir. Hepimiz bir şekilde bir milletin varlığıyla varlık kazanıyoruz. Irkçılık yapmakyı kasdediyorsanız evet ırkçılık günahtır ve çağdışıdır ama milliyetçilik kutsaldır.

Hz. Ali'nin sözü ile bitiriyorum. İslamın en alim kişiliklerinden birinin verdiği mesaj gayet açık.

Kendinize yapılan kötülükleri affedin ama vatana ve millete yapılanları asla...

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Milliyetçilik İslamın desteklediği bir durum değil. Ama buradan şu sonucu çıkarmak hatadır. Milli duyguların olmasın, sadece dini duyguların olsun demek mümkün olamaz.

Evet dünyaya gelirken sorup sormadığımızı bilemiyoruz hangi ırktan olacağımızı. Ama geldik ve Türk olarak bir milletin içinde yer aldık. Bunu değiştirmemizin mümkünü yok artık. Ama insanlar yaşarken dinlerini değiştirebiliyorlar. Yani biri seçimimiz (din) olabiliyorken diğeri (ırk) irademiz dışı oluyor.

O bakımdan herkesin önce bir milliyeti sonra dini var. Doğduğumuzda kanını taşıdığımız ırka mensup oluyoruz, din ise hayatımızın akışına göre seçebildiğimiz bir inanç yolu.

Bir insanın milli duyguları körelmişse o insan için vatan sevgisinden sözedilemez. Ve bu tehlikeli olabilir. Yaşadığı topraklara ihanet etmesi mümkün olabilir. Hepimiz bir şekilde bir milletin varlığıyla varlık kazanıyoruz. Irkçılık yapmakyı kasdediyorsanız evet ırkçılık günahtır ve çağdışıdır ama milliyetçilik kutsaldır.

Hz. Ali'nin sözü ile bitiriyorum. İslamın en alim kişiliklerinden birinin verdiği mesaj gayet açık.

Selamlar

Alkışlıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar

undefined

bir ırk tan olmak senin elinde olmadığın gibi

inanç senin elindedir

ırkın değiştirmek imkansızdır.doğduğun ırkı nasıl değiştirebilirsin.başka ırklardan doğanda böyle

yeryüzünde türkten başka ırk olmasa idi türke türk denmezdi.

görüldüğü gibi sayın sardunya biraz düşünülünce ortak olan düşünceler olabiliyor

belli bir ırktan olmak önemli değil

belli bir inançta olmak önemlidir

ırkın değişmez ama insan inancını değiştirebiliyor

bir kişiyle başlayan islam davası milyarlara ulaştı

bir kişinin başlattığı dava önce ki batıl inancı iptal etti

kırılan putlarda bunun da delilidir.

putlar terkedildi.

yeryüzünde yüzlerce millet var ve biz bunların herhangi birisinden dünyaya gelebilirdik.

ve millet hususunda görüşüm de şudur

dinimiz bize evimizi barkımızı vatanımızı korumayı zaten emrediyor.bu inançla çanakkale savaşı kazanıldı

bu uğurda ölen şehiddir de öğle insanlar seve seve ölüme gidiyor

allah emrettiği için

yoksa inancı olmayan biri ne diye savaşsın o kadar aptalmı

bir kimsenin inancı yoksa o insanı siz savaşa gönderemezsiniz savaşmazda zaten ölünce her şey onun için son olacağından o mecburen savaş olmayan bir yere gidecektir

bugün türkiye de bu tipde insan da çoktur

savaş çıktığı anda bunlar türkiyeyi terkederler

asıl müslüman o zor günde belli olur

hani derler ya dost kötü günde belli olur

o savaşacak olanlar yine müslümanlar olacak

bugün için bosna ya ıraka lübnana filistine buralardan savaşmak için giden müslümanlar var bunlar

niye oralara gidiyor

müslümanlar bir vücut gibidir

birinin ayağına diken batsa diğer müslüman işitir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanların en kıymetlisi ise takvaca en üstün olanıdır

sana pek katilmiyom ve dinde milliyetcilik var diyorum..

sen istedigin kaadar inkar et bu bos

her ulkenin her dinin ve her milletin

ulkede dogarsin dininide secemessin

ben musluman olarak dogmusum ama secemedim

kendi dinimi tercih etme hakki din milliyetcileri tarafindan kabul edilmedi

milliyetcilik kavrami bence inkar edilemez

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana pek katilmiyom ve dinde milliyetcilik var diyorum..

sen istedigin kaadar inkar et bu bos

her ulkenin her dinin ve her milletin

ulkede dogarsin dininide secemessin

ben musluman olarak dogmusum ama secemedim

kendi dinimi tercih etme hakki din milliyetcileri tarafindan kabul edilmedi

milliyetcilik kavrami bence inkar edilemez

kusura bakma ama dediğinden bir şey anlamış değilim

anlayan varsa da lütfen yazsın

her çocuk islam fıtratı üzerine doğar fakat o büyüyünce ya anne babasını takip eder yada değiştirir

bu açık seçiktir

anne baba müslüman olupta çocuğu ateist olanlar var

çocuk müslüman anne baba ateist böylesi de var

yani inanç değişebiliyor

allah kalbimizi dininde sabit kılsın (amin)

bir hadis öyle bir zaman gelecek ki iman elde kor ateş gibi olacak

işte ya o zamandayız yada iyice o zaman yaklaştı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARADAŞIM SİZE İSLAMDAN NEFRET EDİN DEMİYORUZ Kİ .ama TÜRKseniz TÜRK lüğünüzle gurur duyun diyoruz ,çünkü bu vatanın adı TÜRKİYE.benim anlamaddığım şu diyelim ki tv de Türk sporcularımız tv de yarışıyor bi de arap siz gidip milliyetçiliğe zıtlık olsun diye arapımı destek olacaksınız onu merak ediyorum sayın yağmur

+ dinimizde milliyetçilik yoktur sözü açık bir hadisi şerifi inkardır

VATAN VE MİLLET SEVGİSİ İMANDANDIR

HZ.MUHAMMED (S.A.V.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasılki önce kendimizden, sonra ailemizden, mahallemizden şehrimizden sorumluysak..

Aynı şekilde önce milletimizden ve vatanımızdanda sorumluyuz..

Dinimize göre müslümanın kanı müslümana haramdır..

Bu yüzden diğer miletleri ve ırkları küçük görmek yoktur, onların haklarına tecavüz yoktur..

Savaş ancak müdafa içindir..

Kur;an-ı Kerimde “Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Birbirinizle tanışıp anlaşmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah katında sizin en üstün olanınız Allah’tan en çok korkanınızdır. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla bilen ve her şeyden hakkıyla haberdar olandır.” (Hucurat: 13)

Bizleri miletlere ayıran ve milletimizden sorumlu tutan Allahtır...

Bu durumda miletimizi ve vatanımızı seveceğiz ve ölümüne müdafa edeceğiz..

Ancak hiç bir milleti ve ırkı küçük görmeyeceğiz..

“Arabın acemden üstünlüğü ancak takva sebebiyledir.” (Buhârî, Müslim)

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasılki önce kendimizden, sonra ailemizden, mahallemizden şehrimizden sorumluysak..

Aynı şekilde önce milletimizden ve vatanımızdanda sorumluyuz..

Dinimize göre müslümanın kanı müslümana haramdır..

Bu yüzden diğer miletleri ve ırkları küçük görmek yoktur, onların haklarına tecavüz yoktur..

Savaş ancak müdafa içindir..

Kur;an-ı Kerimde “Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Birbirinizle tanışıp anlaşmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Allah katında sizin en üstün olanınız Allah’tan en çok korkanınızdır. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla bilen ve her şeyden hakkıyla haberdar olandır.” (Hucurat: 13)

Bizleri miletlere ayıran ve milletimizden sorumlu tutan Allahtır...

Bu durumda miletimizi ve vatanımızı seveceğiz ve ölümüne müdafa edeceğiz..

Ancak hiç bir milleti ve ırkı küçük görmeyeceğiz..

“Arabın acemden üstünlüğü ancak takva sebebiyledir.” (Buhârî, Müslim)

Saygılar-sevgiler..

İtikadın güzel kardeşim...yolun açık olsun

vesselam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.