Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DİNİMİZDE MİLLİYETÇİLİK YOKTUR

yağmur

Önerilen İletiler

"Hiç Ölmeyecekmiş Gibi Dünya İçin, Yarın Ölecekmiş Gibi Ahiret İçin Çalışın"

bencede yazilarin cok guzel

dunyayi anladimda ahiret icin pek sanmiyorum cunku sizin sandiginiz bir ahiret YOK...

bence din sizin gibilerin kurtulusu belki boyle mukemmel bir dunyada yasamak icin illede biseylerin arkasina siginmak istiyosunuz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 120
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

YÜCE KURTULUŞ SAVAŞINDA BİZİ SIRTIMIZDAN VURDU BÜTÜN ARAPLAR

BUGÜN BİR KISIM KÜRTLER PKK YA DESTEK VERMEKTEDİR

peki bana sylermisiniz ..hani ümmetçilik yağmur ...eğer ümmetçilik olsaydı arapalar YÜCE KURTULUŞ SAVAŞImızda bizi arkamızdan vurmazdı,bugün bazı kürtler inatla pkk ya destek veriyor ve ne yazıkki bu destek verenlerden biri benim komşum ve bu adam 5 vakit namaz kılıyor ve pkk ya destek veriyor..hem de yürekten lütfen bu soruyu yanıtlayın yağmur bunun yanıtını verebilecekmisiniz bakalım..

ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN TÜRKÜM

VE ŞİFRE

MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRK TÜRK DEĞİLDİR

TÜRK OLMAYAN MÜSLÜMANSA HER ZAMNA BİZİ ARKAMIZDAN VURMUŞTUR

uyumayın artık ÜMMETÇİLİK bitti..inanın ben ne kadar isterdim tüm müslümanların kardeş olmasını ama maalesef yukarıda verdiğim iki örnekte bile bunun bir masal olduğunu göreceksizniz

SAYIN YAĞMUR BEYEFENDİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kötü bi niyetle yazmadım arkadaşım, kusura bakma... söylediklerinde haklısın... Irkı kastetmiyorum ben ama... Milleti kast ediyorum... kimsenin alt kimliği beni ilgilendirmiyor... bu devlete vatandaşlık bağıyla bağlı herkes Türktür... herkesin ırki geçmişi en fazla kendisini ilgilendirir... sizin Kürt olmanız sizden bişey eksiltmez... yada benim Türk ırkından olmam bana bişey katmaz... ancak Millet olarak aynı milletin evlatlarıyız.. onu kast ediyorum... benden kaynaklana bir yanlış anlama varsa, öür dilerim...

Özür dilenecek bir şey yok kardeş...ferah olsun için.ben zaten niyetinin güzel olduğundan emin olduğumu belirttim...ifadene ısınamadım demiştim şimdi oda tamamdır...saygılar.

vesselam...

sayın himyata konu sahibi olarak başından beri bunu ifade etmeye çalışıyorum fakat maalesef benimde yanlış bulduğum bu karşı olduğunuz görüştür. ve ben bunun yanlışlığını vurgulamak için açtım ama bakın konuyu nerelere getirdiler.asıl olan inanç birliği ırk birliği değil globelleşen dünya gittikçe kutublara bölünüyor hıristiyan birliği kuruldu bak kaç devlet tek devlet haline geldi neden onlar milliyetçi değilmi neden bi araya geldiller

eğer biz türkün türkten başka dostu yoktur dersek buyrun kurtlar sofrasında yem olmaya

bizde müslüman olarak acilen islam birliğini kurmamız gerekir

çünkü avrupa bizi içine almaz

o zaman geriye müslüman ülkeler kalıyor

mecburen müslüman ülkelerle birlikte olacaz

çünkü yahudinin ezelde hesabı var vaad edilmiş topraklar derken doğuyuda içine fırat nehrine kadar olan yerleri ele geçirmek ve nitekim de hızla toprak alındığı iddiaları var

ve hesabları o yönde gelişiyor ırak iran lübnan suriye derken yarın türkiye denileceği iki iki dört gibi kat i dir

komşunun evi yanacakta bizim eve kokusu sinmeyecek öylemi

evimize ya yangının kokusu gelir yada evimizde bu yangında yanar

o halde bu tür kavramlar artık yerini globelleşmeye bıraktı

herkez bir yer bulmak zorunda

sürüden ayrılan koyunu kurt kapar

Tamamen haklısın kardeş.....................................aynen katılıyorum...

ama benim itiraz ettiğim konu başkaydı yazılan konunun içeriğine değil ifade şekline itiraz etmiştim...sağolsun kardeşimiz iafade etti açıkladı ...

vesselam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YÜCE KURTULUŞ SAVAŞINDA BİZİ SIRTIMIZDAN VURDU BÜTÜN ARAPLAR

BUGÜN BİR KISIM KÜRTLER PKK YA DESTEK VERMEKTEDİR

peki bana sylermisiniz ..hani ümmetçilik yağmur ...eğer ümmetçilik olsaydı arapalar YÜCE KURTULUŞ SAVAŞImızda bizi arkamızdan vurmazdı,bugün bazı kürtler inatla pkk ya destek veriyor ve ne yazıkki bu destek verenlerden biri benim komşum ve bu adam 5 vakit namaz kılıyor ve pkk ya destek veriyor..hem de yürekten lütfen bu soruyu yanıtlayın yağmur bunun yanıtını verebilecekmisiniz bakalım..

ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN TÜRKÜM

VE ŞİFRE

uyumayın artık ÜMMETÇİLİK bitti..inanın ben ne kadar isterdim tüm müslümanların kardeş olmasını ama maalesef yukarıda verdiğim iki örnekte bile bunun bir masal olduğunu göreceksizniz

SAYIN YAĞMUR BEYEFENDİ

bütün araplar mı????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20.000 kişiydi bizi vuranlar...

hangi zihniyet bunu bütün araplara yığar?!!!?

peki şu savaşlara ne diyeceksin???

MERCİBADIK-RİDANİYE SAVAŞLARI MEMLUK-OSMANLI her 2 side Türktü..

FETRET DEVRİNİ BAŞLATAN SAVAŞ..1402.. TİMUR-OSMANLI.. timur Özbek Türküydü...

en basitinden Göktürkleri bile Uygurlar yıktı...

hani nerde kaldı milliyetçilik...

yürüyün be...

ümmetçilik en güzel düşünce tarzıdır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu söyleyen kişi "Türk" ün ne olduğunu bilmiyor demektir. İslam, Türk geleneklerinin pek çoğunu yok etmiş, yerine arap geleneklerini sokmuştur. Şüphesi olanlar, İslam öncesi Türk geleneklerini incelesinler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bencede yazilarin cok guzel

dunyayi anladimda ahiret icin pek sanmiyorum cunku sizin sandiginiz bir ahiret YOK...

bence din sizin gibilerin kurtulusu belki boyle mukemmel bir dunyada yasamak icin illede biseylerin arkasina siginmak istiyosunuz....

Bakın "Hayal Et" arkadaşım, inanmamakta, yerden göğe kadar haklı olabilirsiniz kendinizce, buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Ancak, inananların, inançlarını "Sizin Gibilerin..." diyerek küçümsemek ve aşağılamak, o çok değer verdiğiniz dünyadan, insanlıktan ve demokrasiden nasibini almamış kimselerin yapabileceği bir tanımlamadır... yazınızda niyetinizin ayan beyan apaçık olmasına rağmen, böyle bir "küçümseme" amacını gütmediğinizi düşünmek istiyorum...

diğer bir cevabımda, İslam Birliği olabilceğini düşünen Yağmur arkadaşımıza. bu bugün çıkan bir haberdir:

"Afganistan Türk rehine Mustafa Semih Tufal için dün 24 saat süre veren Taliban, rehineyi öldürdüğünü açıkladı.

Tufal 28 Ağustos'ta Taliban'ın üyeleri tarafından kaçırılmıştı.

19.09.2006 11:19:00"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu söyleyen kişi "Türk" ün ne olduğunu bilmiyor demektir. İslam, Türk geleneklerinin pek çoğunu yok etmiş, yerine arap geleneklerini sokmuştur. Şüphesi olanlar, İslam öncesi Türk geleneklerini incelesinler.

Bence "Türk"ün ne olduğunu sen HİÇ bilmiyorsun arkadaşım... "İslam" bir dindir... "Türk Geleneği" dediğiniz ise törelerden ve göreneklerden oluşur. "İslam" dini ise "Yazılı bir Töre ve Gelenek-Görenek" getirmemiş, Empoze ettiğini düşündüğünüz Arap Geleneklerini yadsımış ve ıslah etmiştir... "İslam" Arap Cahiliye geleneklerini kaldırmış olan bir inanç sistemidir... İslam'ın temel mantığı budur... Öncelikle, İslam, zaten kendisinin kaldırdığı bir Cahiliye Gelenekler Bütününü, Türklere empoze edememiştir... İkincisi, Türklerin eski Gök-Tanrı inancı incelenirse, İslam'a bu dinin örtüştüğü ve neredeyse birebir benzeştiği görülür... bu konuda hangi kanıtı istiyorsan önüne koyabilirim... İşte bu benzerlik "Herhangi bir dini kabul ettiğinde" benliğini kaybeden Türklerin, İslamı benimsediklerinde benlikleriin kaybetmemelerine neden olmuştur. Eğer bugünkü Türk kültürünü ve İslam öncesi Türk kültürünü yeterince incelersen, Türk kültürünün hala canlı olduğunu görürsün... mesela, en basitinden, "Geceleyin Islık Çalındığında" kötü ruhların geleceğine inanan İslam öncesi Türklerin bu inancı, bugün Müslüman Türkler arasında hala yaşamaktadır. Yada İslam öncesi "Kamlık" geleneği, yüzlerce yıl Türkler arasında, İslamla birlikte "Evliyalık" olarak vücut bulmuştur. en önemli örneği ise "Dede Korkut" ve "Ahmed Yesevi"dir. kısacası, bu konu çok uzundur ve sandığınız gibi keinlikle değildir...

Ancak şundan bahsedilebilir ki, Türklerin Eski İnanç ve Erekleri Form değiştirmiştir... bunun nedeni ise, İki inancında aynı kaynağa, Tanrı'ya dayanmasıdır... şöyle örneklendirebiliriz:

Gök-Tanrı => Allah (Eski Türklerin Gök-Tanrı'sı, İslam'ın Allah'ıyla aynı sıfatlara ve özelliklere sahiptir.)

Eski Türklerin Fetih Anlayışı => Cihat (Eski Türkler'in Kızıl Elma Ereği)

Alp Erenlik => Gazilik (ve Şehitlik)

Kamlık (Şamanlık) => Evliyalık

Uçmağ => Cennet (ikiside aynı özelliklerdedir)

Tamu => Cehennem (ikiside aynı özelliktedir)

Kurban => Kurban (Araplar Kurban demezler, ismi farklıdır ancak iki inançtada aynı mahiyettedir.)

Ruhani Kuvvetler => Melekler (Türkler Doğanın bir ruhu olduğuna inanırlardır. Dağ, Taş, Dere, Tepe her şey bir ruha sahiptir. Bunun İslamdaki karşılığı: "tek Bir Kar Tanesi için bile bir melek görevlendirilmiştir.")

Yaratılış Destanı => Yaratılış İnancı

Bu konuda örnekler sınırsızdır. eğer dikkatlice araştırma yaparsanız, benzerlikleri ve kaç bin yıllık Türk kültürünü hiç bir şeyin yok edemeyeceğini daha iyi kavrarsınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

•"Ey iman edenler içinizden kim dininden dönerse Allah,mü'minlere alçak gönüllü kafirlere karsý onurlu ve zorlu,kendisinin onlari sevecegi ve onlarinda kendisini sevecegi bir kavim getirir ki,onlar Allah yolunda savasirlar,ve hiçbir kinayanin kinamasindan çekinmezler.Bu Allah'ýn lütfu inayetidir ki kime dilerse ona verir." (Maide-54)

•"O,sudan bir beser yaratip da onu soy sop yapandir." (Furkan-54)

•"O'nun ayetlerinden biride göklerin ve yerin yaratýlmasý, dillerinizin ve renklerinizin degisik olmasidir. Kuskusuz bunda bilenler için ibretler vardir."(Rüm 22)

•"Ey insanlar,biz sizi bir erkek ve bir kadýndan yarattýk ve birbirinizi tanýmanýz için sizi milletlere ve kabilelere ayirdik. Kusþkusuz Allah yanýnýda en üstün olannýnýz(günahlardan) en çok korunanýnýzdýr. Allah bilendir haberdar olandýr" (Hucurat 13)

•"Ey! Resulüm,sanada bu hak kitabi hem kendinden önceki kitaplari hem tastikçi hemde onlar üzerine bir sahit olarak indirdik. O halde sen ehl-i kitap arasinda Allahýn sana gönderdigi hükümlerle hüküm ver.Sana gelen bu haktan ayrilip da onlarin arzularinin arkasindan gitme... Ey insanlar! Sizden her bir peygamber için bir seriat bir yol tayin ettik. Eger Allah dileseydi hepinizi tek seriata bagli tek bir ümmet yapardi.Fakat sizi zamana göre size verdigi seriat ölçüleri içinde imtihan edecek.O hade hayirli isler yapmakta birbirinizle yarisin.sonunda toptan dönüsünüz Allah'a dir.O,gün din hakkýnda yaptiginiz ihtilaflari Allah size haber verecektir."(Maide-48)

HADISLERDE KAVIM , SOY , SOP

•"Ashabdan Azup Oglu Berra anlatiyor : Huheyn Savasi'nda idi. Haris Oglu Ebu Süfyan Hz.Peygamber(S.A.V.)'in katirinin dizginin dibinden tutmustu. Vaktaki müsrikler sardi ve saldirdi.Hz. Peygamber katirindan indi ve söyle söylemeye basladi : "Benki Peygamberim yalan yok! Benki Abdulmuttalibin ogluyum..." Berra diyor ki ,o gün halk içinde Hz.Peygamberden daha siddetlisi yoktu.

• "Sizi nesebinizden büyük bablariniza baglayacak bilgileri ögreniniz." (Sahihi Buhari Age cilt. 9 sayfa 214)

Yukaridaki ayet ve hadislerden anlasilacagi üzere Islam millet kavramina kavim manasinda da yer vermistir hatta Maide suresi 54. ayetine Kuran'in evrenselligi ve kiyamet gününe kadar geçerli olmasi açisindan bakildiginda tüm müslüman milletlerin organik manada bir devlet olmasi milli sahsiyetlerini yitirip tek bir ümmet esasina dayali devlet olusturmalari imkansizdir. Nitekim yine Maide suresinde geçen "Eger Allah dileseydi hepinizi tek seriata bagli tek bir ümmet yapardi" ayeti de Allah'inda böyle birsey istemedigine delil olarak gösterilebilir.

Peygamber efendimizin saglam hadislerinden olarak Sahihi Buharide geçen "Kisi kavmini sevmekle suçlanamaz"ve "Kisi kavmini sever" seklindeki hadislerine görede de bir kisinin milletini sevmesi ,onun gelecegi için çalismasi kisacasi milliyetçi olmasi dine aykiri bir olay degildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

•"Ey iman edenler içinizden kim dininden dönerse Allah,mü'minlere alçak gönüllü kafirlere karsý onurlu ve zorlu,kendisinin onlari sevecegi ve onlarinda kendisini sevecegi bir kavim getirir ki,onlar Allah yolunda savasirlar,ve hiçbir kinayanin kinamasindan çekinmezler.Bu Allah'ýn lütfu inayetidir ki kime dilerse ona verir." (Maide-54)

•"O'nun ayetlerinden biride göklerin ve yerin yaratýlmasý, dillerinizin ve renklerinizin degisik olmasidir. Kuskusuz bunda bilenler için ibretler vardir."(Rüm 22)

•"Ey insanlar,biz sizi bir erkek ve bir kadýndan yarattýk ve birbirinizi tanýmanýz için sizi milletlere ve kabilelere ayirdik. Kusþkusuz Allah yanýnýda en üstün olannýnýz(günahlardan) en çok korunanýnýzdýr. Allah bilendir haberdar olandýr" (Hucurat 13)

•"Ey! Resulüm,sanada bu hak kitabi hem kendinden önceki kitaplari hem tastikçi hemde onlar üzerine bir sahit olarak indirdik. O halde sen ehl-i kitap arasinda Allahýn sana gönderdigi hükümlerle hüküm ver.Sana gelen bu haktan ayrilip da onlarin arzularinin arkasindan gitme... Ey insanlar! Sizden her bir peygamber için bir seriat bir yol tayin ettik. Eger Allah dileseydi hepinizi tek seriata bagli tek bir ümmet yapardi.Fakat sizi zamana göre size verdigi seriat ölçüleri içinde imtihan edecek.O hade hayirli isler yapmakta birbirinizle yarisin.sonunda toptan dönüsünüz Allah'a dir.O,gün din hakkýnda yaptiginiz ihtilaflari Allah size haber verecektir."(Maide-48)

•"Ashabdan Azup Oglu Berra anlatiyor : Huheyn Savasi'nda idi. Haris Oglu Ebu Süfyan Hz.Peygamber(S.A.V.)'in katirinin dizginin dibinden tutmustu. Vaktaki müsrikler sardi ve saldirdi.Hz. Peygamber katirindan indi ve söyle söylemeye basladi : "Benki Peygamberim yalan yok! Benki Abdulmuttalibin ogluyum..." Berra diyor ki ,o gün halk içinde Hz.Peygamberden daha siddetlisi yoktu.

• "Sizi nesebinizden büyük bablariniza baglayacak bilgileri ögreniniz." (Sahihi Buhari Age cilt. 9 sayfa 214)

Yukaridaki ayet ve hadislerden anlasilacagi üzere Islam millet kavramina kavim manasinda da yer vermistir hatta Maide suresi 54. ayetine Kuran'in evrenselligi ve kiyamet gününe kadar geçerli olmasi açisindan bakildiginda tüm müslüman milletlerin organik manada bir devlet olmasi milli sahsiyetlerini yitirip tek bir ümmet esasina dayali devlet olusturmalari imkansizdir. Nitekim yine Maide suresinde geçen "Eger Allah dileseydi hepinizi tek seriata bagli tek bir ümmet yapardi" ayeti de Allah'inda böyle birsey istemedigine delil olarak gösterilebilir.

Peygamber efendimizin saglam hadislerinden olarak Sahihi Buharide geçen "Kisi kavmini sevmekle suçlanamaz"ve "Kisi kavmini sever" seklindeki hadislerine görede de bir kisinin milletini sevmesi ,onun gelecegi için çalismasi kisacasi milliyetçi olmasi dine aykiri bir olay degildir.

"Tebrikler" arkadaşım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN sule70' yaptığınız alıntıyı sahip çıkarak buraya taşımışsınız ancak aşağıdaki hadisi şerifide hatırlatayım

Ancak kim bile bile bana yalan nisbet ederse cehennemdeki yerini hazırlasın." Buhari, Enbiya 50; Tirmizi, İlm 13, (2671). ...

bu ayet ve hadislerden asla milliyetçilik çıkartılmaz

ayetlerin hiç birinden bu milliyetçiliği çıkartamadım bu ayetlerde ne söylenmek istiyor onu açıklarmısınız birincisi bu

ikincisi saptırdığın ve eksik aldığın ayet( maide 48)

Maide Suresi

48. (Ey Rasûlüm!) Sana da kendinden önceki (İlahî) kitab(ların asılların)ı tasdik eden ve onlara gözcü/koruyucu olmak üzere hak olan Kitab'ı (Kur'an'ı) indirdik. O halde sen de aralarında Allah'ın indirdiği (Kur'an) ile hüküm ver ve sana gelen gerçekten ayrılarak onların heva ve heveslerine uyma! Biz, sizlerden her biriniz(in zaman içinde tekamülü) için bir "şeri'at ve minhac" koyduk. Allah dileseydi, elbette sizi (bir şeri'ata bağlı) tek bir ümmet yapardı. Fakat O, size verdiği (birinden sonra diğerine tabi olacağınız şeri'atlar) ile sizi imtihan etmek için (ayırdı). Artıkson şeri'at İslam'da toplanıp) hayır işlerinde yarışın. Hepinizin dönüşü ancak Allah'adır. Hakkında ayrılığa düştüğünüz şeyleri size O haber verecek (ve sizi hesaba çekecektir).

burada sırasıyla ,zebur tevrat incil bunlar ardı ardına gelen birbirinden ayrı hak şeriatlardır. ama insanlardan önceki dinlerin tahrip olduğu fakat islamın kıyamete kadar devam edecek bir din olduğu ve tüm insanlardan islama tabi olunması istenmiştir.siz bunun neresinden milliyetçilik çıkardınız anlamadım

üçüncüsü Ozan Ruhsatioğlu dan yaptınız bu alıntılarda adı geçen hadislerin kaynağını ve hadisleri internette bulamadım lütfen bunları bulabileceğim yeri kaynağı gösteriniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Osmanlıda bikere azınlıkların rahat yaşadığı hikaye...İnsanları kötülemek için ARAP Dendiğini biliyomuydunuz? araştırın okuyun...Şeriate Dayalı bi yönetim olan osmanlıyı savunmayın

Arkadaşım, İnsanları kötülemek için "Arap" nitelemesinin kullanılması, Yemen Cephesi'inde, Suriye Cephesinde, Kanal Cephesinde, Mısır Cephesinde Arapların Osmanlı ordusuna yaptıklarından sonra kullanılmış bir nitelemedir. Zira o dönemden sonra Siyah renkli hayvanlara "Arap" adı verilmeye başlanmıştır. Osmanlı döneminde aşağılanan tek topluluk Türkmenler (Oğuzlar, Türkler, Yörükler) olmuşlardır. "Türk" adı küçümseme kelimesi olarak kullanılmıştır. Zira Arap memleketleri "Kutsal Toprak" adı ile anılarak, Osmanlının ekonomice kötü olduğu dönemlerde bile ödenek ayrılmıştır devamlı oralalara... Osmanlı Şeriate Dayalı bir yönetim değildir. Çeşitli alanlarda çeşitli uygulamaları kabullenmiştir. Bu başka konularda anlatılmıştır. Bence sizde araştırın okuyun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuran'da israiloğullarına şöyle seslenilir:

''ey israiloğulları! size verdiğim nimetimi ve sizi milletlerden üstün kıldığımı hatırlayın.''

(bakara 47, elmalılı hamdi yazır tefsiri)

kuran'da tevrat'a atıfta bulunularak milliyetçilikten bahsedilir ama evet islam'da milliyetçilik yoktur, ümmetçilik vardır.. peki milliyetçilik ile ümmetçilik arasında, kapsadıkları sınıfların niceliği ve niteliği dışında temel olarak başka bir fark var mıdır onu merak ediyorum??

bence yoktur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu ne pehriz?

dünyaya gelirken ben şu milletten olacam diye bir istekte bulundunuzmu?

dünyaya gelirken ben kız veya erkek olarak geleyim diye bir seçmeniz oldumu?

dünyaya gelirken annenizi yada babanızı seçmek gibi tercihiniz oldumu?

dünyaya gelirken insan olarak mı yoksa başka bir mahluk olarak gelmek için tercihte bulundunuzmu?

Bu ne lahana turşusu?

insanların en kıymetlisi ise takvaca en üstün olanıdır

Öyleyse bir soruda size sormak lazım; siz dünyaya gelirken ben şu dinden olacağım diye bir istekte bulundunuzmu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
benim yazdığım konu tam anlaşılmış değil galiba

dinimiz şunu söyler kimse babasını suçuyla suçlanamaz

bugün arabistanda doğan çocuğun arabistanda doğmak için bir seçeneği varmı

bu çocuk doğuştan bak türk düşmanı yaptın neden dedesi arkadan vurdu

bu çocuk türkiyede doğsa arablara düşman olacak niye dedemi arkadan vurdu diye

ben bunu ifade etmeye çalışıyorum bugün sen arabistanda doğa bilirdin annen baban arab olabilirdi

türk doğacam diye bir istekte mi bulundun söylermisin?

fitne nin ne olduğunu bilirsin

ve her müslümanın müslümanla olan savaşında bi yahudi parmağı vardır

Bir dergide okumustum; Bir Allah Dostu:Türk'e zarar veren Türk'ü arkasından vuran elbet birgün cezasını bulacaktır cunku Aziz Türk Milleti 1000 yıla yakın İslamın bayraktarlığını yapmıs İslama hizmet etmistir. Örnek verecek olursak Rus carı Azak Kalesinde binlerce Türk'ü ceşitli işkencelerle katletmistir sonuna bakarsak bolşevik ihtilalinde carın ailesinden birkisi kalmamıstır. araplar dün bizi arkamızdan vurdular bugun amerika israil onları vuruyo

Müslüman dostluğuna gelince Çanakkale savasında Senegalli Müslümanlar ateskes baslayınca bizimle aynı safta namaza durmuslar ama sonra tekrar bize kursun atmıstırlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osmanlıda bikere azınlıkların rahat yaşadığı hikaye...İnsanları kötülemek için ARAP Dendiğini biliyomuydunuz? araştırın okuyun...Şeriate Dayalı bi yönetim olan osmanlıyı savunmayın

Osmanlı şeriat ile yonetilmedi Ama Osmanlı hem Türk Hemde İslam Hukukuna gore yonetildi osmanlı yonetimi saltanattı fakat divana sormadan sultan hiç bir iş yapmazdı. Bugungu Anayasa yı uyguluyordu divan Ozaman Türkiye Cumhuriyetide Şeriadle yonetiliyoor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
benim gözlerim çekik saf Türküm çünkü Orta Asya dan geldim

Türk olmaktan gurur duyuyorum yalnız yağmur benim diğer müslüman kardeşlerimi dışladığımı nereden çıkardın

ırkçılık ayrı milliyetçilik ayrıdır

bu ülkenin adı niye Türkiye cevap verirmisin

bide şu soruma hala cevab alamadım

peygamberimiz buyuruyorki

VATAN VE MİLLET SEVGİSİ İMANDANDIR

bunu açıklarmısın Türkiyede yaşayıp Türklerden utanmak nasıl bir duygu

Yalnız şöyle bir durumu da unutmayalım. Milliyetçiliğin köküne bir bakalım arzu ederseniz.

Halide Edip Adıvar : İSTEMEM ARAP DİNİNDEN, BANA BİR DİN YARAT TÜRK NEFESİNDEN

Kemalettiri Kamu : KÂBE ARABIN OLSUN BİZE ÇANKAYA YETER.

Diğer taraftan millet sevgisi kutsaldır evet. Ancak eğer ki sizin milletinize olan bağlılığınız başka milletlerin özgürlüklerini kısıtlamaya kadar varıyor ise ve zorla tabir-i caiz ise türkleştirme çabasına giriliyorsa bunun adı FAŞİZM olmakta.

Peygamber efendimizin millet sevgisinin imandan geldiğine dair hadis'ini milliyetçilik olarak algılamanız yanlış veya milliyetçiliğe teşvik ettiğini düşünmeniz ayrı bir facia.

Bugün hepimiz biliyoruz ki Türk milliyetçisi arkadaşlar İslamı bile tekeline almış durumda hareketler sergiliyorlar. Türkler sayesinde İslamın yücelmesiile ilgili. Allahın vesile kılması umurlarında değil pek.

Rehberimiz Kuran diyerek, arkasından TANRI TÜRKÜ KORUSUN diye bencilce bir dilekte bulunmak. Müslümanları korumasın ama Türkü korusun.

Cevapları da şu, TÜRKÜ KORUSUN Kİ TÜRK DE İSLAMI KORUSUN.

Yazık...

Bir de hadis ile desteklemektesiniz.

Bir Türk dünyaya bedeldir...

Türksen öğün değilsen itaat et.

Ne Mutlu Türküm diyene anlayışıını benimsemeyen herkes sonsuza kadar düşmanımızdır...

Bunlar "Milliyetçilik" sözleridir. Malesef peygamber efendimizin bahsettiği millet sevgisi bu değildir.

Kürtler de milletlerini sever. Onlara bu hakkı vermiyor, hepsi Türktür diyorsunuz. Türkiyede yaşıyorsa Arap da Türktür, Kürt de Türktür, Ermeni de Türktür diyerek mecbur bırakıyorsunuz. Bunun adı milliyetçilik değildir.

FAŞİZM dir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyaya gelirken ben şu milletten olacam diye bir istekte bulundunuzmu?

dünyaya gelirken ben kız veya erkek olarak geleyim diye bir seçmeniz oldumu?

dünyaya gelirken annenizi yada babanızı seçmek gibi tercihiniz oldumu?

dünyaya gelirken insan olarak mı yoksa başka bir mahluk olarak gelmek için tercihte bulundunuzmu?

hepimiz dünyaya doğduk dünya tek olduğu için bütün insanlar tek bir millet gibidir

madem insanların hepsi tek bir millet gibidir,

tek ise kime karşı milliyetçi olacaktır hayvanlara karşı mı?

ülkücülüğün,asılsızlığı böylece çıkmış olur

herkezin üzerinde yaşadığı topraklar kutsaldır bir yerde evidir o topraklar

insanın evine izinsiz girilemez aynı şekilde topraklarınada girilemez.çünkü evi o topraklardadır

bu yüzden o toprak kıymetlidir üzeride insan olmasa ne diye kıymeti olsun ki

asıl kıymetli olan şey insandır

iyi güzel hoşta senin bu sorularını niye ülkücüler yanıtlasın ki.çünkü bu soruların muhatabı ülkücüler değil.sen git ülkücüğü öğren ondan sonra gel sorularını sırala.yok eğer öküzün altında ille de buzağı aramak istiyorum diyorsan o zaman bu soruları faşist pkklılara ve sempatizanlarına yönelt.onlar küfürlerle karışık güzel cevaplarını verirler.

dur yada sana çürük temel üzerine oturtuğun "seçme şansımızın olmadığına dair" fikirlerini gözden geçirmene yarayacak bir misal vereyim.muhtemelen kardeşin vardır.peki o kardeşini seçme inisiyatifin var mıydı?tabi ki yoktu. hal böyleyken senin öz kardeşinin senin nazarında diğer insanlardan bir farkı yok mu?sıradan bir kişi mi?hadi cevapla bakalım.millet denilen kavram da böyledir.ailenin geniş bir şekli.vatanda ikamet ettiğimiz evimiz misalidir.kişinin evi kendi için ne kadar önemliyse vatanı da o derece önemlidir.kişi evine her önüne geleni alır mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız şöyle bir durumu da unutmayalım. Milliyetçiliğin köküne bir bakalım arzu ederseniz.

Halide Edip Adıvar : İSTEMEM ARAP DİNİNDEN, BANA BİR DİN YARAT TÜRK NEFESİNDEN

Kemalettiri Kamu : KÂBE ARABIN OLSUN BİZE ÇANKAYA YETER.

bunlar biraz talihsiz açıklamalar olmuş ama bilirsiniz ki milliyetçilik böyle bir anlayış içermez. her ideolojide ve dinde benimsenmeyen açıklamalar olmuştur. google da arasanız 5 dk da türklüğe hakaret eden uydurma hadisler bile bulmanız mümkün

Diğer taraftan millet sevgisi kutsaldır evet. Ancak eğer ki sizin milletinize olan bağlılığınız başka milletlerin özgürlüklerini kısıtlamaya kadar varıyor ise ve zorla tabir-i caiz ise türkleştirme çabasına giriliyorsa bunun adı FAŞİZM olmakta.

Egemen halkın bu şekilde tutum takınması güzel değil, kabul ediyorum. ancak bu durumu sadece millet ekseninde ele almak yanlış. bu yapılanın adı da faşizm değil de asimilasyon olur gibi geliyor. ve asimilasyon tarihte milletten çok din ekseninde yapılmıştır. yani kendi milletini dayatmaktan çok kendi dinini dayatmak şeklinde. halen de müslüman devletlerdeki dini azınlıkların çok rahat oldukları söylenemez. kendi dinini öğretme konusuna bi diyeceğim yok ama din değiştirmeyenleri cezalandırmayı sanırım siz de tasvip etmezsiniz. bunları söylerken amacım kesinlikle dini karalamak değil. sadece durumun millet veya ümmet sevgisiyle alakalı olmadığını, ayrı bi azınlık-çoğunluk sorunu olduğunu açıklamak.

Peygamber efendimizin millet sevgisinin imandan geldiğine dair hadis'ini milliyetçilik olarak algılamanız yanlış veya milliyetçiliğe teşvik ettiğini düşünmeniz ayrı bir facia.

Bugün hepimiz biliyoruz ki Türk milliyetçisi arkadaşlar İslamı bile tekeline almış durumda hareketler sergiliyorlar. Türkler sayesinde İslamın yücelmesiile ilgili. Allahın vesile kılması umurlarında değil pek.

Türkler diğer müslüman toplumlara gidip İslamı biz yücelttik en büyük biziz gibi sözler söylüyor değiller. Türkler İslamı yücelttiler sözleri Türk karşıtı hadislerin bile kullanılşdığı karalamalara cevaptır. bir etkiye tepkidir.

Rehberimiz Kuran diyerek, arkasından TANRI TÜRKÜ KORUSUN diye bencilce bir dilekte bulunmak. Müslümanları korumasın ama Türkü korusun.

Cevapları da şu, TÜRKÜ KORUSUN Kİ TÜRK DE İSLAMI KORUSUN.

"Tanrı Türkü korusun" o kadar da bencilce sayılacak bir söz değil. yani "Allahım bana yardım et" demek başkalarına yardım etme demek değildir.

peki insanlar neden Türklüğe sığınıyorlar Türklere yardım istiyorlar derseniz de, maalesef bu topraklardaki insanlar kendi milletlerinden başka dost bulmakta zorlanmışlardır. osmanlılar zamanında bile Fatih, Kanuni orduları batıya cihat için yönlendirdiği anda doğudaki müslüman devletler kılıcını kuşanmıştır. cihat yapmak isteyen padişahların ömrü batı-doğu arasında mekik dokumakla geçmiştir. daha on yıl öncesine kadar yunanistan, suriye, ırak, iran hepsi pkk ya destek verip bizleri öldürmesi için silahlandırmıştır. bu elbette dinimizin suçu değildir. ama uygulamadaki bu sorunun halkın kimi dost göreceğine yansımasını da çok yadırgamamak gerekir.

Yazık...

Bir de hadis ile desteklemektesiniz.

Bir Türk dünyaya bedeldir...

Türksen öğün değilsen itaat et.

Ne Mutlu Türküm diyene anlayışıını benimsemeyen herkes sonsuza kadar düşmanımızdır...

Bunlar "Milliyetçilik" sözleridir. Malesef peygamber efendimizin bahsettiği millet sevgisi bu değildir.

Kürtler de milletlerini sever. Onlara bu hakkı vermiyor, hepsi Türktür diyorsunuz. Türkiyede yaşıyorsa Arap da Türktür, Kürt de Türktür, Ermeni de Türktür diyerek mecbur bırakıyorsunuz. Bunun adı milliyetçilik değildir.

FAŞİZM dir.

Türkiyede yaşayan herkesin Türk olması, anayasada Türklüğün tanımının bu şekilde yapılmasından ileri gelir. bu üstkimlik, altkimlik konuları gerçekten çok hassas. bunun tartışması ayrı bi başlık oluşturur. ama şunu söylemek isterim ki bugün dünyada insanlar rahat bi şekilde İspanyol asıllı Amerikanım, Türk asıllı Almanım diyebilmekteler. Kürtler ve Ermeniler de Ermeni asıllı Fransızım, Ermeni asıllı Amerikanım diye gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorlar. ama Kürt asıllı Türküm demek rahatsız edici oluyor onlar için. Ermeni asıllı Türküm diyen gruplar var ama çok da fazla değiller.

bunun da faşizm olarak adlandırılması kesinlikle yanlış. ülkemizin adı Türkiye. Türkiye kelimesi Türklerin yeri, Türklere ait olan anlamını taşır

eğer ki insanlara biz Türküz siz değilsiniz burası bizim dense idi bu faşizm olurdu. hepimiz Türküz bu vatan hepimizin demek faşizm değildir.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hepimiz dünyaya doğduk dünya tek olduğu için bütün insanlar tek bir millet gibidir

madem insanların hepsi tek bir millet gibidir,

tek ise kime karşı milliyetçi olacaktır hayvanlara karşı mı?

ülkücülüğün,asılsızlığı böylece çıkmış olur

herkezin üzerinde yaşadığı topraklar kutsaldır bir yerde evidir o topraklar

insanın evine izinsiz girilemez aynı şekilde topraklarınada girilemez.çünkü evi o topraklardadır

bu yüzden o toprak kıymetlidir üzeride insan olmasa ne diye kıymeti olsun ki

asıl kıymetli olan şey insandır

sevgili yağmur siz inançlı olduğunuzu söylüyorsunuz , bunu söyleyerek allahın ayetlerinide inkar etmiş olmuyormusunuz.

Maide Suresi(51)

Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin.

Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar.

Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır.

Bakara suresi(120)

Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: "Allah'ın yolu asıl doğru yoldur." Sana gelen ilimden sonra, eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah'tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır.

şimdi sen hangi insanların kardeşliğinden bahs ediyorsun?yukarıda arkadaş çok iyi bir konuya değinmişti Osmanlı zamanında kardşçe geçinen hristiyanlar,türkleri satan araplar... nasıl insanlığın kardeşliğidir bu?

Eğer bir inasnın kendine faydası olmuyorsa, ne ailesine ne akrabasına ,nede milletine dinine faydası olabilir.

O nednle islam ile türklüğü karşı karşıya getirmek çok yalnış olur.

türk islam bir bütündür....

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.