Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kuran ve Bilim

dowjones

Önerilen İletiler

Hem pafuliye cevap veriyorum hemde buraya ondan geç kalıyorum,

Onu fizik yasalarla idrak edememekde belki haklısın bende kabul ediyorum ama yaklaştık.

Onu anlamak hayal bile bilimsel olarak edebilmek bana çok haz vericek.

Sayın lena her ne kadar fikirlerine uzak da olsam tavrına ve uslubuna olana hayranlığımı belirtmek isterim ... En çok da iyiniyetli ve öğrenmeye hevesli yaklaşımına çok saygım var.. Yazılarını ilginç bulduğumu bil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem pafuliye cevap veriyorum hemde buraya ondan geç kalıyorum,

Onu fizik yasalarla idrak edememekde belki haklısın bende kabul ediyorum ama yaklaştık.

Onu anlamak hayal bile bilimsel olarak edebilmek bana çok haz vericek.

Aynı dert bende de var dostum..

Allahı keşke yakinen bilebilsek..

Asıl huzur orada ama..

Bu nefisle, bu dünya sevgisiyle çok zor..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bircok muslumanin inandigi sekilde ki yaratilisin bir delili yoktur.Olasiligi vardir ama o kadar,kesin bir sey yoktur.Burada devreye inanc girer ki o da delil gerektirmez.

Hele de lena`nin dedigi sekildeki "uzayli teorisinin" delili hic yoktur.

Tabii bununda olma olasiligi yok degil ki ayni sey "evrim teorisi" icinde gecerli.

saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yapayım kardeşim zorla güzellik olmaz,

bir yazında uzaylıları gördüğünü yazmışsın. birini yakından iki ufoyuda uzaktan. peki bunları senden başkada gören olduğunu ibrazetmişsin. iletişim kurma imkanın oldumu... nerede yaşıyorsun. onları arazidemi şehir civarındamı gördün...zamanında benimde çok dikkatimi çekti biraz araştırma yaptım. amerikanın yeni uçan araçlar üzerinde deney yaptığından sonradan haberim oldu. biliyorsun ki amerika 87 de aşırı plütonyüm yüklemesiyle bir gemiyi 20 dakika kadar. farklı bir boyuta göndermeyi başarmış. ama içindekiler ölmüş. buda onların bir deneyi olabilir. teknoloji çok ilerde onlar 1. dünya ülkesi unutma biz deney tahtasıyız.

sence uzaylıların amaçları nedir. yada edindiğin bilğileri paylaşırmışın benimle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1981 Senesi ağustos ayı 17-25 idi balkonda sırt üstü yatarken 500 metre yukarda çok süratli gümüşi renkte bir ufo geçti ağilemi haberdar ettim, bir teloskop foto kamera gözümüz geldiği istikametde 4 kiş beklemekteydikki 6 dakika sonra aynı yerden bir tane daha geldi foto makinasını bile gözümüze getiremedik ve hiç ses yok havayla sürtünme sesi bile yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 yıl sonra...

7 kat gök için, atmosfer tabakalarıymış gibi zorlama yorumlar yapıyorlar. Halbuki Kur'an da bunun atmosfer için söylenmediği açıktır. "yakın göğü yıldızlarla donattık" gibi ifadeler var. Yıldızların atmosfer tabakaları arasında olmadığını bildiğimize göre bahsedilenin de atmosfer tabakaları olmadığı açıktır.

Dünyamıza en yakın yıldız güneştir. Güneş'e en yakın yıldız sistemi ise Alfa Centauri dir. Bilim diyorki, dünyaya en yakın yıldız güneştir ve 8 ışık dakikası (149.6 milyon km) uzaklıktadır. buna karşın islam diyorki "en yakın göğü yıldızlarla donattık", o halde akla gelen şudur; toprağın üst kısmından itibaren ilk 20 km troposfer ve ardındaki 50 km stratosfer olduğuna göre, yıldızlarla donatılan yakın gök troposfer katmanıdır. ama en yakın yıldız güneş olduğuna göre ve güneş 20 km mesafe içindeki troposfer katmanında yer almadığına göre islam yalan söylediği anlaşılıyor. islamın söylediğinin doğru olması için en yakın yıldız olan güneşin troposfer katmanında yer alması gerekiyordu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

...kuran 70 ilim dalına ithaf eder.imam-ı gazaliden okudum bunu.ve bu bana mantıklı geldi.tasavvufçu birisi olarak imam gazaliyi iyi anlarım.bazı sözleri yanlış anlaşılmıştır.kuran 70 ilim alanına atıfta bulunur ve ona göre değerlendirmelerde bulunur.bu 70 ilim alanından hiçbir uzmanda çıkıp burda bu konuda bir çelişki bir tutarsızlık vardır diyememiştir.cin ve insanlar bir araya gelse bir sureyi yazamazlar.ayeti bunu doğrulamaktadır.kuran öyle mucizevi bir kitapdırki rabbin ispatıdır hüccetidir.mehdi için de hüccet olan sure enam suresidir.bir adıda hüccet suresidir.nerdeyse herşeyin özeti vardır bu suredeki 50 bin melek ile cebrail bu sureyi bir gecede havuza boşaltır gibi resulullahın kalbine boşaltmıştır.ve bütün vahiy katipleri o gece toplanmıştır bu sureyi yazmak için ve şeytanlar o gece gibi telaşlanmamıştır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.