Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Natüralist Ateist

Tanrının Varlığına Dair Kanıtlar

Önerilen İletiler

bilimsel-ateist: ...bi kere ben prensiben müslüman değil müminim özde alevi bektaşiyim baltayı taşa vurdun.ikincisi 24.yılımda okumam devam ediyor.10 YIL şüphe bunalımım dönemim oldu.turan dursun ve ilhan arsel kitaplarının külliyatını okumuş bir kişiyim.ama "şeytan ayetleri" konusunda kırılma yaşadım anladım ki ateist olan nefs-i emmare iklimindeki şahıslar esasında tanrıyı değil şeytanı inkar etmektelerdir.mevlana derki:"...felsefeciler (vesveseciler) şeytanı inkar etti aynı anda şeytanın maskarası oldular?" hadis:"...şeytan insana sorar insanı kim yarattı? ins derki: "allah yarattı?" bu sefer şeytan (labirent vesvese darbesi ile?) "peki allahı (haşa) kim yarattı?" ve resulullah bu vesvese soruya karşı antivesvese cevap olarak der diyin ki:"...ben allah ve resulüne iman ediyorum?" zira iman allaha ve resule imandır.sadece allaha iman deizmdir ki buda o aldatıcı şeytanın allah ile aldatmasıdır.yani nuh diyipte peygamber deneme-k gibi la ilahe illallah der deist ama ebu süfyan gibi muhammeden resulallah demez.kibir ve gurur duvarlarını aşamaz.ben nihayetinde şeytan ayetleri üzerinden turan dursunun ukala-i ahmak olduğunu anladım bu labirent vesevselerden kurtuldum şeytan bana şu labirent vesveseyi vermişti:"...allah şu anda nerde duruyor? yarattığı yerde mi yaratmadığı yerdemi duruyor?" anladım ki bunun cevapı hertürlü sapmaktır onun için kelime-i şehadet ile ve aliyyen veliyullah ile imanım tam oldu elhamdülillah:"...küfür deryasında buldum ben imanı, allah göndere mehdi sahib-i zamanı?" (pirgerçekveli)

Bu iletiyi paylaş

İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş
4 saat önce, Mehdî dedi:

bilimsel-ateist: 

..? Natüralist Ateist'im.

4 saat önce, Mehdî dedi:

bi kere ben prensiben müslüman değil müminim özde alevi bektaşiyim baltayı taşa vurdun.

Neden? Tanrının olduğuna inanıyorsanız baltayı taşa vurmamışımdır.

4 saat önce, Mehdî dedi:

ikincisi 24.yılımda okumam devam ediyor.10 YIL şüphe bunalımım dönemim oldu.turan dursun ve ilhan arsel kitaplarının külliyatını okumuş bir kişiyim.ama "şeytan ayetleri" konusunda kırılma yaşadım anladım ki ateist olan nefs-i emmare iklimindeki şahıslar esasında tanrıyı değil şeytanı inkar etmektelerdir.

Ben tanrının olduğuna inanmıyorum, şeytanın da. Sadece tanrının olduğuna dair kanıt istedim, o kadar.

4 saat önce, Mehdî dedi:

mevlana derki:"...felsefeciler (vesveseciler) şeytanı inkar etti aynı anda şeytanın maskarası oldular?"

Ne felsefeci diye bir şey vardır, ne de bahsettiğiniz kişilerin tümü şeytanı inkâr eder. Bahsettiğiniz kişilere "filozof" denir ve dindar da olabilirler. Mevlana'nın kendisi de filozoftur aslında, komik bir şekilde. Bilgi ve varlık hakkında sözleri vardır, bu konu da bilim yanıt bulamadıkça felsefeye girer.

4 saat önce, Mehdî dedi:

hadis:"...şeytan insana sorar insanı kim yarattı? ins derki: "allah yarattı?" bu sefer şeytan (labirent vesvese darbesi ile?) "peki allahı (haşa) kim yarattı?" ve resulullah bu vesvese soruya karşı antivesvese cevap olarak der diyin ki:"...ben allah ve resulüne iman ediyorum?"

Soruyorum size: "Allah'ın yaratılmadığını nereden biliyorsunuz?" Çünkü kesinlikle yaratılmadığını iddia ediyorsunuz.

4 saat önce, Mehdî dedi:

zira iman allaha ve resule imandır.sadece allaha iman deizmdir ki buda o aldatıcı şeytanın allah ile aldatmasıdır.yani nuh diyipte peygamber deneme-k gibi la ilahe illallah der deist ama ebu süfyan gibi muhammeden resulallah demez.kibir ve gurur duvarlarını aşamaz.

Deistleri kibirli ve gururlu göstererek tanrının varlığını kanıtlayamazsınız.

4 saat önce, Mehdî dedi:

ben nihayetinde şeytan ayetleri üzerinden turan dursunun ukala-i ahmak olduğunu anladım bu labirent vesevselerden kurtuldum şeytan bana şu labirent vesveseyi vermişti:"...allah şu anda nerde duruyor? yarattığı yerde mi yaratmadığı yerdemi duruyor?" anladım ki bunun cevapı hertürlü sapmaktır onun için kelime-i şehadet ile ve aliyyen veliyullah ile imanım tam oldu

Yani soruya yanıt vermek yerine ona sığındınız. Soru da saçma zaten.

4 saat önce, Mehdî dedi:

elhamdülillah:"...küfür deryasında buldum ben imanı, allah göndere mehdi sahib-i zamanı?" (pirgerçekveli)

Aferin. Müslüman olmalıyım şimdi, bu inkâr edilemez kanıtınız çok muhteşem. Allah'tan başka bir ilah...

Bu iletiyi paylaş

İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.