Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tanrının Varlığına Dair Kanıtlar

Natüralist Ateist

Önerilen İletiler

bilimsel-ateist: ...bi kere ben prensiben müslüman değil müminim özde alevi bektaşiyim baltayı taşa vurdun.ikincisi 24.yılımda okumam devam ediyor.10 YIL şüphe bunalımım dönemim oldu.turan dursun ve ilhan arsel kitaplarının külliyatını okumuş bir kişiyim.ama "şeytan ayetleri" konusunda kırılma yaşadım anladım ki ateist olan nefs-i emmare iklimindeki şahıslar esasında tanrıyı değil şeytanı inkar etmektelerdir.mevlana derki:"...felsefeciler (vesveseciler) şeytanı inkar etti aynı anda şeytanın maskarası oldular?" hadis:"...şeytan insana sorar insanı kim yarattı? ins derki: "allah yarattı?" bu sefer şeytan (labirent vesvese darbesi ile?) "peki allahı (haşa) kim yarattı?" ve resulullah bu vesvese soruya karşı antivesvese cevap olarak der diyin ki:"...ben allah ve resulüne iman ediyorum?" zira iman allaha ve resule imandır.sadece allaha iman deizmdir ki buda o aldatıcı şeytanın allah ile aldatmasıdır.yani nuh diyipte peygamber deneme-k gibi la ilahe illallah der deist ama ebu süfyan gibi muhammeden resulallah demez.kibir ve gurur duvarlarını aşamaz.ben nihayetinde şeytan ayetleri üzerinden turan dursunun ukala-i ahmak olduğunu anladım bu labirent vesevselerden kurtuldum şeytan bana şu labirent vesveseyi vermişti:"...allah şu anda nerde duruyor? yarattığı yerde mi yaratmadığı yerdemi duruyor?" anladım ki bunun cevapı hertürlü sapmaktır onun için kelime-i şehadet ile ve aliyyen veliyullah ile imanım tam oldu elhamdülillah:"...küfür deryasında buldum ben imanı, allah göndere mehdi sahib-i zamanı?" (pirgerçekveli)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mehdî dedi:

bilimsel-ateist: 

..? Natüralist Ateist'im.

4 saat önce, Mehdî dedi:

bi kere ben prensiben müslüman değil müminim özde alevi bektaşiyim baltayı taşa vurdun.

Neden? Tanrının olduğuna inanıyorsanız baltayı taşa vurmamışımdır.

4 saat önce, Mehdî dedi:

ikincisi 24.yılımda okumam devam ediyor.10 YIL şüphe bunalımım dönemim oldu.turan dursun ve ilhan arsel kitaplarının külliyatını okumuş bir kişiyim.ama "şeytan ayetleri" konusunda kırılma yaşadım anladım ki ateist olan nefs-i emmare iklimindeki şahıslar esasında tanrıyı değil şeytanı inkar etmektelerdir.

Ben tanrının olduğuna inanmıyorum, şeytanın da. Sadece tanrının olduğuna dair kanıt istedim, o kadar.

4 saat önce, Mehdî dedi:

mevlana derki:"...felsefeciler (vesveseciler) şeytanı inkar etti aynı anda şeytanın maskarası oldular?"

Ne felsefeci diye bir şey vardır, ne de bahsettiğiniz kişilerin tümü şeytanı inkâr eder. Bahsettiğiniz kişilere "filozof" denir ve dindar da olabilirler. Mevlana'nın kendisi de filozoftur aslında, komik bir şekilde. Bilgi ve varlık hakkında sözleri vardır, bu konu da bilim yanıt bulamadıkça felsefeye girer.

4 saat önce, Mehdî dedi:

hadis:"...şeytan insana sorar insanı kim yarattı? ins derki: "allah yarattı?" bu sefer şeytan (labirent vesvese darbesi ile?) "peki allahı (haşa) kim yarattı?" ve resulullah bu vesvese soruya karşı antivesvese cevap olarak der diyin ki:"...ben allah ve resulüne iman ediyorum?"

Soruyorum size: "Allah'ın yaratılmadığını nereden biliyorsunuz?" Çünkü kesinlikle yaratılmadığını iddia ediyorsunuz.

4 saat önce, Mehdî dedi:

zira iman allaha ve resule imandır.sadece allaha iman deizmdir ki buda o aldatıcı şeytanın allah ile aldatmasıdır.yani nuh diyipte peygamber deneme-k gibi la ilahe illallah der deist ama ebu süfyan gibi muhammeden resulallah demez.kibir ve gurur duvarlarını aşamaz.

Deistleri kibirli ve gururlu göstererek tanrının varlığını kanıtlayamazsınız.

4 saat önce, Mehdî dedi:

ben nihayetinde şeytan ayetleri üzerinden turan dursunun ukala-i ahmak olduğunu anladım bu labirent vesevselerden kurtuldum şeytan bana şu labirent vesveseyi vermişti:"...allah şu anda nerde duruyor? yarattığı yerde mi yaratmadığı yerdemi duruyor?" anladım ki bunun cevapı hertürlü sapmaktır onun için kelime-i şehadet ile ve aliyyen veliyullah ile imanım tam oldu

Yani soruya yanıt vermek yerine ona sığındınız. Soru da saçma zaten.

4 saat önce, Mehdî dedi:

elhamdülillah:"...küfür deryasında buldum ben imanı, allah göndere mehdi sahib-i zamanı?" (pirgerçekveli)

Aferin. Müslüman olmalıyım şimdi, bu inkâr edilemez kanıtınız çok muhteşem. Allah'tan başka bir ilah...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

...sen mi büyüksün ALLAH mı? bana bunun içsel cevabını verirsen her ikimizde aradığımızı bulduk demektir.

...ispat diyorsun ve bana ispat et diyorsun sanki benden rabbi yaratmış bir varlık mışım gibi haşa istiyorsun?

...kim gitmiş gelmiş ki öbür tarafa diyenlere ben bi cevap veriyorum ki:

"...mirac-ı muhammed ile giden ve gelen oldu.isa gitti gelmedi ama gelecek muhammed gitti ve geldi.ayrıca ayette ölen kişi için geri dönüş yoktur fakat bu mümin kul için geçerli mi? bilinmez.natüralist ateist siniz.size cevaben bir kıssa anlatabilir miyim?

...bir natüralist imam aliye derki:"...ya ali sen mantıklı ve akıllı bir adama benzersin.sen gerçekten cennet ve cehhenneme inanıyor musun?" imam ali o dehriye (natüraliste) sen nasıl inanırsın der? oda derki:"...ben insanlar ölünce toprağa karışacağına inanıyorum? ve her şey son bulur?" ve imam ali ona şöyle der:"...bu dediğin benim içinde geçerlidir değilmi?" dehri evet der.öyle ise benim kaybedecek bir şeyim yoktur der imam ali ama o dehriyede der ki:"...YA BENİM DEDİKLERİM DOĞRU İSE SEN NE YAPACAKSIN?" ...GERİ DÖNÜŞ YOK.

not:"...mülk suresi 10.ayeti okursan sana yeterlidir sanırım?"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 11.06.2018 at 23:46 , Natüralist Ateist dedi:

Tanrının olduğununun kanıtını istiyorum basitçe. Verebilecek var mı?

BİLİMSEL ATEİST: ...evet tanrı atom esasına göre yoktur evren bir resim tanrı bir ressamdır.ve ey ateist kardeşim sen diyorsun ki:bana resmin içinde ressamı göster.zaten sen soyut olana iman etmiyorsun elime delil koy diyorsun işte sana fikirsel delil aklına da inanıyorsan eğer bu doğrudur tanrı blimsel olarak atom esasına göre yoktur bu sadece benim görüşümdür buna yakın bir görüş ne duydum nede gördüm onun için "bilimsel ateistim" asıl adım ayhan soy adım aytaç (yazarefendi)yim 12 yıldır da soyal medya yazarıyımdır.aslende ben tasavvufçuyumdur nakşi ve bektaşiyimdir.bütün amacım dörtkapıkırkmakam ekseninde nakşi-ve bektaşiliği birleştirmek ve öylece hakkikatin hikmetin hüccetin ortaya çııkmasını sağlamak ve isa öncesi felsefe isa sonrası vesveseye nasıl dönüştü filozoflar nasıl vesvesof oldular bunu izah etmektir.gerçeğin ruhu ve sözlerin padişahı olmaktır amacım "pir gerçek veli" mahlası ile ve nasıralı isanın dediği gibi: bilinmedik hiçbirşey kalmıyacaktır? işte sosyal medya teknolojisi bize bu konuda yardımcı olmaktadır rabbim allah bütün sosyal medya ağlarını bu yüzden korusun admin ve moderatörlerine de yardım etsin onlar bizim sanal mücahidlerimizdir.isa öncesi felsefenin doğru yaklaşımı odur kji:hakikat bilininceye kadar herşeyden şek ve şüphe duymaktır.yerine göre agnostik-ateist veya septik gümanist olmaktır burda isa gelince "yolda gerçekte yaşamda kıyametim?" diyince iş koptu tıpkı ferisi olan yahudiler gibi eflatuncularda isaya taktılar ne gerçeği sen gerçek olamazsın diye karşı çıktılar.çünkl bende 10 yıl şüphe bunalımından sonra "mutlak gerçek" nedir onu aramaya koyuldum ve o mutlak gerçeğin atomunun tanrı olduğunu gördüm.varlığın evvel ve ahir varlığın atomu fizksel ve metafiziksel tanrıdır.ibn-i rüşt dedi:evren yok iken tanrı vardı? aristoya gelince onun hakkında bir dedikodu çıktı güya zerdüştün 12 bin avestasını çalıp atinaya götürdü ve millete bunlar benim görüşlerim diye yutturdu en doğrusunu rabbim bilir size çok iyi günler ve düşünceli geceler dostlar mutlak gerçekte kalın ebedi ve sonsuz selam :)))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Misafir Natüralist Ateist
Tarih 22.06.2018 at 13:52 , Mehdî dedi:

...sen mi büyüksün ALLAH mı? bana bunun içsel cevabını verirsen her ikimizde aradığımızı bulduk demektir.

Teknik olarak ben, çünkü öbürü yok.

...ispat diyorsun ve bana ispat et diyorsun sanki benden rabbi yaratmış bir varlık mışım gibi haşa istiyorsun?

Ne? Bir şeyin varlığını kanıtlamak için o şeyi yaratmak mı gerekiyor?

...kim gitmiş gelmiş ki öbür tarafa diyenlere ben bi cevap veriyorum ki:

"...mirac-ı muhammed ile giden ve gelen oldu.isa gitti gelmedi ama gelecek muhammed gitti ve geldi.ayrıca ayette ölen kişi için geri dönüş yoktur fakat bu mümin kul için geçerli mi? bilinmez.natüralist ateist siniz.size cevaben bir kıssa anlatabilir miyim?

...bir natüralist imam aliye derki:"...ya ali sen mantıklı ve akıllı bir adama benzersin.sen gerçekten cennet ve cehhenneme inanıyor musun?" imam ali o dehriye (natüraliste) sen nasıl inanırsın der? oda derki:"...ben insanlar ölünce toprağa karışacağına inanıyorum? ve her şey son bulur?" ve imam ali ona şöyle der:"...bu dediğin benim içinde geçerlidir değilmi?" dehri evet der.öyle ise benim kaybedecek bir şeyim yoktur der imam ali ama o dehriyede der ki:"...YA BENİM DEDİKLERİM DOĞRU İSE SEN NE YAPACAKSIN?" ...GERİ DÖNÜŞ YOK.

Peki ya bu tanrı dine inananları yakacaksa ne olacak?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 04.07.2018 at 08:50 , Misafir Natüralist Ateist dedi:

Teknik olarak ben, çünkü öbürü yok.

Ne? Bir şeyin varlığını kanıtlamak için o şeyi yaratmak mı gerekiyor?

Peki ya bu tanrı dine inananları yakacaksa ne olacak?

AHİRZAMANOLOG AYHAN AYTAÇ YAZAREFENDİ:

...büyük olan senin nefsindir? ateist olan bizzat nefs-i emmarendir.o rahman dedi:"...ey muhammed nefsine düşman ol çünki o bana düşmandır?" nemrut ve firavun megalomanisinde bu nefsi görmüştük.potansiyel bir faşizm ve diktatörlüktür o nefsin dünyası.tanrıtanımaz olan nefsdir.çin imparatoru bile o nefsi anlamış ki topluma nefsine göre hükmedeceksin der....ve o yüdendir ki tasavvufta nefsin iki göz ile kaş arasında yer aldığı söylenir.ve secde ile bu ezilir ki biter.nefs putunu kır derler.nefs putu namaz ile kırılır.kıyamda o put yerinden oynatılır.rüku ile yarım devrilir.secde ile yerle bir olur ve taht-ı tahiyatta rabbin öz kulu olursunki derviş makamında ki gibi dünyada sultanlık yoktur.

...ben insanları ve cinleri bana kulluk etsin diye yarattım? der rabbimiz.bu bilgisayarı yaratan insanoğlu neyi ispat için yaptı bunu? aklın varlığına delildir teknoloji ki insan gibi bir robot için ne kadarda uğraştı bilim adamları pes doğrusu.peki bunlar neyi ispatın peşinde o zaman.ve sen neyin peşindesin o zaman.nedir bizim bu yazışmalarımız neyi ispattasın can?

...din iyi niyet ile yaşatıldı ise dindarları ile ne mutlu.ama din denilen şey afyonlaştırıldı ise makyavelistçe ne yazık.ilmin ondadokuzuna vakıf hz.alimiz derki:"...din denilen şey eğer aklın eksenine girmiyorsa o din din değildir.yok akıl denilen şey dini din çemberine giripte derinden idrak edemiyorsa o akılda akıl değildir."akıl ve iman büyünlüğü şarttır.ne akıl imanı nede iman aklı reddetmemelidir.beybindeki akıl kalbindeki imandan kalbindeki iman benindeki akıldan rahatsız ise kendi kendisine çelişmekte ve zıtlaşmaktadır.sen laik ve demokrat isen bu gerçeği en başta kendi dünyanda kabul etmelisinki sosyo politikte ve yönetimde adil ve sadık olasında herkes senden razı rabbin senden razı yer gök senden razı olsun da en büyük mükafatın ebedi tatilgahın olan vadedilmiş cennetin olsun.onuda kazanmak için nefsinden ve değer verdiği malından vaz geçmelisin hatta bu mal akıl ise ondan da vazgeç ki o cennete kavuşasın.imam ali derki:akıl rabbi idark için yaratılmamıştır...?   GERÇEĞE HU HU GERÇEĞE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Hala forumda mısınız bilmiyorum fakat Allah'ın varlığına delil isteyen kardeşim Madde nedir:Belirli bir yoğunluğa ve hacime sahip varlık.Peki varlık nedir:Gözlemlenilebilir evrenden bulunan her şey şimdi buraya kadar geldiysek devam edeyim(sözlerim ukalalık gibi geldiyse özür dilerim:)Peki madde dedik varlık dedik eeeeeee bundan sonra ne var ortalama 65 yıl yaşayan ve sonra bir insanoğlu buraya kadar bilir ve görür peki daha ötesi yok mudur?Elbette var kardeşim elbette var.Şimdi soracaksın anladıkta nerden eminsin bu kadar açıklayayım Mantıken düşünelim insan insandan doğar neden çünkü insan doğadaki tüm canlılar gibi üreme yeteneğine sahiptir.İnsan aklı şu soruyu sorar sonra:Eeee tamamda o zaman ilk insan olan canlı doğamayacağına göre nasıl oldu. Bunum cevabı çok net ilk insan mutlaka insan olmayan ve insanı yaratacak dolayısıyla insandan daha güçlü bir eşşiz biri tarafından yaratıldı.Ortaokul 1 de bende tam inanmazdım fakat sonra düşündükçe inandım kardeşim şuan inanmayışının sebebi Allahı tam olarak algılamaya çalışmandan olabilir fakat düşünsene her şeyi sonsuz yoğunluk ve hacimle saran bir yücelik tam olarak algılanabilir mi? Ona şekil yaş cinsiyet verilebilir mi?Allahı tam olarak kimse algılayamaz sadece kendi aklı yettiğince onun yetkinliğini ve var olduğunh bulabilir bu yerdeki solucanın seni tam anlamıyla anlamasını düşünmekten bile daha zor bir şey bu yüzden Allahı düşünürken onun sonsuz bilgisi ve ve gücüne güven eğer sen dosdoğru olursan o mutlaka sana yardım edecek ve sana kendini şekilsel olarak değil ama kalbine onu hissetme duygusunu mutlak verecektir. En büyük korkularının üzerine git tembelik etme derslerine düzenli çalış paranı boşa harcam planlı ol büyüklenme kimseye hem fiziken hem ruhen güçlü dur.Seni uyuşturan pis işlerden uzak dur.Çevrenden tepki alırsan arkadaşların ilk başta sana tepki verebilir ama zamanla onlarda sana uyup dosdoğru gerçekliğe geleceklerdir.Kardeşim eğer okursan bu yazyı ve aklında birşey takılırsa yaz burdan şimdilik çok yazamadım kusura bak Allah sana hep güzellikler verir umarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanin insandan daha güclü bir güc tarafindan yaratildigina delilin nedir.Bu gücü neden illaki Allah olarak niteliyorsun.Yani dinler üzerine yazilmis kitaplari okuyor inaniyorsun da bu kadar bilim insaninin yazdigi onca esere neden yan bakiyorsun.

Dünyada bir avuc insanin varlik ve zenginlik icersinde yasadigi gerceginden cikarak milyarlarca insanin, ac, yoksul ve sagliksiz yasamaya mahkum olmasi sence Allahin takdirimidir eger öyleyse Allah neden yarattigi bu milyarlarca insana zulmetmekte ve bir avuc insani mutlu etmektedir.Yani bu milyarlarca insan öldükten sonra mi mutluluga erisecektir.bu mudur sizin Allah anlayisiniz?

Allah adildir diyorsunuz ;Yasarken bir suc islediginizde yarginin önüne cikiyor hesap veriyor ve cezalandiriliyorsunuz.Peki,insanlari sömüren,insanlarin emegini pervasizca yiyen,insanlari köle gibi calistirip haklarini vermeyen,toplum yoksullugun pencesinde kivranirken kendisi zevk sefa icersinde yasamaktan utanmayan bir devlet baskanina Allah neden ceza vermiyor.?Diyeceksiniz ki;Allah insanlara akil vermis kullansinlar diye.Peki insanlar akillarini kullanamiyor diye ezilmeye mahkummudurlar.Bu mu sizin Ilah adaletiniz?Yani ilahi adalet fakire asagi bak yukari degil haline sükret diyerek kendisini ezenleri görme mi demek istiyor?

Bu nasil bir Allah ki,milyarlarca insan yoksullukla bogusurken cocuklarina süt veremezken,savaslarla kirilirken,hastaliktan yok olurken bu zulmü seyrediyor,bundan zevk mi aliyor?Bir devlet baskani ne kadar insancil,halkin refahi icin calisirsa,halkina her türlü yasam standartlarini saglarsa o kadar cok sevilir.Hic sevilen bir diktatör gördünüz mü?  

Evet Allahi tarif edin ki inanmayanlarda inansin.

Peygamber,zalime karsi savasin diyor.Milyarlarca insanin yasadigi zulmün zalimi kimdir?

Allah var demekle olmuyor.

saygilarla

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Tarih 20.02.2021 at 23:28 , Hüseyin Öztürk dedi:

Eeee tamamda o zaman ilk insan olan canlı doğamayacağına göre nasıl oldu. 

Bunu belki milyon defa sordunuz, milyon kez cevap verdik. Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz. Dediğiniz o yaratıcı nasıl oluştu? Kendi kendini mi imal etti? 

İstediğiniz kadar cariyeyi nikahsız kullanabilirsiniz diyen yaratıcı mı olurmuş? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.