Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Admin

Daha Az Arkadaşı Olanlar Daha Akıllıdır (Bilim Öyle Diyor)

Önerilen İletiler

Daha Az Arkadaşı Olanlar Daha Akıllıdır (Bilim Öyle Diyor) Daha Akıllı İnsanların Daha Az Arkadaş Var, Bilim Öyle  Diyor.

British Journal of Psychology'de yayınlanan bir çalışmada bu iddia ortaya atılmış. Lider araştırmacılar, İngiltere'deki evrimci psikologlar Satoshi Kanazawa ve Norman Li, insanların çoğunun mutluluklarının nüfus yoğunluğundaki azalmaya bağlı olarak arttığını (aynı zamanda sevdiklerinizle yüksek oranda etkileşime sahip olduklarını), son derece zeki insanların arkadaşlarıyla birlikte olmadıkları zaman daha mutlu olduklarını ortaya çıkarmış.

Çalışma, "Daha zeki birey, ne kadar arkadaşlarıyla az bir araya geliyorsa o kadar daha mutlu oluyor" dedi.
Washington Post makalesinde, mutluluk ekonomisini araştıran bir Brookings Enstitüsü araştırmacısı olan Carol Graham, “Bulgular, daha fazla zekaya ve bunları kullanma kapasitesine sahip olanların ... Sosyalleşmek için çok fazla zaman harcamamaları daha az olası çünkü daha uzun vadeli bir hedefe odaklanıyorlar. ”

Mantıklı. Süper akıllı insanlar genellikle heyecan verici yeni teoriler veya üzerinde çalıştıkları icatları ön plana çıkarıyorlar. Oldukça zeki olanalar, çok fazla sosyalleşmek istemez - hedeflerine ulaşmak isterler. Yapacakları daha önemli şeyler, arkadaşlarının akşam yemeğinde İtalya'daki tatillerinden bahsettiklerini dinlemekten daha önemli onlar için.

 

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.