Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Admin

Kahverengi ve Beyaz Yumurta Arasındaki Fark Nedir?

Önerilen İletiler

Kahverengi ve Beyaz Yumurta Arasındaki Fark Nedir?

BBDsdCU.img?h=404&w=728&m=6&q=60&o=f&l=f

Pişmiş, kızartılmış, haşlanmış. Biz kart taşıyan yumurta fan kulübü üyesiyiz. Ancak bu, onlarla ilgili bilmemiz gereken her şeyi bildiğimiz anlamına gelmiyor. Yani bazıları neden beyaz,  veya kahverengi. İşte sizinle bunun nedenini bulacağız.

Neden farklı renklerdir? Cornell Üniversitesi'nden hayvan bilimindeki Tro V. Bui The New York Times'a yumurtalardaki kabuk rengin genlere indiğini söyledi. "Beyaz tüylü ve beyaz kulak memeli tavuklar beyaz yumurta yumurtlar, kırmızı veya kahverengi tüylü ve kırmızı kulak memeli tavuklar kahverengi  yumurtlar" dedi. (Fakat bazı tavuk sahipleriyle konuştuğumuzda anladık ki bu sadece tüy rengine ve kulak memesi rengine bağlanacak kadar basit değil, bu nedenle tavuk yetiştirmeyi düşünüyorsanız tavuklarınızı yakından takip ederek sizde kendin sonucunuza varabilirsiniz.)

Tamam o zaman şu soruya cevap bulalım, hangi renkli yumurta daha sağlıklıdır (Beyaz mı yoksa Kahverengi mi): Sorunun cevabı: Hayır (her iki renkte aynı derecede sağlıklı)! Bui, kahverengi yumurtaların daha fazla omega-3 yağ asidine sahip olabileceğini, ancak farkın çok küçük olduğunu, temelde önemsiz olduğunu belirtiyor.
En önemlisi: Hangisi daha lezzetli? Hiçbirisi..! Ya da her ikisi de. Kahverengi ve beyaz yumurtalar tamamen aynı lezzettedir, bu bizim için sadece gerçekten önemli olan metriktir.
Bu gizemi soruşturma ve araştırma kesin bir sonuç çıkarmadı diyebiliriz. Özür...

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.