Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

köpekler neden ezan okunurken havlarlar.Cevap verirseniz sevinirim?

AsiMeLek

Önerilen İletiler

Arkadaşlar hiç kimseye zorlama yok..

Hiç kimseye baskı yok..

Hiç kimseye geri zekalı demiyoruz..

İnanç işi her hangi bir şeye benzemez..

Onlara görede biz yanlış yoldayız..

Zaten Kur'an-ı Kerimde de ancak uyarılmaktan bahseder..

Yani tebliğ yapılsında gerisi sana kalsın..

İster iman et ister etme..

Nasılsa bir gün gerçekler önümüze tek tek dizilecek..

"Sen ancak bir uyarıcısın. " 23

"Şüphesiz biz seni müjdeleyici ve uyarıcı olarak hak ile gönderdik. Hiçbir ümmet yoktur ki, aralarında bir uyarıcı gelip geçmiş olmasın. " 24

"(Ey Muhammed!) Eğer seni yalanlıyorlarsa bil ki, onlardan öncekiler de peygamberlerini yalanlamışlardı. Oysa peygamberleri onlara apaçık delilleri, sahifeleri ve aydınlatıcı kitabı getirmişlerdi. " 25

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim de anlatmaya çalıştığım buydu.Olaya ters taraftan bakıyorsunuz :D 3-3,5 milyar insanin hepsi bir topluluğa dahil değiller.Siz burada Allah derken diğer tarafta birisi öküzün önünde iki çöp yakmış ondan medet umuyor.Üstelik bu dinin de din adamları var.O din adamlarına gerizekalı diyemezsiniz herhalde..Ya da Japonları gözünüzün önüne getirin.Sizce kafaları islamiyete geçecek kadar çalışmıyor mu?

Neyse size bunu anlatamayacağım galiba..

Saygılarımla..

Kardeşim fikrine kesinlikle katılamıyorum

istesem uyanıklık yaparak şunu derdim...

Herkes bir tarafa bakarken başka yöne bakabilen liderdir ve yazdığına göre de Tek üstün din islam dır

ama saçmalığa saçmalıkla cevap vermiş olurum

amacımız sadece cevap vermek olmadığı için bunu söylemiyoruz...

Şimdi düşünüyorumda yazına göre İslam bir kefede Öküze tapan ile sen, ateist vs. bir kefede..

başka bişeyde söylemeyede geek yok sanırım...

Haa bu arada asıl benim şaşırdığım Bilimselcinin bu tespite(sözde) katılması...

Sna tavsiyem bilimselci abim Müslüman olmasada müslümanların yazılarında yaprığın incelemeyi onların fikrinde de yap direk altına imzanı atma

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi düşünüyorumda yazına göre İslam bir kefede Öküze tapan ile sen, ateist vs. bir kefede..

başka bişeyde söylemeyede geek yok sanırım...

Değerli ahirzaman,

Benim kendimi eş kefeye koymamdaki amaç; bu dine daha nesnel bir şekilde bakabilmek içindir.Eğer kendimi maneviyata kaptırıp illa da inanmak istersem,dine nesnel ve mantıksal açıdan yaklaşabilmem mümkün olmayacaktır.

Verdiğim örnekte de belirttiğim üzere;Japonlar(ki şu an dünyada en zeki millet konumundadır)halen kendi dinlerinin öğretilerinden vazgeçmiyorlar ve dinlerinin kutsal,doğru bir din olduğuna inanıyorlar.

O halde İslam bir kefede Öküze tapan ile ben, ateist vs. bir kefede..Başka bir şey söylemeye bence de gerek yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli ahirzaman,

Benim kendimi eş kefeye koymamdaki amaç; bu dine daha nesnel bir şekilde bakabilmek içindir.Eğer kendimi maneviyata kaptırıp illa da inanmak istersem,dine nesnel ve mantıksal açıdan yaklaşabilmem mümkün olmayacaktır.

Verdiğim örnekte de belirttiğim üzere;Japonlar(ki şu an dünyada en zeki millet konumundadır)halen kendi dinlerinin öğretilerinden vazgeçmiyorlar ve dinlerinin kutsal,doğru bir din olduğuna inanıyorlar.

O halde İslam bir kefede Öküze tapan ile ben, ateist vs. bir kefede..Başka bir şey söylemeye bence de gerek yok...

Netman abim şöyle bir alimlerimizi evliyalarımızı bir arştırın derim..

o kadar zeki insnalar acaba nende islamda idi...

Size demek sitediğimi çok açık şekilde ifadeedeceğim ve inanın anlamak ta zorlanmayacaksınız..

Her ne kadar Müslüman olmasanızda Yaratıcı inancınız var ve buda cevabınız için yeterli...

Kesin olan bir şey var öyle değilmi...

İnsanların kimisi daha zeki kimisi daha az zeki oaliliyor hemde bu genelde olan bişey nadirlikte değil...

Şimdi düşünüyoruz beraber nasıl olurda Mevlamız bizi olmamız kadar zeki yaratmaz yada herkesi eşit diyeyim böylece onu bulmak da kolay olurdu öyle değilmi...

Yani açıkça gördüğümüz gibi bu yalnış bir tespittir

yani çook zeki bir insan ateistde olabilir..Müslümanda vs...

Ama Doğru yolu bulmak bambaşka bir şey bambaşka bir değer yani...

Ki unutmayalım insnaların seçtiği dilde insnaları şaşırtacak birçok etkende bulunmaktadır...

Çıkarlarına uymama durumu vs..

Demaki bu başka bir kavram sınıfına giriyor yani müslüman olmayan zeki değildir diye bir şey demiyorum ben diyende yalnışın alasını söylemiş demektir zaten...

Yani zeki olanın dini doğrudur diye bir şey yok ki biliyorum hatta eminim ki sizce de bu böyle

yoksa şuan din anlamında japaonların yolunda olurdunuz öyle değilmi

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şuanda bir sınavda olduğumuz gerçek bu şekilde denendiğimiz doğru burdan çıkarılacak tek sonuç bu sınavı nasıl verdiğimiz günü gelince herkes bu cevabını kesin alacak ve birbir önüne serilecek.

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şuanda bir sınavda olduğumuz gerçek bu şekilde denendiğimiz doğru burdan çıkarılacak tek sonuç bu sınavı nasıl verdiğimiz günü gelince herkes bu cevabını kesin alacak ve birbir önüne serilecek.

saygılarımla...

Şuanda sınav falan yok böyle saçma birşey olmaz ve ben dünyaya gelirken sınav için geliyorum öylemi! yapmayın akıl var mantık var ve kaderi önceden belirlenmiş bir yaşamın sınavla ne alakası olabilir..

Cevabımızı alınacakmışız... Gidip gördünüzmü orada olanları...

Hani her zaman bize sorarsınız Bir kanıtınız varmı...

Kur'ana göre cehenneme gideecek olanlar da belli üstelik...

Diyoruz ya yorum farkı...

Dini korkular salarak çaresiz ve güçsüz insanları aldatmak en büyük hiledir..

Dinden, Peygamberden ve Allahtan korkulmaz onlar sevilir...

Hayrıca::: Kul hakkı (Nisa 11), tevbe (bakara 128)

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şuanda sınav falan yok böyle saçma birşey olmaz ve ben dünyaya gelirken sınav için geliyorum öylemi! yapmayın akıl var mantık var ve kaderi önceden belirlenmiş bir yaşamın sınavla ne alakası olabilir..

Cevabımızı alınacakmışız... Gidip gördünüzmü orada olanları...

Hani her zaman bize sorarsınız Bir kanıtınız varmı...

Kur'ana göre cehenneme gideecek olanlar da belli üstelik...

Diyoruz ya yorum farkı...

Dini korkular salarak çaresiz ve güçsüz insanları aldatmak en büyük hiledir..

Dinden, Peygamberden ve Allahtan korkulmaz onlar sevilir...

Hayrıca::: Kul hakkı (Nisa 11), tevbe (bakara 128)

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

Sıcaklığın da etkisi ile insanların "balata"ları iyice gevşedi kanaatindeyim.Buna forumdaki insanlar da dahil.

Herşeyi bıraktık,artık "köpekler"in ulumasından ya da "güvercinler"in neden mezarlıkta ses çıkarmadığna dair ilginç ve tuhaf şeyleri bir "mesaj" ya da bir "müjde" -muşti derlerdi büyüklerimiz- arama derdine düşmüş bulunuyoruz.İlerde ne var acaba,Baykuş'un kafasının neden 180 derece döndüğünü söyleyip,bunu Dünya'nın da döndüğü gerçeği ile ilişkilendirip, bunda "bilimsel" bir yan bulup Tanrı'nın varlığını mı kanıtlamak mı?

Bildiğim kadarı ile muhakeme yeteneği olan tek varlık insandır,cinleri ve perileri buna katmıyorum dikkar ederseniz,bilakis varlıkları ile yoklukları arasında çeşitli rivayetler var(!)...Muhakeme yeteneği olan bizler bu yeteneği havlamalara ve gaklamalara harcayacaksak sanırım "insan" olmayı öncelikle tartışmamız gerekiyor.İnsan kimdir ve neye insan denir?

Bunun cevabını verdikten sonra da artık havlama ve gaklama ile uğraşacaksak vay halimize demekten kendimi alamıyorum.

Foruma gelince hakikaten iyice "uçmaya" başladık gibime geldi benim de...bu gibi şeyleri tartılıp nereye varılabileceğini hala anlayamadım,ki bu benim eksikliğimden de kaynaklanıyor olabilir.Forumda akıl sahibi,muhakeme yeteneği olan kişilerin azalması sanırım bunu doğuruyor.Onların olmamasının da bununla ilişkili bir olay olduğuna inanmaktayım.

Biraz hoşgörü ve biraz da akilane konular bahşetmeniz dileğiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar neden sınav olacakki ;

Kapitalizm bütün acımasızlığıyla zaten insanların gözünü açtırmıyor.

Soyup soğana çeviriyor. Garibimin zaten kazandığı para boğazına yetmiyor.

Sabah işine gidip haşatı çıkmış olarak evine zor geliyor yığılıyor koltuğuna.

Eşine çocuklarına bile vakit ayıramıyor.

Eşine çocuklarına doğru dürüst yiyecek giyecek alamıyor.

Bunun içinmi imtihan edilecek ?

Parası yokki zekat verecek kendisi aç bunun içinmi imtihan edilecek.

Yardım konusu;

Zavallım elini açmış kendisi yardım bekliyor.

Bunun içinmi imtihan edilecek.

Ne yaşıyorki neyle imtihan edilecek.

Bütün çalışma ve didinmeleri ile aç oğlu aç yapacaklarının hiç birini yapamıyor.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi biniyoruz sırtına.

Yalan söyleme, adam dolandırma, isyan etme, saygılı ol, insan ol, dürüst ol.

Vatandaşımızın bunlara zaten vakti yok bunlar lüks onun için.

O, karnını doyurabilmek için kan ter içinde.

Böyle bir yaşantıdaki insan ne hakkında imtihan edilecek, merak ediyorum.

Geriye bir 30 gün daha aç kalması isteniliyor, işte imtihan bu.

Şüküre inanması isteniliyor. Açlığına şükredecek ve kazanacak imtihanı...

Gelsin şaraplar, gelsin yeni ergen peri kızları..

Günaydın !... Sabah oldu !...

Acımasız kapitalizm de yaşam için aç gözlerini...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sıcaklığın da etkisi ile insanların "balata"ları iyice gevşedi kanaatindeyim.Buna forumdaki insanlar da dahil.

Herşeyi bıraktık,artık "köpekler"in ulumasından ya da "güvercinler"in neden mezarlıkta ses çıkarmadığna dair ilginç ve tuhaf şeyleri bir "mesaj" ya da bir "müjde" -muşti derlerdi büyüklerimiz- arama derdine düşmüş bulunuyoruz.İlerde ne var acaba,Baykuş'un kafasının neden 180 derece döndüğünü söyleyip,bunu Dünya'nın da döndüğü gerçeği ile ilişkilendirip, bunda "bilimsel" bir yan bulup Tanrı'nın varlığını mı kanıtlamak mı?

Balatalar sağlam yeni çaktırdık..

Çok sıcaklarda mola veriyoruz..

Şimdi baykuştan örnek vermişsinde..

Sizin insnalarda kuyruk sokumu var demekki bir zamanlar kuyrukta varmış demenizle evrimi ıspata gitmenizden daha mantıklı..:)

Gelelim bazı arkadaşların imtihan yok demelerine..

Birde arkasına eklemiş "hayatı kaderle çizili olan bir kişinin nasıl imtihanı olur" diye..

Siz kaderi kavrayamamışsınız arkadaşım..

Kulaktan dolma "alın yazım", "bu benim kaderim" gibi sözlerle kaderi duyduğunuz gibi algılamışsınız..

Eğer inançları tartışıyorsanız önce yeterli dökümana ve alt yapıya ihtiyacınızın olduğunu iyi bilmelisiniz..

Aksi taktirde hem kendinizi hemde bizleri yormuş oluyorsunuz..

Belki kırk kez kader mevzusunu anlattık..

İnsana hür irade verildiğini ince ince anlattık..

Ama okunmayan yazının kime ne faydası var..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu konuyla ilgili dini kaynaklarda bi bilgi sanırsam bulunmamakta.. Yani ben hiç rastlamadım.. Taurusmutis arkadaşın yazdıkları bana mantıklı geldi.. Sesle ve köpeklerlin algılamalarıyla ilgili bir şey olması muhtemel..

O melekleri cinleri gördüğü için havlarlarmış lafı, bana sanki uydurulmuş bir hurafe gibi geldi.. İnanmamak lazım.. bu tip şeyler imanımızı zedeleyebilir..dikkatli olalım..

Yanlız ben de gördüğüm ilginç birşeyi aktarayım

Geçen senenin yazında umreye gitmiştim.. orda Sahabe mezarlığı denlen Cennet-ül Baki adında mescid-i nebevi nin yanında bir mezarlık var.. Orda gezerken dikkat ettim, güvercinler mezarlığın içinde hiç ses çıkarmıyorlar.. ama mezarlığın yanındaki binalara geçtiklerinde ötüyorlar.. Yani yeminle söylüyorum buna gözümle şahidim, çıt bile çıkmıyordu kuşlardan mezarlık içinde..ama mezarlığı geçtikten sonra hepsi birden ötmeye başlıyorlar.. Ben de bunun sebebini merak ediyorum bir yıldır

-Kedilerde miyavlarlardi veya atlar kisner esekler anirirdi eger cinler ve melekler onlara görünse idi,yoksa sadece köpeklere mahsusmu bu cinleri ve melekleri görebilme özelligi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
valla sürekli dikkat ediyorum ezan okunmaya başlamadan sesleri çıkmıyo başladığı anda onlarda ulumaya başlıyolar bu sorunun cevabı hep aklımı karıştırıcağı kesin düşünüyorum sadece uluyarak haber verdikleri aklıma geliyo :)

Kisa bir sure icinde bu konu ile alakali olarak bir video cekecegim ve burada yayinlayacagim. Ezan okunmaya basladiginda kopekler ulumaya baslar. Ozellikle ezanin Allahuekber diye soylenen kisminda daha siddetli uluyorlar. Bunun sebebi sesi uzatilmasi degil, bence Allahin bri hikmeti olarak yorumlanmalidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ezan okunmaya basladiginda kopekler ulumaya baslar

Köpekler belli seslere tepki veriyor olabilirler, sadece ezan sesine mi uluyorlar, bu köpekler başka zaman ulumuyorlar mı ?

Peki bu köpekler dünyanın her yerindemi aynı tepkiyi veriyorlar ?

ve bende size bir iddia mı sunayım hemen bu konuda

"köpekler ezan sesini ve Allah kelimesini duymak istemedikleri için, bundan rahatsız oldukları için ulurlar"

sonuçta ulumak mutluluğun huzurun göstergesi değil

buyrun yanlışlayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
tavuklarda su içerken başını havaya kaldırıyor her yudumda şükrediyormuş din öğretmenimiz söylemişti ortaokuldayken

Abraham, aklıma şu soru geldi

Havaya(yada yukarı) bakmak niye ? Allah yukarudamıdır ? yukarıdaysa mekanı vardır. Tavuklar yanılıyor bence.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
İnsanlar neden sınav olacakki ;

Kapitalizm bütün acımasızlığıyla zaten insanların gözünü açtırmıyor.

Soyup soğana çeviriyor. Garibimin zaten kazandığı para boğazına yetmiyor.

Sabah işine gidip haşatı çıkmış olarak evine zor geliyor yığılıyor koltuğuna.

Eşine çocuklarına bile vakit ayıramıyor.

Eşine çocuklarına doğru dürüst yiyecek giyecek alamıyor.

Bunun içinmi imtihan edilecek ?

Parası yokki zekat verecek kendisi aç bunun içinmi imtihan edilecek.

Yardım konusu;

Zavallım elini açmış kendisi yardım bekliyor.

Bunun içinmi imtihan edilecek.

Ne yaşıyorki neyle imtihan edilecek.

Bütün çalışma ve didinmeleri ile aç oğlu aç yapacaklarının hiç birini yapamıyor.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi biniyoruz sırtına.

Yalan söyleme, adam dolandırma, isyan etme, saygılı ol, insan ol, dürüst ol.

Vatandaşımızın bunlara zaten vakti yok bunlar lüks onun için.

O, karnını doyurabilmek için kan ter içinde.

Böyle bir yaşantıdaki insan ne hakkında imtihan edilecek, merak ediyorum.

Geriye bir 30 gün daha aç kalması isteniliyor, işte imtihan bu.

Şüküre inanması isteniliyor. Açlığına şükredecek ve kazanacak imtihanı...

Gelsin şaraplar, gelsin yeni ergen peri kızları..

Günaydın !... Sabah oldu !...

Acımasız kapitalizm de yaşam için aç gözlerini...

Parası olana vaaz vermek kolay.... Dindar olmak kolay

Hocam mütiş bir şekilde açıklamışsın..Ben inanırım ama bu açıklamana katılmamak mümkün değil...

Zaten konuşanları susturmuşsun bu yazınla...tebrikler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Evet yaratılmıs olan o hayvanlar bile ezan okununca Allah'u Tealaya şükür ediyor onlar bile ayaklanıyor direk kafaları havada ularlar bu birçok hayvanın yaptıgı bişe hayvanlar dahi ezana saygı duyarda insanlar duymaz asıl bunu tartısın ayaklarını uzatıp son ses müzik dinleyenleri tartısın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet yaratılmıs olan o hayvanlar bile ezan okununca Allah'u Tealaya şükür ediyor onlar bile ayaklanıyor direk kafaları havada ularlar bu birçok hayvanın yaptıgı bişe hayvanlar dahi ezana saygı duyarda insanlar duymaz asıl bunu tartısın ayaklarını uzatıp son ses müzik dinleyenleri tartısın

Bizim evdeki köpek, biz Mozart'tan bir parça dinlerken de uluyor, bu ne anlama geliyor acaba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden bu sorunu bir köpekçağıza sormuyosunda özellikle bize soruyorsun? doğrusu bir anlam veremedim...Benim empati gücüm o kadar güçlü olsaydı mutlaka cevap verirdim...Ama sanırım diğer arkadaşların cevapları sizin için yeterlidir...Garipsedim doğrusu sizi tuhaf karşılıyorum...Anladın sen onu?..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nekadar doğrudur bilinmez ama bunları gözlemleyenlerde bozacının şahidi şıracılardır.

askerde bir cinci hocamız vardı arada bir cin çağırıyorlarmış birgün banada çağır demiştim inanmayana gelmez demişti :) tabiki gelmez çünkü inanmayan boşyere inanmamazlık etmiyor yani yemez. *************

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nekadar doğrudur bilinmez ama bunları gözlemleyenlerde bozacının şahidi şıracılardır.

askerde bir cinci hocamız vardı arada bir cin çağırıyorlarmış birgün banada çağır demiştim inanmayana gelmez demişti :) tabiki gelmez çünkü inanmayan boşyere inanmamazlık etmiyor yani yemez. *************

etrafına dikkatlice bakarsan göreceksin ki bütün kainat Allah'a şükrediyor... ama tabiiki bakmasını bilen gözler lazım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.