Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Asr Sûresi

kaan_bebeto

Önerilen İletiler

Asr Sûresi

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. ﴾1-2﴿

Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka (Onlar ziyanda değillerdir). ﴾3﴿

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asr Sûresi

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. ﴾1-2﴿

Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka (Onlar ziyanda değillerdir). ﴾3﴿

Merhaba Kaan..smile.png

iki gece önce Kur'an meali okumaya başladım. Elimdeki meal surelerin indiriliş sırasına göre basılmış. Oldukça anlaşılır sade bir dille yapılmış bir tercüme. İlginç olan şu ki; dün gece bu sure çok hoşuma gitti ve sureyi unutmamak için işaretledim. Hatta sabah bir arkadaşımla üzerinde konuştuk.Başlığı görünce cok şaşırdım vemutlu oldum..:)

Bende ki meali şöyle;

1. And olsun zamana! /Ey insanlar! Ömrünüzün şu kısa zamanına dikkatinizi çekerim. (Kur'an'da ki yeminler, yemin edilen varlıklara ve olaylara bizlerin dikkatini çekmek ve düşünmemizi sağlamak amacını taşır)

2.Ki akıp giden bu kısacık zaman içinde insanlar, gerçekten hüsran içindedir.

3.Ancak, inanıp, iyi ve güzel işler üretenler, birbirlerine doğrular söyleyenler ve güçlüklere göğüs germeyi öğrenenler hüsran içinde değildir..

Sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Kaan..smile.png

iki gece önce Kur'an meali okumaya başladım. Elimdeki meal surelerin indiriliş sırasına göre basılmış. Oldukça anlaşılır sade bir dille yapılmış bir tercüme. İlginç olan şu ki; dün gece bu sure çok hoşuma gitti ve sureyi unutmamak için işaretledim. Hatta sabah bir arkadaşımla üzerinde konuştuk.Başlığı görünce cok şaşırdım vemutlu oldum..:)

Bende ki meali şöyle;

1. And olsun zamana! /Ey insanlar! Ömrünüzün şu kısa zamanına dikkatinizi çekerim. (Kur'an'da ki yeminler, yemin edilen varlıklara ve olaylara bizlerin dikkatini çekmek ve düşünmemizi sağlamak amacını taşır)

2.Ki akıp giden bu kısacık zaman içinde insanlar, gerçekten hüsran içindedir.

3.Ancak, inanıp, iyi ve güzel işler üretenler, birbirlerine doğrular söyleyenler ve güçlüklere göğüs germeyi öğrenenler hüsran içinde değildir..

Sevgiler

original.gif clover.gif clover.gif clover.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.