Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"""EVRİMCİLERİN İTİRAFLARI!"""

imtihaninsirri

Önerilen İletiler

"ona bir şekil verip ruhu üfleyeceğiz" buyurmasında senin dediğin gibi, ceninin gelişimini tamamlayıp, sonra ruhun üflenmesi de yanlış. zira cenin daha ilk evresindeyken ruh sahibidir. Bu yüzden kürtaj, tüm dinlerde haramdır.

Hayır ilk evrede ruh yoktur..

Dördüncü ayda ruh'a kavuşur..

Cinsiyet farklılıkları ise tıpkı cenin'in belli bir evreden sonra cinsiytinin belli olması gibi, yavru balıklarında yumurtadan çıktıktan belli bir süre sonra cinsiyetleri belli olur..

Yani ceninin rahimdeki gelişim evresi, balıkta yumurta dışında da devam etmektedir..

Cyrano sana bir soru daha..

Şimdi anladığım kadarıyla sen diyorsunki canlılık yavaş yavaş ilkellikten mükemmelliğe doğru ilerlemiştir..

İnsanlarda evre evre bu hale gelmiştir..

Peki bunlar olup biterken ilahi iradenin hiç fonksiyonu olmamışmıdır..

Doğa bu bilinçli hareketi kendi bilinciylemi yapmıştır..

Doğada bilnç varmıdır..

Sakın tesadüf deme, evrimcilerin son deyimleri tesadüfün olmadığı noktasındadır..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 50
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İlahi iradenin varlığını kabul ediyorsan, Doğada ve canlı hayatında görülen bütün hareketlerin iradesinin onda olduğunu da kabul edersin.

Altını tekrar çiziyorum, Evrim Teorisi tesadüfe dayandırmaş insanın varoluşunu. Gerekli şartlar oluştuğunda der. Bu gün sperm bile ancak gerekli şartlar oluştuğunda yumurtayı dölleyebiliyor.

Bu güne kadar, insanın yaratılışına kaba olarak bakılmıştır. Hiç bir kitapta böyle bahsedilmezken insanın bu günkü haliyle yaratıldığı varsayılmıştır.

Oysa kuran da dahi, insanın , çamurdan ,sudan kan pıhtısından dizayn edildiği anlatılır.

o halde önce çamur, su, ve insanı önceleyen bir canlı türü yaratılmıştır. zira kan pıhtısı canlıdır. ve insan kendinden önce yaratılan bir canlı türünden dizayn edilmiştir.

bu milyonlarca yılda olabilir, milyarlarca yılda, çünkü zaman sadece insanın yarattığı bir kavramdır.

Katolik klisesi, teorinin ortaya çıktığı günden beri onunla savaşmış sonunda "Yaratılışın teoride anlatıldığı gibi" olduğunu kabul etmiştir.

Zaten İslam dünyasının Evrim Teorisine karşı çıkması, Hristiyan okulların propagandası sonucudur. Tanrı'yı bir insan olarak kabul eden Hristiyanlığa göre, onun başka bir canlıdan dizayn edilmiş olması kabul edilemezdi.

Evrim Teorisi tanrıyı reddeder söylemi. Tanrıyı bir insan olarak gören Hristiyanlığa göre doğrudur. Zira, O nu önceleyecek bir canlı türünün var olduğunu kabul etmek. bu inanışı kökten sarsacaktır.

Oysa islamiyet İnsan'dan önce bir canlı türü olduğunu ve insanın bu canlı türüyle dizayn edildiğini bizzat yaratılışla ilgili ayetinde belirtir.

Kaldı ki İnsana ilk ilahi dinin yaratılışından milyonlarca yıl sonra indirilmiş olması, Onun bir evreyi geçirip, "Sınanabilecek" hale geldiğinin göstergesidir.

süleyman ateş:

"insanın menşei, önce güneşin ısısının karşısında bulunan kupkuru inorganik cansız topraktır. Bu toprak su ile karışıp balçık haline gelmiş, bu balçıktan zamanla canlı hücre oluşmuş, bu hücre insanı meydana getirmek için Allah’ın iradesi ve verdiği yön doğrultusunda gelişerek çeşitli aşamalardan sonra bitkileri, hayvanları meydana getirmiş ve insanın kökü olan bir canlının evriminden de insan yaratılmış ve akıl gücünü kazanan ilk insan adem adını almıştır.”

Doç . Drç İlhami Güler :

"Tanrı'nın insanı yaratması bir evrim süreci içerisinde gerçekleşti"

"Evrim geçirerek bugünkü insan olduk"

"İnsan olmadan önce insan altı bir varlıktık"

"Bir insanın Tanrı'nın yaratma işinin nasıl olduğunu son derece masum ve naif bir şekilde sorma ve bunun üzerine düşünce üretme hakkı vardır"

"Darwin'le Tanrı'nın insanı yaratmasının bir evrim süreci içerisinde olduğu noktasında birleşiyoruz"

Doç. Dr. Hadi Adanalı:

"İnsan, maymun değildi, ama insan da değildi. İkisi arasında bir türdü"

"Katolik dünyası dört beş yıl önce papanın da ifadesiyle evrimi kabul etmiş durumda"

"İnsan öncesi insanlar, hayvan ya da yarı hayvan gibi bir konumdaydı ve dolayısıyla ilahi hitaba uygun bir hayatları yoktu"

"Evrim kabul edildiğinde ahlaki değerlerin yok olacağı itirazı doğru değil"

bu ilahiyatçılar şüphesiz ki, bir şeylerin farkındadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazdıklarının kaynakları nerde??? Biz kaynaklı olarak gösterdiğimiz halde kabul etmiyorsunuz..Yazdığın safsataları herzaman yaptığın gibi kafandan uydurmadığın ne malum??? Nerde kaynak???

Ayrıca evrim hikayesini halen anlatıyorsunuz , benim üzüldüğüm noktada körü körüne bu teoriye bağlanmanız....Zeki insanlarsınız nasıl oluyorda bu çizgifilme kendinizi böyle inandırıyorsunuz aklım almıyor...Kur'an da hangi ayette balığın kanatlanıp uçtuğu , sürüngenin ayağa kalkıp koştuğundan bahsediyor yüce Rabbimiz?? İnsanların aklını karıştırmaya çalışıyorsun...Darwin dedenizin mirasınıda az kaldı sabret tarihin derinliklerine yollayacağız!!!

Birde bana "göz'ün" evrimini anblatırsan sevinirim...saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Cyrano senin bahsettiğin evrimle bilinen evrim aynı değil..

Ben evrim yoktur diyorum..

Ama illaki vardır diyorsan o evrimde Allahın yaratmasıyla, bilinciyle ve kontrolüyle olmuştur..

Kastettiğin gerekli şartları ayarlayanda llahtır..

O şartların oluşumuda Alahın ilmi ve yaratmasıyladır..

Bu açık net kesin kat'i dir...

Bana, bırak iki ilahiyatcıyı, tümünden evrimi destekler mahiyette yazı getirsen yine kabul etmem..

Akla, mantığa, doğaya, tabiata, gerçeğe, asıl-ıvelkelam herşeye ters..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
HY dediğiniz adam kimki...ne biliyomuş o.adını bile doğru dürüst açıklayıp konuşamayan biri.....

Şahıslarla işimiz yok arkadaşım..

Ortaya konulan eserle iştikal ederiz..

Zaten kendisi yazmadıki, o bir grup araştırması..

Derleme bilgiler..

Kafadan sallama değil yani..

Oke..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben evrime inanmıyorum.Siz böyle birseye nasıl inanabiliyorsunuz?!

Bana insanla maymun arasındaki evrimleşen canlıyı gösterin inanayım.Yani ortada insan var sözde atası maymun var ama ara evre yok sizce bu bir çelişki deil midir?

ah birde inanmadığınız şeyleri bir kez okusanız.

Evrim teorisi insan maymundan gelmiştir, ya da insanın atası maymundur demez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben öyle biliyorum doğrusu derslerde bize böyle gösterildi hatta bir sema da mevcut bunu gösteren.Evrimci bir biyoloji prof.de böyle anlattı.Bununla ilgili bir sınava da girdim.Okumamış olmam imkansız!

Sadece insan deil bakterilerin olusumuyla ilgli teori de çok saçma ve çürütülebilir.

Senin söylediğin evrim teorisinde insanlar neyden geliyor.Ben hep maymundan geldiğini okuyorum.

evrim.jpg

?????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili cecile haklısın..

Malesef evrim teorside evrimleşti..

Önceden böyle diyorlardı, şimdi başka söylüyorlar..

Ara geçiş formlarının bulunumaması teorinin başka yönlere kaymasına sebebiyet verdi..

Ama hangi yönde ıspata giderse gitsin, delil diye getirdikleri herşey çürütülmektedir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncesi sonrası, isterseniz teorinin yazıldığı günden isterseniz bu günden.

Evrim teorisinin herhangi bir kaynağında, teorinin kendinde vs İnsanın maymundan geldiğini söyleyen herhangi bir şey gösterin. dediklerinizi kabul edeyim.

Evrimciler eskidende böyle bir şey söylemiyordu.

Ama evrim teorisini hayatında okumamış kişiler. Evrim teorisinin böyle söylediğini sanır.

Ayrıca Cecile o şema öyle değildir, o şemada maymun yoktur. insanın homoereclutus olana kadar ki geçirdiği evrimleri gösterir. Yani şema maymundan başlamaz. Her okulun duvarında asılıdır orjinali.

Tabi unutmamal lazım. Evrim teorisi şu an üüniversitlerde ve tüm bilim çevrelerinde alanında kabul edilen tek teoridir. ve çürütülememiştir.

Evrim teorisin,i çürüttük diyenlerin, yazdıkları herhangi bir cümle dahi bu güne kadar hiç bir üniversite tarafından ciddiye alınmamıştır.

Yani dünyadaki bütün üniversiteler ve bilim çevreleri " bir saçmalığa" inanıyor. Ancak hayatında evrim teorisini okumamış kişiler ise gerçeği biliyor öyle mi :)

Evrim teorisinin insanın maymundan geldiğini söylediğini sanan bir kişi. Önce teoriyi okumalı ve ne dediğini anlamalı. Ondan sonra saçma olup olmadığına bakmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Cyrano sen evrimi hangi kaynaklardan okudun yazarmısın şuraya tektek, bizde bir göz atalım..

Gerçekten çok merak ediyorum..

Ha.. bu arada bir sitede şu haber dikkatimi çekti..

ESKİ ATALARIN İLGİNÇ GEÇMİŞİ

Bilim insanları, iki ayakları üzerinde yürüyebilen ve görüntüsü maymunları andıran Tumay insansı atanın, 6.5 ila 7.5 milyon yıl öncesinde şempanzelerle çiftleştiğini düşünüyor. Uzmanlar, bu çiftleşmenin nasıl gerçekleştiğini fosil kalıntılarının eksikliği nedeniyle kesin olarak bilemiyor, ancak çiftleşmenin 5.3 milyon yıl öncesinde sona erdiği tahmin ediliyor. Uzmanlara göre, Tumay insansısı ve şempanzeler 5.3 milyon yıl önce de birbirlerine karşı cazibelerini yitirmiş olabilir.

Bilim insanları, iki evrim çizgisi arasındaki nihai ayrılığın, bir başka deyişle genetik alışverişin bitişinin 4 milyon yıl öncesine rastladığını vurguluyor. Araştırmacılara göre sonuçlar, insanın en eski ataları olarak nitelenen 6-7 milyon yıllık ‘Tumay’, 6 milyon yıllık ‘Orrorin’ veya 5.5 milyon yıllık ‘Ardipitek’ insansılarının yeniden sorgulanması gerektiğini gösteriyor.

ŞEMPANZELERİN GENETİK GEÇMİŞİ BİR MUAMMA

Araştırmaya göre, şempanzelerin kökenlerine ilişkin muamma devam ediyor. İnsanın atalarına ait bulunan onlarca fosile karşın, bugüne kadar birkaç diş dışında ilk şempanzelere, hatta gorillere ait tek bir kemik dahi bulunamadı. İnsanla maymunun genetik haritaları yüzde 99 oranında birbirine benziyor..

Cyrano bu teori neden bu kadar değişken..?

Açıklarmısın lütfen..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türlerin Kökeni (Charles Darwin )

insanın türeyişi ( Charles Darwin )

İnsan ve hayvanlarda beden dili ( Charles Darwin )

Seksüel Seçme ( Charles Darwin )

Beagle'in Yolculuğu (Charles Darwin)

Evrim Teorisini oluşturan kulliyat budur.

Teori değişken falanda değildir. Teori net ve bellidir. Ama Evrim teorisini teorisyeninin kendisinden değilde, sağdan soldan okumaya çalışanlar kalkıp "Evrim teorisi insan maymundan gelmiştir diyomuş abii" der tabi :)

Bir teori yalnıcza Teorisyeninin söyledikleri ve iddia ettiklerinden ibarettir.

Kaldı ki evrim teorisinin zerresini okuyan herkes bilirki.Evrim teorisi, Bütün canlıların kökeni aynıdır der.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam cyrano biz bişey bilmiyoruz hadi anlat bakalım evrimi şemalarını da göster.Herhalde bu nadide çalışma internette mevcuttur.

Bekliyorum.Evrim teorisini ve insanın yerini ve de kanıtlarını.

Hıı bu arada teori gerçekliği ispatlanamamış öngörülerdir biliyorsun değil mi?Yani bilimsel çevrelerce de kabul edilmemiştir.

Mesela yerçekimi ispatlanmıştır ve bir kanundur.Sen de evrimi ispatla hadi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam cyrano biz bişey bilmiyoruz hadi anlat bakalım evrimi şemalarını da göster.Herhalde bu nadide çalışma internette mevcuttur.

Bekliyorum.Evrim teorisini ve insanın yerini ve de kanıtlarını.

Hıı bu arada teori gerçekliği ispatlanamamış öngörülerdir biliyorsun değil mi?Yani bilimsel çevrelerce de kabul edilmemiştir.

Mesela yerçekimi ispatlanmıştır ve bir kanundur.Sen de evrimi ispatla hadi.

dünyanın güneşin etrafında döndüğüde halen bir teoridir, ve bunun gibi bir çok şey.

Bilimsel kuramlar, matematik ve mantıkta olanlar gibi ispatlanamazlar. Bilimin hiç bir dalındaki teori matematiktekiler gibi ispatlanamaz. Teoriler sunulduktan sonra, bilimsel tutarlılık ve bilimsel gerçeklikliklerle bağdaşıp bağdaşmadığı incelenir, kabul edilir veya reddedilir, yada çürütülür. Ama hiç bir bilimsel teori ispatlanamaz. Öncelikle bunu bilmeli insan. Senin bu konularda ders aldığın prof kim bilmiyorum ama. Önce Bilimsel Teorilerin ne olduğundan başlamalıydı kanımca.

Ve Evrim Teorisi alanında kabul edilen tek teoridir. Şöyle söyliyeyim, Kendi alanında Evrim Teorisi hariç başka bir teoriyi kabul eden Ünviersite yoktur dünyada. Buna islam ünviersiteleride dahil.

İkincisi, Bir teori bir şeyi ya söyler ya söylemez.

Evrim teoriside, İnsanın Maymundan geldiğini söylemez.

söylediğini iddia ediyorsa bir kişi koyar dayanağını ortaya.

Evrim teorisi, Charles Darwin'in sürdüğü bir teoridir. Charles darwin de ne evrim teorisinde ne de başka bir, eserinde İnsanın maymundan geldiğini öne sürmemiş, iddia etmemiştir. Bu ancak şehir efsanesidir.

Artı bunun tartışmasıda olmaz. "Hadi bakalım, hadi görelim" yerine oturur Darwin'in türlerin kökeni kitabını okursun. Böyle bir ibare var mı yok mu görürsün.

Bu kadar basit

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki bu maymun resimleri nereden çıktı??

neden bir maymunun cenesiyle bir insanın çenesi birleştirildi ve insanlar kandırılmaya çalışıldı!

Ben işte bunu merak ediyorum.Nede insanları sahte şeylerle kandırıyorlar?

Evrimle ilgili pek kitap okumadı ama en kısa zamanda söylediğin kitabı okuyacağım bakalım neler yazıyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kim kimi kandırıyor ben anlamadım ki.

Hristiyan okulları gölge boksu yapıyor.

Önce bir şeyi sanki evrim teorisinde varmış gibi yazıp sonra eleştiriyorlar. Tek güvendikleri şeyde. Onların yazdıklarını okuyanların oturup evrim teorisini okumadıkları ve okumayacakları. Zira yazdıkları şeyler bilim çevrelerinde espri konusundan öteye gidemiyor.

Her şeyden önce, ünv eğitimi almış birisi olarak şunu düşünmelisin.

"Madem Evrim Teorisi çürütüldü, madem bir saçmalık, neden hala dünyanın bütün üniversitelerinde alanında kabul edilen tek teori, ve neden hala, onu çürütebilen bir karşı tez yok"

artı bir teorinin nasıl çürütüleceği bellidir,

Çürütülmüş müdür ? Kim tarafından ? ne zaman ? Hangi karşı tezle ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İNSAN (HOMO SAPIENS)

Çok eski çağlardan bu yana insanın canlı varlıklar arasındaki yeri en ilgi çekici konulardan biri olmaya devam etmiştir. Günümüzde insanın kökeni hakkında çok değişik görüşler ileri sürülmektedir. Yalnız insanın bu günkü şekli ile yaratılmamış olduğu, ilk önce basit yapılı canlılarındaha sonra sırasıyla derece derece daha evrimlilerin ve sonunda da Pirimatlardan insan benzeri canlılar ve bunlardan da insanların oluştukları konusunda şüphe bırakmayacak ölçüde kesin kanıtlar mevcuttur.

İNSANIN KÖKENİ

Bugün elde edilen bir çok bilimsel araştırma sonuçlarına dayanılarak insanların eski dünya maymunlarıyla bir çok benzerliklerinin olduğu ve bunlarla ortak bir atadan meydana geldikleri ileri sürülmektedir. Antropolog Gerhard HERBER'e göre, bu teoriye inanmamakla atom teorisine inanmamak arasında hiç bir fark yoktur. Yalnız bir çok bilim adamının insanın, insan benzeri maymunlardan (Pongidae), ne zaman, nerede ve nasıl ayrılıp farklılaştığı konularında kuşkuları bulunmaktadır. Hatta bunların sahip olduğu özelliklerden hangilerinin insan (Hominidae), hangilerinin insan benzeri maymun (Pongidae) özelliği oldukları bile kesin bir şekilde cevaplanamamıştır. İnsanlar ve insan benzeri maymunlar arasındaki filogenetik benzerlik ve bağlantılar, fosil kayıtlarından elde edilen bilgilerin ışığı altında aydınlatılmaya çalışılmaktadır. Buna göre F. Wood JONES ve daha birçok bilim adamı insanların Tersiyerde görülen insan benzeri canlılardan değil Tarsiidae familyası türlerinin atalalarından köken aldıklarını savunurlar. Fakat günümüzde fosil Tarsiidae örnekleriyle, insanlar arasındaki fiziksel benzerliklerin bunların birbirlerine olan filogenetik yakınlığından değil, paralel evrimden kaynaklandığı kanıtlanmıştır.İnsanların sahip oldukları ve insan benzeri maymunlarda bulunmayan çok tipik fiziksel özellikleri nedeniyle M. Boule, J. Kalin ve W.J. Straus gibi birçok ünlü bilim admı ise insanın, insan benzeri maymunlar ve diğer eski dünya maymunları gibi Primates örneklerinin daha Protocatarrhini evresinde olduğu bir dönemde, Pirimates'ten ayrı bir dal oluşturarak geliştiğini savunurlar. Bu teoriye Protocarrhini teorisi denir. Günümüzde kabul edilen Pongoid teorisine göre ise insan ve insan benzeri maymunların ortak bir atadan oluştuğu fakat oluşum sırasında tamamen birbirlerinden uzaklaşan bir gelişmenin söz konusu olduğu savunulmaktadır.

-http://www.geocities.com/kibele2tr/homosapiens.html-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teori değişken falanda değildir. Teori net ve bellidir. Ama Evrim teorisini teorisyeninin kendisinden değilde, sağdan soldan okumaya çalışanlar kalkıp "Evrim teorisi insan maymundan gelmiştir diyomuş abii" der tabi

Bir teori yalnıcza Teorisyeninin söyledikleri ve iddia ettiklerinden ibarettir.

Kaldı ki evrim teorisinin zerresini okuyan herkes bilirki.Evrim teorisi, Bütün canlıların kökeni aynıdır der.

Darwinden sonraki evrimciler önemli değil mi diyorsun yani..

Yani şu yukarda verdiğim haber beni bağlamazmı diyorsun..?

Eğer teori teorisyenle sınırlıysa darwinden kalan sadece yüzeysel varsayımlardır..

Öyle bir yazmışsınki, evrim teorisinin tıpkı iman esesları gibi değişmeyeceğini lanse etmişsin..

O halde bilim adamlarından alıntılar yapmanız ne derece doğrudur..?

Eğer doğru diyorsanız..

O halde evrimin değişkenliğini bir kez daha düşünmeniz gerekmezmi..?

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım, emin ol biz hakaret etmeyi bilmediğimiz için değil, tartıştığımız insanlara saygı duyduğumuz için hakaret etmiyoruz. Konu hakkında harun yahyadan copy paste ler ekleyip kendi yorumun olarakta bunu yazmak yerine. Fikrini terbiye sınırları içinde söyliyebilirsin.

biz şu an sedat la da bu tartışmayı, birbirimizi küçük düşürmek, kızdırmak ya da incitmek için yapmıyoruz.

saygı kelime olarak yazıp smileyla destekleyerek olmaz. saygı, hangi konuyu tartışırsan tartış, ilk önce karşındaki kadar saygılı olmakla olur.

karşımdaki neyi hak ettiyse onu yazdım bazı yerlerde verdiğin cevaplar belliydi bana karşı ve aynı şekilde hak ettiğini aldın

kendi yorumum şudur evrim aldatmacadır. şimdi iyi izle evrimi savunanları ağır ağır onlarda geri çekiliyor bir yalanı bir sahteliği savunduklarını anlıyorlar..

birde bişey ferdi tayfur topicini eleştiri yaplısın diye açmadım farkındaysan şarkılarını ve resimleri koyuyorum sen eleştiri yapmayı ihmal etmemişsin

saygılarımla... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İNSAN (HOMO SAPIENS)

Çok eski çağlardan bu yana insanın canlı varlıklar arasındaki yeri en ilgi çekici konulardan biri olmaya devam etmiştir. Günümüzde insanın kökeni hakkında çok değişik görüşler ileri sürülmektedir. Yalnız insanın bu günkü şekli ile yaratılmamış olduğu, ilk önce basit yapılı canlılarındaha sonra sırasıyla derece derece daha evrimlilerin ve sonunda da Pirimatlardan insan benzeri canlılar ve bunlardan da insanların oluştukları konusunda şüphe bırakmayacak ölçüde kesin kanıtlar mevcuttur.

İNSANIN KÖKENİ

Bugün elde edilen bir çok bilimsel araştırma sonuçlarına dayanılarak insanların eski dünya maymunlarıyla bir çok benzerliklerinin olduğu ve bunlarla ortak bir atadan meydana geldikleri ileri sürülmektedir. Antropolog Gerhard HERBER'e göre, bu teoriye inanmamakla atom teorisine inanmamak arasında hiç bir fark yoktur. Yalnız bir çok bilim adamının insanın, insan benzeri maymunlardan (Pongidae), ne zaman, nerede ve nasıl ayrılıp farklılaştığı konularında kuşkuları bulunmaktadır. Hatta bunların sahip olduğu özelliklerden hangilerinin insan (Hominidae), hangilerinin insan benzeri maymun (Pongidae) özelliği oldukları bile kesin bir şekilde cevaplanamamıştır. İnsanlar ve insan benzeri maymunlar arasındaki filogenetik benzerlik ve bağlantılar, fosil kayıtlarından elde edilen bilgilerin ışığı altında aydınlatılmaya çalışılmaktadır. Buna göre F. Wood JONES ve daha birçok bilim adamı insanların Tersiyerde görülen insan benzeri canlılardan değil Tarsiidae familyası türlerinin atalalarından köken aldıklarını savunurlar. Fakat günümüzde fosil Tarsiidae örnekleriyle, insanlar arasındaki fiziksel benzerliklerin bunların birbirlerine olan filogenetik yakınlığından değil, paralel evrimden kaynaklandığı kanıtlanmıştır.İnsanların sahip oldukları ve insan benzeri maymunlarda bulunmayan çok tipik fiziksel özellikleri nedeniyle M. Boule, J. Kalin ve W.J. Straus gibi birçok ünlü bilim admı ise insanın, insan benzeri maymunlar ve diğer eski dünya maymunları gibi Primates örneklerinin daha Protocatarrhini evresinde olduğu bir dönemde, Pirimates'ten ayrı bir dal oluşturarak geliştiğini savunurlar. Bu teoriye Protocarrhini teorisi denir. Günümüzde kabul edilen Pongoid teorisine göre ise insan ve insan benzeri maymunların ortak bir atadan oluştuğu fakat oluşum sırasında tamamen birbirlerinden uzaklaşan bir gelişmenin söz konusu olduğu savunulmaktadır.

-http://www.geocities.com/kibele2tr/homosapiens.html-

evet şimdi burada insan maymundan gelmiştir sonucuna varacak herhangi bir önerme veya tanım var mı ?

Evrim teorisi, Yeryüzündeki tüm canlıların ortak bir atadan türediği, Ve evrim süreçleri için farklı canlı kollarına ayrıldığın temeline dayanan bir teoridir.

Evrim teorisine göre bu gün var olan hiç bir canlı türü kendi familyası dışında bu gün var olan başka bir familyadan değil. kendi familyasının bir önceki daha az gelişmiş atasından türediğini savunur. Fillerin atasının mamut olması gibi.

Yine evrime göre, Her canlı familyası evrim geçirdikten sonra türediği atasının soyunun tükenmiş olması gerekir.

Yani evrime göre. Hiç bir canlı şu an soyu tükenmemiş bir canlıdan türemiş olamaz. Çünkü bu yaşam forumun dünyanın şartlarına göre evrimleşmesine aykırıdır.

Dolasıyısla evrim teorisinin insanın maymundan türediğini söylediğini iddia eden kişinin gerçekten evrim teorisi hakkında hiç bir şey bilmemesi gerekir. Çünkü evrim teorisine göre. İnsanın maymundan türediğini iddia etmek için bu gün maymunların neslinin tükenmiş olması gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cyrano olay öyle değil..

Sanırım yukarda yazdıkların kendi teorin..

Evrimciler daha dün'e kadar insanlar ve şempanzeler arasında sadece % 1'lik bir genetik farklılık vardır diyerek evrim propagandası yapıyorlardı..

Şimdi ne oldu..?

Daha öncede sölediğim gibi..

Hergün yeni bir haber çıkıyor ve evrim teoriside evrimleşiyor...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki bunları yazan insanlar da evrimci buna ne diyorsun?

Sen kendine göre yeni bir teori mi geliştirdin?

gel buna da Cyrano teorisi diyelim

Ne de olsa her önüne gelen bir teori atıyor

İki kitap okuyunca kendini bilimadamı sanıyor :D

Neyse, işi geyiğe vurma kısmına gelince bırakırım ben.

Haklısınız ben evrim teorisi için kaynak olarak Teorisyenin kendisi olan Charles Darwinin yazdıklarını almakla hatalıyım.

Kanımcada boş. Zira ben size Darwen in teoride ne söylediğini yazıyorum. Kendi yazdığı kaynaklarla.

Siz bana "yok öyle değil" darwinci bilmem kim şöyle demiş diye cevap veriyorsunuz.

Evrim Teorisini "Darvinciler" değil Charles Darwin yazmıştır.

yapacağınız şeyde bellidir. Evrim teorisinin ne söylediğini öğrenmek için Türlerin Kökeni kitabını okumak.

Bilimsel Teoriler, "değişmez, gelişmez,". Bir bilimsel teori üzerinde değişiklik yada oynama yapabilecek tek kişi teorisyenidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz bana "yok öyle değil" darwinci bilmem kim şöyle demiş diye cevap veriyorsunuz.

Evrim Teorisini "Darvinciler" değil Charles Darwin yazmıştır.

yapacağınız şeyde bellidir. Evrim teorisinin ne söylediğini öğrenmek için Türlerin Kökeni kitabını okumak.

Bilimsel Teoriler, "değişmez, gelişmez,". Bir bilimsel teori üzerinde değişiklik yada oynama yapabilecek tek kişi teorisyenidir.

Sayın Cyrano..

"İnsan Soyunun Türemesi ve Cinsiyetine Bağlı Ayıklanma" (The Descent of Man and Selection in Relation to Sex)..

Bunu hiç okudunuzmu..?

Cevabınıza göre devam edeceğim..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.