Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Vanessa Mae

Misafir Ferfecir

Önerilen İletiler

Vanessa Mae (1978 - .... )

Yarı Çin yarı Tayland'lı olan Mae, 27 Ekim 1978'de Singapur doğdu. 3 yaşında piyano çalan sanatçı, iki sene sonra da keman çalmaya başladı. Sanatçı ilk başarısı 7 yaşında "Yılın En Başarılı Genç Sanatçısı" seçilerek yaşadı. 10 yaşındayken Londra Filarmoni Orkestrası'nda çalmaya başlayan Mae, London Mozart Players adlı grupla uluslararası turnelerde çalma fırsatı buldu. İlk solo turnesine 12 yaşında çıktı ve tüm İngiltere'yi dolaşarak Tchaikovsky'nin eserlerini yorumladı. 13 yaşında kaydettiği Tchaikovsky ve Beethoven Keman Konçertoları ile bu eserleri yorumlayabilen en genç müzisyen ünvanını da elde etti.

The Violin Player albümünde, elektronik keman kullanarak farklı bir sound yarattı. Müzik otoriteleri, pekçok müzik türünü içinde barındıran bir techno-fusion olarak değerlendirilen Mae tarzına, olumlu eleştirilerde bulundular. Yaptığı müzik hakkındaki sorulara ise: "Beethoven ve Beatles, Mozart ve Michael Jackson, Paganini ve Prince. Ben hepsini seviyorum. Bu dünyaya bir kez geldim ve bu şansımı iyi değerlendereceğim. Dinlemekten zevk aldığım her tür müziği kemanla çalmaya çalışmaktan büyük haz duyuyorum" şeklinde cevap verdi.

Kemanıyla klasik eserlere farklı yorumlar getiren sanatçı, klasik müzik repertuarını çalmanın yanında kendi düzenlemeleri ile de boy gösterdi, ayrıca pop şarkılarına da kendi düzenlemelerini yaptı.

(www.kimkimdir.gen.tr adresinden alinti yapilmistir.)

Albumleri:

1. Violin (Debut Recording)

2. Kids' Classics

3. Tchaikovsky & Beethoven Violin Concertos

4. The Violin Player

5. The Violin Player - Asian Version

6. Red Hot (The Violin Player) - Japanese Version

7. The Violin Player - Japanese Version

8. The Violin Player Plus

9. The Violin Player - German Released

10. Classical Gas "Remix Dance" - Mini Album

11. The Alternative Record From Vanessa Mae

12. The Alternative Record From Vanessa Mae - Polish

13. The Classical Album 1

14. The Classical Album 1, with Enhanced CD

15. The Classical Album 2, " China Girl "

16. Storm

17. Storm - Asian Version

18. Storm - US Version

19. The Original Four Seasons And The Devil's Trill Sonata

20. The Classical Collection - Part l

21. Subject To Change

22. The Best of Vanessa Mae

NOT: Buyuk zevkle dinledigim ve favorilerimden olan bu sanatcinin muziklerini md olarak kisisel web sayfasindan dinleyebilirsiniz. mp3 aramaktan cok bir muziksever olarak en azindan bir albumu almanizi tavsiye ederim, pisman olmayacaksiniz... Benim favorim Storm albumu ama cidden tum eserleri birbirinden guzel.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Tüm parçalarını çok seviyorum ... Her albümünü almak isterdim fakat bunları türiye'de nerden ve hangi yerden alıcagımı bilemiyorum =/

Choregraphy adında 2004 yılında yeni bir albüm çıkardı..Son suana kadar cıkan en son albümü olan bu albüm içinde oldukça güzel parçalar barındırıyor..Özellikle sabre ve raga's dance'yi dinlemenizi tavsiye ederim ^^

Ayrıca bir türkçe profil çıkarmak istiyorum bu sanatçı hakkında ama nasıl yapacağımı bilemiyorum..YArdımcı olmak isteyenler olursa buradan belirtirlerse sevinirim ^^

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.