Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Muhammedin şehveti ve Tanrısı

aklınyoluislamda

Önerilen İletiler

yukardaki kendi yazımın alıntısı ben burda zeynep ve zeyd denmi bahsettim sadece aynı sure içindeki bir ayet ve insan elinden çıktığı belli telaşe ile uydurulmuş.

Yazdığım yazıların arkasındayım belki internette de bulabileceğin hadis ansiklopedisinde hepsi var daha bunada yalan dersen yazık ***** ***** ****.

Şüphesiz, Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler, siz de O'na salat edin ve tam bir teslimiyetle O'na selam verin. ;

Çünkü Allah ve melekleri Peygamberi hep salat eder dururlar. Allah Teâlâ rahmet ve nimet vermesi ile, melekler istiğfarları ile ve hizmetleriyle Peygambere daima ikram etmektedirler. Bu sayede yukarda "Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için, üzerinize melekleriyle beraber rahmetini gönderen Allah'tır." (Ahzab, 33/43) buyurulduğu üzere müminlere ilâhî feyz inmektedir. Ey iman edenler! Sizler ona salat ve selam getirin, selamlayarak teslim olun. gibi dualarla onun üzerine Allah'ın salavatını, rahmetini ve bereketlerini niyaz edin. Ve selam vererek ona hürmet edin. Ve bir mânâya göre, hiç incitmeyerek teslim olun, boyun eğin.Bu âyet gösterir ki Peygamber'e salavat getirmek farzdır. Ancak tekrarına değinilmemiştir. Sahih olan budur ki, ismi zikrolundukça vacip olur.

burada Allahın salatı açıklandığı üzre rahmeti ve nimetleri ve ihsan etmesidir.elbetteki Allahın üstünde başka bir üst merci yoktur bunu devletlere nizam verecek bir deha sahibi hz.peygamber bilmiyormuydu (haşa)ben bile kolayca anlıyorumda...omu bilmeyecekmiş.

ama farkındaysan yukardaki şehvet olayında ikinci perde adlı başlıkla alakalı değil sadece senin kısır bir yorumun sonucu buraya eklenmiş bir ifade olmuş.

vesselam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 50
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Şüphesiz, Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler, siz de O'na salat edin ve tam bir teslimiyetle O'na selam verin. ;

Çünkü Allah ve melekleri Peygamberi hep salat eder dururlar. Allah Teâlâ rahmet ve nimet vermesi ile, melekler istiğfarları ile ve hizmetleriyle Peygambere daima ikram etmektedirler. Bu sayede yukarda "Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için, üzerinize melekleriyle beraber rahmetini gönderen Allah'tır." (Ahzab, 33/43) buyurulduğu üzere müminlere ilâhî feyz inmektedir. Ey iman edenler! Sizler ona salat ve selam getirin, selamlayarak teslim olun. gibi dualarla onun üzerine Allah'ın salavatını, rahmetini ve bereketlerini niyaz edin. Ve selam vererek ona hürmet edin. Ve bir mânâya göre, hiç incitmeyerek teslim olun, boyun eğin.Bu âyet gösterir ki Peygamber'e salavat getirmek farzdır. Ancak tekrarına değinilmemiştir. Sahih olan budur ki, ismi zikrolundukça vacip olur.

burada Allahın salatı açıklandığı üzre rahmeti ve nimetleri ve ihsan etmesidir.elbetteki Allahın üstünde başka bir üst merci yoktur bunu devletlere nizam verecek bir deha sahibi hz.peygamber bilmiyormuydu (haşa)ben bile kolayca anlıyorumda...omu bilmeyecekmiş.

ama farkındaysan yukardaki şehvet olayında ikinci perde adlı başlıkla alakalı değil sadece senin kısır bir yorumun sonucu buraya eklenmiş bir ifade olmuş.

vesselam

ayrıca bu konuda aklı karışanlara ve diğer turan dursun iddiialarına çok mukni cevaplar verilmiş olduğuna inandığım "turan dursun ve din" isimli kitabı tavsiye ediyorum.tebliğ yayınlarından çıkmış bir kitap.her sorunuza mukni cevaplar alabilirsiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayrıca bu konuda aklı karışanlara ve diğer turan dursun iddiialarına çok mukni cevaplar verilmiş olduğuna inandığım "turan dursun ve din" isimli kitabı tavsiye ediyorum.tebliğ yayınlarından çıkmış bir kitap.her sorunuza mukni cevaplar alabilirsiniz

Sevgili enkas kimsenin kafası karışacak bişey yok yeterki tarafsız kaynaklardan okusunlar.Diğer türlü bu efsun sürer gider.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili enkas kimsenin kafası karışacak bişey yok yeterki tarafsız kaynaklardan okusunlar.Diğer türlü bu efsun sürer gider.

ewt tarafsız bir kaynaktan okusunlar dini karalama tarftarlarından öğrenmesinler

saklı gerçek yıkmak öyle kolay ki halbuki biraz yapıcı olarak baksanız kainata,ALLAHIDA,VAHYİDE,DİNİDE,İMANIDA,bulacak görecek bileceksinizi,biraz tarafsız bakın sadece..bu konuda aklı karışanlar için"turan dursun ve din"adlı kitabı tavsiye ediyorum.tebliğ yayınlarından çıkmış bir kitap.aslında iddialar basit,sadece cahil kimselerin aklını karıştırabilir,sinek küçük ama mide bulandırıyor işte....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saklıgerçek

yüksekten uçuyorsun yazdıklarım değil nickim seni ilgilendirmiş anlaşılan. Bildiğini söylediğin konularıda pek bilmediğin, yazılarının çoğunu ve mantığını Küfür önderin Turandan aldığın anlaşılıyor. E ateşi bol olsun hiç olmazsa o birazda olsa, kaynakları çarpıtsa da arapça biliyordu. Siz ise oturup arapça ve usul öğrenmeden atıyorsunuz. Ayrıca tarafsız kaynaktan bahsediyorsun önderinizin ne kadar tarafsız olduğu malumumdur.

Yazdıklarına arkadaşlar cevap vermişler hala anlamamışsan bir cevap ta ben vereyim ama anlamakla idrak etme arasında fark vardır ve sen bunu anlayacak kapasitede değilsin

Ha birde başka bir siteden alıntı yaptığımı söylüyorsun doğrudur. E müsadenle kendi hazırladığım siteyi kaynak göstereyim olmaz mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

ya arkadaslar neden arastirmiyorsunuzda köru körune inaniyorsunuz. elbette allah diye bir kavram var ama siz bunu kavram kargasasasi haline getirdiniz. muhammet konusu bugun brezilya dizilerini aratmiyor. ayrica sarap bu dunyada haram kilindi ama allah cennette mukafat olarak veriyor. yahu bu dunyada haram olan nasil cennette ödul olur? ey akli selimler az dusunup oyle yazin. ayrica allah erkeklere cennete huriler veriyor. valla ibranice en eski dildir ve hura ibranicede hayat kadini demek almancada bile hure hayat kadini demek allah cennette erkeklere hayat kadinimi veriyor siz inandiginiz allaha ne hakaretler ediyorsunuz ama farkinda degilsiniz. ama merak etmeyin ölumden sonra hepsini goreceksiniz ne derece yanildiginizi anlayacaksiniz ama is isten gececek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
ya arkadaslar neden arastirmiyorsunuzda köru körune inaniyorsunuz. elbette allah diye bir kavram var ama siz bunu kavram kargasasasi haline getirdiniz. muhammet konusu bugun brezilya dizilerini aratmiyor. ayrica sarap bu dunyada haram kilindi ama allah cennette mukafat olarak veriyor. yahu bu dunyada haram olan nasil cennette ödul olur? ey akli selimler az dusunup oyle yazin. ayrica allah erkeklere cennete huriler veriyor. valla ibranice en eski dildir ve hura ibranicede hayat kadini demek almancada bile hure hayat kadini demek allah cennette erkeklere hayat kadinimi veriyor siz inandiginiz allaha ne hakaretler ediyorsunuz ama farkinda degilsiniz. ama merak etmeyin ölumden sonra hepsini goreceksiniz ne derece yanildiginizi anlayacaksiniz ama is isten gececek.

ee doğrudur...Kuran insanları şarapla,kadınlarla kandırır sadece ya da kanla,bıçakla zorla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İkinci olarak konuya gelirsek şu usluba bakın Allah vardır ama neden kurralları da vardır şarap haram, peygambere salavat vs. bu bakış açısı daha cok kominizmin ve ateistlerin tutunduğu bir bakış açısıdır önce dinin iceriğini yok etmek sonrada dini! Bunlara burdan şu cevabı vermeliyim önemli olan şimdi ismini hatırlayamadığım rus astronot gibi(aya ilk ayak basanlardan) ben burda tanrı felan göremiyorum demek değil. Bu mesnevide gecen sineğin hikayesine benzer o sinek ki bir ****** *******konmuş ve kendini deralar kaptanı ilan etmiş sinekte o göz nerde ki koca kainatı görsin o denizleri dağları... Önemli olan Bediüzzaman gibi dünyadan bakarak bunca semavatı, dünyadan kat kat büyük bunca yıldızı direksiz olarak ayakta tutan elbet cok büyük bir güç vardır diyebilmektir. Slavata gelince ALLAH ın elbette hiç bir şeye ihtiyacı yoktur salavatta bunun içinde fakat insanların peygambere canı gönülden bağlanmaları, onu dua olarak anmalarını emretmektedir tabi en doğrusunu ALLAH bilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Selamun aleykum

SORU: Peygamberimiz niçin ve neden çok evlendi? Çok evlenmesi nefsine olan düşkünlüğünü göstermez mi?

CEVAP: Peygamberimiz (s.a.v.) niçin evlenmesin? O da bir insan değil miydi? Elbette o da bir insan olduğuna göre evlenecekti.

Gelelim Peygamberimizin (s.a.v.) çok evlenmesine. Peygamber (s.a.v.) zamanında çok kadınla evlenmekte sınır yoktu. Herkes maddi durumuna göre istediği kadar kadın alabiliyordu. İşte Peygamberimiz böyle bir zamanda ilk evliliğini 25 yaşında, kendisinden 15 yaş büyük olan 40 yaşındaki Hazreti Hatice validemizle yaptı. Ve 25 yıl Hatice validemizle beraber yaşadı. Hatice validemiz 65 yaşında vefat etti. Hatice validemizin vefatından sonra üç sene daha evlenmedi. Üç seneden sonra Allah'u Tealâ'nm emri ile evlendi. Peygamberimiz (s.a.v.) Hatice validemizin (r. an-ha) vefatından üç sene sonra evlenirken şöyle demiştir: «Beni af et Hatice'm, Allah'ın emri olmasa idi ev-lenmezdim. Evet Peygamberimiz Hatice validemizin vefatından üç sene sonra Âllah'm emri ile evlenmeye başlamıştır. Hatta Hatice validemiz ihtiyarlayınca Peygamber Efendimize «Ya ResululJah, ben ihtiyarladım, sen daha gençsin, evlen» elediği zaman, Peygamberimiz (s.a.v.) «Ya Hatice bir daha böyle konuşursan sana gücenirim» demiştir.

Şimdi tarafsız olarak ve aklı selimle düşünecek olursak, Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke şehrinde hatta bütün dünyada en güzel yani yakışıklı iken, bütün halk tarafından «elemin» yani en güvenilir insan olarak telakki edilirken, niçin kendisinden 15 yaş büyük, hatta iki defa evlilik geçirmiş bir kadın olan Hatice validemizle evlendi. Eğer Hazreti Hatice zengindi de ondan evlendi denilirse biz de deriz ki: Hatice validemizle (r. anha) evlendikten kısa bir zaman sonra bütün mallarını fakirlere dağıtmışlardı. Zenginliği için evlenen mallarının hepsini dağıtır mıydı? Nefsi için evlense kendisinden 15 yaş büyük olan Hatice validemizle evlenir miydi? Peygamberimiz (s.a.v.) 4,0 yaşında nübüvvet devri başlayıp Allah'ın emirlerim anlatmaya başlayınca müşrikler: «Gel bu peygamberlik davasından vaz geç, eğer başkan olmak istiyorsan seni başımıza başkan yapalım. Eğer güzel kızlarla evlenmek istiyorsan sana istediğin kadar güzel kız verelim. Yeter ki bu peygamberlik davasından atalarımızın dinine hakaret etmekten vaz geç» dedikleri zaman Peygamberimiz (s.a.v.) «Bir elime güneşi, bir elime ayı koysanız vallahi ben davamdan vaz geçmem» buyurmuşlardır. Ve peygamberimiz bu sözleri söylediği zaman da Hatice validemiz 60 yaşında ben ihtiyarladım sen daha gençsin evlen dediği halde niçin peygamberimiz evlenmedi? Evet... Peygamber nefsine düşkün olduğu için çok evlendi diyenler size soruyorum : Müşrikler şehrin en güzel kızlarından istediğin kadar verelim, dedikleri halde, Hatice validemiz ben ihtiyarladım sen daha gençsin evlen dediği halde niçin evlenmedi? Nefsine düşkün olsa idi evlenmez miydi? Elbette evlenirdi? Hem de Peygamberimiz (s.a.v.) : Al-lah'u Tealâ bana cinsi yönden 40 erkek kudreti vermiştir dediği halde.

Evet Peygamberimiz (s.a.v.) Hatice validemizin vefatından üç sene gibi uzun bir zamandan sonra çok kadınJa evlenmiştir. Ama sebepleri vardır. Bir defa nefsi için evlense idi gençlik devresinde evlenir. 50 küsur yaşından sonra çok kadınla evlenmezdi. 50 küsur yaşından sonra evlenmesi nefsi için evlenmediğini göstermez mi? Peki niçin 50 küsur yaşından sonra çok evlendi denilecek olursa:

1 — Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Allah'ın emri i- ile yeni bir din getirmişti. Bu dinin emirlerinin içinde kadınların mahrem işleri ile ilgili hükümler de vardı.

Lohusalık, aybaşı ve diğer mahrem konular gibi. İşte

bu halleri Peygamberimiz kadınlara en teferruatı ile anlatamiyacağından ve onlara da" mutlaka anlatması

gerektiğinden ve bunu da kadınlar yapacağından Allah'ın emri ile Peygamberimiz (s.a.v.) çok evlendi.

2 — Peygamberimiz (s.a.v.) Allah'ın (c.c.) emri ile dini yaymaya başladığı zaman, müslüman olanlarla beraber müşriklerden çok eziyet görüyordu. İslamiyet yeni yayılmaya başladığından müşriklerden, bazısının babası, iman ediyor evladı etmiyor, bazısının ev-. Jadı ediyor babası etmiyordu.

Kardeşi iman ediyor, kendisi etmiyor. Kadın iman ediyor, korası etmiyordu. Bazen kan, koca beraber iman edenler de oluyordu. Müslüman olanlar müşriklerden çok eziyet gördüklerinden bazı müslüman evli erkekler öldüğü zaman müslüman karısı yalnız başına himayesiz kalıyordu.

Babasının veya akrabasının yanına gitse derhal öldüreceklerdi. İşte böyle kadınları Peygamber Efendimiz (s.a.v.) himaye etmek gayesi ile kadının isteğine bağlı olarak bazen kendisi, bazen de ashabına nikânlardı. Yine aynen bunun gibi bazı müşriklerin hanımları veya kızları müslüman oluyor, müslüman oldu diye babası veya kocası onu dayanılmaz işkencelere sokuyorlardı. Fırsatını bulup bu işkenceden kaçan himayesiz kadınları Peygamberimiz kadınların isteğine bağlı olarak ya kendisine veya ashabından birine nikahlıyordu. Hemen şunu da söyliyeyim, bu hadiseler olurken Arabistan'da herkes maddi ve manevi durumuna göre bir çok kadınla evleniyordu. İslam dini kadınla evlenmeyi birden dörde değil, çoktan dörde indirmiştir. Sadece dörtten fazla evlenmek yukarıda bir kısmını saydığımız sebeplerden dolayı Peygamberimize aittir. Ve Peygamberimiz «Cinsi yönden Allah'ım beni 40 erkek kudretinde yarattı,» dediğini unutmamak gerekir. Buna rağmen yine de Allah Rasulü «Adaleti maddi ve manevi yönden tatbik etmem de bana yardım et» diye Allah'a (c.c.) dua etmiştir.

3 — Zevcelerin her birinin çeşitli kabilelerden olması sebebiyle evvela o kabileler arasında sonra da muazzez şahsiyetiyle akrabalık tesis buyurduğu bütün cemaatler içinde, köklü bir sevgi ve alâkaya yol açıyordu. Her kabile onu kendiliden biliyor din hissinin yanında yaratılıştan, fıtratten olan bir tutumlulukla ona karşı derin bir bağımlılık hissediyordu. Her kabileden aldığı kadın onun hayatında ve vefatından sonra kendi cemaatı arasında çok ciddi dini, hizmete vesile olabiliyordu. Uzak yakın bütün akrabalarına, îslamiyeti anlatıyordu. Bu sayede onun kabilesi de, kadın ve erkeğiyle, Kur'an'ı, tefsiri, hadisi ondan öğreniyor ve dinin ruhuna vakıf olabiliyordu. Bu evlilikler vasıtasıyla tek önderimiz âdeta bütün Araplarla yakınlık kurmuş gibi her hanenin teklifsiz misafiri haline gelmişti. Herkes bu yakınlık vasıtasıyla Efendimize yaklaşabiliyor ve dinin emirlerini görme fırsatını buluyordu. Aynı zamanda bu ayrı ayn aşiretlerin her biri bir çeşit, kendini ona yakın sayıyor ve bununla iftihar ediyordu.

Mahzun oğulları, Ümmü Seleme (r.a.) vasıtasıyla, Emeviler, Ümmü Habibe (r.a.) vasıtasıyla : Haşirni-ler, Zeynep bint-i Cahş (r.a.) vasıtasıyla kendilerini ona yakın kabul edip bahtiyar sayıyorlardı.

Şu kısacık anlatmamız iyi niyetli olanları, Peygamber Efendimizin çok kadınla evlenmesinin nefsi yönünden olmadığını anlatması bakımından yeter de artar bile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum gerçekten güzel konulara değinmişsin ama ****** müslümanlar nasıl olsa anlamak istemeyecektir eee onların kalpleri taşlaşmış ve gözleri gerçeği görmez dimi ama...Ne desek boş..o da onların sorunu...tebrikler

Neden müslümanlara hakaret etmek zorundasınız.. Müslamanların sizinle alıp veremediği yok sizin ne alıp veremediğiniz var bizimle??

İslam hoşgörü dinidir kimseyi kanla bıçakla müslüman etmez, siz sanırım diğer dinlerle yada ateizmle karıştırdınız..

İsterseniz tarihi biraz araştırın kim kanlı bıçaklı katliamlar yapmış..

biraz araştırın istemezseniz yine inanmazsınız..

Üstelik üye isminiz teist yazmışsınız ve benim bildiğim teistler tanrının varlığına inanırlar..

Tanrıya inanan biri neden bir dine mensup olan müslümanlara bu şekilde saldırıda bulunabilir???

Ateist olsaydınız anlardım..

Aslına bakarsanız suçun birazıda biz müslümanlarda, güzel dinimizi size güzel tanıtamadık, biz bile güzel yaşayamadıkki..

Sorularınıza gerekli yanıtları veremediniz ve sizlerde yanlış sorularla zehirlendiniz.. Hesap günü sizin adınıza bizde hesap vereceğiz Allah'a c.c.

Bize soracak " neden kuluma anlatmadınız, tebliğ etmediniz" diye.. Affet kardeşim seninde üzerimizde hakkın var affet..

Rahmet peygamberi tekrar tekrar kovulduğu halde tebliğe gittiği kapılardan bıkmadı usanmadı doğru yola davetten, ama biz birkere bile çalamadık kapını.. Affet..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen gördün yaniii pes vallahi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ee doğrudur...Kuran insanları şarapla,kadınlarla kandırır sadece ya da kanla,bıçakla zorla

hmmm bu bana neden senin uydurman gibi geldi anlamadım ben müslümanım ama kimse ne şarapla nede bıçakla müslüman yapmadı.hee unutmadan ölünüzede şarabı siz içiriyordunuz yada dur,mezardan kalkmasını bekliyordunuz dimi yaa

aman siz ataistiniz neysem..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden müslümanlara hakaret etmek zorundasınız.. Müslamanların sizinle alıp veremediği yok sizin ne alıp veremediğiniz var bizimle??

İslam hoşgörü dinidir kimseyi kanla bıçakla müslüman etmez, siz sanırım diğer dinlerle yada ateizmle karıştırdınız..

İsterseniz tarihi biraz araştırın kim kanlı bıçaklı katliamlar yapmış..

biraz araştırın istemezseniz yine inanmazsınız..

Üstelik üye isminiz teist yazmışsınız ve benim bildiğim teistler tanrının varlığına inanırlar..

Tanrıya inanan biri neden bir dine mensup olan müslümanlara bu şekilde saldırıda bulunabilir???

Ateist olsaydınız anlardım..

Aslına bakarsanız suçun birazıda biz müslümanlarda, güzel dinimizi size güzel tanıtamadık, biz bile güzel yaşayamadıkki..

Sorularınıza gerekli yanıtları veremediniz ve sizlerde yanlış sorularla zehirlendiniz.. Hesap günü sizin adınıza bizde hesap vereceğiz Allah'a c.c.

Bize soracak " neden kuluma anlatmadınız, tebliğ etmediniz" diye.. Affet kardeşim seninde üzerimizde hakkın var affet..

Rahmet peygamberi tekrar tekrar kovulduğu halde tebliğe gittiği kapılardan bıkmadı usanmadı doğru yola davetten, ama biz birkere bile çalamadık kapını.. Affet..

Çöl rüzgarı kardeşim ben okudum benim içim sızladı dilerim bir gün onlarda hak yolunu bulur dediğin gibi her müslüman vebal altında bize bildirileni kendimeze sakladık söylemedik ,dediğin gibi çalmadık kapılarını .rabbim afetsin hepimizi.

Allaha emanet olunuz..

saygı hürmetten doğar Nehir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya şaka gibi konuşmuşsunuz.. Şarap arapçada üzüm suyu demek bikere bunu bilin ve araştırın isterseniz yani sarhoş edici şarap değil, üzüm suyu..

Ayrıca huri cennetteki kadınlar evet ama asla hayat kadını diye bişey değil, nasılda kör şeylere inanmışsınız.

Almancasından ibranicesinden bize ne biz arapçadan bahsediyoruz.. Hura değil Huri, bilmem anlatabildim mi??.

Ayrıca sadece erkeklere kadınlar verilmeyecek, kadınlarada Civanlar verilecek yani cennet erkekleri..

Ne olur biraz mantıki deliller bulun kendinize ve almancaymış ibraniceymiş uğraşmayın..

Siyonistlerin, ateistlerin dinden soğutma oyunlarına alet olmayın.. Onlar sizi cehenneme sürükler ama gerçek ve samimi bir müslüman sizin cennete gitmenizi ister.. Sizin iyiliğinizi isteyen bizlere düşmanlığı bırakın.. Biz sizi zorlamıyoruz doğru yolu göstermeye çalışıyoruz, o yolda gitmek yada dönmek size kalmış..

Selam ve dua ile kalın kardeşim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya şaka gibi konuşmuşsunuz.. Şarap arapçada üzüm suyu demek bikere bunu bilin ve araştırın isterseniz yani sarhoş edici şarap değil, üzüm suyu..

Sarhoş edici, alkollü üzüm suyu olmadığından sen nasıl eminsin?

Geçmişte en çok şarap kullanan bir toplum araplar. Zevk-ü alem toplumu.

Arapça sözlüğe baktım, Karşılığı sarhoş olarak geçiyor.

Ayrıca huri cennetteki kadınlar evet ama asla hayat kadını diye bişey değil, nasılda kör şeylere inanmışsınız.

Almancasından ibranicesinden bize ne biz arapçadan bahsediyoruz.. Hura değil Huri, bilmem anlatabildim mi??.

Ayrıca sadece erkeklere kadınlar verilmeyecek, kadınlarada Civanlar verilecek yani cennet erkekleri..

Hımm, orası galiba cinsel fantezi yeri. Huri ve civanların yaşlarından ve sayılarından bahset bir de.

Uçmuş bu araplar ve onlara iananlar..

Ne olur biraz mantıki deliller bulun kendinize ve almancaymış ibraniceymiş uğraşmayın..

Siyonistlerin, ateistlerin dinden soğutma oyunlarına alet olmayın.. Onlar sizi cehenneme sürükler ama gerçek ve samimi bir müslüman sizin cennete gitmenizi ister.. Sizin iyiliğinizi isteyen bizlere düşmanlığı bırakın.. Biz sizi zorlamıyoruz doğru yolu göstermeye çalışıyoruz, o yolda gitmek yada dönmek size kalmış..

Arap masalları ne zaman mantık oldu. Çocukluktan beri dinledik bu, cin peri masallarını.

Bırakın bunlarıda, üreterek topluma yararlı bir insan olun. İnsanlık sizden masal değil hizmet bekliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araplar abartan bir millettir. Bu doğalarında var. Cibran Milletlerin Sanatını oturmuş düşünmüş Araplar abartma ve anı da diyor :P Bir şeyi kişilere öyle tamam deyip geçmeyeceği ve üstünde durması istendiği için bu yola gereksinim duyulur genelde. Nasıl ki her hazzın sebebi tek bir hazdır. Kişilere de bu hazları abartılmış bir şekilde o tek hazzı anlatma çabası vardır. Yoksa zevk sefa düşkünlüğüne yönelin denmiyor, denen eger iyi olursanız dünyadaki yansıma hazlar kullanılarak anlasınlar diye bir cennetten söz ediliyor. Kötülüğe gelince iste en küçüğü bile olay görülüp ateşten cehennemle iyi olmaya yöneltilmek isteniyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Muslumanlarin inanisina göre, yine muslumanlarin kendi agizlarindan "Ne zaman Kur'an'dan bir bolum nazil olsa, Hz. Peygamber (s.a) tarafından hemen hurma agaclarinin yaprakları, agac kabuklari veya kemikler vs. uzerine yazdiriliyor ve hepsi bir mahfazada saklaniyordu. Bunun yanisira ashabdan bazilari, kendileri icin Kur'an'dan bazı bolumleri yaziyorlardi. Ayni zamanda namaz, daha Islam'in baslangicindan beri farz olduğu icin, müminler namaz sirasinda okumak uzere bazi bolumleri ezberliyorlardi."

Peki, bugun nerede bu "hurma agaclarinin yapraklari, agac kabuklari veya kemikler vs. uzerine" yazdirilmis Kuran'in ilk orijinali?

Yok..

Cunku, yakildi.. Muhammed'in Kuran'i, Ömer öldükten sonra, Ömer'in kizi Hafsa'dan Mervan Ibn Hakem tarafindan alinarak yakilmistir.

Insan hafizasina emanet edilen Kuran, tekrar yaziya dokulurken elbette ki degisti.. Nitekim, Arap mushafi ile Libya mushafi arasinda farklar bulunur.

Derken, gectigimiz yillarda Alman arastirmaci Dr Puin tarafindan Yemen'deki Sa'na Ulucami'sinin restorasyonu sirasinda yuzlerce yillik bir Kuran daha bulundu.. Bu Kuran'in da taa o zamanlardan beri gelen degisik bir Kuran oldugu anlasilinca, musluman Yemen hukumeti Kuran'in sayginligina ve degismemis oldugu inancina bir zarar gelmesin diye arastirmayi durdurup Sa'na Kur'anini kilit altina sakladi..

Nitekim bugün müslümanlar, Osman Mushafi olarak bilinen Kuran'daki ayet sayisi hakkinda bile fikir birliginde degillerdir. "Kuran'daki 6666 ayet vardir" diye soylenir, hatta bu rakkamda "hikmet"ler aranir, mucizeler aranir ama ayetler sayildiginda 6236 veya 6231 adet oldugu görülmektedir. BU durum karsisinda islamcilar cesiti mazeretler uydurmaktadirlar ama gercek sudur ki, Kuran'daki ayetlerin sayisi kimine gore 6666, kimine göre 6236, kimine gore 6231 olup, bu durum da Kuran'in orijinalliginin kalmadiginin acik bir delilidir.

Peki, Kuran'i kim hazirladi?

Kuran, Allah'tan-varsa eger- inmedi. Kuran'i, kendisini peygamber olarak tanitan Muhammed ve arkadaslari hazirladi. Kuran'i hazirlarken basta yahudilik olmak uzere hristiyanlik ogretilerinden ve nesilden nesile kulaktan kulaga aktarilan efsaneler ve masallardan yararlandilar.

Gerek buyuk kitapcilarda gerekse internette konuyla ilgili bilgi kaynaklari bulunmaktadir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merak ettim sadece kuranı eğer yahudi ve hristiyan kaynaklardan yazılmış bir kitap kabul edersek o zaman onlara muhalif olmaması gerekmez mi

ya da o dönemde bilinmesi mümkün olmayan konular hakkında nasıl ayet uydurabilmiş peygamber.aydınlatır mısınız lütfen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

teşekürler Allah sizden razı olsun...

sevgili arkadaşım himyata senin her tezini çürüttüğü halde inanmak istemekkte ısrar ediyorsun bunun sebebi muhtemelen senin kalbinin mühürlü olmasından kaynaklanıyordur! senin için tebliğden başka yapılabilecek bir şey yok sanırım ne diyeyim Allah sana hidayet versin umarım hak yolunu bulursun... bize kaynak diye sunduğun şey ler kendi yorumların ve yorumlanmış olayları çarpıtmandan başka zırvalıklar değildir bunu sende anladın... sen galiba Kuran-ı kerimde geçen hükümleri sadece o gün için yorumluyor ve bu günün insanlarını yaşadıklarını görmezden geliyorsun islam ve kuran evrenseldir bütün çağlara ve insanlara hitaben gönderilmişlerdir sevgili Peygamberin yaşadığı her olayda insanlık için büyük dersler vardır ve insan her çağda insandır bu gün teknoloji ve bilim gelişti diye hırsızlıktan vazgeçen kaç kişi var hırsız her zamn hırsız değil mi? ozaman bi dönüp bak bakalım geçmişten günümüze insanlar hata yapa yapa gelmişlerdir yapmayada devam edeceklerdir işte bu sebeptendirki cahiliye devrinde yaşanan olaylar islam alemine her zaman örnek teşkil etmiştir... diyorsun ki Allah neden bir olayın yaşanacağını bile bile önceden ayetler göndermedi de olay yaşandıktan sonra gönderdi? şöyle düşün sen hiç uykusu olamadan uyuyabilen birini gördün mü yada yade ateş olmadan yangın olduğunu... örnekler çoğaltılabilir.. bu dmek oluyorki bi olay hakkımda Allahın hüküm vermesi için önce o olayı yaşatması gerekmektedir aksi taktirde diyecektik ki biz bunları yapmadığımız halde neden bunlar bize söyleniyor bu haksızlık değil mi?

bunu anlamak çokta zor olmasa gerekbu bir annenin bir babanın sigara kullanmadığını bildiği halde çocuğuna sen sigara içiyorsun bunun içinde sana kızıyorum demesi gibi bir şeydir sence bu durum ne derece kabul edilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

33/36. Allah ve resulü bir iste hüküm verdiklerinde, inanmıs bir erkekle inanmıs bir kadının, islerini kendi isteklerine göre belirleme

hakları yoktur. Allah'a ve resulüne isyan eden, açık bir sapıklıga batıp gitmis demektir.

33/37. Hani sen Allah'ın nimetlendirdigi, senin de lütufta bulundugun kisiye "Esini yanında tut, Allah'tan kork!" diyordun ama, Allah'ın

açıklayacagı bir seyi de içinde saklıyordun; insanlardan çekiniyordun. Oysaki kendisinden korkmana Allah daha layıktır. Zeyd o

kadından ilisigini kesince onu sana nikâhladık ki, evlatlıkları esleriyle iliskilerini kestiklerinde, müminler için o kadınlarla evlenmede

bir güçlük olmasın. Zaten Allah'ın emri yerine getirilmistir.

33/5. Evlatlıklarınızı öz babalarına nispet ederek çagırın! Böyle yapmanız Allah katında adalete daha uygundur. Eger onların babalarını

bilmiyorsanız, o takdirde onlar sizin din kardesleriniz ve dostlarınızdır. Yanılarak islediginiz seyde, üzerinize günah yoktur; fakat

kalplerinizin kastetmis oldukları müstesna. Ve Allah Gafûr ve Rahîm'dir.

33/40. Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası degildir; O, Allah'ın resulü ve nebilerin sonuncusudur. Allah herseyi

geregince biliyor.

33/50. Ey Peygamber! Biz sana su hanımları helal kıldık: Mehirlerini verdigin eslerin, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin

altında bulunanlar, amcalarının, halalarının, dayılarının, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret edenler. Peygamber kendisiyle

evlenmek istediginde, kendisini Peygamber'e hibe eden mümin bir kadını da öteki müminlere degil, yalnız sana özgü olmak üzere

helal kıldık. Onlara esleri ve elleri altındakiler hakkında neler farz kıldıgımızı biz biliriz. Sana bir zorluk olmasın diyedir bu... Allah

Gafûr'dur, Rahîm'dir.

Kendi evlatlığının karısını almak için Allahtan ayet indi diyen bir peygamber yukardaki yazıyı başka siteden kopyaladığın yazıyla cevaplamışsın ancak güneş balçıkla sıvanmıyor hadi bakayım bunada bir cevap yaz.

saklıgerçek

Benim yazdıklarımla senin cevapların arasında ne gibi bir ilinti var. Nasıl bir bağlantı kurdun onu anlamak oldukça zor.

Eğer yazdıklarımı anlayamamışsan bari anlayan birisine sorsaydında sana anlatsaydı yadıklarını yazmak için hiç zorlanmasaydın. Ben neden bahsediyorum sen ne yazıyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bu nasıl bir başlıktır. serinkanlılığı korumak demek, kimse kusura bakmasın ama midemin kabul etmediği konularda rahatsızlığımı ifade etmemden beni alıkoyamaz.

1. "hz. Muhammed (s.a.v)" denmelidir, istense de istenmese de bu denmelidir, ****** kimsenin haddine değil ve şüphesiz ******** edenler kendilerini küçültürler.

2. "tanrı" kelimesi de neyin nesi, biz mi hiçbirşey bilmiyoruz, yoksa karşımızdakiler mi art niyetli ya da korkunç derecede bilgisiz. İslam'da "Allah" vardır, siz kendi tanrılarınıza tapabilirisiniz istediğiniz gibi lakap da takabilirsiniz, o taptıklarınızın size fayda sağlamayacağını gördüğünüz güne kadar. ya da ateistseniz, dilediğiniz gibi bıyık altından gülebilirsiniz, size merhametle tebessüm eden yüzlerin sizde uyandıracağı pişmanlık hissine kadar. ancak İslam dinine dil uzatamazsınız. İslam dininin içermediği unsurları varmışcasına gösteremezsiniz, çarpıtamazsınız. hurafeleri kesin gerçeklik gibi algılatmaya çalışamazsınız.

3. şehvet her insana yaratılışta verilen bir özelliktir, amacına uygun kullanmamız istenmektedir, olması gerekenler ve olmaması gerekenler açıktır. "muhammedin şehveti" şeklinde bir tamlama kurmak, bu tamlamayı kuranın aynadaki görüntüsü hakkında ipuçları verebilir.

4. ******, ****** dolu olanlar, *** **** ****, kendilerini davranış ve görüşleriyle belli ederler, şüphesiz şeytanın vesveselerini dinlemek, aldatılmak için can atmaktır. İnanç anlamında bilgisini sağlamlaştıranlar, inancını Kuran ve hz. Muhammed (s.a.v.) den öğrenenler ve olabildiğince gelişenler, göreceklerdir ki, kafa bulandırmaya çalışanların kullandığı materyaller kocaman bir sıfırdır. kimse yetersiz bilgisinden ötürü, bilgili olduğunu zannettiği birine sürekli başını sallayarak onay vermesin. güvenmek, güvendiğiniz insanın profiliyle ilgilidir. profili isyan kokanlara güvenilmez ki bilgisi karşısında başımızı doğrularcasına sallayalım. www.diyanet.gov.tr size her konuda yardımcı olabilir, resmi bi sitedir ve hedefleri arasında "kafa bulandırmayı amaç edenlerin iftiralarını çürütmek, ya da doğru bilgiyi sunup sonuca sizin varmanızı sağlamak" da vardır.

5. Atatürk gençliği olarak, önümüze sürülen her bilgiye kanmamak, sorgulamak, araştırmak ve milletimize faydalı olmakla mükellefiz. tertemiz beyinlerimizin zehirlenmeye çalışıldığı açıktır, kalbimizi ve beynimizi kirden pastan korumamız, bilgimizi arttırmakla mümkündür. bilgiye de güvenilir insanlar aracılığıyla ulaşmak gerekir.

6. Hz. Peygamber ile ilgili bir konuda "karısı" gibi köy kahvesinde söylenmesi bile hoş karşılanmayan bir kelimenin kullanılması, oldukça manidardır ve rencide edicidir. unutulmamalıdır ki, bi kalpte Allah korkusu ve sevgisi yok ise, o boşluğu şeytanın tıslamaları doldurur.

7. kardeşlerime gelince, arkadaşlar kalbinizin burkulması inancınızın alametidir. benim gibi rahatsız olmanız çok doğaldır, ve inşallah dünya sahnesi son bulduğunda, "tüm iftiracılar" "hasetçiler" "isyankarlar" "büyüklük taslayanlar" "fesatçılar" eğer tövbe etmeden ayrılırlarsa bu sahneden, ne yaptıklarını, kendilerine ne derece zarar verdiklerini göreceklerdir. birbirleriyle bu konuda ortaklık edenler, bunun ne kötü bir ortaklık olduğu gerçeğiyle yüzyüze geleceklerdir.

8. herkes inancında özgürdür, kimse kimseyi yargılayamaz, kimse kimsenin inancına dil uzatamaz, insan hakları evrenseldir, art niyet sahiplerine duyurulur.

9. başlığa konu olan yazının bir kısmını daha gördüm ki, dehşete düşmemek elde değil. "gerdek" ten bahsediliyor ve Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkında aklımı çıkartan bir iftirada bulunuluyor. ****** ***** bence de. amin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hz. Aişe annemizin Peygamberimizle evliliği konusunda "iftira ve hakaret" içermeyen gerçek bilgiye ulaşmak isteyenler aşağıdaki linkten yararlanabilirler. unutulmamalıdır ki, çevresel etkenlerden ötürü bazı bölgelerde insanlar daha erken ergenliğe girmektedir. bedenleri daha hızlı gelişmekte, ve henüz 13 yaşındayken 18 yaşındaki kız görünümüne sahip olmaktadırlar. ergenlik erken atlatıldığı için zihnen daha hızlı olgunlaşılır, reşit denilebilecek hale gelinir. samimi kalplerin temiz kalması ümidiyle. link şu: http://www.islamicevaplar.org/ihlas.asp?siir_id=103 saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.