Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kurbağaların Olmayan Evrimi

kul coşkun

Önerilen İletiler

Özet: Denizlerle bağlantısı olmayan akarsularda ki kurbağalar nasıl evrimleşebilir? Çünkü, evrim teorisine göre kurbağalar denizlerde evrim geçirmiştir.

Denizlerde ve okyanuslarda yaşayan kurbağa yoktur. Evrime göre kurbağa, balıklardan evrimleşmiştir. Bu evrimleşmede deniz kenarında olmuştur. Mesela, Asya Kıtası’nda denizle bağlantısı olmayan, göllere akan nehirlerde yaşayan kurbağalar nasıl evrimleşti?

Eğer evrimcinin cevabı şu ise: Tatlı su nehirlerinde yaşayan balıklardan evrimleşmişlerdir.

Benim cevabım 1: Dünya’nın birçok bölgesinde denizle bağlantısı olmayan akarsularda yaşayan kurbağalar vardır. Bu kurbağaların birbirlerinden haberi olmadan aynı kalıptan çıkmaları mümkün mü? Başka bir yaratık değil de niçin illa kurbağa olmuşlardır? Dünya’nın farklı kıtalarında  denizle bağlantısı olmayan her akarsuda balıktan kurbağaya evrim süreci aynı şekilde, aynı yolda olup ve aynı sonucu vermesi mümkün mü? Sonuçta birbirlerinden haberleri bile yok.

Benim cevabım 2: Denizle bağlantısı olmayan akarsulara balık nasıl geldi? İnsanlar  tuzlu su barındıran denizden balık alıp, kilometrelerce uzaklıktaki (dağları bayırları aşıp) tatlı sudan oluşan akarsulara mı attı?  Yürüyen ilk insan atası Australopithecuslar (İki ayak üzerinde durabilen insansılar). Australopithecuslar 4 milyon yıldan 1 milyon yıl öncesine kadar Afrika´da yaşamışlarsa, bu balıklar Asya ve diğer kıtalardaki akarsulara ne zaman atıldı?

Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar  sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler. Balıktan kurbağaya evrimleşmek  bu kadar uzun sürüyorsa hatta bundan daha fazla uzun sürede gerçekleşiyorsa, 4 milyon gibi bir sürede tatlı sularda yaşayan kurbağalar balıklardan nasıl evrimleşebilir?

evrimci sana yardım edeyim. Denizden karaya çıkma dediğinize göre kara var. Zaten, kurbağanın balıktan evrimleşmesi için hem su hem de kara olması gerekir.  Ne yapacaksın? Evrim, tatlı sularda mı başladı diyeceksin? Eğer böyle dersen evrim süreçlerini yeniden uydurmanız gerekecek.

Kaynak: evrimyalanlari
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
evrimci      — Dünya, eskiden günümüzdeki gibi değildi. Kıtalar ayrıldı.

Kul Coşkun — O halde, Asya Kıtası'nın kendi içinde 2'ye, 3'e, 5'e parçalanıp, tekrar birleştiğine dair kanıt sunman gerekir. Bunun böyle olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

evrimci      — Amfibiler(su ve karada yaşayabilen), balıklardan evrimleştikten sonra karalarda da hareket edebilmeye başladılar. Bu sayede bir kısmı kıta içlerindeki tatlı sulara ulaşarak buralarda evrimlerine devam etti. Kurbağalar da bu evrimin bir ürünüdür.

Kul Coşkun — Bu durumda; bir dişi ve bir erkek amfibinin kilometrelerce uzaktaki suya dağları, ormanları aşarak gidip çoğaldığına inanmamız gerecek. Böyle olsa bile;Dünya'nın değişik yerlerindeki amfibiler, birbirlerinden haberleri olmadan aynı kalıptan çıkmış gibi hepsi nasıl kurbağa olabilir? Neden, başka bir yaratık değil de hepsi kurbağa olmuşlardır?

Ayrıca, evrim teorisine göre kurbağalar okyanuslarda evrim geçirmiştir. Buna göre, okyanusla akarsu kenarında evrim geçirme sonucu aynı olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Kul Coskun"adli yorumcu;kendi hesaplarina görüslerine uygun  olarak evrimi tanimlamaya calismis.Kendisi sormus güya Evrimcide yanitlamis ancak ne hikmetse marangozun kendine yontmasi gibi Kul Coskun'da Evrimci agziyla kendisi sormus ve yine kendisi yanitlamis.Hani derler ya "kendi kendine gelin güvey olmus"diye.

Kutsal kitaplara göre canlilarin ve evrenin yaratilisi farklidir,bilimsel acidan evrenin olusmasini ve canlilarin bugüne kadar evrilmesi farklidir.Dinsel acidan bakarak bilimsel aciyi reddetmek ancak cok genis bir ilim sahibi olmakla mümkündür.Yani dam üstünde saksagan bur beline kazmayi hesabi tartisma olmaz.

Herseyden önce Evrim bir bilim dalidir,katilirsin katilmazsin,begenirsin begenmezsin bunlar farkli seylerdir ancak tüm dünyanin birkac Islam oldugu bile tartismali olan ülke disinda tüm ülkelerin okullarinda okutulan bir bilim dalidir.Bu bilime karsi sen de bilimsel mücadele vererek Evrimin iddilarini cürütürsün ama bunu kalkipta yasaklamak bilimden uzaklasmak demektir.

Iran bile okullarda Evrimi müfredatina almistir.

Yukarida degindigim gibi;Bilimsel bir konuda tartismak icin o konular üzerinde uzman olmak gerekir.Benim mantigim böyle kabul etmiyor diyerek bir bilim dalini yok sayamazsiniz.

Ayni sekilde;Kuranla ilgili cürütüldü denilen bircok konu var ki bu konuda da bilim adamlari birbiriyle uyumlu degiller.Bilimin karsi ciktigi bir konuya din uzmani olarak yaklasirsaniz bilimle ters düsersiniz.Bilim ispat ister.Ispat edilemeyen birseyi bilim kabul etmez.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
Tarih ‎3‎/‎8‎/‎2017 at 04:23 , kul coşkun dedi:

Özet: Denizlerle bağlantısı olmayan akarsularda ki kurbağalar nasıl evrimleşebilir? Çünkü, evrim teorisine göre kurbağalar denizlerde evrim geçirmiştir.

Denizlerde ve okyanuslarda yaşayan kurbağa yoktur. Evrime göre kurbağa, balıklardan evrimleşmiştir. Bu evrimleşmede deniz kenarında olmuştur. Mesela, Asya Kıtası’nda denizle bağlantısı olmayan, göllere akan nehirlerde yaşayan kurbağalar nasıl evrimleşti
Eğer evrimcinin cevabı şu ise: Tatlı su nehirlerinde yaşayan balıklardan evrimleşmişlerdir
Benim cevabım 1: Dünya’nın birçok bölgesinde denizle bağlantısı olmayan akarsularda yaşayan kurbağalar vardır. Bu kurbağaların birbirlerinden haberi olmadan aynı kalıptan çıkmaları mümkün mü? Başka bir yaratık değil de niçin illa kurbağa olmuşlardır? Dünya’nın farklı kıtalarında  denizle bağlantısı olmayan her akarsuda balıktan kurbağaya evrim süreci aynı şekilde, aynı yolda olup ve aynı sonucu vermesi mümkün mü? Sonuçta birbirlerinden haberleri bile yok.
Benim cevabım 2: Denizle bağlantısı olmayan akarsulara balık nasıl geldi? İnsanlar  tuzlu su barındıran denizden balık alıp, kilometrelerce uzaklıktaki (dağları bayırları aşıp) tatlı sudan oluşan akarsulara mı attı?  Yürüyen ilk insan atası Australopithecuslar (İki ayak üzerinde durabilen insansılar). Australopithecuslar 4 milyon yıldan 1 milyon yıl öncesine kadar Afrika´da yaşamışlarsa, bu balıklar Asya ve diğer kıtalardaki akarsulara ne zaman atıldı
Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar  sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler. Balıktan kurbağaya evrimleşmek  bu kadar uzun sürüyorsa hatta bundan daha fazla uzun sürede gerçekleşiyorsa, 4 milyon gibi bir sürede tatlı sularda yaşayan kurbağalar balıklardan nasıl evrimleşebilir?
evrimci sana yardım edeyim. Denizden karaya çıkma dediğinize göre kara var. Zaten, kurbağanın balıktan evrimleşmesi için hem su hem de kara olması gerekir.  Ne yapacaksın? Evrim, tatlı sularda mı başladı diyeceksin? Eğer böyle dersen evrim süreçlerini yeniden uydurmanız gerekecek.

Kaynak: evrimyalanlari

dostum evrımı  hiç bilmiyorsun sen. evrım sadece suda oluşmaz. bak ben sana çarpıcı bir örnek verıcem. bir tırtılın dnası kelemek olunca değişir yanı kromoozm sayısı artar. tırtıllar kara hayvanıdır ama evrımleşır yanı metamorfoz olurlar. bu gözlemlerle ve deneylerle ispatlanmıştır. bazı türlerın evrımı milyonlarca yıl sürerken bazı böcek türlerının evrımıde sadece 1 hafta sürüyor. her canlının evrım süreci çok farklıdır. bir canlı omurgasız yumusaklar grubundan iken milyonlarca yıl sonra kara omurgalısı olarak tarıhtekı yerını alıyor. 

bir örnek daha verım kaplumbagalrın ömrü ortalama 250 yıldır  bir kaplumbaganı yası 100 yılı gecerse yüz şeklı değişir tıpkı mutanta benzer . korkunç bir yüz hatları oluşur yanı şeklı değişir. milyonlarca yıl önce yasıyan neslı tukenmış hayvanlar var..fillerın ataları mamutlar. aslanların kaplanların  ataları Pantherinaelar.

o zamanlar dev gibiydi.. 13.000 yıl önce neslı tükendıgı sanılıyor. şimdiye kadar binlerce hayvan türünun neslı tükendı. 

ama ban göre insanın evrımı imkansızdır. evrım yalnızca hayvanlar ve böcek türlerı ve bitkiler içindir..  zaten insanın evrımıne dair somut ispatlar yok. tıpkı sahte peygamberlerın yasamadıgı  gibi sadece efsanedır. ama böcekler ve hayvanların ve bitkilerın evrımı ispatlanmıştır . 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih ‎7‎/‎3‎/‎2017 at 13:00 , kul coşkun dedi:

Klasik ateist evrimci taktikleri: konuya verecek bir cevabın yoksa ya dine saldır ya da konuyu değiştir

Bir de keşke kurbağa olayını çözseydin

Madem evrim bir bilim o halde şu kurbağa olayını çözmelisin

evrım teori  değilkı  evrım gerçektır . 2 örnekle bunu ispatlıyalım  .1 .ispat: tırtılın kromozom sayısı 6 iken kelebek olunca bazı  böcek türleri  36 kromozoma kadar sayıları artar.   2. ispatsa bir tek hucrelı su canlısı omurgasız su larvası  52 iken .  iken kurbaga dönüsüm süresinde 3 defa mitoz bölunmeye ugrar ve kromozom sayısı 26 olur.ve mitoz bölunmede kromozom sayısının yarı yarıya  değiştigi ispatlanmıştır .yalnız bazı türlerde bu oluyor. mitoz blunme sonucu .. işte sizin anlamdıgınız bu . biz her tür böcekte yada her tür canlıda  evrımleşme yada metomorfoz oluyor demıyoruzkı.. bazı türlerde bilmsel olarak ispatlanmıştır diyoruz.. . bu ewrım surecı     4 asamalıdır.. Yumurta → Larva → İribaş → Yavru Kurbağa → Ergin Kurbağa..

bana göre hayvan ve böcek ve bitki türlerınde evrımleşme gerçektır. ama soz konusu insanın evrimi olunca bu daha ispatlanmamış bir teorıdır şempanzenın ortak atasının dnasındakı 48 kromozom  insan dnasındakı 46 kromozomla eşlestıgı ve neandertallerın ortaya çıktıdı sadece bir teorıdır. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, İNTERLOCK dedi:

:usutuk:

Chromosome;
Kişisel Salt Okunur Belleğin 
Olasılıklar Gen'i; İpliksi Yapı

:islik2:

hocam bendede Chromosome; nin  internet  verrsiyonu var. :D  mozilla firefoxsome  ve yandexsome bu iki tür eşleşince ortaya yeni bir tür çıkıyor. adıda mozillayanchromesome. çok hızlı bir tür  anında açılıyor hiç kasma yok. harika önbellegi nerdeyse kullanmıyor diyebilirim. :D 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih ‎3‎/‎8‎/‎2017 at 04:23 , kul coşkun dedi:

Özet: Denizlerle bağlantısı olmayan akarsularda ki kurbağalar nasıl evrimleşebilir? Çünkü, evrim teorisine göre kurbağalar denizlerde evrim geçirmiştir.Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler. 

şimdi örnekleme yapıcam daha iyi anlıyacasksın emınım  dolayısiylede kurbaganın ataları olan Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi kurbaga cinsi olan hayvanların atalarına bakmak gerekır bu turlerın ataları milyarlarca yıl önce tek hucrelı omurgasasızlardı. tabıkı dolayısiylede 
o dönemde tatlı su yoktu sadece tüzlu su vardı yanı okyanuslar vardı. bu turler aboyogenez y0ntemıyle

evrımleserek milyarlarca yıl sonra Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus gibi omurgalı  kara canlısına dönüştüler. 

en sonundada ewrımını tamamlayıp tatlı suda yasamaya basladılar. tatlı su ile tuzlu suyun birleştigı noktalar vardır. 
işte o noktalarda tekrar evrımleserek sın halın almıştır. bu kadar basit konuları nasıl? anlamıyorsunuz  gerçekten 
çok komık :D  

Yumurta → Larva → İribaş → Yavru Kurbağa   kurbaga. 

sizin aldığınız kaynak bile yanlış olmuş   :)   ewrımı bu şekılde izah edılmez. olayın tamamına bakmamız gerekıyor. çünku evrımı teori değildir. evrıme göre kurbaga diye bir şey yok kurbbaganın atası vardır 

şimdi örnekleme yapıcam daha iyi anlıyacasksın emınım  dolayısiylede kurbaganın ataları olan Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi kurbaga cinsi olan hayvanların atalarına bakmak gerekır bu turlerın ataları milyarlarca yıl önce tek hucrelı omurgasasızlardı. tabıkı dolayısiylede 
o dönemde tatlı su yoktu sadece tüzlu su vardı yanı okyanuslar vardı. bu turler aboyogenez y0ntemıyle

evrımleserek milyarlarca yıl sonra Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus gibi omurgalı  kara canlısına dönüştüler. 

en sonundada ewrımını tamamlayıp tatlı suda yasamaya basladılar. tatlı su ile tuzlu suyun birleştigı noktalar vardır. 
işte o noktalarda tekrar evrımleserek sın halın almıştır. bu kadar basit konuları nasıl? anlamıyorsunuz  gerçekten 
çok komık :D  
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 12.12.2017 at 10:57 , pach of neo dedi:

sizin aldığınız kaynak bile yanlış olmuş   :)   ewrımı bu şekılde izah edılmez. olayın tamamına bakmamız gerekıyor. çünku evrımı teori değildir. evrıme göre kurbaga diye bir şey yok kurbbaganın atası vardır 

çok komık :D  

tatlı su , tuzlu su olayı değil. sen denizlerle bağlantısı olmayan akarsu ve göllerdeki kurbağaların nereden geldiğine dair cevap verdiğini mi zannediyorsun? cevap yazdıysan buraya sadece onu ekle

ayrıca konuya cevap vermeye çalışanların yorumları bırakıp  denizlerle bağlantısı olmayan akarsu ve göllerdeki kurbağaların nereden geldiğini yazarlarsa iyi olur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 12.12.2017 at 00:29 , pach of neo dedi:

ama ban göre insanın evrımı imkansızdır. evrım yalnızca hayvanlar ve böcek türlerı ve bitkiler içindir..  zaten insanın evrımıne dair somut ispatlar yok. tıpkı sahte peygamberlerın yasamadıgı  gibi sadece efsanedır. ama böcekler ve hayvanların ve bitkilerın evrımı ispatlanmıştır . 

bak arkadaşım bu evrimcilerin de zaten bir dediği bir dediğini tutmuyor. mesela, uçan böceklerin kanat çıkma olayı 3 farklı 3 saçma sapan görüş yorum

sen de şimdi hayvan ve böcekler evrim geçirmiş ama insan imkansız diyorsun. şimdi bizleri düşün hangi birisine cevap verelim.

neyse konu dağılmasın eğer denizlerle bağlantısı olmayan akarsu ve göllerdeki kurbağaların nereden geldiğini yazabiliyorsan yaz boşuna başka şeyler yazıp konuyu değiştirme

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, kul coşkun dedi:

tatlı su , tuzlu su olayı değil. sen denizlerle bağlantısı olmayan akarsu ve göllerdeki kurbağaların nereden geldiğine dair cevap verdiğini mi zannediyorsun? cevap yazdıysan buraya sadece onu ekle

ayrıca konuya cevap vermeye çalışanların yorumları bırakıp  denizlerle bağlantısı olmayan akarsu ve göllerdeki kurbağaların nereden geldiğini yazarlarsa iyi olur

tatlı su tuzlu su olayı değil diyorsun karadamı? yetişti bu hayvan :))) ben cevap verdıgımı zannetmıyorum aksıne sana en mantıklı cevapları veriyorum. kardeşım. ama sen kafanda islam göre yorum yapıyorsun. oldumu? şimdi bu konu biyolojı ve bilmsellık içerır 

aklınız bu konuyu almıyorsa yapıcak birşey yok daha zekı biri gelır onunla devam ederız. 

sen kurbaganın evrımı bilmiyorsun dogal olarakta cevap verdıgını sanıyorsun. azıcık biyolojı ve bilmsellık ögrenseydın . sende benım gibi düşünürdun. çok basit  bir konu bu kardeşım ilk kurbaga diye birşey soz konusu değil kurbaganın ataları dedıklerıde kurbaganın evrımleşmış hali zaten.

ben sana ilk kurnbaganın ataları olan tek hüçrelı alglerlerden ve su yosunlarından bahsettım. siz olayı hiç anlamamışsın. kardeşım. ilk dönemde milyarlara yıl önce sadece tuzlu su vardı yanı okyanuslar vardı ve bu dönemdede kurbaganın ataları olan su yosunları ve tek hucrelı bakterıler ve yumusakcalar sınıfından olan su hayvanları yasıyordu işte bu türler milyarlarca  yıl ewrımleserek

kurbaga denılen  çok hucrelı ve omurgalı canlıyı oluşturdular. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, pach of neo dedi:

çok basit  bir konu bu kardeşım ilk kurbaga diye birşey soz konusu değil kurbaganın ataları dedıklerıde kurbaganın evrımleşmış hali zaten.

Bak eğer linki okusaydın yada yazıyı şunu görürdün: Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar  sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler.

Olay şu arkadaşım, denizlerdeki yosunlar kurbağaların denizde nasıl evrim geçirdiği değil. Eğer okuduğunu anlayabiliyorsan üstte verdiğim gibi mesele bu değil. Şimdi, kurbağalar okyanuslarda evrim geçirdi, peki denizlerle okyanuslarla bağlantısı olmayan akarsu ve nehirler var. İşte bu nehirlerdeki kurbağalar nasıl geldi? işte bu kadar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak arkadaşım bu evrimcilerin de zaten bir dediği bir dediğini tutmuyor. mesela, uçan böceklerin kanat çıkma olayı 3 farklı 3 saçma sapan görüş yorum

sen de şimdi hayvan ve böcekler evrim geçirmiş ama insan imkansız diyorsun. şimdi bizleri düşün hangi birisine cevap verelim.

neyse konu dağılmasın eğer denizlerle bağlantısı olmayan akarsu ve göllerdeki kurbağaların nereden geldiğini yazabiliyorsan yaz boşuna başka şeyler yazıp konuyu değiştirme

güzel kardeşım bilgın yoksa devam etmıyelım. bu konu çok uzar gider senı uyarım. bilgın varmı? ben bu konularda uzmanımdır. sana her şekılde her ortamda her kosulda  ister deneysel bazda ister konu bazında ister somut bazda olsun ispatlarım. hiç sorun değil.. 

bir konuda yanı fikirdeyız oda insanın evrımı imkansızdır. bunu acıklamak çok uzun surer. ama sen hayvanların ewrım gecırmedıgını 

söylersen bilime ve biyolojıye hakaret  etmiş olursun. 

ben sana detaylı sekılde zaten ispatladım . farklı yöntermlerde ispatlamak kolay. bana gerek bile yok bilm dunyasında ispatlanmış olan bir suru türler var . kaynaklar var kardeşım. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak eğer linki okusaydın yada yazıyı şunu görürdün: Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar  sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler.

Olay şu arkadaşım, denizlerdeki yosunlar kurbağaların denizde nasıl evrim geçirdiği değil. Eğer okuduğunu anlayabiliyorsan üstte verdiğim gibi mesele bu değil. Şimdi, kurbağalar okyanuslarda evrim geçirdi, peki denizlerle okyanuslarla bağlantısı olmayan akarsu ve nehirler var. İşte bu nehirlerdeki kurbağalar nasıl geldi? işte bu kadar

güzel kardeşım ben ondan bahsetmıyorum sen hala anlamadın. Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar  sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde yasamıs zaten ben ilk zaman gittim farkındaysan ilk caga milyarlarca yıl öncesıne o zaman derler ve akarsular yoktu sanıırm cografya bilgınde zayıf :))) hahaha çok basit bunacevap verdım zaten ama sen görmedın sanırım olsun önemli değil . tatlı su zamanla oluştu milyonlarca yıl öncede tatlı su ile tuzlu birleştigı yerler var işte yerlerdende kurbagalar tuzlu sudan tatlı suya geçış yapmıştır.. kardeşım. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, pach of neo dedi:

güzel kardeşım bilgın yoksa devam etmıyelım. bu konu çok uzar gider senı uyarım. bilgın varmı? ben bu konularda uzmanımdır. sana her şekılde her ortamda her kosulda  ister deneysel bazda ister konu bazında ister somut bazda olsun ispatlarım. hiç sorun değil.. 

bir konuda yanı fikirdeyız oda insanın evrımı imkansızdır. bunu acıklamak çok uzun surer. ama sen hayvanların ewrım gecırmedıgını 

söylersen bilime ve biyolojıye hakaret  etmiş olursun. 

ben sana detaylı sekılde zaten ispatladım . farklı yöntermlerde ispatlamak kolay. bana gerek bile yok bilm dunyasında ispatlanmış olan bir suru türler var . kaynaklar var kardeşım. 

Neyse sen beni dert etme, bu konuyu okuyanlar benim sorumu ve senin yazdıklarını okumuşlardır. Yine de sorumu tekrar sorayım:

Şimdi, kurbağalar okyanuslarda evrim geçirdi, peki denizlerle okyanuslarla bağlantısı olmayan akarsu ve nehirler var. İşte bu nehirlerdeki kurbağalar nasıl geldi? işte soru bu, bu kadar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyse sen beni dert etme, bu konuyu okuyanlar benim sorumu ve senin yazdıklarını okumuşlardır. Yine de sorumu tekrar sorayım:

Şimdi, kurbağalar okyanuslarda evrim geçirdi, peki denizlerle okyanuslarla bağlantısı olmayan akarsu ve nehirler var. İşte bu nehirlerdeki kurbağalar nasıl geldi? işte soru bu, bu kadar

:kahkaha::w00t: gözlerınde bir sorunmu? var . kurbagaların nasıl? tuzlu sudan tatlı suya geldiğini sana anlatıyorum. okyanuslarla baglantısı olmuyan akarsu ve nehırler zamanında birleşıktı işte ö dö nemdede tuzlu sudan tatlı suya gecış oldu. sonrada bu nehırer kurudu  . ama içnde hala kurbagalar vardı. şimdi? anladınmı? eger anladıysan bu yılkı nobel ödülü senındır :laughing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda, pach of neo dedi:

:kahkaha::w00t: gözlerınde bir sorunmu? var . kurbagaların nasıl? tuzlu sudan tatlı suya geldiğini sana anlatıyorum. okyanuslarla baglantısı olmuyan akarsu ve nehırler zamanında birleşıktı işte ö dö nemdede tuzlu sudan tatlı suya gecış oldu. sonrada bu nehırer kurudu  . ama içnde hala kurbagalar vardı. şimdi? anladınmı? eger anladıysan bu yılkı nobel ödülü senındır :laughing:

Sen "okyanuslarla baglantısı olmuyan akarsu ve nehırler zamanında birleşıktı" demişsin. eğer bununla karalar birleşikti diyorsan yazıda buna cevap var. yok gerçekten akarsu ve nehirler birleşikti gibi bir şey diyorsan gel burda bunu ispatla. bu bilginin kaynağı ispatı nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen "okyanuslarla baglantısı olmuyan akarsu ve nehırler zamanında birleşıktı" demişsin. eğer bununla karalar birleşikti diyorsan yazıda buna cevap var. yok gerçekten akarsu ve nehirler birleşikti gibi bir şey diyorsan gel burda bunu ispatla. bu bilginin kaynağı ispatı nedir?

çok basit sevgili kardeşım hemde çok basit lise 1 cografya dersı gibi aynen :D  :D  benım yaşadığım yerde bir gol vardı iç kurbaga dolu. ne? oldu biliyormusun? teknık olarak anlatırsam senın kafa almıyor. ama çok basit anlatıcam.bak şimdi

30 yıl önce bu göl 5 metre daha genıştı. ve derınlıdıgıde  3 metre daha fazlaydı. bunu ispatladılar.  ölçtüler biçtiler zaten ispata gerek yok gözlerın sağlamsa :D sen bile farkedersın. bu küçülmeyı bir düşünsene 30 yılda 3 metre  milyarlarca yılda kaç metre olur. al sana en saglam ispat . bir  dere yada bir baraj varsa yaşadığın yerde bunu bir uzmana danış benım dedıklerımı sana aynen diyecektır kardeşım. 

senın anlıyacagın kardeşım 3 milyar yıl önce hiç kara parcası yoktu heryer okyanustu ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, pach of neo dedi:

çok basit sevgili kardeşım hemde çok basit lise 1 cografya dersı gibi aynen :D  :D  benım yaşadığım yerde bir gol vardı iç kurbaga dolu. ne? oldu biliyormusun? teknık olarak anlatırsam senın kafa almıyor. ama çok basit anlatıcam.bak şimdi

30 yıl önce bu göl 5 metre daha genıştı. ve derınlıdıgıde  3 metre daha fazlaydı. bunu ispatladılar.  ölçtüler biçtiler zaten ispata gerek yok gözlerın sağlamsa :D sen bile farkedersın. bu küçülmeyı bir düşünsene 30 yılda 3 metre  milyarlarca yılda kaç metre olur. al sana en saglam ispat . bir  dere yada bir baraj varsa yaşadığın yerde bunu bir uzmana danış benım dedıklerımı sana aynen diyecektır kardeşım. 

şimdi, suların küresel ısınma ile çekilmesi ile ne alakası var. madem, nehirler önceden birleşikti diyorsun bunu ispatla yoksa davan düşmüş demektir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, kul coşkun dedi:

Ey Allah'ım ey, liseye mi gidiyorsun ortaokula mı merak ediyorum

şimdi, suların küresel ısınma ile çekilmesi ile ne alakası var. madem, nehirler önceden birleşikti diyorsun bunu ispatla yoksa davan düşmüş demektir

aferın sana küresel ısınma ile nasıl? bagdastırdın bravo kardeşım. :D 

geçiçek bunların :D  akıl ve mantık kavramlarını empoze etmeye başladıgında abaküştekı diger olasıkları bile sentezlıyecksın. :D 

sana önce isaptın ne? olduğunu ögretmemız gerekıcek :D az önce ispatladım zaten . kuresel ısınma ile fazla bir küçülme olmaz. 

milyarlarca yıldır. sen yasadınmı? pekı :D bunun için bilmselllık gerekıyor. toprak analızı gerekıyor bazı kıllı olmayan balcıksız topraklar suyu emer ve su topragın altına iner işte sana ispat şimdi oturdugun evı 500 metre kaz bakım ne? çkıcak :D  

küresel ısınma son 100 yıldır var. ben milyarlarca yıldan bahsediyorum kendıne gel biraz ..   :D 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, pach of neo dedi:

senın anlıyacagın kardeşım 3 milyar yıl önce hiç kara parcası yoktu heryer okyanustu ...

bunun cevabı zaten linkte var: sadece şunu ekleyim, kurbağalar okyanusda evrim geçirdi fakat kurbağa olabilmek için "kara" lazım çünkü bacakları çıkmaz, suda ve karada yaşama özelliğini kazanamaz vs. yani KARA olmadan kurbağa evrimleşemez. sen yine de okumaya devam et.

evrimci      — Dünya, eskiden günümüzdeki gibi değildi. Kıtalar ayrıldı.

Kul Coşkun — O halde, Asya Kıtası'nın kendi içinde 2'ye, 3'e, 5'e parçalanıp, tekrar birleştiğine dair kanıt sunman gerekir. Bunun böyle olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

evrimci      — Amfibiler(su ve karada yaşayabilen), balıklardan evrimleştikten sonra karalarda da hareket edebilmeye başladılar. Bu sayede bir kısmı kıta içlerindeki tatlı sulara ulaşarak buralarda evrimlerine devam etti. Kurbağalar da bu evrimin bir ürünüdür.

Kul Coşkun — Bu durumda; bir dişi ve bir erkek amfibinin kilometrelerce uzaktaki suya dağları, ormanları aşarak gidip çoğaldığına inanmamız gerecek. Böyle olsa bile;Dünya'nın değişik yerlerindeki amfibiler, birbirlerinden haberleri olmadan aynı kalıptan çıkmış gibi hepsi nasıl kurbağa olabilir? Neden, başka bir yaratık değil de hepsi kurbağa olmuşlardır?

Ayrıca, evrim teorisine göre kurbağalar okyanuslarda evrim geçirmiştir. Buna göre, okyanusla akarsu kenarında evrim geçirme sonucu aynı olamaz. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.