Zıplanacak içerik
kul coşkun

Kurbağaların Olmayan Evrimi

Önerilen İletiler

Özet: Denizlerle bağlantısı olmayan akarsularda ki kurbağalar nasıl evrimleşebilir? Çünkü, evrim teorisine göre kurbağalar denizlerde evrim geçirmiştir.

 

 

Denizlerde ve okyanuslarda yaşayan kurbağa yoktur. Evrime göre kurbağa, balıklardan evrimleşmiştir. Bu evrimleşmede deniz kenarında olmuştur. Mesela, Asya Kıtası’nda denizle bağlantısı olmayan, göllere akan nehirlerde yaşayan kurbağalar nasıl evrimleşti?

 

Eğer evrimcinin cevabı şu ise: Tatlı su nehirlerinde yaşayan balıklardan evrimleşmişlerdir.

 

Benim cevabım 1: Dünya’nın birçok bölgesinde denizle bağlantısı olmayan akarsularda yaşayan kurbağalar vardır. Bu kurbağaların birbirlerinden haberi olmadan aynı kalıptan çıkmaları mümkün mü? Başka bir yaratık değil de niçin illa kurbağa olmuşlardır? Dünya’nın farklı kıtalarında  denizle bağlantısı olmayan her akarsuda balıktan kurbağaya evrim süreci aynı şekilde, aynı yolda olup ve aynı sonucu vermesi mümkün mü? Sonuçta birbirlerinden haberleri bile yok.

 

Benim cevabım 2: Denizle bağlantısı olmayan akarsulara balık nasıl geldi? İnsanlar  tuzlu su barındıran denizden balık alıp, kilometrelerce uzaklıktaki (dağları bayırları aşıp) tatlı sudan oluşan akarsulara mı attı?  Yürüyen ilk insan atası Australopithecuslar (İki ayak üzerinde durabilen insansılar). Australopithecuslar 4 milyon yıldan 1 milyon yıl öncesine kadar Afrika´da yaşamışlarsa, bu balıklar Asya ve diğer kıtalardaki akarsulara ne zaman atıldı?

 

Kurbağaların atası Ventastega, Gerobatrachus, Triadobatrachus , Prosalirus gibi hayvanlar  sırası ile 365 ,290 ,250 ve 190 milyon yıl öncesinde evrim geçirmişler. Balıktan kurbağaya evrimleşmek  bu kadar uzun sürüyorsa hatta bundan daha fazla uzun sürede gerçekleşiyorsa, 4 milyon gibi bir sürede tatlı sularda yaşayan kurbağalar balıklardan nasıl evrimleşebilir?

 

evrimci sana yardım edeyim. Denizden karaya çıkma dediğinize göre kara var. Zaten, kurbağanın balıktan evrimleşmesi için hem su hem de kara olması gerekir.  Ne yapacaksın? Evrim, tatlı sularda mı başladı diyeceksin? Eğer böyle dersen evrim süreçlerini yeniden uydurmanız gerekecek.

 

 

 

Kaynak: evrimyalanlari

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada evrimci, diyeceksin ki karalar önce tek parçaydı sonra parçalara ayrıldı. Evet, bu durumda Asya Kıtası'nın kendi içinde 2'ye 5'e parçalanıp tekrar birleştiğini ispatlaman gerekecek.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş
evrimci      — Dünya, eskiden günümüzdeki gibi değildi. Kıtalar ayrıldı.

 

Kul Coşkun — O halde, Asya Kıtası'nın kendi içinde 2'ye, 3'e, 5'e parçalanıp, tekrar birleştiğine dair kanıt sunman gerekir. Bunun böyle olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

evrimci      — Amfibiler(su ve karada yaşayabilen), balıklardan evrimleştikten sonra karalarda da hareket edebilmeye başladılar. Bu sayede bir kısmı kıta içlerindeki tatlı sulara ulaşarak buralarda evrimlerine devam etti. Kurbağalar da bu evrimin bir ürünüdür.

 

Kul Coşkun — Bu durumda; bir dişi ve bir erkek amfibinin kilometrelerce uzaktaki suya dağları, ormanları aşarak gidip çoğaldığına inanmamız gerecek. Böyle olsa bile;Dünya'nın değişik yerlerindeki amfibiler, birbirlerinden haberleri olmadan aynı kalıptan çıkmış gibi hepsi nasıl kurbağa olabilir? Neden, başka bir yaratık değil de hepsi kurbağa olmuşlardır?

Ayrıca, evrim teorisine göre kurbağalar okyanuslarda evrim geçirmiştir. Buna göre, okyanusla akarsu kenarında evrim geçirme sonucu aynı olamaz.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

"Kul Coskun"adli yorumcu;kendi hesaplarina görüslerine uygun  olarak evrimi tanimlamaya calismis.Kendisi sormus güya Evrimcide yanitlamis ancak ne hikmetse marangozun kendine yontmasi gibi Kul Coskun'da Evrimci agziyla kendisi sormus ve yine kendisi yanitlamis.Hani derler ya "kendi kendine gelin güvey olmus"diye.

 

Kutsal kitaplara göre canlilarin ve evrenin yaratilisi farklidir,bilimsel acidan evrenin olusmasini ve canlilarin bugüne kadar evrilmesi farklidir.Dinsel acidan bakarak bilimsel aciyi reddetmek ancak cok genis bir ilim sahibi olmakla mümkündür.Yani dam üstünde saksagan bur beline kazmayi hesabi tartisma olmaz.

 

Herseyden önce Evrim bir bilim dalidir,katilirsin katilmazsin,begenirsin begenmezsin bunlar farkli seylerdir ancak tüm dünyanin birkac Islam oldugu bile tartismali olan ülke disinda tüm ülkelerin okullarinda okutulan bir bilim dalidir.Bu bilime karsi sen de bilimsel mücadele vererek Evrimin iddilarini cürütürsün ama bunu kalkipta yasaklamak bilimden uzaklasmak demektir.

 

Iran bile okullarda Evrimi müfredatina almistir.

 

Yukarida degindigim gibi;Bilimsel bir konuda tartismak icin o konular üzerinde uzman olmak gerekir.Benim mantigim böyle kabul etmiyor diyerek bir bilim dalini yok sayamazsiniz.

 

Ayni sekilde;Kuranla ilgili cürütüldü denilen bircok konu var ki bu konuda da bilim adamlari birbiriyle uyumlu degiller.Bilimin karsi ciktigi bir konuya din uzmani olarak yaklasirsaniz bilimle ters düsersiniz.Bilim ispat ister.Ispat edilemeyen birseyi bilim kabul etmez.

 

saygilarla

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

@@politika

 

Klasik ateist evrimci taktikleri: konuya verecek bir cevabın yoksa ya dine saldır ya da konuyu değiştir

 

Bir de keşke kurbağa olayını çözseydin

 

Madem evrim bir bilim o halde şu kurbağa olayını çözmelisin

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.