Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cumhuriyetimizin tek karelik özeti

ene

Önerilen İletiler

Gerçekten hala tehlikenin farkında olmayanlara karşı ibretle değerlendirilebilecek bir kare...

Ve bu kare; bugün bunu görmezlikten gelenlerin, bunu olağan bulanların ve buna bilinçiszce hizmet edenlerin; Ülkemizi cağdaş, modern ve aydınlık amacından saptırılarak ne tür bir yapıya sokacaklarının güzel bir yanıtını oluşturmaktadır...

Paylaşım için çok teşekkürler sevgili ene... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhuriyetin özeti kıyafetle ilgili tek karedeyse vah ki vah...

Ama ben size diyebilirim ki:Değil...

Öyleymiş gibi göstermeye çalışanların da niyetleri pek iyi değil...

Bu ülkede ayrılık tohumları atmak isteyenlere fırsat vermeyelim;halkımız gözünü dört açsın...

Bu ülke kadınların kıyafeti üzerine kurulmadı;Atatürkçüyüm diye "geçinenlerin" dönüp dolaşıp takıldığı konulara yenik düşmeyelim...

Haydi hoşçakalın...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede ayrılık tohumları atmak isteyenlere fırsat vermeyelim;halkımız gözünü dört açsın...

Bu ülke kadınların kıyafeti üzerine kurulmadı;Atatürkçüyüm diye "geçinenlerin" dönüp dolaşıp takıldığı konulara yenik düşmeyelim...

Haydi hoşçakalın...

Ayrılık tohumlarını atan kim. İyice bak bir görebileceksin.

Ama konfiçyüz demişki " görmek istemeyenden daha kör yoktur" diye.

Ben atatürkçü diye geçinmiyorum.Atatürkçüyüm böyle amiyane laflarla

Atatürkü küçük düşürmeye hakkın yok. Hem bilgi eksikliği hemde ukalalalık

artık gına getirdin.İki kere düşün birkere yaz. Senin yüzünden forumdan

atılmak istemiyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haydi hoşçakalın...

Her zaman söylerim...

"Evet bize İranda olduğu gibi şeriat gelmez...

Ama gelerse irandan daha beter olacağı kesin.."

Sevgiyle kalın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilindik taktik he...

Karşı tarafı hemen Atatürk düşmanı göstermek...

Değilim...

Onun adını kullanarak şövalyelik yapmaya çalışanlara karşıyım sadece...

Siz istediğinizi deyin artık okur anladı...

Hoşçakalın artık... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Günümüz zamanında modern çağda yaşadığımızı savunurken hala çarşaf giymeyi bir din göstergesi zannetmek çok acı... Her canlı zaman içinde evrim geçirerek yaşadığı zaman uyum sağlayacak gelişmeler yaşamıştır hayatında.... Ama sanırım bu değişim türkiyemizde geri dönüşüm yaşıyor... ESKİ'YE RAĞBET OLSAYDI, BİT PAZARINA NUR YAĞARDI...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Bence Atatürkçüyüm demek için önce sola da sağa da karşıyım demek gerekir. çünkü Ataturk yasasaydı bırbırını yemekten baska, ülkeyi geriletmekten baska bir şeye yaramayan bos dusuncelerinizi yok ederdi. Ben Ataturkçuyum demeye curret edenler , mantık ve dusuncelerinizi zorlayıp bir daha dusunun, Ataturkçu musunuz yoksa deil mi?

Ben ATATURKÇÜYÜM!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence Atatürkçüyüm demek için önce sola da sağa da karşıyım demek gerekir. çünkü Ataturk yasasaydı bırbırını yemekten baska, ülkeyi geriletmekten baska bir şeye yaramayan bos dusuncelerinizi yok ederdi. Ben Ataturkçuyum demeye curret edenler , mantık ve dusuncelerinizi zorlayıp bir daha dusunun, Ataturkçu musunuz yoksa deil mi?

Ben ATATURKÇÜYÜM!!!

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

Sayın ali0_1...

Sizce bu fotoğraftaki kişilerin gerçekten kıyafeti ile mi ilgileniyoruz sanıyorsunuz?

Yoksa o kıyafetin altında yatan "Örümcek Ağı" bağlamış olan zihniyetle mi?

Fotoğraftakilerin kıymetleri kendilerinden menkuldür...

Nelikleri ortadadır.

"Kara Çarşaf" dediğimiz o paçavra bir Arap giysisidir ve satılmış "Arapçı" zihniyetin dışavurumudur.

Öyle ki ben bir "Türk" olarak bu zihniyetin, bütün benliğimle karşısındayım.

İnsan kendi kültürünü istediği gibi yaşatabilir,

Bir Arap, geleneksel kıyafetleri ile gayet rahat dolaşabilir.

Lakin karşı olduğumuz şey bu değildir.

Siz görmek istemesenizde, yukarıdaki resimlerdeki kimselerin zihinlerinden geçen ayan beyan ortadadır.

Ve Türk Halkı buna pabuç bırakmayacaktır.

Gericilik mi?

Bakın Cumhuriyetin ilk devlet başkanı konuğu olan Afgan Kıralı Amanullah Han'a

Amanullah_Han.jpg

Yanındakilerden birisi onun eşi ve çarşaftan eser yok...

Onların birde dans ederken çekindikleri bir fotoğraf vardı, lakin bulamadım...

Göstermek istediğim şey şu:

Bakın bugün Burka'lara bürünmüş Afganistan'a...

Burka.jpg

Her zaman söylerim...

"Evet bize İranda olduğu gibi şeriat gelmez...

Ama gelerse irandan daha beter olacağı kesin.."

Sevgiyle kalın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

osmanlı döneminde tarşkat ve aşiretler istanbul hükümeti üzerinde çok baskındı.atatürk hilafeti getirmeyerek ve cumhuriyet rejimini getirerek hilafet ve tarikatları iktidar ve olanaklarıdan uzaklaştırdı.tarikat ve aşiret mensupları o gün bugundür atatürkten ve getirdiği laik rejimdne hep nefret ettiler.demokrasinin gerirdiği özgürlük ortamını hep kendielrine yonttular. kasıtlı olarak çok çocuk yaparak sonunda ülkede oy çoğunluğunu ellerine geçirdiler.bgun gelinen nokta budur.allah türk halkına akıl fikir versin.ama tarşkat ve aşiretelr bu kadar güçlenmişken ve iktidar olanaklarını ele geçrimişken allah bu halka akıl verse de 4 yıl bu halkı hiç kimse kurtaramaz.

fotoğraflarla verilen mesaj çok doğrudur.giyim psikoloji bilimi için çok önemli bir veridir.insanın iç dünyasını ve dünya görüşünü bire bir yansıtır. bu kadar da

burda geriye gidiş çok açıktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Sayın ali0_1...

Sizce bu fotoğraftaki kişilerin gerçekten kıyafeti ile mi ilgileniyoruz sanıyorsunuz?

Yoksa o kıyafetin altında yatan "Örümcek Ağı" bağlamış olan zihniyetle mi?

Fotoğraftakilerin kıymetleri kendilerinden menkuldür...

Nelikleri ortadadır.

"Kara Çarşaf" dediğimiz o paçavra bir Arap giysisidir ve satılmış "Arapçı" zihniyetin dışavurumudur.

Öyle ki ben bir "Türk" olarak bu zihniyetin, bütün benliğimle karşısındayım.

İnsan kendi kültürünü istediği gibi yaşatabilir,

Bir Arap, geleneksel kıyafetleri ile gayet rahat dolaşabilir.

Lakin karşı olduğumuz şey bu değildir.

Siz görmek istemesenizde, yukarıdaki resimlerdeki kimselerin zihinlerinden geçen ayan beyan ortadadır.

Ve Türk Halkı buna pabuç bırakmayacaktır.

Gericilik mi?

Bakın Cumhuriyetin ilk devlet başkanı konuğu olan Afgan Kıralı Amanullah Han'a

Yanındakilerden birisi onun eşi ve çarşaftan eser yok...

Onların birde dans ederken çekindikleri bir fotoğraf vardı, lakin bulamadım...

Göstermek istediğim şey şu:

Bakın bugün Burka'lara bürünmüş Afganistan'a...

İnsanların zihniyeti kimi ne için bağlar demokratik ve laik düzende:

Kamu düzeni, genel ahlak ve kanunlara aykırılıkta; ne yapıyor bu insanlar???

Ülkede zaten bir hukuk düzeni var, fazlasıyla zihinlere müdahale eden kurallar da mevcut malum; o zaman Cumhuriyetin tek karelik özeti adı altında sırf kendi kültürel değerleri ve anlayışıyla uyuşmuyor diye insanlara bu laflar söylenemez...

Çağ dışılık mı???

Bir sözüm vardı:

"Galloway İngiltere'de peçe karşıtlarıyla tartıştı; biz Türkiye'de türban yasağına karşı adam gibi tepki gösteremiyoruz"...

Bir İngiliz sosyalisti; hem de en harbisinden bir sosyalist peçeli kadınları Murdoch'un medyasına karşı savunuyor; İsraili ve onu destekleyen küresel dev basın organlarını terörist olarak görüp ortadoğulu Müslümanları savunuyor...

Türkiye'de ise biz solcu geçinenlere türban serbestisinin gerekliliğini, İslam'a açılmış olan savaşı anlatamıyoruz...

Şimdi daha açık olmuştur umarım!!!

Bir İngiliz sosyalisti kadar bu toprakların değerlerini savunamayanlar kalkıp bize aydınlıktan bahsediyorlar, halk uyanışı masalları anlatıyorlar...

Yine Galloway'in müthiş bağlantısıyla kapatayım:

Kendileri bir konuşmalarında özetle şu noktaya dikkat çekiyorlar ki peçe karşıtı hareketleri alevlendiren medyanın sahibi biraz fazla açık yayınların da alevlendiricilerinden :)

Bunu İngiltere de İngiliz sosyalist söyleyebiliyor; ama biz burada söylesek "gerici" ilan ediliriz hem de sosyalist geçinenlerin de içinde bulunduğu "aydın" görünümlülerce...

Derdimiz bu; gerçek her yerde gerçek...

Türkiye'de yıllardır aynı hikaye anlatıldı: Bu ülkenin şartları... Tutmadı, ondan bugün bu kadar kutuplaşıldı da her taraf kendince bir dönüşüm ümidi ya da dönüşmezlik ümitsizliği taşıyor kendince...

Derdimiz bu; gerçek her yerde gerçek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

İkinci fotoğrafta tektip insanlar var. Hepsi kadın ama çarşaflı. Acaba fotoğrafçılar erkek diye mi çıkarmamışlar karaçarşaflarını. Yoksa kadın kadına da mı takmayı zorunlu görüyorlar. İnsan altından ne çıkacağını merak etmeden duramıyor, acaba Naomi, Katie Holmes falan gibi tipler olabilir mi? İşyerimde yıllarca sürekli beraber çalıştığım bir bayanı, 3 yıl sonra başı açık gördüğümde tanımamıştım. Meğer uzun sarı saçları varmış ve manken gibiymiş, kısa bir şok geçirmiştim. Bazen Allah'ın böylesine güzel yaratıklarını, saklamak bana çok garip geliyor. Birisinin güzel olduğunu düşünmek ve cinselliğin hiç alakası yok oysa. Bu insanların estetik güzelliğine bakarken insan yaratıcıya hayranlık duyuyor. Cinsel çekicilik ise bazen çirkin birine karşı da duyulabiliyor. Ben güzel ve seksi kavramını farklı buluyorum. Bazen çarşaflı birisi çok çekici gelebilir. Modern kıyafetler içindeki güzel ve bakımlı biri ise estetik gelir ama cinsel bir çekim duymayabilirsiniz. Bu farkı yaratan esasında tavırlar, bakışlar, konuşmalar. Bu yüzden çarşafı biraz başını kuma gömmüş devekuşu örneğine benzetiyorum.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.