İçeriğe atla


Fotoğraf

sosyal fobiye kesin çözüm

fobi iç sıkıntıl depresyon ankesiye

Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 pembenur05

pembenur05

    Yeni Üye

  • Yasaklanmış
  • Pip
  • 4 İleti

Gönderi Tarihi: 07 Ocak 2017 - 15:19

Sosyal Fobi Nasıl Yenilir?

 

Şuna eminim ki;

Seni rahatsız eden sosyal fobi hastalığından kurtulmak için uzun bir süre çabaladın. Ve çabalamaya da devam ediyorsun. Peki geldiğin nokta neresi?

Bu problemden kurtulup özgüvenli biri olmayı başarabildin mi?

Hiç sanmıyorum.

Eğer başarılı olmuş olsaydın burada olmazdın. Bunun için asla kendini suçlamamalısın. Şu ana kadar sosyal fobiye çözüm bulamamış olmanın nedeni seninle alakalı değil. Sadece şimdiye kadar doğru tedavi yöntemiyle karşılaşmadın.

Yani karşılaşmamıştın. Ama artık doğru yerde, doğru tedavi yöntemlerini öğrenmek üzeresin.

Şimdi soruyorum sana:

Sosyal fobinin en etkili çözümlerini, bu problemi geçmişinde bizzat yaşamış ve yıllarca verdiği mücadeleler sonucunda bundan kurtulmuş birinin kaleminden öğrenmeye HAZIR MISIN?

Şu anda tüm dikkatini bu yazıyı okumaya vermeni istiyorum. Çünkü burada sosyal fobinin nasıl tedavi edileceğini öğreneceksin.

Eğer sosyal fobiden sonsuza dek kurtulmak istiyorsan, içinde bir yerlerde saklanan özgüven duygusunu keşfederek onu en yakın dostun yapmalısın.

Yoksa içinde özgüven duygusunun var olduğuna inanmadın mı?

Bu konuda sana %100 garanti veriyorum. İçinde korkuların, mutsuzluğun, panik duygusunun arkasında gizlenmiş, keşfedilmeyi bekleyen bir özgüven kaynağı var.

Senin üstüne düşen tek görev ise o kaynağı keşfetmek. İşte bunu yapmanın en etkili yolu özgüvenli bir şekilde gerçekleştirdiğin davranışları ve tecrübeleri aylarca hatta yıllarca biriktirerek özgüvenli bir insan olduğuna zihnini inandırmak.

 

sosyal-fobi-negatif-dusunceler.jpg

 

Şu anda seni rahatsız eden, korkutan ve mutsuz bir hayata saplanıp kalmana neden olan tek şey zihninde dolaşan negatif düşünceler. Onlar sürekli konuşur. Sürekli senin ne kadar değersiz biri olduğunu ya da ne kadar başarısız ve korkak biri olduğunu söyler.

Eğer zihninin içinden gelen, negatif düşünceler üreterek moralini bozan bu sese kulak verirsen içinde bulunan o özgüven kaynağını asla keşfedemezsin.

İnan bana onu keşfetmek o kadar zor değil. Yanında sana doğru çözüm yöntemlerini gösterecek birisi varken bu çok çok daha kolay.

Merak etme, ben her zaman senin yanında olacağım. Bütün bu problemleri geçmişinde en acı şekilde yaşamış bir dostun olarak…

Şimdi geçmişte sosyal fobiyle mücadele etmiş bir erkek olarak kendi hikayemi yazacağım, fakat erkeklerin yanında kızların da bu berbat durumu çokça yaşadığına eminim. O nedenle kızlar da okumaya devam etsin çünkü kitabı her iki cinse de hitap edecek şekilde yazdım.

Cevap ekle