İçeriğe atla


Fotoğraf

Rusya Büyükelçisi Ankara’da silahlı suikasta uğradı


Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 Evrim

Evrim

    Deneyimli Üye

  • Φ Üyeler
  • PipPipPip
  • 539 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Aralık 2016 - 22:37

ateşin yanında kıyısında falan değil merkezindeyiz :( nereye gidiyoruz :(

ülke peşavere dönmüş tüm olan biteni üzerine alan tek bir yetkili yok, tek bir istifa yok, muhalefet zaten yok.

standart uygulama yayın yasağı. yabancı haber ajanslarından bilgi kovalıyoruz.

 

rusya-buyukelcisi-ankara-da-silahli-suik

 

Rusya'nın Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara’da katıldığı bir fotoğraf sergisinde tekbir getiren ve Türkçe sloganlar atan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, yaklaşık 2,5 yıldır Ankara'da görev yapan Karlov'un hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırgan, polis ekiplerinin düzenlediği opğerasyonda olay yerinde öldürüldü. Büyükelçi Karlov'un katıldığı serginin açıldığı binaya polis kimliğiyle girdiği belirtilen saldırganın 1994 Aydın Söke doğumlu Ankara Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğu belirtildi ancak bu konuda resmi açıklama yapılmadı.

 


ey bir elinde mezarcılar yaratan-bir elinde ebeler koşturan doğa-bu seslenişimiz yanlızca sana-bitmedi daha- sürüyor- ve sürecek!


#2 Ufuk032

Ufuk032

    Yeni Üye

  • Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 3 İleti

Gönderi Tarihi: 13 Ocak 2017 - 19:48

Çok açıktır ki suikasti düzenleyen ABD nin ajanından başkası değildir tam Türkiye ve Rusyanın ilişkileri uçak krizi ardından düzelmeye başladığı sırada bu suikastin olması oldukça manidardır.Neyseki Putin oynanan oyunların farkında olduğunu bildiği için bu olayın türkiyeyle olan iyi ilişkilerini gölgelemeyeceğini söylemiştir.

Cevap ekle