İçeriğe atla


Fotoğraf

Samsung Galaxy S9 Hakkında Bütün Bilgiler Burada

Samsung Galaxy S9 Galaxy S9

Bu başlığa 2 cevap verilmiş

#1 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.732 İleti

Gönderi Tarihi: 15 Aralık 2016 - 15:47

Samsung Galaxy S9 Hakkında Bütün Bilgiler Burada

 

Yakında geliyor....


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#2 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.732 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Mayıs 2017 - 15:24

Samsung Galaxy S9 için hazırlıklar başladı
 
Güney Kore basınında çıkan haberlere göre Samsung Galaxy S9 için hazırlıklar şimdiden başladı. Telefon Samsung’ta Star kod adıyla geliştiriliyor.
 
maxresdefault.jpg  

Bildiğiniz gibi Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ı bir süre önce satışa sundu. Bu telefonun satışa çıkmasıyla birlikte şirkette gözler Galaxy Note 8’e çevrildi. Ancak Samsung’un hazırlıklarına başladığı tek üst segment telefon Galaxy Note 8 değil. Şirket bir sonraki yıl çıkaracağı Galaxy S9 için de hazırlıklara şimdiden başladı.
 
Güney Kore basınında yer alan haberlere göre Samsung Galaxy S9’un yapım sürecine şimdiden başladı. Telefonun Samsung'da Star kod adıyla hazırlandığı söyleniyor. Galaxy S8’de olduğu gibi Galaxy S9’un da yılın ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor. Samsung’un telefonunu büyük ihtimalle 2018’in mart ayında piyasaya süreceği söyleniyor. Ayrıca şirketin Star 2 kod adlı başka bir telefon daha hazırladığı söyleniyor. Star 2’nin de daha büyük boyutlu Galaxy S9+ olacağı tahmin ediliyor.


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#3 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.732 İleti

Gönderi Tarihi: 07 Ağustos 2017 - 04:46

Samsung Galaxy S9: 5 Beklenen Özellik

Samsung, özellikle Not 7 krizinden etkilenen sonuncusu sonrasında iyi bir yıl geçiriyor gibi görünüyor. Şirketin Galaxy S8, uçtan uca ekran gibi yeni teknolojileri tanıttı. Bu ay piyasaya çıkması beklenen Not 8 cihazı da oldukça öngörüldü. Bununla birlikte, yeni nesil S-serisi el cihazı bir vızıltı da yaratıyor.

Galaxy S9'un 2018 çıkış tarihi olabilir ancak Samsung'un S8 sonrası yeni bir sıçrama anı beklemesi bekleniyor. Cihazın S8'in özelliklerine sahip olması bekleniyor.

Galaxy S9'ın beklenen özelliklerinden bazıları:

4 Kamera: Sıradaki Galaxy ahizesinin dört dahili kamera olması bekleniyor - cihazın arkasında da çift kamera var. Arkada iki adet 16 megapiksel kameralar ve ön taraftaki iki adet 8 megapiksel çözünürlüklü kamera, kullanıcılara iyi bir görüş alanı sağlayabilir ve kullanıcılara artan gerçeklik tabanlı uygulamalar için gerekli arka plan ve ön plan arasında kolayca fark yaratabilir. Bir diğer beklenen S9 özelliği, görüntülerde konu etrafında daha iyi odaklanma yaratacak derinlik algılama özelliğidir.

Şirketin yaklaşan aygıtı - Samsung Galaxy Note 8 - de çift kamera var dediklerini ancak cihazın arkasında.
4K Ekran: Galaxy S8, kenardan kenara ekranla bir trend oluşturmuş olabilir ancak şirket, gelecek nesil cihaz üzerindeki çözünürlüğünü de artırabilir. Mevcut Galaxy S8'de 1440x2960p çözünürlükte 2K ekran ve yaklaşan cihazın bunun iki katı çözünürlüğü olması bekleniyor.

4K ekran, yeni bir konsept değildir; aslında, bazı Sony telefonları zaten böyle bir ekranla birlikte gelir; ancak, bu yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip çoğu telefon, işlemci, GPU ve RAM destekleyemiyor.

Samsung bunu yapabiliyor, bu da kenardan kenara kadar bir ekranda, cihaz için bir satış noktası haline gelebilir.

Ekrana yerleştirilmiş parmak izi sensörü: Ekrana yerleştirilmiş parmak izi sensörü, doğru olması için zor bir özelliktir. Apple iPhone 8 ve Galaxy Note 8 ekrana yerleştirilmiş bir parmak izi algılayıcısına sahip olmakla birlikte uçtan uca görüntüler oluşturma zorlukları nedeniyle cihazların hiçbirinin buna sahip olmaması bekleniyor.

KGI B analisti Ming Chi-Kuo'ya göre, cihaz 2018'de piyasaya çıkana kadar vaktin olduğu için Samsung, S9'da ekran gömülü bir parmak izi algılayıcısı içeriyor olabilir.

Daha büyük batarya: Samsung Galaxy S9 cep telefonunun 4.200 mAh bataryası olması bekleniyor. Samsung geçtiğimiz yıldan beri batarya teknolojisini geliştirdi. Artık patlamayan pilleri başarıyla sergilediğine göre, bu pillerin 4K ekranı gibi özellikleri desteklemesi gerekebileceğinden, önümüzdeki yılın cihazlarında daha büyük piller üretebileceği ihtimali var.

7nm işlemci: Samsung Galaxy S8, geleneksel 14nm işlemcilerden daha iyi performans sağlayan 10nm işlemci ile birlikte iPhone 7 gibi diğer telefonlardan gelen işlemci savaşını büyük oranda kazandı. Şirketin teknolojiyi geliştirmesi ve Galaxy S9'u daha verimli olmasını sağlayacak 7nm işlemcilerle donatması bekleniyor.


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim
Cevap ekle