Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ateistler hiçbirzaman adaletli olamazlar

bukadar emin olma

Önerilen İletiler

bundan bir kaç gün evvel bir ateist sitesinde yazışıyorduk birden bire bir tartışma esnasında hz muhammed hakkında kötü iftira ve hakaretler yağdırdılar ...

bunun üzerine ben de neden böyle kötü artniyetli yazılar yazıyorsun dedim ilminle bana açıklayıcı ol dedim .

bunun üzerine ona yalakalık eden site yöneticisi bana ded,iki : hz muhammede yapılan eleştiriyi hakareti sen neden üzerine alınıyorsunki dedi !

ben : benim maneviyatım var dedim onlara ben saygı gösteriyorum ve onu korurum dedim bana sen hangi devirde yaşıyorsun biz ler 1400 sene evvelki muhammedden bahsediyoruz sen üzerine alınıyorsun dedi birde biggrin.gif smile ekledi !

ben de : madem ben üzerime alınmıyacaksam sizlerin o tanrı gibi taptığınız turan dursun aziz nesin ve ilhan arsel gibi ******** ********* kemirmiş ve sizi şeytanın esiri haline getirmiş dedim :

bunu üzerine kaydım silindi ne güzel adalet ama !

kendinize yapılan hakareti kaldıramıyorsanız başkasına yapmayın sizi köşeye sıkıştırır ve savunduğunuz silahla sizi geri vurur..

ateist kafası ancak bukadar çalışır işte altından kalkamadığın lafların altına girme ozaman .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir kişi üzerinden diğerlerini niye yargılama gereğini duyduğunu anlamadım?

bu arada o sıraladığın isimler salak değildir!

sevgili kardeşim nasılki islamı bir tek kişi yüzünden yargılıyorsanız bizde aynı yargılamayı yapınca neden gocunuyorsunuz ?

o sıraladığım kişilerin ***** olup 0lmadığına ben karar veririm seni bağlamaz benim görüşüm !

nasılki benim görüşüm de seni bağlamadığı gibi...

ve bana ateizmi anlatmaya kalkmasın adalet kavramı yokdur onlarda .

ateizim zaten isminden belli dinleri ve allahı inkar etme ve kabul etmeme inancı !

ateizim bir inanç değil desede ateistler de allaha inanmama inancı var .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer o isimlere o hakareti yaparsan beni bağlar! benim için bir yerden sonra ateistleri savunmak falan önemli değildir ancak o saydığın isimler senin görüşlerinin arasında çerez olacak kadar küçük isimler değildir. bir aziz nesini bu kadar kolay harcamak ve yargılamak için "kırk fırın ekmek yemek" lazım.

o insanın görüşü yaptıklarını örtmez, karalamaz, küçültmez, yok saydırtmaz!

bi de o sövdüğün adamın kitaplarını okumayı dene...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer o isimlere o hakareti yaparsan beni bağlar! benim için bir yerden sonra ateistleri savunmak falan önemli değildir ancak o saydığın isimler senin görüşlerinin arasında çerez olacak kadar küçük isimler değildir. bir aziz nesini bu kadar kolay harcamak ve yargılamak için "kırk fırın ekmek yemek" lazım.

o insanın görüşü yaptıklarını örtmez, karalamaz, küçültmez, yok saydırtmaz!

bi de o sövdüğün adamın kitaplarını okumayı dene...

ee nasılki hz muhammede saygısızlık yapınca beni bağlıyorsa buda seni bağlıyor ozaman hz

muhammede verilen bir peygamberlik sıfatı var senin o nacize aziz nesin ile turan dursun onu eleştire

bilmesi için yeryüzünde nekadar fırın varsa okadar ekmek yiğip ozaman ahkam kesmeleri gerekir ama o

*** beyinleri ile allahın dinini eleştirmeye kalkıyorlarki ***** kadar değersiz benim gözümde ...

beniz gözümde çerez den daha da düşük seviyeli insanlardır dır onlar boş gelip boş gittiler .

olur gel sen allahın dinine laf hakaret iftira yalan fitne sok , insanların maneviyatı ile dalga geç !

insan yaptığının cezasını çeker turan dursun olsun aziz nesin olsun aynı tas aynı haamam boş geldi boş gitti .

mü minun suresindeki ayetler tam onları açıklıyor bak gittikleri yer neresi :

109. Kullarımdan, “Ey Rabbimiz! Biz inandık, bizi bağışla, bize merhamet et, sen merhamet edenlerin en hayırlısısın” diyen bir grup var idi.

110. Siz ise onlarla alay ediyordunuz. O kadar ki onlar size beni anmayı unutturdu. Onlara hep gülüyordunuz.

111. Sabretmiş olmaları sebebiyle, bugün ben onları mükafatlandırdım. Şüphesiz onlar başarıya erenlerin ta kendileridir.

112. Allah (inkarcılara) “Yeryüzünde kaç sene kaldınız?” diye sorar.

113. Onlar, “Bir gün, ya da bir günden daha az bir süre kaldık. Hesap tutanlara sor” derler.

114. Allah şöyle der: “Çok az bir zaman kaldınız. Keşke bunu (daha önce) bilmiş olsaydınız.”

115. “Sizi boşuna yarattığımızı ve bize tekrar döndürülmeyeceğinizi mi sandınız?”

116. Gerçek hükümdar olan Allah yücedir. Ondan başka hiç ilah yoktur. O şerefli ve yüce arşın Rabbidir.

117. Kim, hakkında hiçbir delili olmadığı halde Allah ile birlikte başka bir ilaha taparsa, onun hesabı ancak Rabbi katındadır. Şüphesiz kâfirler asla kurtuluşa eremezler.

118. De ki: “Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

ateizm çok ilginç bir olay.mesela bundan 100 yıl önceki ateistler düşünürler filozoflar hep şunu savundular evren yani madde sonsuzdan beri vardır var olmamışlardır ve hep var olacaklardır.ana fikir buydu en başa bunu koyuyorlardı. ama bugun big bang ve big crunch tamamen ispatlandı yani evren sonsuzdan beri yoktu ve sonsuza kadarda var olmayacak.şimdi en büyük tez yıkıldı.şimdi ne kaldı ellerinde tesadüfler.tesadüfen evren var oldu yada bundan farklı görüşü olan varsa söylesinde tartışalım insan gibi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
ateizm çok ilginç bir olay.mesela bundan 100 yıl önceki ateistler düşünürler filozoflar hep şunu savundular evren yani madde sonsuzdan beri vardır var olmamışlardır ve hep var olacaklardır.ana fikir buydu en başa bunu koyuyorlardı.

Bundan 100 yıl önceki ateist düşünürler diye bir şey yoktur. Bilim adamları ateist yada teist değildir. Sadece akılcı, determinist ve deneycidir. Bilim bilinmeyen konularda önce tüm olası teorileri ortaya koyar. Bunların her birini araştırır ve çürütülemeyene yaklaşır. Ama kendi içinde de daima bu teoriye karşı bilimsel eleştirilere açıktır. Aksi yeni tezler de araştırmaya tabi tutulur. Bu sonuçlardan teist veya ateistler kendilerine uyanları kullanırlar, diğerlerini de görmezden gelme eğilimindedirler. Teistler, kendi ideolojilerine uymayan teorileri ortaya atan bilim adamlarını ateist olarak değerlendirirler. Bu onların yanılsamasıdır. Çünkü teiste göre hiç bir bilimsel deney yada teori dinsel öğretiyle çelişmemelidir kuralı bir ön kabuldür. Bu olduğunda da sözü geçen bilimsel deney yada teoriler hatalı ve yanlı, bunu ortaya atanlar da ateist olurlar. Ama bu durum, tezi ortaya atan için geçerli değildir, o sadece bilim adamı görevini yerine getirmiştir. Zira teoriler takım tutar gibi tutulmaz. Tartışmanın doğası gereği bir grup savcı, diğer grup avukat rolü üstlenir sadece. Bilimin kuralları ise yargıçtır ve bu kurallara tam olarak uyan teoriyi haklı bulur.

Yazıda bahsettiğiniz ise durağan evren ismindeki, bilim adamlarının tartışılması için ortaya attığı bir modelden ibarettir. Bunu savunduğu fikre yakın bulan hem bazı ateizm, hem de bazı teizm taraftarları savunmuşlardır. Ama kararı bilim adamları vermiştir. Bu teori, Edwin Hubble ın galaksi ışıklarındaki kızıla kaymayı ispatlamasıyla son bulmuş evrenin balon gibi şiştiği ve genişlediği ortaya çıkmıştır (Expanding Universe). Bundan geriye doğru düşünen bilim adamları Big Bang adını verdikleri bir ilk patlamanın çok yüksek bir enerjiden oluşması gerektiği sonucuna varmışlardır. Yani ateistler de teistlerde o zamana kadar aralarında ikiye ayrılmış ve evreni anlamaya çalışmıştır. Yani arkadaşın dediği gibi sadece durağan evren vardır diye bir fikre iki tarafta kitlesel olarak sarılmamıştır. Her iki toplumda da her iki görüşü savunan münazaracılar var olmuştur. Yani ateistlerin böyle bir fikri tek doğru gibi savunmuş olduğu düşüncesi tamamen kendi fikrini desteklemek isteyen teist arkadaşça uydurulmuş iyi niyetli ama bilimsel ve doğruluğu olmayan bir yalandır.

ama bugun big bang ve big crunch tamamen ispatlandı yani evren sonsuzdan beri yoktu ve sonsuza kadarda var olmayacak.şimdi en büyük tez yıkıldı.şimdi ne kaldı ellerinde tesadüfler.tesadüfen evren var oldu yada bundan farklı görüşü olan varsa söylesinde tartışalım insan gibi

Big Bang ispatlanmış değilse de akla oldukça yakın olan mevcut en iyi teoridir. Hiç bir ateistin düşüncesiyle de ters düşmez. Bu konu, ateist için daha sonradan da kabul edilen teoride olduğu üzere evrenimizin bu patlamayla oluşan kütle-enerji den daha da büyük olduğunun ve BigBangin sadece hayal edebildiğimiz en büyük parçacık çarpışması olduğunun kanıtlanmasıdır ve bu daha büyük ölçekli evrende BigBang boyutunda çok büyük sayıda çarpışmaların ve bizimkine benzer farklı sayısız evrenin olduğunun göstergesidir.

Gelelim Big Crunch a, bu durum ise tam bir komedidir. Big Crunch yani Büyük Çöküş teorisi evrenin kapalı olabileceği ve yine BigBang noktasına dönebileceği teorisi w omega sabiti ile hesaplanmaktadır. Bu genişleyen evrenin kuvvetlerinin, onu geri çekecek olan çekim kuvvetlerine oranı olarak özetlenebilir. Bu teori araştırılmış evrendeki tüm madde ve enerji ile evrenin dağılmasına yol açan BigBang patlama enerjisi hesaplanmıştır. 2003 yılında yapılan bu hesaplamayla evrenin açık evren olduğu ve kendi üzerine kapanmayacağı anlaşılmıştır. Bu noktada bir şerh konulmuş ölçülemeyen kara maddenin bu formüle eklenmesi gerektiği fark edilmiştir. Bunun üzerine kara madde hesaplanmış, ama buna rağmen evrenin tamamen genişlemeye sonsuza dek devam edeceğine karar verilmiştir. Artık 5 yıldır bu model çöplükteki yerini almıştır. İlginç bir şekilde Büyük Çöküş teoremi büyük bir çöküş yaşamıştır ve yok olmuştur. Yani son bilgilerden habersiz olan arkadaşımın dediğinin tam tersine Big Crunch ın OLMADIĞI tamamen ispatlanmıştır. Bu arada Big Crunch ın varlığı ispatlansaydı da bunun ateistler için hiç bir önemi olmazdı. Çünkü ateistler bilime değil, bunu tanrı yapmıştır denilmesine karşıdır. Bu arada teistlerin, bir yanlış savunma ile Big Crunch ı var zannedip kutsal kitaplardan örnekler verdikleri gibi, şimdi de yaptıkları bu büyük yanlışın farkına varıp, tam tersi için de aynı kutsal kitaplardan alıntılar bulacaklarına eminim.

Sevgiler,saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Başlık hatalı...

Hiç bir zaman hiç bir toplumu genellememek gerektiğini bilmek gerekli...

Adalet, vicdanla ve akılla uygulanan bir durum...

Bu özellikler kişilerde yoksa o kişilerin neye inanıp inanmadıklarının bir anlamı yoktur...

Bütün müslümanlar adaletli olamayacağı gibi bütün ateistler adaletsiz olamazlar...

Söz konusu insan olabilmektir ve bunun için bir din şart değil...

Kaldıki, aksine ateistlerin pek çoğu akılcı ve vicdanlıdır, herhangi bir cennet beklentisi içerisinde değildirler, fakat iyi olmayı severler...

Önemli olan bütün kimliklerinden arınıp vicdanı ve aklı devrede sokmaktır...

Sınırlar, çizgiler, kimlikler insanların belirledikleri şeyler, oysa dünya herkese ait...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili kardeşim nasılki islamı bir tek kişi yüzünden yargılıyorsanız bizde aynı yargılamayı yapınca neden gocunuyorsunuz ?

o sıraladığım kişilerin ***** olup 0lmadığına ben karar veririm seni bağlamaz benim görüşüm !

nasılki benim görüşüm de seni bağlamadığı gibi...

ve bana ateizmi anlatmaya kalkmasın adalet kavramı yokdur onlarda .

ateizim zaten isminden belli dinleri ve allahı inkar etme ve kabul etmeme inancı !

ateizim bir inanç değil desede ateistler de allaha inanmama inancı var .

Sizler muhammedi referans alarak inaniyorsunuz ve onun izinden gitme amaciniz oldugu icin o bir tek kisi yüzünden yargilaniyorsunuz.

Öyleyse o forumdaki kisilerin görüsüde seni baglamamali, nasil ki senin görüslerinin baskalarini baglamaz diyorsan.

Adalet kavrami cünkü islamda cok mevcut degilmi?

Ateistler allahi keyifleri istiyor diye redd etmiyorlar. Insan hic bile bile lades dermi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

*** beyinleri ile allahın dinini eleştirmeye kalkıyorlarki ***** kadar değersiz benim gözümde ...

Allah dinini elestirmeye canlari skldiklari icin degil, senin gibilerin gözlerini acabilmesi gayesi icersinde olduklari icin, olsa gerek.. :D

beniz gözümde çerez den daha da düşük seviyeli insanlardır dır onlar boş gelip boş gittiler .

olur gel sen allahın dinine laf hakaret iftira yalan fitne sok , insanların maneviyatı ile dalga geç !

insan yaptığının cezasını çeker turan dursun olsun aziz nesin olsun aynı tas aynı haamam boş geldi boş gitti .

allahinin dinine fitne sokan veya yalan söyleyen yok. Gercekler neyse o söylenir, o konusulur tabii bunlari görmek istemeyisinizi bir yere kadar anlayabiliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.