Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK ERKEKLERİ NEDEN RUS KADINLARINI TERCİH EDİYOR

önce@vatan

Önerilen İletiler

daha esnek oldukları için tabiiki. bi de onlar evlenmeden önce de evlendikten sonra da aynılar. bizimkiler gibi, evlenmeden önce her şeyi yapıp, evlendikten sonra da namus otoritesi haline gelivermiyorlar birden. rus olsun, çamurdan olsun.

hani sanırsın ki yazıyı okuyunca bütün Türk erkekleri eşlerinin evlendikten sonra eve kapanmasından, çoluğa çocuğa karışmasından rahatsız.. Evlenmeden önce giyimine kuşamına hayran olan, gülmelerini, konuşmalarını , hayata bakışını çok beğenen o erkek sakın değiştiriyor olmasın o beğenilmeyen Türk kadınını. Evlenmeden önce gezerler tozarlar , evlendikten sonra vay kaynana, kayınbaba, amca,hala,teyze.... Mübarek bütün sülale ile evleniyorsun. Garibim kadın ne yapsın. Kaptırıp gidiyo o da kendini sistemin işleyişine işte.... Ondan sonra da Türk erkekleri neden rus kadınlarını tercih eder diye bık bık bık konuşur dururuz bizde :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Valla taş bebek gibi oluyolar yalan yok şimdi. Gerçi bizim kızlarımızda güzeller. Ama daha rahatlar tabikide. Benim rus sevgilim oldu ama para yetiştiremedim abicim, durmadan hediye istiyodu. :unsure:

Yahu kardeş, harbi kamikaze gibisin... Nerede açıkta gezen bir savaş gemisi görsen dalıyorsun... flowers.gif

Hayret bir şeysin yani... Sana uçak mı dayanır... Canını kurtardığına sevin bence... tongue.gif ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

BENİM KENDİ FİKRİM BİZİ KADINLARIMIZ BAKIMSIZ BAKIMLI OLANLARINI TENZİ EDERİM KAPRİS DUYARSIZ ERKEGİN İSTEKLERİNE CEVAP VEREMİYORLAR BİR TÜRK KIZINA ARKADALIŞ TEKLİF EDERSİN BİR PARKTA OTURURKEN DEFOL BAŞIMDAN SALAMISIN DİYE YANIT ALIRSIN BİR RUS KIZI SANA DER TEŞEKÜR EDERİM ERKEK ARKADAŞIM VAR DER YADA TEŞEKÜR EDERİM İSTEMİYORUM DER KENDİLERİNİ KASIYORLAR BULUNMAZ HİNT KUMAŞI SANIYORLAR VE NE OLUYOR 500 BİN TÜRK ERKEGİ RUSLARLA EVLENMİŞ GÜN GELECEK TÜRK KIZLARI EŞ BULAMAYCAKLAR ÇOK ŞEY VAR ASLINDA CEVAPLARA GÖRE YAZARIZ

bunun cevabıçok basit.rusların gelme sebebi zaten bu işi yapmak(para). bizimkiler de madem para verecem rus olsun diyor.. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Rus Kızlarına Ne Oldu?

Rus kızı hayaliyle yanıp tutuşan türk erkekleri ve zengin koca hayaliyle yanıp tutuşan kızlar hep vardı ve var olacaktır.

Bu alış-veriş her kültürde kıyasıya sürüyor.

Görmüşsünüzdür; meydanlara atılan buğdaylara, güvercinler toplanır ayaklarımızın arasında, kaçmadan, dolanır dururlar. Bir süre sonra o meydan kuş pisliği kokmaya başlar. Manevi tatmin ve küçük de olsa ekmek kapısı yarattığından, katlanılır.

Uzaktan bakınca görünmeyen, daha küçük bedenleri ile serçeler, karıncalar onların arasında barınır. Güvercinlerden, kargalardan artanlar ile yetinirler. Sessizce nasiplerini toplarlar.

Birkaç yıl önce kuzeyden, beyaz tenli kızlar otobüslerle binip çıkıp gelmişlerdi.

“Kız hepsi senin mi?” diye yerli kızlarımıza atılan laflar unutuldu. Bunlara; “Çekecekle mi içine girdin, anam?” “ Yakalarsam cuk, cuk” denmeye başlandı.

Pantolonlarının içinden, tirbişonla çıkarılmayı bekler halleri ile ince topuklu ayakkabıların üzerinde beğenilmenin hazzı ile buzda yürümeye alışık bu kızlar; ülkemizde daha bir güvenle dolaşır oldulardı.

Eh, hâl böyle olunca da mahalledekileri bırak, evdeki erkekleri tut tutabilirsen…. Kimi, tası-tarağı bile toplamadan takıldı peşine gitti. Kimisi de lüks semtlerde daireler kiralayıp oturttu. Netice de öyle ya da böyle; ardında bıraktığı çoluk çocuğun rızkını onlara yedirdi.

Evdekilerden çok farklı idiler. İstediklerini açık ve net ifade ettiler. Bizim kızlar gibi “ belki, dersem evet anla” demiyorlardı bunlar..

Tak, tak topuklarını vurarak, ne alacaklarını bilerek, çıkıp gelmişlerdi. Eğlenilecek kız, evlenilecek kız kavramları yerle bir oldu. “İşte bu abi, sevişilecek kız bu” dedirtip, yerlilerin pabuçlarını dama attırdılar.

Akreple yelkovan sanki yer değiştirdi.

Ocaklar sönmüş olsa da, haklarını yememek lazım, biz kadınlar da, erkekler kadar çok şey öğrendik onlardan…

Ah, şu teğet geçen kriz olmasaydı, neler neler değişecekti... Paranın gözü kör olsun!

Ilımlı mı, ılımsız mı bir türlü karar verilmeyen ülkemde, müslümanlığın faturası sadece kadınlara kesildi. Erkeklerimiz bir karar verselerdi kadının neresini, nasıl örteceğine. Çarşafa mı, türbana mı sokacağına, birer birer mi, üçe üçer mi alacağına bir karar verseydi…Toplumca mesut ve mutlu bir ülke olacaktık ama olamadık.

Onlar kadını örtüp, topluma açılımlar yapmakla uğraşırken, sosyal sorunlar patlak verdi.

Kızlarımızın bir kısmı evde oturup, kısmet beklerken beklerken, kız kurusu diye alay konusu olduğu yetmezmiş gibi. Bunu savunan kadın bakanlarımızla da, mezar taşına “Açılmadan iade yazdırsın!” diye kendi yarattığı kadınla dalga geçti erkeklerimiz.

Havalara girmiş olan türk erkekleri, kriz yüzünden borsa gibi dibe vurup, değer kaybedince; Rus kızları Dubai’ye doğru, göçmen kuşlar gibi bir anda gittiler, yok oldular. Bizimkiler, ağızlarına çalınan bir parmak balla, kargalardan arta kalan başaklar gibi boynubükük, eli böğründe, gözleri ufukta kala kaldı...

Bir yanlarına batan kazık canlarını fena yaktı ama seslerini çıkaramadılar. Erkekliklerine b.. sürdürmediler. Kös kös, “nerede benim bulgur pilavım?” diye evlerine dönmenin yollarını aradılar.

Teğet geçecek, geri gelecekler diye kuyruğu dik tutmaya çalışsalar da bir türlü geçmeyen, hâlen devam eden krizle birlikte o umutları da söndü.

Yavaş yavaş yaralar sarılmaya başlandı. Bulgurla ayran pek güzel bir ikiliymiş diye kendilerini avutmaya çalışıyorlar şimdilerde. “Birlikte duj” hayal oldu.

Kimi çarşafa, kimi türbana sokulan, kocalarını yerli yabancı kızlara, oğullarını -şehit edip- toprağa, kızlarını töre cinayetlerine veren kadınlarımız; üzerinde oynanan bu oyunu unutmaz, ancak unutmuş gibi yapar.

Bilinsin ki, sabrından ve gururu kırılmış olduğundan dırdır etmese de kinini biriktiriyor… korkarım ki, Karadullar gibi bir gün kusacağı günü beklemekte.

Hayat öncelerden birileri tarafından proğramlanmış gibi yaşanıyor.

Baktılar ki hep ağıt hep ağıt... nereye kadar?

Toplumsal patlamaları durdurmak için güldürmek, eğlendirmek gerek milleti. “Hadi eller havaya!” diyerek, bu işi de medyanın üstüne yıktılar. O’ da her işi üstlendiği gibi kolları sıvadı. Evde kalmışlıklar bitsin diye evlendirme seferberliği başlatıldı televizyonlarda.

Rezillik, kepazelik diz boyu, bini bir para…

Dökülüyor toplum her anlamda. Kadınlar ömür boyu aylık gelir arar gibi koca arıyor, erkekler en az iki kadın istiyor da parası yetmediğinden, yüzü tutmadığından söyleyemiyor. Biri çekip çevirsin, silsin süpürsün, diğeri kızı yaşında olsun, gönlünü hoş tutsun istiyor…

Zor zor bizim işimiz çok zor. Bilemedik ki, biz kimiz ve ne istiyoruz? Doğulu mu, batılı mıyız?

Kendimiz olmak aklımızdan geçmiyor. Eziğiz biz ezik!

Sorunlarımız yetmezmiş gibi; O da ne? bir de Azerbeycanlı, Gürcü kızlar şanslarını denemek için sessizce çıkıp gelmemişler mi?

Kargalardan, güvercinlerden artanı toplamaya çalışan serçeler gibiler. Programlara katılıyorlar yarım yamalak türkçeleri ile; “ ben bilmem erim bilir” demeye getiriyorlar her lafı. Tüm saf ve temiz halleriyle...

Türk kadınına, kızına hiç huzur yok, yine ekmeğini bölüşerek yiyecek.

Anlaşılan o ki; Türk Erkeği akıl haritasını çizmedikce, ne istediğini bilmedikce, bu hep böyle sürüp gidecek. Sorunların biri gidip, biri gelecek. Ne Ataları gibi ne de oğulları gibi yaşamayacak zamana göre kılıflar bulmakla uğraşıp duracaklar.

Cahil cahilliğini bilip, susuyor da; Allah yarı cahillerden korusun milletimi!

Kadın, üzerinde oynanan bu oyunlar yüzünden tüm sabrıyla, öfkesini, kinini biriktiriyor…

Ders almasını bilene; Karadullar bunun en güzel örneğini veriyor.

Saime Eren

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine olay dine bağlanmış :)

Fiziksel ve karakteristik olarak Rus bayanlarla - Türk erkekler birbirlerini çekiyorlar :) bence sadece bu.

Türk erkeklerinin bir eşte istediği bütün özellikler rus kadınlarda var.

Yani bence bir Rus kızı bir Türke çok ideal bir eş. Tek eksileri var kötü ün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

BENİM KENDİ FİKRİM BİZİ KADINLARIMIZ BAKIMSIZ BAKIMLI OLANLARINI TENZİ EDERİM KAPRİS DUYARSIZ ERKEGİN İSTEKLERİNE CEVAP VEREMİYORLAR BİR TÜRK KIZINA ARKADALIŞ TEKLİF EDERSİN BİR PARKTA OTURURKEN DEFOL BAŞIMDAN SALAMISIN DİYE YANIT ALIRSIN BİR RUS KIZI SANA DER TEŞEKÜR EDERİM ERKEK ARKADAŞIM VAR DER YADA TEŞEKÜR EDERİM İSTEMİYORUM DER KENDİLERİNİ KASIYORLAR BULUNMAZ HİNT KUMAŞI SANIYORLAR VE NE OLUYOR 500 BİN TÜRK ERKEGİ RUSLARLA EVLENMİŞ GÜN GELECEK TÜRK KIZLARI EŞ BULAMAYCAKLAR ÇOK ŞEY VAR ASLINDA CEVAPLARA GÖRE YAZARIZ

Bence türk kadınları yasayısları , gördükleri kadarıyla ahlakı degerlere daha cok baglılar. Baglı olmasalarda dahi bunu dısa vuramıyorlar kolay kolay. Bırcogu da boyle. İçinde yasıyor fakat dısına yansıtamıyor cekınıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

amaaaaaan boşverin evlensin erkeklerimiz ruslarla..hem diyorlarki slav ırkı bozulmamış saf arıırk ondan çok güzeller..hemde bizim ırkımızı karmakarışık yapan yine erkekler..zaten erkekler hep böyle değillermi..makyaj yapöa derler..bi ton makyajlı kızın arkasından kaybolana kadar bakarlar..kısa etek giydirmezler ama bacaklarını açanlara iltifatlar ederler..bizim Türk erkeklerinde bir kararsızlık hali var..kimyasal olarak hala kararlı duruma gelememişer..sanırım beklemek gerekiyor biraz :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Türk erkeklerinin yabancı hayranlığı Osmanlı döneminde bile varmış...Bu bir tür komşunun tavuğu psikolojisi herhalde...:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Çorbada benim de tuzum bulunsun. Rusya ile vizeler kalkıyormuş, içkiyi yasakla, votka ve Nataşa ya vize ver. Belki de evlenemeyenleri evlendirme projesidir diyeceğim ama bu nedenle boşanmaların olacağı da kesin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

şimdi arkadaşlar cevap verenler hep erkek..şöle düşünün kız kardeşiniz olduğunu varsayalımm..kardeşinizz sevdiği bir erkekle birlikte olabilir mi? siz buna izin verir misiniz?siz bizleri rahat bırakmıyorsunuzki...bizde herşey özellikle cinsellik bir tabudur..ben şimdii çıksam ailemin huzuruna " ya ben bir erkeği seviyorum,ama evlenmeyi düşünmüyorumm..onunla birlikte olmak bana yetiyor "desem sizce nasııı bi cevap alırım? hala namus cinayetlerinin işlendiği bir toplumda..türkk kızlarıı kişiliklerini,cinselliklerini nasıı ortaya koyabilirlerki?

evett güzellik herkesi çeker..ama sizin fizik takıntınızı anlamıyorumm...istediğiniz sadece cinsellikse oke sorun yokk...ama kişilik veya buna benzer değerler arıyorsanız rus kız yada türkk kız gibi düşünülmemeli..ayrıca ben rus kızlarının adına üzülüyorum...belkide onların ülkesinde açlık işsizlik gibi sorunları olmasa..ne bileyimm belkide türk erkeklerini tercih etmezler.yanlış anlamayınnn(sakın sakın sakınn :) ) kimseyi küçük görme gibi bi eğilimim yokk üstelik feminizmde takılmıyorum ..benim demek istediğim o insanların hepsi orda okumuşş kültürlü kişiler...dertleri sorunları olmazsa burda ne işleri olabilirki?

canım benim bizim işsizlik ve fakirlik türkiye kadar fazla değil. siz erkeklerinize sahip çıkamıyorsunuz, ne kendinize bakıyorsunuz ne de önem veriyorsunuz evliliğinize. nasıl olsa kocam benden gitmez kaçmaz diyorsunuz. bizi niye seviyorlar söyleyim ben eşime sormuştum neden rus kızlarını seviyorsunuz neden türk kızlarınızla evlenmek istemiyorsunuz.ceva şöyleydi: türk kızlari kendilerini beğenmişler, daha çok şeyi hakkettiğini düşünüyorlar ve evlenince kedilerine hiç bakmazlar. inanın ki hiç kimse kaç yaşında olursa olsun ne kadar eşini sevsede ayı gibi sigara içen ve erkekten daha kıllı olan kadınla aynı yatağa girmek istemez. ruslarda hataları aramayı bırakın da yok işzsilikmiş yok fakirlikmiş te önce kenilerinize bakın erkeklernizie nasıl davrandığınıza onlardan ne beklediğinize. türkitede kadınlar sanki erkekten sadece para beklerler, adamın günü nasıl geçtiğini nerede hangi şartlarda kadınlarınız bilmek istemiyor. yeter ki para getrisin. bu çok yanlış, erkeklernize sahip çıkın davranışlarınız ve hayata bakışlarınız değiştirin yoksa bu gidişle az kaldı türkiyede sizinleevlenecek adamı bulamazsınız. kolay gelsin!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

galiba rus kızlar türkçeyi daha iyi kullanıp telaffuz ediyorlar

örnek; canem, yha, falan yane vb.

siz sanki rusça çok düzgün konuşuyorsunuz. biz türkçe öğreniyoruz ve düzgün bir şekilde konuşuyoruz da. artık konuşmamızı mı güzelliğimizi mi hayata bakışlarımızı mı beğeniyorsunuz bilemem. ama şunu biliyorum ki türkler zorla evlendiriliyor birbirlerini tanımadan bile. bu çok yanlış. ondanda mutsuzlar. akraba evliliği ve daha neler var türkiyede kadınlarınıza yazık size de. kadınlarınız pazardan bir ürün alınmış gibi davranıyorsunuz onlara. sonra kızlarınız bize kıskanıyor size. ne yapalım adam hayatta aşık olma ne olduğunu bile bilmiyor evlendirildi işte....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Az önce okuduğum bir twit:

Türk kızına sormuşlar "niye bu kadar nazlısın?" diye, Türk kızı yapıştırmış hemen cevabı "naz yapmazsam Türk kızı değil Rus kızı olurdum".

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Violayi cok kizdirmissiniz :)) okadar.. turk kizlari soyle iki sallanin kendinize gelin bakin viola ne diyor turk kizlari bakimsizmis kocalarini dusunmuyorlarmi :))) Viola senin kocan sana yalan soylemis yok turk kizlari nazliymista yok bakimsizmista.. Acaba biliyormusun turk kizlari encok yatirimlarini neye yapiyorlar ?? kiyafete, makyaja, cantaya ayakkabiya.. :) bakimsiz olsalar bukadar para harcamazlar biz turk erkekleri genelde sucu hep baskalarinda arariz ama itiraf edemedigimiz bir sey varki dunya bizim eksenimizde donsun isteriz. herkes bizimle ilgilensin herkesin ilgisi uzerimizde olsun evde bir karimiz disarida 3-4 sevgilimiz olsun isteriz.. Evdeki hanim tamam ama turk kizlari genelde evli erkeklerle beraber olmayi kabullenmedigi icin napiyoruz gidip yabanci bayanlari tercih ediyoruz. Su siradada Rus kizlari turkiyede fazla oldugu icin ehh turk erkekleride rus kizlarini tercih etmekteler.. Bugun rus kizlariyla beraber olmus butun erkeklere sorsan sana verecekleri cevap sudur, rus kizlari guzeller hoslar yataktada iyiler ama Turk kizlari tercihimdir yani kisaca anliyacagin tilkinin donup dolasacagi yer kurkcu dukkani olmaktadir.. Yarin birgun allah korusun esinle ayrilirsan esinin ilk sozu su olacaktir rusla evlenmek buyuk hataydi ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.