İçeriğe atla


Fotoğraf

iPhone 8 Hakkında Herşey Burada


Bu başlığa 30 cevap verilmiş

#26 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.553 İleti

Gönderi Tarihi: 14 Haziran 2017 - 03:12


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#27 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.553 İleti

Gönderi Tarihi: 16 Haziran 2017 - 14:35


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#28 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.553 İleti

Gönderi Tarihi: 18 Haziran 2017 - 14:41

Apple’dan sürpriz iPhone 8 kararı

 

Apple önümüzdeki dönemde satışa sunacağı, iPhone’un 10. yılına özel olarak tasarlanan iPhone 8 için sürpriz bir karar aldı. İşte konu hakkındaki detaylar.
 
 

Bilindiği üzere Apple bu sene 3 yeni iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu modellerden birisi iPhone’un 10. yılına özel olarak geliştirilen iPhone 8 iken diğer ikisi ise iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olacak. Şimdilik bu konuda Apple’dan bir doğrulama gelmemiş olsa da sızdırılan raporların hemen hemen hepsi aynı doğrultuda.

 

 

Hatırlanacağı üzere Apple, bu sene satışa sunduğu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta hem Qualcomm hem de Intel tarafından üretilen modem setlerini kullanmıştı. Intel tarafından üretilen setlerin, Qualcomm’dan daha düşük bir hız kapasitesine sahip olmasından ötürü, Apple Qualcomm’dan modem setlerini Intel’in setleri ile aynı hızda sabitlemesini istemişti. Yani bir nevi Qualcomm tarafından üretilen modemlerin hız seviyesi düşürülmüştü.

 

 

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir rapora göre, Apple aynı stratejiyi bu sene de uygulamayı planlıyor. Yani çıkacağı 3 model için modem setlerini hem Intel hem de Qualcomm’dan temin etmeyi düşünüyor. Fakat bu noktada şöyle bir sıkıntı mevcut. Qualcomm’un SD 835’te de kullandığı yeni modemi gigabit seviyesindeki hızlara erişebiliyor. Fakat Intel cephesine bakıldığında bu hızlara erişebilmiş bir modemin olmadığını görüyoruz. Yani yine Qualcoom tarafından üretilen modemlerin hızları Intel’inkiler ile aynı seviyeye indirgenebilir.

 

 

Bu ister istemez şu durumu ortaya çıkaracaktır. SD 835 kullanan telefonlar LTE üzerinden gigabitlik hızları görürken, yeni iPhone


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#29 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.553 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Haziran 2017 - 15:26


facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#30 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.553 İleti

Gönderi Tarihi: 09 Temmuz 2017 - 14:38

iPhone 8’de kablosuz şarj özelliği olacak mı?

 

Eylül ayında resmen tanıtılması beklenen iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu kez de telefonun kablosuz şarj özelliği ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı.


Bildiğiniz gibi Apple’ın bu yıl iPhone’un 10. yılına özel bir telefon çıkarması bekleniyor. iPhone 8 adını taşıyan bu telefon bir süredir gündemde. Şu ana kadar gelen bilgiler telefonun birçok yeni özelliği iPhone serisine getireceği yönünde. Bu yeniliklerin başında OLED ekrana geçiş geliyor. Ancak telefonun sunacağı tek yeni özellik bu olmayacak.
 
Hatırlayacağınız gibi bir süre önce çıkan söylentilerde iPhone 8’de kablosuz şarj özelliği olacağı iddia edilmişti. Bugün gelen yeni bilgiler de bu söylentileri doğrular nitelikte. iOS 11’i derinlemesine inceleyen uzmanlar, işletim sisteminde “engage_power.caf” adlı bir ses dosyası olduğunu fark etti.
 
Bu ses dosyasının büyük ihtimalle telefon kablosuz şarj cihazına yerleştirildiğinde çıkacak uyarı sesi olduğu söyleniyor. Zira telefonu kablolu olarak şarja taktığınızda “connect_power.caf” adlı farklı bir ses dosyası çalışıyor. Anlayacağınız çıkan bu son detaylarla birlikte iPhone 8’de kablosuz şarj özelliği bulunacağı neredeyse kesinleşmiş gibi.

facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim


#31 Admin

Admin

  Süper Üye

 • ™ Admin
 • 51.553 İleti

Gönderi Tarihi: 10 Temmuz 2017 - 11:09

iPhone 8'in gecikmesinin sebebi belli oldu (iPhone 8 ne zaman tanıtılacak?)
 
Apple'ın yeni amiral gemisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar telefon ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Apple'ın patent başvurusu iPhone 8 ile ilgili yeni ipuçları veriyor. İşte iPhone 8'in tanıtılacağı tarih ve cihazında yer alması muhtemel özellikler...
 
Geçen aylarda ABD basının Apple'a yakın kaynaklara dayandırıdığı haberlerde teknoloji devinin yeni modeli iPhone 8'in gecikebileceği iddialarına yer verilmişti.
 
Daha önce Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünleri ile ilgili başarılı tahminleri ile adını duyuran teknoloji analisti John Gruber, bu gecikmenin nedenini açıkladı.
 
Gruber'e göre, telefon, kablosuz şarj teknolojisi yüzünden planlandığı gibi Eylül ayında tanıtılacak ancak gecikmeli bir şekilde piyasaya sunulacak.
 
Gruber'in Twitter'dan paylaştığı mesajlara göre, iPhone 8 serisi, kablosuz şarj teknolojisini destekleyen ve desteklemeyen iki ayrı model olarak satışa çıkabilir.
 
Destek sunan ürün ise diğerine kıyasla daha geç bir tarihte raflardaki yerini alabilir.
 
ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'in lansman tarihi geçtiğimiz haftalarda sızmıştı. Daha önce Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran teknoloji analisti Benjamin Geskin şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı lansman tarihini Twitter hesabı üzerinden duyurmuştu.
 
Geskin'in iddiasına göre, Apple'ın yeni iPhone lansmanı 17 Eylül'de gerçekleşecek. Aynı iddiaya göre, iPhone 8'in satışına 25 Eylül'de başlanacak.
 
Peki Apple'ın son iPhone modeli iPhone 8'in fiyatı ne olacak? iPhone 8 kullanıcılarına neler sunacak? İşte iPhone 8 ile ilgili sıkça dile getirilen iddialar...

 
Hindistan merkezli ana iPhone tedarikçilerinden olan Wistron, geçtiğimiz haftalarda Apple'ın yeni nesil iPhone modelleri (iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 Pro) ile ilgili sıkça dile getirilen iddialardan birini doğrulamıştı.
 
Wistron'un CEO'su Robert Hwang, yeni modellerin kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceğini açıklamıştı.
APPLE'DAN YAPAY ZEKA ADIMI
 
Bloomberg'in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Apple, iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarında yapay zeka görevlerini yerine getirmesi için özel bir çip geliştiriyor.
 
Söz konusu çipin, iPhone'ların pil ömrünü ve genel performansını artırması bekleniyor.
 
iPhone 8’de Touch ID içermeyen bir sanal ana ekran tuşu olacak.
 
Timothy Arcuri'ye göre, iPhone 8'de Android benzeri bir gelişmiş yüz tanıma sistemi olacak.

 
En dikkat çeken iddia ise Apple'ın yıldönümüne özel iPhone serisindeki rakamlara son verecek olması.

 
Başka bir deyişle iPhone 7 ile bir devir kapamıyor. Yani iPhone 8 yerine iPhone Pro geliyor.

 
Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran başka bir iddiaya göre, bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak.

 
iPhone Pro'da çok ince bir tasarım ve hızlı şarj olacak. 

 
3 GB RAM'e ev sahipliği yapmasına kesin gözüyle bakılan modelde 16 MP kamera olması bekleniyor.

 
Su geçirmeyen yapıda olacağı da iddia edilen (Apple iPhone 7 ve 7 Plus'ta suya dayanıklılık özelliği getirmişti ama bu su geçirmez anlamına gelmiyor) telefonda kulaklık girişinin de olmayacağı konuşuluyor. Tasarımının ise neredeyse kusursuz olması bekleniyor.
 
 
Yatırım bankası Goldman Sachs iPhone 8'in ABD'de bin dolarla satışa çıkarılacağını iddia etmişti. 

 
Aynı iddiaya göre, OLED ekran, wireless şarj, fiziksel home tuşunun ekrana taşınması ve kameraya gelecek yeni özellikler, iPhone 8'in maliyetini 100 ila 150 dolar arasında artıracak.

 
Peki en pahalı iPhone modeli hangi ülkede satılıyor? 

 
Brezilya: 843 dolar 
 
 
Kosta Rika: 852 dolar 
 
 
Endonezya: 865 dolar 
 
 
Norveç: 867 dolar 
 
 
Bangladeş: 870 dolar 
 
 
Guatemala: 889 dolar 
 
 
Arjantin: 900 dolar 
 
 
Dominik Cumhuriyeti: 965 dolar 
 
 
Türkiye: Apple'ın son zammından sonra Türkiye'de en ucuz iPhone modeli (iPhone SE) 2 bin 399 TL'den (yaklaşık 645 dolar) başlayan fiyatlarla satılıyor. 'Linio Teknoloji Fiyat Endeksi'ne göre, Türkiye 17'inci sırada yer aldı. 

facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim
Cevap ekle