Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bodrum Yarımadası

Bakırköy

Önerilen İletiler

Yıllar önce ilk defa gittiğimde pişman olmuştum. "Bir daha da gelmem" diye çok iddialı bir laf etmişliğim de vardı. Gerçekten yıllarca gitmedim. Ama Bodrum ve yarımada başka bir şeymiş. Otelde yatıp, havuzda yanmaya gidilmezmiş Bodruma.

Öğrendim ve aşık oldum.

Artık farklı gözlerle bakıyorum, bir kaç tavsiye de bile bulunabilirim hatta.

1. Çoluk çocuk gidiyorsanız bilemem ama arkadaşlara gidilen bir tatilde bilmem kaç yıldızlı oteller yerine pansiyon ve apartları deneyin derim. Aradaki farkı -eğer yoksa- araba kiralamaya veya farklı aktivitelere ayırın.

2. Sadece Bodrum da kalmayın Gümüşlük, Akyarlar Bitez, Yahşi Yalısı gibi çok güzel yerler olduğunu unutmayın. Eğer çok para harcama heveslisi değilseniz, ünlülerin akın ettiği o bildik yerlere -bence- gitmeyin. Çıktığınızda hissedeceğiniz eksiklik sadece cüzdanınızdan kaynaklı olmayabilir. "Ya ben bunun için mi bu kadar masraf yaptım?" hissi gerçekten pek güzel olmuyor.

3. Doğayı ve sessizliği seviyorsanız, özellikle yarımadanın güneyinden kıyıyı takip ederek köylere gidin. Çok güzel koylar, harika bir deniz bulacaksınız. Hatta güzel bir pansiyona yerleşip bir iki akşam doğanın içinde ışık engelinin en aza indiği bir gökyüzünü seyretmenin keyfini çıkarabilirsiniz. (Böyle bir keyfiniz varsa; bir de ay yeniay konumundaysa değmeyin o gecenin keyfine)

4. Gümüşlük antik taş ocağının önündeki sahilden gün batımını izleyin. (İzleyenler bilir de) Kadıkalesi'nde de mehtabı.

Katılan vardır; katılmayan da. Ama herkeste bir iz bırakır Bodrum. Mutlaka sizlerin de söyleyeceği bir şeyler vardır. Eklerseniz sevinirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.