Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İcraatın İçinden...

LostsouL

Önerilen İletiler

Bugün mecliste yapılan oylamalarla birlikte anayasada gerekli duzenlemeler yapıldı. Yüksek ögrenim kurumlarda türban takan ögrencilerin ögrenim alması yönundeki yasaklar kaldırıldı. (Türban takan ögrenciler- kadın yada erkek ayrımı yok. Artık turban takan erkek ogrencilerde rahatlıkla girip egitim alabilirler)

Buyuk ihtimalle sayın cumhurbaskanı bu yasayı onaylıyacak. Sonra chp nin itirazıyla devreye anayasa mahkemesi girecek.

Burda anayasa mahkemesinin onceki yıllarda aldıgı kararlar ortada dururken bu yasalarla ilgili ne gibi bir karar varacak yakında hepimiz göreceğiz. Bazı akpye yakın hukukcular dahil olmak uzere bir cok hukukcu, anayasa proffesorleri bu yasaların mahkeme kararıyla yürütmesinin durdurulacagını söyluyor.

üniveristelerde türban yasaklanması daha once anayasa mahkemesi kararıyla sabitlenmiştir. Hatta bu yasak Avrupa insan hakları mahkemesine bile götürülmüş, ancak o mahkemede Türkiye Cumhuriyeti Devlet'ini bu yasaklamada haklı bulmustur. Yasaklama gerekcelerinin basında, turbanın siyasi simge oldugu ve zamanla turban takmayan ogrenciler uzerinde baskı aracı olarak kullnılacagı, diger ogrencilerin bu yuzden hak ve özgurlukleri kısıtlanacagı gösterilmiştir.

Zaten Anayasadaki bu ilgili yasalardaki duzenlemelerin ne gibi sorunlar ortaya cıakrtacagı tam olarak kestirilemiyor. KAldıki bu duzenlemelerin bile meşruiyeti tartısılıyor. Peki bu kadar cok soru işareti varken neden göz göre göre böyle bir duzenleme yapıldı, iki parti acıkca ucuncu parti ise dısardan buna izin verdi?

Bu akp icin bir secim yatırımı olarak kabul edilebilirmi? Onceki secimlerde eşimizin bası ortulu diye bize haksızlık yapılıyor türünden bir magduriyet siyaseti ureten ve turbanı bizzat dini simge olarak kabul edip bu simgeyi kendi siyasi cıkarları icin kullanan akp bu kartını yeniden kullanmak istiyor olabilirmi? Gecen secimde aldıgı yuzde 47 oy oranını turban magduriyetine bagladıgını dusunecek olursak, bugun geldigmiz yerde yasalar bir sekilde hicbir kurumdan geri dönmeyip turbanlı bir kac bin ogrenci universitede egitim hakkını alırlarsa, biz sözümüzü tuttuk ozgurlukcu ve demokratik bir partiyiz diyerek meydanlara cıkacaklar muhtemelen bu sahip oldukları oy oranını koruyacaktır.

İkinci sekilde eger bu yasalar Anayasa mahkemesinden dönerde üniversitelerde turbanlı egitim yasagı devam ederse bu defa akp meydanlarda bakın biz halkın isteğiyle buraya geldik, halka ragmen bizim onumuzu kesiyorlar söylemleriyle oy oranını arttırabilir.

Yani akp turbanı yani dini siyasete alet etmenin faydasını her sekilde gorecek gibi bir durum ortaya cıkıyor.

Tabi bunun yanında mhpde hasılattan pay alacaktır.

Ama işin farklı yönleride var. Bu yasalar kabul edilse bile anayasa mahkemesinden dönse bile farklı duzenlemelerle universitelerin kendilerine bırakılabilir bu yasak.. yani bir üniversite rektörü bu yasağı uygulamada yada uygulamamada serbest bırakılabilir. İşbu halde universitelerde kutuplasmalar ve kamplasmalar baslıyacaktır. Turban yanlıları ve turbana karsı olan ogrenciler okullarında karsı karsıya geleceklerdir. Sağ-sol catısmalarının yasandıgı zamanlarda kucuk bir cocuktum ama o yıllardaki catısmaların neden ve nasıl basladıgnı az cok biliyorum ve bu son durum en çok korktugum durumlardan biridir.

Peki akp boyle bir riski göze alabilir mi?

bazı söylentilere göre akpnın yaptıgı bu son anayasa duzenlemeleri, Anayasanın değiştirlemez hukumlerini değiştirmeye tesebbus gibi ele alınıp parti hakkında kapatma davası acılabilir. Bu durumda akp kapatılacak olursa cok daha guclu olarak geri gelirler. Bunu bilen akp bile bile toplumun hassas oldugu konuları kaşıyarak durumu bu noktaya getirebilir mi?

sanırım o zamanda akp bundan buyuk oranda fayda saglıyacaktır.

Durum onu gosteriyorki ulke icinde kargaşa ve kaos ortamı olması akpnin işine gelmektedir. yapılan son uygulamalar ve söylemlerde bunu destekliyor. Akp sahip oldugu medya ve maddi gucleri sonuna kadar kendi cıkarları icin kullanmakta. Bunun faydasını son bes yılda fazlasıyla gordu bundan sonrada vazgececegini sanmıyorum.

Bugun geldiğimiz bu noktada, tüm bu bölünmeleri ve kutuplasmaları göze almak, belkide en birlik butunluk icinde olmamız gereken zamanlarda turban kullanılarak gerilime suruklenmenin ulkemize ne faydası var merak ediyorum?

keşke butun bunlar benim kendi kuruntularım ve abartmalarım olsa ve zaman beni haksız cıkarsa demekten baska birsey gelmiyor elimden...

Umarım yanılıyorumdur ve akp ulkeyi bölmekten medet umuyor olmasın....

Ve umarım yasalar cıktıktan sonra halkımız ve buyuk medyamız yaklasan buyuk ekonomik tehlikelere turbana gosterdikleri kadar büyük önem gostersinler... Cunku aç insanların basını örtmekle aclıgını gideremessiniz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Cevaplar 172
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Midemdeki bulantı hergun katlanarak artıyor...

Kuzey ıraktaki hareketın baslamasını fırsat bilen yuce meclisimizdeki yuce vekillerimiz emekli maaslarina yuzde elli zam yaptı...

Aynı harekatın golgesinde dikkat cekmez diyerek sayın yuce cumhurbaskanı hazretleri, abisinin kendi onune koyup imzala dedigi yasa duzenlemelerini imzaladı.. Hemen imzalarsa dikkat ceker diye sanırım bir hafta bekledi.. Avrupa kupalarındaki takımlarımız anlı şanlı zaferler kazanamadıgı icin mecburen hafta sonu beklendi bu sırada sayın cumhurbaskanını imdadına ordumuz yetişti. Kuzey ıraga nihayet bundan 5 yıl once yapmamız gereken harekatı baslattık. Sayın cumhurbaskanıda fırsattan istifade imzalayıverdi..

-Sayın cumhurbaskanı goreve gelediginden beri kac tane yasa yada atamayı veto etti?

Bu arada sosyal guvenlik kurumları hakkındaki yeni yasalarla birlikte memurların ve işci emeklilerinin aldıkları emekli maasları her yıl kademeli olarak dusurulecekmiş. Bu yasa tasarısıda caktırmadan geciverdi...

Bu arada yapılan yeni vergi yasalarındaki duzenlemelerle bazı aflar cıkarıldı. tahmin edin bu aftan kim yararlandı?

Yimpaşın hapisteki patronu, bazı avrupa ulkelerinde dolandırıcılık yapmaktan hakkında tutuklama emirleri cıakrtılmıs, bizim ulkemizde spk'ya karsı yanlıs işler yaptıgı gerekcesiyle yargılanmıs ve suclu bulunmus yuce patron hazretleri.. Sayın basbakan ve bakanlarının ve vekillerinin cok yakın samimi arkadası bu af sayesinde serbest kaldı...

Tmsf elindeki sabah gazetesi ve yayın gurubu sayın cok yuce basbakan hazretlerinin damadının müdürlük yaptıgı çalık holding tarafından satın alındı...

Bu arada tekel satıldı.

Merak ediyorum yuce devletimiz elindeki en karlı işletmeleri neden bir yıllık karına satar?

Sanırım yuce devletimizin paraya ihtiyacı yok. Zarar eden işletmelerin basına surekli birileri atanır, ama en karlı işletmelerin hepsi yok pahasına satılır. Bana bunu birisi mantıklı bir şekilde acıklayabilr mi?

Sahi sizin kafanıza türban gecirmiştik biz o yuzden gormuyor, duymuyor ve konusmuyor olabilirsinz.. Saygı duyarım...

Midemdeki bulantı hergun katlanarak büyüyor.....

Durmak yok yola devam...!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Midemdeki bulantı hergun katlanarak büyüyor.....

Yalnız değilmişim, bırak mide bulantısını, o bende senelerdir var, ben artık sokağa bile daha az çıkar oldum

Bu, herkesin kendi kafasına göre "takılması", senelerdir benim de midemi bulandırıyor,

Misal, adam basketbol maçına gidiyor, elinde sigara, adam tabiri caizse pis kokuyor, bari yardım iste, hiçkimse etmiyorsa Allah'tan iste ki versin, elindeki sigarayla artistllik yapma bari,

senin söylediklerine ekleyeyim ben de bunları bari, ne yapalım, herkes kendi kafasına göre takılacaksa takılacak,

bir de başka konu, "aile", kaç tane aile var, bireyleri birbirini destekleyen?

Hakikaten Türkiye'de yaşamak ilginç bir durum

Çoğu zaman nefes alamıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Bir kapatma davası acıldı ve bu davayla ilgili ilginc komiklikler var bilmiyorum dikkat ettinizmi..:

Sayın basbakan dtpye acılan kapatma davası icin yargının isine karısılmaz bekleyelim gorelim demişti... Akpy kapatma davası icin gunlerdir neler soyluyor?

Sayın arınc alıskanlıktan sanırım sayın savcıya ölümü hatırlattı... Daha once hangi mahkemenin yargıclarına ölümü hatırlatmıstı sonra neler oldu hatırlayan var mı?

BU davayı acan Sayın Savcı icin once ergenekon suclaması yapıldı akpye yakın basın ve yazarlar tarafından.. Daha sonra biraz daha ugrasıldı yolsuzluk iddiaları arastırıldı, sayın adalet bakanıda devreye girdi ama sonunda Sayın Savcının nasıl bir insan oldugunu cumle aleme gostermek icin gazeteler manset attılar.. Sayın savcı kardesinin cenazesine gitmemiş....!!! Bunumu bulabildiler? Cok buyuk eksiklik ve rezalet derhal gorevden alınmalı sayın savcı..!! ne demek kardesinin cenazesine gitmemiş:P

Bu davada beni en cok gulduren sayın arınc oldu.. boyle bir dava acılamaz hukuki yonden mumkun değil gibi acıklamalar yapmıs.. Sayın arınc hukukcuydu sanırım yanlısmı biliyorum... neden acılamaz bunuda acıklasaydı iyice bizde anlasaydık...

akp kapatılırsa ne olur yenisi cıkar daha guclu gelir diyorlar gelsin... biz ne fırtınalar gorduk ne refahlar ferahlar faziletler gorduk... simdi ampulu bırakıp florasanla aydınlanırız gunu gelince ondanda kurtulmasını biliriz....

Bu arada dava acıldıktan sonra ilgili anaysana maddelerini değiştirmek icin akpli hukukcular calısmaya baslamıs:)))

Bunun anlamı suclu oldugunu kabul etmek ve bundan kurtulmak icin yol aramak olmuyormu? Madem siz haklısınız bu telaş bu acele neden? Yok haklı değilseniz anayasayı değiştirmeniz sizi ne kadar haklı yapar? Ya aldıgınız yuzde 47lik oy oranı sizi padisahmı yapar?

Birde akpnin yeni hazırladıgı anayasa taslagındaki parti kapatmayla ilgili hukumler aynen duruyormus :)))) Yani aslında akpde bu kapatma davasını dolaylı yoldan desteklemiş olmuyormu :))))

Bu arada sayın basbakana kim ne zaman sorucak su soruyu merak ediyorum..:

-yargıya mudahale etmiş olmuyormusunuz? diye....

Ama herkez biliyorki sayın basbakanın isine gelince demokrasi gelmeyince maduriyet edebiyatından baska birsey değil.. Birde dikkat ettinizmi sayın basbakan şiir okumaya basladı yine... Birde İstiklal marsından bahsediyor:))) Son siir okudugunda neler olmustu hatırlıyormusunuz:)))

Durmak Yok Yola Devam..!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

BU konuyu actıgımdan beri nerdeyse iki yıl gecti. Dönem dönem tarımla ilgili tehlikelerden sahip oldugum bilgi cercevesinde bahsetmeye calıstım. Son iki yıldır kuraklık tehlikesiyle karsılastıgmızı ve bu yuzden tarım alanında buyuk darbe yiyeceğimizden bahsettim. Topraklarının yuzde 70i tarıma elverişli bir ulke olmamıza ragmen neden dogru durust bir tarım politikamız yok diye defalarca sordum. Neden son altı yıldır iktidarda olan bir hukumet tarıma gereken ilgiyi göstermez, altı yıl sonunda dısarıdan tahıl ithal eder duruma gelmemize ragmen önlem almaz?

İki yıldır bu soruları sordum ne yazıkki yine kaygılarımda haklı oldugumu zaman gösterdi. Bugun geldigmiz de yerde basta pirinc olmak üzere bir cok tahıl ürününü dısardan ithal ediyor, dısardan getirmekle kalmıyor bu urunleri belli baslı firmalara satıp fiyatların fahiş bicimde artmasına neden oluyoruz. Sayın basbakan sanırım danısmanlarından habersizce bir kamera karsısında 'bu stokcular kimse hesabını sorucaz' dedi ve ardından sustu... Sanırım bu stok yapan firmaların kim oldugunu bilmeden boyle bir acıklama yaptı... tahmin edin bu stokcu firmalar kimlerdi? sayın basbakan her zaman oldugu gibi bu söylediği sözüde yalayıp yuttu...

BU arada bir sene önce yutturulmaya calısılan ama tutmayan sözde Chp-Kanalturk arasındaki bir para trafiği bir sene aradan sonra yeniden ortaya cıkarıldı. Bİr sene once bu iddianın asılsız oldugu ortaya cıkmıs, bu iddiayı ortaya atanlar hakkında dava acılmıs, ama bakanlık sorusturma izni vermedigi icin bu dava sonucsuz kalmıstır... Bazı arkadaslar yanlıs anlamasın diye yeniden söylemek istiyorum.

-Bu iddiayı ortaya atan yetkililer hakkında Kanalturk tarafından dava acılmış, ama bakanlık sorusturma izni vermedeği icin bu yetkililer hakkında acılan dava sonuclandırılamamıstır...

Akp hakkında kapatılma istemiyle dava acıldı. Dava su anda Anayasa Mahkemesinde... Anayasa Mahkemesi baskanı Haşim Kılıç bir kac gun once akpli bakanlar ve bazı vekillerle birlikte bir lokantada oturup yemek yedigi haber oldu.... Sadece sormak istiyorum... ' Bir davanız var, karsınızda anlasamadıgınız biri var. Davanıza bakan hakimi, bu kişiyle yada yakınlarıyla bir arada goruyorsunuz... Ne dusunursunuz?'

Sayın cumhurbaskanının oglu Ankara Ticaret Odasına kayıt olmus, resmen ticaret hayatına atılmış... Allah hayırlı kazanclar versin, işlerinde basarılar dilerim.. 'Ticaret odasına kayıt olabilmek icin anne ve babasının imzası olması gerekiyormus..' Simdi basit bir soru sormak istiyorum. '16 Yasındayken siz ne işle mesguldunuz?'

Son bir kac gundur havaların ısınmasıyla sokaklardaki cocuk manzaralarına bir bakın. BU sabah İstanbulda birinci kopruden gecerken zincirlikuyu cıkısındaki kopru altında dort-bes tane yasları en fazla 10-16 arasındaki cocuklar kartonlara ve birbirlerine sarılmıs yatıyorlardı.... Sonra mecidiyekoy meydanda dilenen, su ve kagıt mendil satan cocukları gördum. Pazarlar dagıtıldıktan sonra cöpleri karısıtırıp yiyecek arayan cocuklar aklıma geldi.. Sonra basbakanın sözleri aklıma geldi...'Her kadın en az 3 cocuk yapmalı..!!!!'

Bazı cocuklar okula gitmek icin kendilerine sponsor olacak buyuk para babaları bulamıyor. Bazı cocuklar birilerinden kredi alıp kendilerine gemi filoları kuramıyorlar. Bazı cocuklar icin özel yasalar cıkartılıp bir gecede ticaretten milyonlarca dolar kazanamıyorlar. Bazı cocuklar 16 yasında Ticaret odalarına kayıt olamıyorlar. Bazı cocuklar basbakan kızlarıyla evlenip, bir holdinge genel mudur olup, sonra devletten para alıp medya patronu olamıyorlar... Belli ki bu cocuklar köpru altında yan gelip yatmayı, calısmamayı seviyorlar..!!!!

BU arada ergenekon sorusturmasındaki kilit ismin ne oldugu neci oldugu tartısılmaya baslandı. Ama bu adamın aslında ne oldugu hala belli değil.. Peki bu kadar ciddi bir sorusturma boyle bir tanıgın uzerindemi gelisiyor gercekten merak ediyorum...

Chp kanalturke 4 milyon dolarverdi diye ortalıgı ayaga kaldıran sözde basının tuhaf bir sekilde atvye verilen 1,2 milyar doların nerden geldigini sormaması biraz dikkat cekici geldi bana. BU konu baslıgını actıgım gunlerde calık holdingin sahibi basbakana mektup yazıp, zor durumda oldugunu, devletin yardım etmesi gerektigni soylemişti. Aksi halde batacaktı. Aynı holding iki sene gecmeden 1,2 milyar dolara bir medya kurulusunu satın aldı. Calık holding bu gune kadar medyayla ilgili tek bir yatırım yapmamıstı. Ellerinde bu işten anlayan kim var merak ediyorum. Zaten batmak uzere olan bir holdingin nasıl oluyorda bu parayı bulacagını merak ediyordum ki, imdada devlet bankaları yetişti. Yaklasık 750 milyon dolar vakıfbank ve halk bankası tarafından verildi. Peki özel bankaların vermedigi, bu kredi nasıl oluyorda devlet yani bizim tarafımızdan verildi?

İşin ilginc yanı, daha onceki yazılarımda defalarca abuk subuk zararına yapılan özellestirmelerden bahsetmiştim. Ama bu kadar tuhafı daha once olmamıstı. Devlet elindeki bir kurumu satıyor. BU kurumu alması icin baska birine para veriyor. BU sadece banamı sacma geliyor? BUnda bir tuhaflık yokmu? yoksa bendemi bir tuhaflık var... Neden kimse bu konunun üzerine gitmiyor? Allah aşkına biri bana acıklasın. NAsıl oluyorda zararı karsılamak icin satılan bir firmayı alsın diye yine biz cebimizden para veriyoruz? Hangi sartlarla bu para verildi? Karsılıgında teminat olarak ne gosterildi? BU soruların cevabını kim verecek?

4 milyon doların hesabını soran o buyuk gazeteciler neden 1,2 milyar dolar icin tek satır yazmazlar?

Sayın Kamer genc meclis kursusundan bir soru sordu. Ardından linc edilmek istendi. Sayın erdoganda haketti tarzından bir söylemde bulundu. Soru basitti aslına :

-Sayın basbakan ve arkadasları Katara neden gitti? neler gorustu?

İşte bu soruyu sordugu icin bir insan adeta linc edilmek istendi.. Oysa sayın Genc bu soruyu sormayıp biraz bekleseydi belkide bu sorunun cevabı ortaya cıkmıs olucaktı...

Atv-sabah satısındaki katarlı ortakla sayın basbakan arasında bir baglantı varmıdır?

Tüm bu olan biten icinde sayın basbakanın damadının rolü ve yeri nedir?

Bu soruların cevapları var mı?

Bu arada Skyturk televizyonunda program yapan Nihat Genc'in programı yayından kaldırıldı. Bu konuda kimin haberi yada bilgisi var?

Son iki yıldır olan bitenleri, benim anlayabildigim kadarıyla ince hesapları yazmaya calıstım. Ama bugun artık hesaplar baya kalınlastı. Ve bariz yapılıyor yapılacaklar.. Hala birileri cıkıp bunların iyi niyetli oldugunu, bunların ulkeye hizmet ettgini söyluyor... Daha ne olması gerekiyor insanların kafalarını gödüklerini kum yıgınından cıkartıp etraflarına bakabilmeleri icin...?

Durmak Yok Yola Devam..!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın cumhurbaskanı Gül göreve geldiginden beri kac tane yasayı yada atamayı veto etti?

Hükümeti ve icraatlarında bir tutarsızlık varsa bunu denetlemesi icin emrinde bir Devlet Denetleme Kurumu var... Eger mavcut hukumet yolsuzluk yapıyorsa., yada ulke menfaatlerine uygun olmayan davranıslarda bulunuyorsa mevcut cumhurbaskanı duruma el atabilrmi?

Bilen birisi varsa lutfen acıklasın.. Sayın Cumhurbaskanı Gül göreve geldiginden beri kac tane yasa yada atamayı veto atti?

Durmak Yok Yola Devam...!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çalık’ın 2 kamu bankasından ilk 3 yılı anapara ödemesiz tam 10 yıl vadeli kredi aldığı ortaya çıktı

Halkbank ve Vakıfbank, Sabah-atv için Çalık’a 750 milyon dolar krediyi yıllık LIBOR+4.85 faizle verdi. Dünkü LIBOR’a göre yıllık faiz yüzde 7.88. Çalık ilk 3 yıl anapara ödemesi yapmayacak. Sadece bu avantaj üç yılda 225 milyon dolar “ferahlık” sağlıyor.

Çok kârlı şirket muamelesi

Çalık’a kredi vermeyen özel bankalar, ancak çok kârlı şirketleri benzer faizlerle finanse ediyor. Yıllık kârı 1 milyar doları aşan TÜPRAŞ ile Arçelik, Migros gibi devler bu şartlarla para buluyor. 10 yıl vade ise liman, havaalanı gibi kârlı altyapı projelerine uygulanıyor.

Devlet bile bu faizi ödüyor

Vade bitimine 10 yıl kalan dolar cinsi Türkiye tahvillerinin yıllık faizi de yüzde 7 civarında. Bu kağıtların riski sıfır, istenildiği anda paraya çevrilebiliyor. ABD’nin en sağlam bankası JP Morgan bile geçen hafta yıllık yüzde 7.9 faizle uzun vadeli borçlanabilmişti.

Kaynak: Vatan Gazetesi 25/04/2008

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önümüzdeki gunlerde IMF ulkemizin karnesine bakıp eger istediklerini yapmıssak bize yaklasık 2 milyar dolarlık borc para verecek. Biz bu borcu alabilmek icin neler yaptık?

Mesela cok tartısılan bir defa geri cekilip yeniden kabul edilen sosyal guvenlik kuruluslarıyla ilgili yasalar var.. Mesela yeni kurulan vergiler ve yapılan zamlar var... Mesela biz borcu alabilmek icin devletimzin elindeki en karlı kurumları özellestirme adı altında sattık.. Ve simdi onumuzdeki gunlerde IMF den bir heyet gelip bize yaklasık 2 milyar dolar borc para verecek... Biz bu parayla borclarımızın fazilerinin küçük bir kısmını ödeme yoluna gideceğiz... Peki bizim bankalarımız neler yapıyor? ellerindeki 750 milyon doları bir firmaya veriyor cunku devletin elindeki zarar ettiği icin haczedilmiş bir işletmeyi satın alması icin... En iyi ihtimalle bu firma kar etse ve bu borcu bize on yılda duzgun sekilde geri ödese bizim ulke olarak ne kazancımız olacak?

Ekonomi konusunda cok fazla bilgi sahibi değilim ama basit matematik işlemleri yapabiliyorum. Mesela bu para yuzde 7,8 faizle on yıl sureyle verilmiş. Biz ulke olarak yabancı sermaye buraya gelsin diye yaklasık yuzde 16 faiz oduyoruz. Yani yıllık yuzde 16 faiz karsılıgında latıgımız parayı on yıllık yuzde 8 faizle veriyoruz... Bunun neresi karlı bilen bir ekonomist arkadas bana acıklarsa sevinirim...( Gectimgiz gunlerde bir arastırma acıklandı. Sayın basbakanın cok gurur durdugu bu yabancı sermaye, akp iktidara geldiginden beri kendi ulkelerine 23 milyar dolarlık para götürmüş kar olarak...)

İşin en ilginc yanıda aslında bence şu. Olurda bu firma işi yurutmezse.. yani iş hayatı boyunca iş medyada iş yapmamıs bir firma satın aldıgı medya kurulusundan kar edemez, bu borcu ödeyemezse bu bankalar ne yapacak? Eger calık holding 750 milyon dolarlık bir rehin gosterdiyse sorun yok. Tahsilatı yaparız. Ama o zaman sunu sormak gerek iki sene once batmak uzere olan bir holding madem bu kadar varlıklıydı neden basbakandan yardım istedi? Yok o zaman zor durumdaysa iki sene gibi bir surede bu kadar varlıgı nerden buldu?

Diyelimki calık holding bu parayı ödeyemedi. Elinde de o kadar mal mülk yok... peki bu bankalar bu ğarayı tahsil edemedigi zaman ne yapacak? Atv-sabah'a yeniden elmi koyacaklar... basit dusunelim. Elimizde bir mal var onu satıcaz. Birisi gelip diyorki bana borc ver senden bunu satın alayım. Tamam diyorsun parayı veriyorsun. Ama borcunu tahsil edemiyorsun.. O zaman da gidip malını geri alıyorsun... Ee para ne oldu? Malını geri aldın ya, para ne oldu? karsılıgında malını aldın ya...:)))))

İki banka belkide sahip oldugu mevduatlarının yarsını kredi olarak dısarıya verdi.. Bunlar halka acık bankalar.. yani borsada işlem goruyorlar. Dönem sonunda bilancolarına bu ara zarar olarak gecerse, hisse sahibi binlerce insan magdur durumda olmayacak mı? Sermaye Piyasaları Kurulu neden cıkıp tek bir acıklama yapmıyor, neden cıkıp tek bir soru sormuyor?

Zamanında banka hortumlayanları görduk, bunları engellemek icin Bir denetleme kurumu kuruldu. Bu kurul neden bu verilen krediyi arastırmıyor. Riskleri ortaya cıkartıp uyarmıyor...?

Tmsf devletin, yani bu ulkenin ugradıgı zararları en aza indirmek icin kurulmus bir kurumdur. Devlet nasıl oluyorda kendi elindeki bir malı baskasına satarken, yine kendi cebinden para veriyor ve tmsf buna yardımcı oluyor?

Sayın CUmhurbaskanı cıkıp bugun acıklama yaptı. Calık holding baskanını Katar seyiyle ben tanıstırdım dedi :)

Sayın cumhurbaskanı abisine yoneltilen eleştrileri engellemeyemi calısıyor acaba merak ediyorum... Peki sayın basbakan ve arkadasları neden yakın zamanda katara gitti, orda kimlerle ne gorustu neler vaat edildi?

Ne bir ekonomistim nede bu alacak verecek işlerinden cok fazla anlarım. 32 yasındayım bir sure ticaretle ugrastım. Kazandıgımdan fazla vergi ödemek zorunda kaldıgım icin işyerimi kapattım. Bugun hala bu vergi borclarımı ödemeye calısıyorum. borclarımdan bunaldıgım gunlerde Vakıf bank kobi'ler icin kredi verecegini destek olacagını acıklamıstı. Bankaya gittim ve 3000 ytlilik kredi istedim. Bunu alabilmem icin benden uzerime kayıtlı ev yada arac gostermemi istediler. yada aylık net kazancımın en az 1500 ytl olması gerekiyormus. Zaten o kadar kazanabilseydim o krediye ihtiyacım olurmuydu emin değilim. Sonucta battım...

Burda akpyi savunan insanları gordukce ve okudukca, sokakta her gecen gun azalsada hala bu hukumetin yaptıklarını bu ulke menfaatine oldugunu soyleyenleri gordukce hep o gunler aklıma geliyor. Kendi işyerimi acıp birilerine iş verip ekmek kazanıp ekmek kazandırmak varken, aylarca işsiz kaldıktan sonra bugun yabancı bir firmada pazarlama elemanı olarak calısıyorum. Ve bende korkuyorum. Kriz olurda işsiz kalırsam, darbe olurda simdikinden daha kötu durumda olursam, borclarımı ödeyemeyp evime barkıma haciz getirirsem, bakmakla yukumlu oldugum insanları baskalarına muhtac hale getirirsem diye geceleri gozume uyku girmiyor...

Ve bir sabah kalkıp bakıyorumki ben bu kadar korku icinde boynumu bukmus yaşama telaşına düşmüşken devletim milyonlarca doları birilerine veriyor... 16 Yasındaki cocuklar benimle dalga gecer gibi ticaret odalarına kayıt olup vergilerini ödeyeceklerinden bahsediyor.... Maddi durumu iyi olmadıgı icin baskasınan para alıp okulunu bitirenler, o okul bittikten bir sene sonra milyon dolarlık gemiler alıp filo kuruyorlar... Ve ben iki aydır ödeyemedigim kredi kartı borcumu 20 gun daha ertelesin diye bir bankanın memuruna basımı öne eğip yalvarıyorum....

Sonra guzel İstanbul'umun sanki ihtiyacı varmıs gibi 1 milyon lale dikildigni bir milyon lale daha alınacagını ve bunun icin 4 trilyon lira harcandıgnı afişlerden okuyorum... Derken susuzluk yuzunden bu yazda kuraklık cekecegimizi ogreniyorum... Dolayısıyla bir suru seye zam gelecekmiş onuda ogreniyorum derken mazato bir haftada ikinci kez zam geliyor... Ben iki arabayla gittigim işyerine fazla yol parası vermiyeyim diye artık yuruyerek gitmenin hesaplarını yapıyorum... Basbakan cıkıp televizyonda istikrarlı sekilde yola devam ediyoruz diyor....

Evet sayın baskanım durmak yok yola devam... Benim bu icimdeki ac kalma korkusu oldugu surece sizde yola devam edersiniz, bende yurumeye devam ederim.... Taki bir gun artık yuruyecek yola bile cıkacak gucumuz kalmayıncaya dek... O zamanda merhametinize sıgınıp sizden erzak dilenirim karsılıgında bugune kadar vermedigim oyumu size vermek icin.....

Artık ülkeler topla, tüfekle, askerle, silah zoruyla değil, aclık korkusuyla sömürge haline getiriliyor. Ve biz bunu yaşayarak ögreniyoruz....

Durmak Yok Yola Devam....!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Susmakmı gerek...?

Susup yenilgiyi kabul edip köşemize cekilmek. Bize dayatılan hayat tarzını benimseyip, itiraz etmeden kalan ömrümüzü tamamlamak. Düşünmeden, yorum yapmadan, sorgulamadan... Önumuze konulana şükredip, en azıyla yetinmek... Artık susmak mı gerek? Bittimi hersey... Bir arada, kardesce, sevgili gibi severek, zorluklar karsısında bir bütün olup dimdik durarak, baskı ve dayatmalara karsı yılmayacagımızı gostererek yasamak varken, simdi susmak mı gerek?

Bir televizyon kanalı satıldı... Baska televizyonlar ve gazeteler bu duruma alaycı yaklasımlar gosterdiler... İnsanlar asagılamaya ve kucuk gormeye basladılar... BUgune kadar bu televizyonda calısıp, gazetecilik yapıp, gorevini yerine getirip yolsuzlukları ortaya cıkaranları yerin dibine sokarak, bu satışı adeta ihanet gibi, fikirlerin ve dusuncelerin hatta namuslarının satısı gibi gosteriyorlar bugun.... Bu televizyon calısanlarının ve yoneticlerini baslattıgı sivil toplum hareketini sindirip, bu harekete gonul verenleri rencide etmekten geri durmuyorlar... 4 yıldır ortaya cıkartılan yolsuzlukların tek bir tanesine bile değinmeyen, iktidara yakın durucam diyerek ortbas eden medya bugun bu satılma haberini buyuk mansetlerle gectiler bultenlerinde...

Bir televizyon satıldı, bu televizyon kanalının ve calısanlarının bu ulkeye verdigi hizmet bir anda unutuldu, sanki hic olmamıslar gibi yerin dibine gecirildi... Cumhuriyet mitnglerinde meydanlara cıkan milyonları gormeyenler, yandaslara, akrabalara cekilen peskesleri gorupte soylemeyenler, her gun kanal kanal gezip, sahip oldukları gazete koselerinde iktidardaki parti icin kalem oynatanlar agızlarının suyu akarak haber yaptılar bunu... Bir televizyon kanalı satıldı, bu satılışını bir davanın satısı gibi gosteriyorlar simdi. Sanki bir cok insan kandırılmıs buna alet edilmiş ve simdi bu satısla amaca ulasılmıs gibi gosteriyorlar... Her gun nasılda kendi fikirlerini, dusuncelerini kiraya verdiklerini unutup...

Bir televizyon kanalı satıldı... Yoneticileri cıkıp neden sattıklarını acıkladı. Kİm bu acıklamaları yayınladı? Kanaltürk satıldı, ama neden satıldı? BU forumda kac kişi biliyor bunu?

Ama sokaktaki herkez bu satılış oykusunu bir ihanet gibi, insanların kandırılması olarak goruyor...

Kanalturk satıldı. Toplam 25 milyon dolara satıldı. Chp icin hazırladıkları bir film icin 10 milyon dolar para almakla suclanan kanal toplam 25 milyon dolara satıldı... Simdi bunu bir dusunun... Suclamayı dusunun.. bugun gelinen yeri dusunun... Bir işten 10 milyon dolar alan, bir suru reklam geliri olan bir televizyon kanalı neden satılsın? Sahipleri köseyi donmustur, ihya olmuslardır, son darbeyide bus atısla vurmus ve cekilmişlerdir..!!!! Buna inanıyorsunuz değil mi? Cunku sizin inanmanız gereken sizden istenen bu.. İtaat edin buyuklerinize....!!!!!!

Kanalturk satıldı. toplam 25 milyon dolara satıldı. Televizyon kanalının maliye ve ssk ya toplam borcunun 20 milyon dolar oldugu bu yuzden haciz işlemlerini baslatıldıgını kim biliyor? Son sekiz aydır calısanlarının maas almadan calıstıklarını kim biliyor? Sahipleri ihya oldu diyelim dort bucuk yıldır her bir calısanının mali varlıklarını didik didik inceleyen maliye bakanlıgı bu varlık artıslarını bugune kadar farkedemedimi? BOyle bir ihtimal varmı? İktidardaki partini bu kadar nefret ettigi ve cekindigi bir kanal yoneticisi hakkında, elindeki mali denetleme gucu varken boyle bir artısı ortaya cıkartıp medyada haber yaptırmazmıydı sanıyorsunuz? Yaptıramadı neden? cunku yoktu boyle bir durum. 6 Yıldır acık bir televizyon son 4 yıldır mali inceleme altında tek bir kusur bulunamadı... Peki neden batttı bu televizyon?

Kanalturk satıldı cunku hickimse reklam veremedi bu kanala, cunku kimse destek olamadı bu kanala... Neden? Cunku iktidar elindeki butun gucu kullanıp ekonomik yaptırımlarıyla reklam verecekleri korkuttu. Kimse yaklasmak istemedi.. CUnku kanalturk yolsuzlukların ustune gitti, cunku bu kanal ve calısanları iktidardan bir beklenti icine girmeden gorevlerini yaptı... cunku hicbirinin maddi bir beklentisi yoktu... milyon dolarlık işler almadılar devlet kanallarında... cunku hukumetten kimsenin yakın akrabası değillerdi...!!!!!

Kanalturk satıldı. Cunku kanalda calısanlar ailelerine bakamayacak duruma geldi... tek baslarına kaldılar, ezildiler asagılandılar... her gun karalandılar, yılmadılar ve bugun guclerinin sonuna geldiler....

Cok saygıdeger akpli olmayıpta akpnin yaptıklarını dogru bulan arkadaslar umarım cok mutlu olmuslardır bu durum karsısında... eminim akp yandası medya bugunu bayram ilan ettirmeyi bile planlıyordur agızlarının suları akarken... Ve iktidar daha rahat bugun , cunku birleri surekli yolsuzlukların peinden gtitmeyecek artık, ekranlara tasıyıp insanların gozunu acamayacak.. daha rahat alıp satacaklar ne kaldıysa geriye....

Kanalturk satıldı, bu halkın gözu kulagı agzı kapatıldı. bundan sonra iktidara laf soylemeye curret edenlere buyuk bir gozdagı verildi. Siz istedigniz kadar namusunuzla calısın, istedigniiz kadar bu ulkeye hizmet edin, bir yolunu bulup sizide sustururlar birgun...

Susmak mı gerek?

Şİmdi kabullenp yenilgiyi bir köseye cekilip bize dayatılan hayat tarzını benimsemek mi gerek?

Susmazsak bizi asacak daragaclarını beklemek mi gerek?

aclıkla tehdit edilip pabuz bırakmak ve kacmakmı gerek?

bakmakla yukumlu oldugumuz ailelerimiz ac kalmasın diye secim zamanı alacagımız bir cuval erzek icin oymuzu satmak mı gerek?

adamlar gorunce tahrik oluyor diye kadınımızı, kızımızı, sevgilimizi, kara carsafa sokmak mı gerek?

ulke ekonomisi bozulmasın, dolar yukselmesin borsa dusmesin diye, iktidardakilerin damadına, ogluna kızına cekilen peskesleri gormezden mi gelmek gerek...?

avrupa bizi dıslamasın, araplar paralarını bizden kacırmasın diye istenen her tavizi vermek mi gerek?

elektirigimiz suyumuz gazımız kesilmesin, ekmegimiz bitmesin diye yarı aclıga razı olup susmak mı gerek?

Susmak mı gerek?

yedi duvelin bir olup susturamadıgı atalarımızı utandırıp, boynumuzu büküp bu dayatmalara, aclıkla terbiye edilip, onumuze her konulana eyvallah mı demek gerek artık?

Kanım cekiliyor damarlarımdan.. akmak icin utanıyor artık... ruhum acı icinde baska beden arıyor kendine... konusmak icin baska agız, yasamak icin baska bir ulkemi aramak gerekiyor ozgurce?

susmak mı gerek simdi... ?

Durmak Yok Yola Devam...!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir televizyon kanalı satıldı... Yoneticileri cıkıp neden sattıklarını acıkladı. Kİm bu acıklamaları yayınladı? Kanaltürk satıldı, ama neden satıldı? BU forumda kac kişi biliyor bunu?

Ama sokaktaki herkez bu satılış oykusunu bir ihanet gibi, insanların kandırılması olarak goruyor...

.

.

.

susmak mı gerek simdi... ?

Durmak Yok Yola Devam...!!!!

Özkan ağlayarak anlattı

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü sattı. Herkes konuştu ama o bugüne kadar sustu. Özkan canlı yayında gözyaşları içinde satış

nedenini açıkladı...

Kanaltürk'ü Bugün Gazetesi'ne satan Tuncay Özkan canlı yayında belki de son kez Kanaltürk ekranındaydı. Kerimcan

Kamal'la birlikte bu kez iktidarı eleştirmediler, kendilerini savundular. Neden Kanaltürk'ü sattıklarını açıkladılar.

Ana haber spikeri sözü Özkan'a bırakırken "Kanaltürk'ü kim sattı? diye sorsam 'ben satmadım, Kerimcan sattı'

diyeceksiniz" diye söze girmişti ki Özkan hararetle "kimse satmadı, ben sattım" diyerek sözü devraldı. Ve şöyle devam

etti:

DAYANACAK HAL KALMADI

"Ben kanımın son damlasına kadar Kanaltürk'ün arkasında duracağım diye söz vermiştim. Ve durdum. Bizi yaşatın,

reklam verin diye çok bağırdım. Ama artık dayanacak gücümüz kalmamıştı."

Özkan Gelir İdaresi'nden gelen yazıyı göstererek eğer satılmasaydı Kanaltürk'ün mallarının yarın haciz yoluyla satılacağını

söyledi ve "bana kimse timsah gözyaşları dökmesin. Reklam verdiler de almadık mı? Destek oldular da geri mi çevirdik?"

diye kendilerini eleştirenlere yanıt verdi.

NEDEN SATTIN DİYEN .........

Neden sattığının cevabını vermeye ise "Neden sattın diyen ................. diyenlere sesleniyorum?" diyerek başladı ve "Yarın

gelir idaresi bütün malalarımı satacaktı. Mali açıdan zor durumaydım. Kanalı açtığmız ilk sene 17 milyon gelir elde ettik.

Ama sonra Recep Tayyip Erdoğan yaşamamıza izin vermedi. Kanalı işletmemize izin vermediler, etrafımız çevirdiler" diye

devam etti konuşmasına.

MAAŞI ÖDEYEMEDİM GÖZYAŞI

Tuncay Özkan Kanaltürk'ün durumunu anlatmaya devam ederken, söz çalışanlara gelince bir an duraksadı, gözleri doldu,

boğazı düğümlendi ve "4 aydır maaş almıyor. Buradaki arkadaşlarımın hepsinin ayrılanının, burada kalanının ellerinden

gözlerinden öperim." diyebildi...

KARINLARINI DOYURMAK İÇİN SATTIM

Daha sonra ise "Sen Emre kaç aydır burada maaş almadan çalışıyorsun? Kameraman arkadaşlarım söylesinler. 8 aydır

kameraman arkadaşım burada maaş almadan çalışıyor. Arkadaşımın karnını doyurmak için sattım. Var mı diyeceğin."

diye sürdürdü.

İNTERNETHABER

Nur Akman

Insanlarimizi bu durumlara düsürenler utansin demek istiyorum ve diyorum....

Sayin LostsouL susmak mi gerek cümlesine birsey demek istiyorum... eminim ki susmak isteyen kimse yoktur, oncasi

bu olanlari ilk degil ve son da olmayanlari izlemekte yada okumak ta....lakin susturuluyorlar nasil ama bir türlü buna

aklim ermiyor benim....ve üstü kapatiliyor..zaman gecer unutulur deniliyor fakat yaniliyorlar... hersey bir iz birakma ta

sonucta.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir an için tuncay özkana ve hareketine inancımı kaybettiğim için utanç duyuyorum.

bir an için onun da vazgeçtiğini ve iktidara teslim olduğunu düşünmüştüm. çok üzgünüm.

ancak o kadar yakın hissettiklerimiz tarafından sırtımızdan bıçaklanıyoruz ki, artık kimseye güvenimiz kalmadı. herkese şüpheyle yaklaşıyoruz.

bu hareket devam edecek ve biz de onların arkasında olmaya devam edeceğiz.

şu anda tuncay özkana, arkadaşlarına ve biz kaç kişiyiz hareketine daha önce destek olmadığımız kadar destek olmalıyız !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zengin Araplar bizim Telekom?u ucuz ekmek gibi kapıştı!

Petrol milyarderi Kuveytli çok zengin Araplar ile emperyalizm milyarderi çok zengin İngilizler ?bizim Telekom?u ucuz ekmek bulmuş fakirler gibi? kapıştı.

İster inan!

İster inanma!

Gerçekte onlar Kuveytli Araplar mıydı yoksa bir kısmı Kuveytli Araplardı ve diğer büyük kısmı iktidar yandaşı yeni zengin tarikatçı Türkler miydi?

Kuveytli diyorlar.

Yemin etseler.

Başları ağrımaz.

Alıcılar; Lüksemburg?ta, Bahreyn?de, Malta?da düzmece isimlerle kurular yatırım fonlarının sahibi Kuveytliler, Lübnanlılar, Suudi Arabistanlılar, Singapurlular, İngilizler, İsviçreliler olarak görünüyor ancak gerçekte Türkiyeli olmadıklarını nereden bileceğiz?

Görünene bakma!

Görünenin altına bak!

İngiliz dersin...

Kuveytli dersin...

Suudi dersin...

Altından son 5 yılda belediye ve devlet ihaleleriyle zenginlemiş, devlet bankalarından kredi alarak devletin mülkü sayılan ?gazete, TV, banka, maden şirketi, liman, depo, arsa ne varsa satın almış? bıyıklı Türk çıkar. Zarf yapmışlar, üstüne ?Telekom?un alıcıları Kuveytli ve İngiliz? diye yazmışlar. Zarfın üstüne kanma, dikkatini zarfın içine ver.

Zarfın içindekiler kim!

Bunu Telekom?un gerçek sahibi halka; ?Özelleştirme İdaresi? nin açıklaması gerekir.

Tek... Tek...

İsim... İsim...

Adres... Adres...

Köküyle...

Kökeniyle...

Irkıyla...

Milletiyle...

Kimdir bu ?İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük kentlerin yoksul mahallelerinde ucuz belediye ekmeği almak için kuyruk oluşturan garipler gibi TELEKOM hisselerine? saldıranlar?

İktidar yağcıları!

Gerçeğin düşmanları!

Hakikati saptıranlar!

Onların gazetelerini dün gördünüz mü? Utanmadan ?Kapış Kapış, Satış Rekoru, Dünyanın 5. Büyük Arzı, Kapanın Elinde Kaldı? diye manşet attılar ve ?Dünya kriz içindeyken Türk Telekom hisseleri kapışıldı. Yabancılardan 5 kat talep geldi? diye yazdılar.

Niye gelmesin

Çünkü ucuz tutuldu.

Nasrettin Hoca?nın ?ticarete atılması? hikâyesine benzedi. Hoca, ?pazarda pirinç satışı? ile ticarete başlamış. Daha öğle olmadan eve dönmüş, karısına ?Hanım, yanımdaki pirinç tezgâhı sahibi pazarcılardan hiçbiri bir kilo satamazken ben öğle olmadan bütün pirinci bitirdim, herkes pirinci sadece benden aldı. Paraları heybeye doldurdum, eve geldim. Bir yorgunluk kahvesi yap da içeyim? demiş.

Hoca?nın hanımı!

?Nasıl olur, senin pirincinin öbürlerinde olmayan bir hikmeti mi var?? diye sormuş.

Hoca bu, cevabı hazır.

100?e aldım.

50?ye sattım.

Kapış kapış gitti.

Maksat ticaret olsun.

Bu iktidar Türk Telekom?un yüzde 45?ini Lübnanlı Oger?e de çok ucuz satmıştı. Sonra, cari açık veren Türkiye?de bütün yükü halka vergi bindirerek kapatmaya çalışırken, Türkiye?nin en yüksek kurumlar vergisini ödeyen şirketlerin vergi oranını yüzde 30?dan yüzde 20?ye indirmişlerdi. Telekom, en yüksek kurumlar vergisi ödeyen şirket olduğu için Oger?e bir de vergi indirilerek gelir transfer edilmişti. Şimdi geriye kalan hisselerin bir bölümünü de ?Nasrettin Hoca?nın pirinç ticaretine benzer? yolla çok ucuza tıpış tıpış sattılar.

Tıpış tıpış satış...

Kapış kapış alış...

Kim bu alıcılar?

Demokrasi hakkı için açıklanmalıdır. Bu çağda Türk Telekom?u kapış kapış alanların isimlerini gizlemek gericiliktir.

Necati Doğru 14/05/2008

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU kadar acık bu kadar bariz bir sekilde bu ulke zarara ugratıldımı?

Kurtulus savası zamanında bile ulıkenin somurge olmasını isteyenler bu kadar yussuzlukle bu kadr aleni istediklerin dile getirememişlerdir. Cunku utanmıslardır bu halktan... O halk nereye gitti?

Bu ulkenin en karlı sirketi olan Telekomun yarısını 2 senelik karı karsılıgında sattık. Satın alan firma ucuncu senede ulkenin en cok kazanan ve vergi veren sirketi oldu. Biz telekomu neden sattık? Kİme neden hangi akılla peşkeş cektik?

Kimse farketmedimi yoksa herkezmi akpden korkar yada akp ***** oldu.. telekom özellestirildikten sonra velerimizde işyerlerimizde kullandıgımız her telefondan 10 ytl sabit ucret alınmaya baslandı... 40 milyon abonesi olan bir sirket her aboneden 10 ytl her ay para topluyor... Hic gorusme yapmayın her ay size 20 ytl telefon parası geliyor. Kİmse bunun ne oldugunu merak etmiyor mu?

Hadi hepiniz kör sagır dilssizsiniz hepinizin akpden cıkarı var herkes mutlu diyelim. Peki son satılan hisselerdeki anormallik hakkında neden hicbir medya kurumu hicbir gazete tek satır haber yapmaz?

Aynı firma aynı telekom aynı hisseler, ortagın biri 5 liraya satıyor, devletimizi 3 liraya satıyor.. Sonra cıkıp gurur duyduklarını soyluyorlar bu satısla.... BU aradaki iki lira kimin cebine gitti? Aradaki 1 milyar dolar kimlerin arasında pay edildi? Kimse cıkıpta bunu sormuyor... Demekki bu ulkede ac kalan fakir olan, hergun vergi odeyen soyulan bir tek ben varım... Benden baska herkes mutlu herkesin keyfi yerinde... Helal olsun bu akpye nasılda refah getirmiş benden herkeze.. canları sagolsun... ben ac kalmaya razıyım herkes mutluysa eger...!!!!!

Allah bu halkı akpden daha beterine muhtac etsin diyorum.. Akp bu kadar refah getirdiyse, bu halk bu kadar mutlu oldugu icin ses cıkarmıyorsa umarım akpden daha berbatı gelir daha cok refah kazanırız...!!!!!

Durmak YOk YOla Devam...!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sayın babacan abisi sayın erdogan hazretleri gibi ab'li buyuklerini gorunce hemen aglayıp yalvarmaya baslamıs...:

-Biz Türkiye'de dinimizi özgurce yasayamıyoruz diye...

Sayın babacan bir gun camiye gitmek istedide birileri ona engelmi oldu merak ediyorum.. yada sayın babacanın eşi basını örttü kara carsafa girdide birileri bu ortuyemi saldırdı? Bu ulkede müslümanlar inanclarını geregini yapamıyormus.. Bizi avrupalı abilerine sikayet ediyor.. Neden sayın babacan bu kadr rahatsızsa bu rahatsızlıgını ulkemizde dile getirmiyor? Buraya gelince sesini cıkarmıyor ama.. Sayın basbakan erdogan hazretleride ispanyada velevki diyerek turban takılmadıgı icin kızlarının madur oldugundan dert yanmıstı.. oda salya ******* gibi sikayetci olmustu Türkiye'den... Sahi bugun Türkiye'yi kim yönetiyor?

Simdi birileri cıkıp ergenekoncular yonetiyor diyecektir.. Sahi ergenekonda son durum ne? Bizim sitemize gelip burda akp karsıtı yazılar yazan arkadaslarıda takip ediyorlarmıdır acaba? Mesela ben acaip ergenekoncu tipindeyim.. fikir babası olamasamda fikir cocugu olabilrim benide alırlar yakında...

bu arada müminlerin kutsal gazetesi El vakit bazı telefon gorusmelerini mansetten vermeye basladı.. merak ediyorum benim sevgilimle yaptıgım ortalama iki saat suren gorusmeleride mansetten verirlermi diye? Nede olsa ergenekon fikir cocuguyuz ya...

bu ulkede istedigi herkesin telefonunu dinleyen müminlerin kutsal gazetesi El vakit boyle her istedgini dinleyeip manset atabiliyorsa gecenlerde bir kız cocuguna tecavuz etmekle suclanan kendi yazarının telefon gorusmelerini de yayınlasın... Ama cok sevgili akepe medyası ve akepe yandası arkadasları genelde boyle konuları pek gundeme getirmeyi sevmezler.. hoca fıkrası vardır ya... hoca bindigi dalı keser ve düşer... bu arkadaslar yada bu medya o dalı kesermi hic?

remzi gür chpli vekile rüşvet teklif etmek sucunda 10 ay hapis cezası aldı..!!!!

bunun haber degeri yok sanırım tek bir medya kurumu bunu haber yapmadı... remzi gür kimdir? sayın basbakan erdogan hazretlerinin en yakın işadamı arkadaslarından biri.. peki ne teklif etmiş chpli vekile? sayın erdogan hazretlerini kardesi cumhurbaskanı olarak atanması secimlerinde chpli vekiln oy vermesi icin maddi ve manevi herseyi yerine getirecegini soylemiş.... bundan sayın erdogan hazretlerinin haberi olmamıs veye yokmus olabilirmi? :)

yoktur tabi sayın erdogan hazretleri boyle birsey olsa hemen karsı cıkardı dimi.. remzi gürde sayın erdogana baglılıgını kanıtlamak icin bu yola basvurmus olmalı.... onlar arasında boyle işler normal oldugu icin müminlerin gazetesi El vakitte bunu haber yapma geregi hissetmemiş olmalı...

sayın erdogan hazretleri son bir aydır surekli gap'tan bahsediyor... 2003 yılından beri gap'la ilgili tek bir adım atmayan görmezden gelen yokmus gibi davranan sayın erdogan hazretleri neden son bir aydır bu gapa sarıldı kimse merak etmiyormu? neden edesiniz ki... gap sayesinde 3,8 milyon işsize iş olanagı saglanıcak dedi sayın erdogan hazretleri.. Gecenlerde Türkiye İstatistik kurumu bu ulkede 2,5 milyon işsiz var derken ve sayın erdogan hazretleri bu rakkamla gurur duyarken nasıl oluyorda 3,8 milyon işsize iş alanı acacak bir projeden bahsediyor?

neyse siz bunuda pek takmayın kafanıza nasıl olsa her kadın 3 cocuk yapıcak gap bitene kadar işsiz sayısı artacak 3,8 milyona ulasınca işleri hazır hemen calıstırırız.. etinden sutunden ve vergisinden faydalanırız...

bence gap bitince muhtemelen onuda kürt işadamlarına satıcaklar ya orasıda ayrı bir konu hele bi devletin kaynaklarıyla bitirsinler sonra telekom gibi yok pahasına satarız kurtuluruz.... Sahi satacak ne kaldı?

orman arazileriyle ilgili yasada gecmek uzere... ormanlarıda satıyoruz hayırlı olsun.. sonra kopruleri ve otoyolları satıcaz... peki su anda en karlı işletmeler olan otoyol ve kopruleri satmak yerine bu kazanılan parayla borcları ödeme yoluna gitsek nasıl olurud?

hadi canım ne gerek var.. iki yıllık karı karsılıgında bunları satalım.. yabancı sermaye gelsin... sonra neyi satacagız merak ediyorum...

2007 yılında akpnin cıkardıgı yasaya gore butun sabit telefon hatları, gsm hatları telekom tarafından 3 aylık periyodlarla dinlenip arsivleniyormus... istisnasız herkesin telefonu bu kapsamda... Sadece vekillerin dinlenmiyormus.. peki bu vekilleri dısardan biri arandaıgı zaman dısardan arayan kişinin telefonu dinlenmiyor mu? peki boylesine stratejik bir konuda önemli olan bir işletmeyi biz neden yabancılara sattık?

akp kapatma davasındaki bassavcı esas hakkındaki görüşünü rapor haline geitrdi ve cok bariz bir noktaya değindi bu raporda...:

-akp cogunluk destegine baglı diktatorluk yolunda ilerlemektedir. geldigmiz bu noktada cihat icin hazırlıklar yapıp yakın gelecekte bu konuda adımlar atacaktır...!!!!

belgeleriyle bu iddiasını sayfalarca anlattı. Bu rapordan sonra butun akpliler sustu... acaba neden?

sanırım bu knuda ab'li ve abd'li buyuklerimiz devreye girecektir hemen..

sayın akpli kardeslerimizden rica ediyorum. abdullah gul cumhurbaskanımız hazretlerinin refah partsindeyken mecliste yaptıgı ab karsıtı konusmayı buraya yazsınlar.. Onlar cok iyi bilirler o zaman ne deidklerini bugun ne soylediklerini.. ab ye girmeyi sozde hedef gibi gosterip her fırsatta kalkan gibi kullanan, her fırsatta ulkesini ezik caresiz ve asagılık bir yermiş gibi bu onların değimiyle gavurlar kulubune sikayet eden bugunku buyuk devlet adamlarımızı cıksınlar ve savunsular simdi burda...

igrenmekten öteye utanmaktan öteye yazacak söz bulamıyorum burda... keske bunlar kadar rahat ve genis bir insan olabilseydimde aklımdan gecenleri buraya rahatca yazabilseydim... ama bunlar ondan da anlamaz....

siz akp tramvayında sayın erdogan hazretlerinin ninnisiyle uyumaya devam edin.. sayın babacan haklı.. bu ulkede din özgurlugu yok.. onun bahsettigi din özgurlu tarikatların cemaatlerin her istedigni yapması, insanların dini duyglarını suistimal ederk onları kullanması ve sömurmesidir.. bu ulke buna izin vermez bundan dolayı sayın babacan cok rahatsız olmustur tıpkı diger buyuk abileri gibi... bu ulkeyi şeyler dervişler ulkesi yapamadıkları icin oldukca üzgün.. ustelik idaresini elde tuttukları halde yapamıyorlar işte bu cok dokunuyor onlara.. bu yuzden gidip onların deyimiyle gavurlara el acıp aman diliyorlar.... almanyada yasayan arkadaslarımız ordaki tarikat ve cemaatlerin nası calıstıngı neler yaptıgını acıkca yazsın ve bugun akpnin bu ulkedeki planlarını, almanydaki ortama benzemesi icin neler yapmak istedikilerini soylesin.. almanyada camiler bile bölünmüştür tarikatlar arasında... filanca tarikatın camiine giden diger tarikatın camiine gidemez... işte akpnin en buyuk hayali budur.. insanların dini duygularını kullanıp onları sömurmek ve yıllardır baskalarının etnik yollarla fikir catısmalaıryla bölemedikleri bu ulkeyi dini kullanarak bölmektir...

siz hala kafanızı gömdugunuz o cukurda uyumaya devam edin... bugun dinimizi yasayamıyoruz diye aglıyorsunuz yarın filancanın camiine sokulmadıgnız zaman kime aglayacaksınız?

Durmak Yok Yola devam...!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bugün ülkemizde olanları anlamak istiyorsanız. 1930-1940 yılları arasında Almanyada olanları arastırın...

Eğer biraz ulkenizi dusunuyorsanız biraz olsun ulkenizi seviyorsanız sadece açın tarihin sayfalarını.. Va alman tarihine bir bakın...

Surekli akpyi savuunup bilincli yada bilincsizce akpnin amacına hizmet edenlerin hangi yolda oldugunu anamak istiyorsanız, akpnin bu ulkeyi nereye surukledigini görmek istiyorsanız sadece biraz arastırın... 1930-1940 yılları arasında almanyada neler oldu? Bu sorunun cevabını arastırırken bugun Türkiye'de olan olayların nedenlerinide bulacaksınız....

Sadece olabildignizce objektif olarak hatta bırakın objektifliği akp gözlugunuzu takarak almanyanın tarihine bakın...ve sonra cıkın ortaya ve akpnizi savunmaya devam edin.... Renginizi belli edin... Bizde kim dost kim düşman bilelim...

Tek farkları bıyıklarının boylarıdır...!!!!

Durmak Yok Yola Devam..!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abdullatif Şener'de sanırım ergenekoncu...

Turhan Çömezde ergenekoncuymus bakın gordunuzmu hemde yıllarca akpye hizmet ederken nasıl oyun oynamıs...

Baska kimler ergenekoncu diye dusunurdum ilk gözaltılar basladıgında.. Zamanla farkettimki akpnin yada tayyib beyin işine gelmeyen herkes ergenekoncu oluverdi... Çete çete değil sanki Atatürk'çü olan ulkesine hizmet etmek isteyen, iktidarın yanlıslarını eleştiren, yalakalık yapmayan, akpnin yoluna cıkanların kurdugu sivil toplum kurulusu gibi bir yerdi bu.. Hatta Atatürk'çü düşünce dernegi baskanıda ergenekoncu diye ttuklanınca bu dusuncem bir espri olmaktan öteye gitmeye basladı sanırım...

İlhan selcuktan sonra cumhuriyet gazetesinin ankara temsilciside gozaltına alınınca, içimden gidip bir cumhuriyet gazetesi almak, Cumhuriyet yazısı acıkca gorunur sekilde kolumun altında tasımak gecmedi değil. Bir gazetenin yoneticileri neden kalkıp cete kursun yada ceteye uye olsun ustelik darbe yapmak icin.. Akp bu darbe lafından neden bu kadar korkuyor anlamıs değilim... Ancak bir hırsız, polisi gordugunde durup dururken kacmaya baslar... İnsan psikolojisi boyle sanırım... Yine bu mantıkla hareket edecek olursak gozaltına alınan bu ergenekoncular neden kacmıyorlar? Hepsi toplumda saygın bir yer edinmiş, hepsinin yeri yurdu belli... hepsinin butun mal varlıkları bu ulke uzerinde neden bu varlıkları yurtdısına kacırmıyorlar? Dertleri ne bunların?

Mal varlıkları derken ergenekon cetesinin sözde kasası oldugu soylenen ve bir yıldır hapiste tutulanlardan biri kanser hastası oldugu ve tedavi edilmedigi icin serbest bırakıldıktan iki gun sonra hayatını kaybetti... Aksi ispat edilene kadar herkes sucsuzdur değilmi? Yoksa bu sadece filmlerdemi oluyor... Sahi bu adamın cenazesini istanbula getrmek icin belediye araba vermiş.. Nasıl bir kasaymıs ki bu cenazesini bile devlet tasımak zorunda kalıyor... Nerde peki bu kasadaki paralar? Kasa olmakla suclanan sahıs oldugune gore yıllardır hazırlanamayan bu iddianame sanırım değiştirilmesi gerekecek.. Sahi nasıl bir iddianamedir ki bu nerdeyse bir bucuk yıldır hazırlanamadı.. peki bu gozaltına alınanlar, ttuklananlar aylardır hapiste olanlar neden ordalar? Sayın basbakan iddianame bir kac gun icinde hazır olacak dedi.. Öyle dedi değilmi benmi yanlıs okudum duydum? Basbakan bunu nerden biliyor?

tercuman gazetesi genel yayın yönetmeni gozatına alınırken, kelepce takan polislerden biri dalga gecerek herkesin icinde şöyle demiş:

-Bundan sonrada iktidar aleyhinde yaazılar yazarsın sen..!!!!!!

Zaman zaman Mustafa balbayın Art kanalındaki programlarını izlerim.. Bir kac ay once sıra bana ne zaman gelecek diye sormustu ekrandan... Ve ne yazıkki susmamıstı... Dogru bildigni gordugunu soylemeye devam etti.. Bundan sonra da söylemeye devam edermi?

Birde ne zaan bir ergenekon gozaltısı olsa nerdeyse butun gazetelerde mansetlerden veriliyor sayfa sayfa yazılıyor.. Ama gozaltına alınanlar serbest bırakılınca ucuncu sayfadan kucuk puntolarla haber yapılıyor.. Bu kimsenin dikkatini cekmedimi?

Bu ergenekon gozlatıları basladıgnda aklıma bir kac sene önce Van Rektörünün yasadıkları geldi.. Cogu insanımız icin van rektörü ve yardımcısı yolsuzluga bulasmıs biri olarak gorulur.. Cunku gunlerce boyle haberler yapıldı... Tuhaf suclamalarla aylarca hapiste tutuldular. Sonra mahkemeye cıktılar ve sucsuz oldukları anlasıldı. BU beraat kararını kim biliyor?

Hapsteyken rektör yardımcısı intihar etti... Sucsuz yere bir insana iftira atıyorsunuz aylarca hapiste tutuyorsunuz ve intihar etmesine neden oluyorsunuz... Bunun hesabını kim verecek?

Bu ergenekon sorusturması kapsamında kac insanın canı yandı... Bunların hesabını kim verecek?

Merak ediyorum bizi, yani benim gibi iktidar aleyhinde yazan, dogru bildigni gordugunu insanlarla paylasıp iktidarın hsuna gitmeyen sorular soran bizi ne zaman toplamaya baslıyacaklar...?

70 yasındaki adam kcuk bir kız cocuguna tecavuz edince, mumkun oldugunca hosgoruyle yaklasan hatta kız cocugunu suclayan bu zihniyet, bu sapığa gosterdigi hosgorunun yuzde birni binde birini sucsuz yere hapse atılıp saglıgını hatta hayatını kaybedenler icin gosterecekmi?

Güzel halkım hala damat medyasının verdigi haberlerle kendini uyusturup, bu düzenin farkına varmayacak mı?

Durmak Yok Yola Devam...!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Merak ediyorum...

birileri cok büyük bir hata yapıyor ama kim...

facebook denen sitede grup kurmuslar.. Grubun adı oldukca manidar geldi bana ama eminim bircoklarıda rahrtsız olacaktır bunda.:

Kücük hırsızlıklar el feneri, büyük hırsızlıklar deniz feneriyle yapılır...diye bir grup...

Aylar önce bu deniz feneri denen örgüt/teşkilat/herneyse işte neden afrikanın bilmem neresindeki acları doyurmak icin yardım topladıgnı sormustum.. sanki bu ulkedeki aclar bitmiş gibi.. aynı gunlerde bu kurumun almanyadaki baglantısı/kolu/uzantısı ki bugun baglantısı olmadıgı soylenir yine aynı söylemlerle ordaki gurbetcilerimizden paralar topluyormus...

Bir ulkedeki yardım kurumu neden dunyanın obur ucundaki acları doyurmak giydirmek icin yardım toplar? Sanki kendi ulkesindeki refah düzeyi o kadar yüksekki dunyaya yardım ediyorlar... Sahi ulkedeki refah duzeyi bizim haberimiz olmadan yukseldimi? O zaman neden elektrige yuzde altmıs dogalgaza yuzde kırk akaryakıta otomatik zamlar geliyor... Aslında düz mantık bu halk bu zamlarıda kaldırır ki öyle oluyor zaten... Demekki bu ulkede aç açıkta insan yok... ne mutlu ne guzel ulkem nede cabuk büyümüş..

peki ben neden hala borclarımı ödeyemiyorum ve iki universite bitirmeme ragmen işsizim...?

merak ediyorum...

birileri cidden cok büyük bir hata yapıyor...

''komşusu açken tok yatan bizden değildir...!!''

bu söz hangi topluma ve inanısa ait?

Ramazan boyunca acılan iftar cadırlarındaki kuyrukları gormussunuzdur...yoksa gormedinizmi..cunku tvlerde gazetelerde artık yazmıyor bunlar.. bir cuval erzak icin yasanan izdihamlarda yazmıyor degilmi? Yokmu sanıyorsunuz? bu kadar aç insan nerden cıkıyor piyasaya? Yoksa bu insanlar aç değil açgözlü beleş mezar bulsa girecek olanlar mı?

Bayramın birinci günü oturdugum apartmanın merdivenlerini silmek icin bir kadın geldi.. abla bugun bayram neden calısıyorsun dedim..? yevmiye almam lazım dedi.. Bu kadındamı aç gözlü?

merak ediyorum..

birileri oldukca buyuk bir hata yapıyor olmalı ama kim?

malum bir islam büyügümüz ustelikte gazeteci abimiz kücük bir kıza tecavüz etmekle suclandı ve hapse atıldı... sonra anladıkki abimizin ickisine pardon gazozuna ilac ktılmıs kendinde değilmiş... nasıl bir ilactırki bu erkegi kendinden geciriyor ve erkek tuhaf bir hale girip bir kucuık kız cocuguna tecavüz ediyor.. Böyle bir ilac varmı merak ediyorum.. Bu adamın yaptıgına komplo diyenler bu admaın yaptıgını savunanlar bir yana kızın annesi babasıda suclamayı geri cekmiş.. demekki alan razı satan razı bize bir söz söylemek düşmez...demekki bu abimizin yaptıgı normal herkes yapmalı..

merak ediyorum..

birileri bir yerde hata yapıyor ama kim?

bir devlet büyügümüz ihracatla ugrasıyor sirketi var.. ama bu sirket mimlenmiş.. yani tırları gumrukten gecerken en ust duzeyde aranması gerek diye bir kanun maddesi var.. abimiz abisinin yardımyla bu maddeyi kaldıryor derken kendini bilmez bir hayvan yani uyusturucu bulmakla görevil bir köpek gidip bu koklamaması gerekn tırı kokluyor ve uyusturucu yakalanıyor icinde... evraklar duzenleniyor sorusturma acılıyor ama sonuc yok.. abimiz suclanıyor cıkıp tv ekranında pişkin pişkin zaman aşımı diyor sıyrılıveriyor.. demekki bizde uyusturu kacakcılıgı yapıp kısa yoldan köseyi dönebilriz...

ha bu arada sayın cumhurbaskanımız kendisine sunulan butceleri rekor sekilde kıryor ve parasının yetmedigni anlaıyoruz.. sayın sezer döneminde veto edilen ihaleler bir bir onaylanıyor her ne hikmetse ve cumhurbaskanlıgı sitesinden kaldırılıveriyor.. veto edilme nedenleri ortadan kalkmıyor ama ihaleler ortadan kalkıyor..kime gidiyor bu ihaleler? kim biliyor?

bu arada ergenekoncu diye gozaltına pardon hapse alınanlar bir bir hayatını kaybediyor.. peki deniz feneri dernegi hakkında sorusturma acıldımı? ne bekleniyor? sayın necmettin hocamız çaldığı 11 trilyonu ne yaptı? affedildi.. kul hakkı yemek caizmidir hocam diye sorası geliyor insanın.. sorsam benide iceri atarlarmı ergenkoncu diye?

8 defa hacca gitsem bir kız cocuguna tecavuz etsem, 11 trilyonunu calsam bu ulkenin allah benim icin cennetinde yer verir mi?

merak ediyorum...

bir gun devlette önemli bir mevkiye gelsem ogluma devlet parasıyla tv ve gazete satın alsam, sonra bir holdinge devlet ihalesi verip damadımı holdingin basına gecirsem, ogluma bir kac kucuk gemi alsam ticarete baslatsam...yanıma kar kalır mı?

merak ediyorum...

allah icin konussam bes vakit camiye gitsem kurandan sureler okusam heryerde, temiz bir sakal bıraksam bol pantalon giysem, islam adetlerine gore haayatımı sürsem sonra insanları kandırıp hırsızlık yapsam kul hakkı yesem caizmidir? bende onlardan olsam yargı banada dokunmaz mı?

onlara dokunmaya curret edenler, bu yanlıs kardesim ulkenin kaynakları birilerine peşkeş cekiliyor diyenler gorevden alınmıyor mu? sürülmüyormu bir yerlere? gorev yerleri değişmiyor mu? merak ediyorum bu insanların derdi ne neden seslerini cıkartıyorlar?

tüm bu olan biteni aylar oncesinden bu baslık altında yazdım..olacakları yazdım bir bir hepsi oldu.. simdi merak ediyorum.. bu halk bu ülke alenen satılsa, peşkeş cekilse, ırzı namusu bagımsızlıgı ipotek altına verilse kalkıp noluyo der mi?

neyse biz dalgamıza bakalım, kayalıklardan uzak durmak icin deniz fenerlerimizi yakalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazılarınızın tamamını okuyamadım! 1.sayfadan sonra son sayfaya atladım ki genel olarak anladığım sistemin ne hale geldiği veya getirildiği noktası sanırım....

Kısa ve öz cevap vereceğim!

"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz"...

Osmanlı İmparatorluğu içinde rüşvete karıştığı tespit edilen memur ve ailesi top yekün sürülürmüş! "Haram yediler bu aileden hayır gelmez" derlermiş...

Eh işte burada düşünmek gerek! Sizce de tüm bunları bu halk haketmiyormu???

Türkiyenin tek bir kurumu var; tüm çalışanları sahte fatura, hayali ihracat, çek sahteciliği, gasp, adam yaralama, uyuşturucu işine bulaşmış, vergi kaçakçısı, SSK borçlusu v.s v.s. suçlara bulaşmış; tek bir tanesinin bile TEMİZ bir geçmişi yok! Bu kurum neresidir?

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kapitalist sistemi çağdaşlık diye yutturup tava getirilmiş halk oluşturanlar, kapitalizmi dev haline getirenler o deve inancı da yutturdular.Sistem o kadar güçlü ki dönüştürdü ne varsa etrafında, ulaştı ulaşılmayacak yerlere, değiştirdi değiştirilemez zannedilen değerleri.Para kazanmak için her yol mübah oldu, insanın değeri kulağındaki telefonun markası, altındaki arabanın beygir gücü, giydiği kıyafetin modaya uygunluğuyla velhasıl kelam paran kadar insansın anlayışı,savaşı yendi bizi yuttu bütün değerlerimizi.Bir zahmet kısa bir süreliğine düşünün kendinizi,düşünelim kendimizi.Kullandığınız cep telefonlarınızı neyini beğenmeyip niçin yenilediğimizi,hayalimizdeki arabayı varsa sürekli niçin yenisini istediğimizi, kaç çeşit elbiseden hiç elbisemiz yokmuş gibi hissettiğimizi ve daha neler istediğimizi,kanaatsizliğimizi,tatminsizliğimizi.Hayellerimizi neler süslüyor arkadaşlar?Türkiye'deki işsiz insanların zor durumları mı, komşumuzun aç yatması mı ama biliriz ''Komşusu açken yok yatan bizden değildir!'' hadisini, bir başkasını eleştirirken onun için bu hadisi kullanmayı daha da neler biliriz biz?Hangi Müslümanlıktan hangi Müslümandan Müslüman olmayanın da hangi evrensel hümanist ilkesine sahipliğinden ona itaatliğinden bahsediyorsunuz?Ben ne kadar Müslüman'sam, ben ne kadar insana değer veriyorsam kendi çıkarımdan çönce bir başkasının çıkarını düşünüyorsam,kapitalist sisteme ne kadar eklemlendiysem ben ne kadarsam,toplum ne kadarsa göz önünde olanlar, bizi yönetenler bizim eleştirdiklerimiz de o kadar yanılıyor muyum?Onların yapmasını istediğimizi biz küçük hayatımızda ne kadar yapıyoruz bir düşünün?Suçlu mu lazım bize,size?Buldum tepedekile dedğimizde bitiyor mu her şey çözülüyor mu sorunlar?Bir kişi değil birileri değil hepimiz suçluyuz bence.Hadi canım sen de deyip geçiştirebilir, görmezden gelebilirsiniz.Görmediğiniz,kabul etmediğiniz hayatınızın kendisi.

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önümüzdeki günlerde önce Milli piyango idaresi sonra karayolları ve köprüler satısa cıkartılacak...

Bu satıslar sayesinde bir kac milyar dolar gelir elde edecegiz... bu oldukca iyi bir rakkam..

hatırlayın türk telekomu ne kadar sattık biz? yaklasık 4 milra dolara.. bu bir rekordu.. telekomu satın alan firma bu parayı bes yılda taksitle ödeyecekti ama ikinci sene sonunda butun borcunu kapadı... Nasıl yaptı bunu? adamların parası varmıski öduyorlar helal olsun.. bu paranın iki senelik faiziyle devlet olarak biz kar edecegiz... peki telekom 2 senede ne kadar net kar yaptı?

Devletin acıladıgı rakkamlarla telekom satıldıktan sonraiki iki sende yaklasık 3,5 milyar dolar kar yapmıstır.. peki biz kaca sattık telekomu? 2 yıllık karı karsılıgında sattık.. ulke olarak paraya ihtiyacımız yok sanırım bizim yoksa böylesine bir firma neden satılsın?

ulkenin telekominikasyon sitemini bir yabancını elinde olmasının neden olacagı sorunların anlatıldıgı komplo teorilerini dillendirmeye bile gerek yok.. basit düşünün.. bir insan altın yumurtlayan tavugunu iki altın yumurta parası karısılıgında satarmı?

simdi milli piyango idaresi saatısa cıkartılacak.. milli piyango idaresi kuruldugu günden bugune zarar etmeyen ender kamu kuruluslarından biridir.. zarar etmeside ticari kurallara göre imkansızıdr... peki karlı bir işletmeyi neden satısa cıkartıyoruz?

allah aşkına bana bir insan evladı acıklasın.. karayolları ve köprüler para basan işletmelerdir ve biz bir kac yıllık karı karsılıgında bunları satacagız neden?

bu ülkenin kaynkaları neden yok pahasına satılıyor ve bir allahın kulu cıkıp nedenii acıklamıyor?

bu degerler kime satılıyor? neden satılıyor?

onumuzdeki bir seneyi kurtarmak icin yüz yıllarımızı satıyoruz neden?

bu peşkeş cekilemeye kimse sesini cıkarmayacak mı?

vatana ihanetin tanımını yapabilrmi bir kişi bana?

vatan hainleri yürütme ve yargının absındaysa eger onları kim nasıl yargılayabilir?

vatan hainleri yargının suclu bulduklarını affetme yetkisine sahipse vatan hainlgi ispat eidlse bile onları kim cezalandırabilir?

deniz feneri dernegi hakkında neden hala sorusturma acılmadı?

ne bekleniyor?

neler oluyor kimin umrunda?

pkk akpye yapabilecegi en büyük kıyagı yaptı ve bir anda gündemi değiştirdi... akp bunun karsılıgında ne yapacak?

abd bize stratejik destek verecekti bu baskında neden vermedi?

ırak yonetimi kuzey ırakta pkk varlıgına son verecekti tayyip bveyin kardesi bize söz vermişti bunca terörist nerden geldi?

sayın gül cumhurbaskanı olunca ilk guneydoguya gidip söz verdi yatırımlar icin 2 see olacak ne yapıldı?

güzel halkım bu aldatmacaya daha ne kadar kanacak?

her allah peygamber diyenin sözüne ne kadar kanacak?

ne gerekiyor gözlerimizi acabilmemiz icin?

kaç şehit daha vermemiz lazım?

verilen her oy bu olan bitene suç ortaklıgıdır..bunu ne zaman anlayacagız?

nasıl oluyorda tüm bu olan bitenden sonra akpye oy veren insanlar vicdan azabı duymadan rahatlıklar her gece uyuyabiliyorlar?

kendilierini nasıl kandırıyorlar?

cennetten arazimi ayrıldı onlara?

kim nasıl oluyorda bunu vaat edebiliyor ve dahası nasıl oluyorda insanlar baska bir insanın verdigi ilahi vaatlere kanıyorlar... oysaki inandıkları dinin temelinde aracı hrbic kurum ve insan yoktur gibi bir inanıs varken...

kimden nasıl medet umuyorlar?

cehalet böyle birseymi?

Allah'a iman ederken, kullara secde etmek gibi...!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Durmak yok yola devam dedı ve yürüdü karanlıga dogru!

Bu yılkı Frankfurt kıtap fuarında 1 yıl önceden yapılması kararlastırılmıs olan NAZIM HIKMET ORATORYOSU iptal edıldı.Kültür bakanlıgından yapılan bır acıklama ıle fınansal zorluklar nedeniyle böyle bır karar alındıgını Nazım Hıkmet Oratoryosunun yerıne Yunus Emre Oratoryosunun düzenlenecegı bıldırıldı.

Bırcok sanatcı aydın bu beklenmedık ve tamamen sıyası olan kararı protesto ıcın bu sene FRANKFURT KITAP FUARINA KATILMAYACAKLARINI ACIKLADILAR.

Olayın perde arkası tamamen bır sıyası komplo oldugunu göstermektedır.Tabııkı Yunus Emrede Türkıye ıcın kültür alanında bir degerdır buna ıtıraz olamaz.

Nazım Hıkmet oratoryosunu yönetecek olan ısmın FAZIL SAY olması Nazım Hıkmetın kısılıgı bu sıyası komploda cok büyük bır katkıya sahıptır.Ve böyle bır sıyası komployuda AKP ıktıdarından baska bır ıktıdar asla gerceklestıremezdı.

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Geçen genel secimlerde akp kazanırken sonuclar sandıklar kapandıktan 15 dakika sonra ilan edildi. bir saat kadar sonra tayyip bey zafer konusması yaptı..

tuhaf

bu secimlerde bilgisayarlar çöktü ve elektrikler kesildi neden?

gecen genel secimlerde oy kullanan bir kac milyon secmen bu secimlerde bulunamadı.. bu kadar secmen nereye gitti?

tuhaf...

akp balonu patladı..hala neyi kurtarmaya calısıyorlar?

tuhaf.. gecen secimleri bunlar nasıl kazandı?

bu kaybedilen bes yılın bedelini kim ödeyecek?

bu secimlerde bir sorun bir şaibe varsa bunu kime bildirip çözüm arayacagız? secimlerde kaybeden partinin elindeki ysk'da mı? iç işleri bakanlıgında mı? adalet bakanlıgındamı? gercekten bu secimlerde hile varsa bizim elimizden ne gelir?

sesimizi cok cıkartırsak muhtemelen ergenokoncu oldugumuz icin hapse gireriz...

yapacak birsey var mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP seçimin ardından RTÜKteki kadrolaşmasını hızlandırdı.

Ankara otobüs terminali mescidinin imamı Adem Çobaner RTÜK 'e sayman

Tv yayınlarının izleyen dairenin başına sağlık memuru atandı

Gübre sanayii garsonu Alaattin Kutlu müdür yapıldı

Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen STVnin genel yayın yönetmeni Ahmet Böken TRT nin yeni uluslararası kanalının başına getirildi. TRT de kadrolu olmadığı için sözleşmeli personel olarak alındı ve bu yüzden resmi atama kararı alınamadı. İşin ilginci TRT yönetmeliğine göre sözleşmeli personel yönetici olarak atanamıyor.

DPT da daktilo olarak çalışan Veysel Şengül de Rtük te müdür kadrosuna alındı.

Aydınlık günlere doğru !!! durmak yok yola devam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.