Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İcraatın İçinden...

LostsouL

Önerilen İletiler

Bir ülkenin Cumhur baskanı secilecek ve Cumhurbaskanı Adayı secime bir kac gun kala zoraki bir şekilde acıklanıyor...

Fransada cumhurbaskanlıgı adayları 1 yıl oncesinden belliydi.Adaylar kendi propagandalarını yaptılar kendilerini tanıttılar. Kampanyalar yaptılar. Ve secime gecildi. İki turlu secimin ilk turunda en yukcek oy alan iki aday ikinci tura kalacak. İkinci turda yarıdan fazla oyu alan cumhurbaskanı secillecek. yani bir halkın cogunlugunun istedigi secilecek. Bu aksam haber bultenlerinde bir cumhurbaskanlıgı secimi haberide Nijeryadan geldi. Halk uzun kuyruklar olusturup cumhurbaskanını secmiş. Yani Nijerya halkı kendi cumhurbaskanını seçmiş...

peki bizde durum nedir?

Cumhurbaskanını bizde kim seciyor? Yasalara göre milletvekilleri sececek.

Peki biz bugunlerde secim olacagını bir yıl oncesinden biliyorken adaylarımızı ne zaman ögrendik? Son gün...

Adayımızı ne kadar tanıyoruz? Söylemleri neler? Nasıl bir propaganda yapcak, durusu nasıl olacak? Bu ulkenin temel ilkelerine ne kadar baglı?

Ben bilmiyorum cunku daha aday bugun acıklandı...

Peki kim acıkladı? Sayın basbakan...

Peki kim sececek?

Sayın basbakan onu istedi o olacak...

Bir cumhurbaskanı onu secene baglıdır. Bu doğanın geregidir...

nasıl ki milletvekilleri oturdukları makamı sayın basbakan borclu olduklarını dunsup bos sayfalara imza atıyorlarsa, cumhurbaskanlıgı makamına cıkan kişinin onu oraya cıkarana baglı olmasından daha doğal ne olabilir?

Sayın basbakan, vekilleri onun emrinde, meclis baskanı en yakını, cumhurbaskanını o sececek...

yani yasa koyma yasaları değiştirme ve yasaları onaylama yetkilerinin mutlak hakimi...

Osmanlının son elli yılında padisahların böylesine hakları varmıydı merak ediyorum?

Fransanın cumhurbaskanı halkın secimiyle işbasına gelecek, nijeryanın cumhurbaskanıda halkın secimiyle gelecek...

2007 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanını sayın basbakan atayacak...bu onun en dogal hakkı...

Sayın basbakan Türkiye Cumhuriyeti isminide değiştirmek isterse birgun rahatsızlanıp bu da onun en dogal hakkı olmayacak mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 172
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Atamaları bakan ve vali yapacak

Okul müdürleri için mülakat sınavı kalkıyor

Danıştay'ın 9 ay önce yürütmesini durdurduğu 'yönetici atamaları yönetmeliği' yeniden düzenlendi. Bakanlık, temel kriter olan mülakat ve sınav uygulamasını kaldırdı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Danıştay'ın 9 ay önce yürütmesini durdurduğu Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atanma ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ni yeniden düzenledi. Okul müdürlüğünde Danıştay'ın 'kalmalı' dediği uygulamaları değiştiren MEB, müdürlüğe ve müdür yardımcılığına atamada temel kriter olan mülakat ve yazılı sınavları kaldırdı. Atamada, eğitim kurumunun türüne göre yetkili isim bakan ya da vali olarak belirlendi. Yeni düzenleme, "Okul idareciliğine atamada sınavsız dönem başladı" şeklinde yorumlandı. CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, yönetmeliği "sinsi kadrolaşma" diye niteledi.

23 maddeye indirildi

34 maddeden 23 maddeye indirilen yeni yönetmelik dünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemede, müdür atamasında mülakat ile Düzey Belirleme Sınavı; okul müdür yardımcığı atamasında Seçme Sınavı'na son verildi. Düzenlemeye göre atamalar şöyle yapılacak:

İlçe milli eğitim müdürü, müdür ve müdür yardımcılarını belirleyip il milli eğitim müdürüne sunacak. Yöneticiler, milli eğitim müdürünün oluru ile vali tarafından atanacak.

Anadolu, fen, spor, sosyal bilimler statüsündeki liselerin müdürü, ilçe milli eğitim müdürünce belirlenecek. Müdürler, il milli eğitim müdürünün oluru ile bakan tarafından atanacak.

Sınıf mevcutlarına göre kategorisi belirlenen A, B, C tipi eğitim kurumu müdürlüklerine atamada sınav şartı aranmaksızın idarecilikte belirli süre geçirmiş olmak yeterli sayılacak.

C tipi eğitim kurumu müdürlüğüne atanacaklarda en az bir; B tipi eğitim kurumu müdürlüğüne atanacaklarda en az iki; A tipi eğitim kurumu müdürlüğüne atanacaklarda en az üç yıl yöneticilik yapmış olmak gerekecek.

Müdür başyardımcılığına atanacaklarda en az bir yıl yöneticilik yapmış olmak yeterli görülürken, müdür yardımcılığına atamalar şöyle olacak:

C Tipi: Öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak, B Tipi: Adaylık dahil en az 3 yıl görev yapmış olmak, A Tipi: Adaylık dahil öğretmenlikte en az 5 yıl görev yapmış olmak.

Sınav puanına dayalı olarak atanmayı bekleyen eğitimcilerin hakları saklı tutulacak.

Okullar; büyüklüğü, kapasitesi, öğretmen ile öğrenci ve derslik sayısına göre A, B, C tipi eğitim kurumu olarak adlandırılıyor.

15 bin vekil müdür asil olacak

Görevini vekâleten sürdüren yaklaşık 15 bin müdür ve müdür yardımcısının asaleten atanmaları için gözler ilçe milli eğitim müdürlüklerine çevrildi. İlçe milli eğitim müdürleri, vekil müdürleri, il milli eğitim müdürünün onayına sunacak. Ardından hiçbir sınav yapılmadan vekil müdürler, vali tarafından asaleten atanacak.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kısaca bu düzenlemenin kısaca açıklaması, bundan sonra herhangi bir okulun müdürünün kim olacağını milli eğitim müdürlükleri yada valiler belirleycektir.

Peki Milli egitim mudurlukleri ve valiler kime bağlı?

Milli Eğitim Bakanlığı ve İç işleri Bakanlığına...

Peki bu bakanlıklar kime bağlı?

Hükümete ve meclisteki vekillere... Hukumetteki bakanlar ve hukumet partisinin vekilleride sayın basbakana baglı olduguna göre. Cumhurbaskanını atayan basbakan artık butun Türkiye de ki okulların müdürlerini atama yetkisinede sahip olacaktır.

Hükümete gelen her bir partinin devletin kademelerindeki yöneticilerini değiştirip kendi arkadaslarını buralara yerlestirme konusunda bir yere kadar olur diyebiliriz. Sonucta çalısacagı insanları secmesi kendi adamlarıyla daha verimli calısacagını dusunursek gayet mantıklıdır.

Peki herhangi bir ilk ögretim okulundaki müdürü secmek, okul müdürlüklerini kendi yakınlarıyla, kendi düşüncelerine uygun yandaslarıyla doldurmasını; Milli Eğitimdeki bu kadrolasmanın mantıklı acıklaması nedir?

Geçtigimiz günlerde Denizli'deki bir İlk Ögretim okulunda düzenlenen müsamerede 6-8 yasları arasında küçük kız cocuklarına türban giydirilip ilahiler okutturulmus, ve din düşmanı olarak lanse edilen seytanı öldürtmüşlerdir.

Bahsettiğimiz olay küçük cocukların gözleri onunde, bizzat cocukların kendisine yaptırılmıstır. Bir sosyolog yada pedagog eğitimi almadım ama basit mantık yurutecek olursak, o yaşlarda bir cocuga din düşmanlarını öldürmesi gerektiği ögretilirse, bu cocuk aradan on yıl gecince kendi dininden olmayan baska bir insanı öldürmesini beklemek yanlıs mı olur?

Yada bu zihniyetle yetişen bir cocugu alıp, ilerleyen yaslarında sözde din adına yasadısı eylemlerde kullanmak cokmu zor olucaktır?

Bir ulkenin gelecegi cocuklarıdır. Ulke cocuklarına ne kadar iyi bir egitim verirse, nasıl bir egitim verirse ulkenin gelecegi o yönde sekillenecektir.

Sayın hukumetimiz okullarımıza kendi zihniyetinde mudurleri atamakla asıl yapmak istedigi nedir? Bu ülkenin gelecegini teslim edecegimiz cocuklarımızı kendileri gibi yetiştirmek olabilr mi? Kimbilir belki de en buyuk amaclarından biride budur.

tam bu esnada aklıma erbakan hocamızın sözü geliyor.

-İmam hatipler bizim arka bahcemiz olacaktır...

Son bes yıldır ısrarla milli egitimin en buyuk sorunlarınında önunde imam hatip liselerinin mezunlarını universiteye sokabilmek icin binlerce yol deneyen ama hepsinden basarısız olan hukumet, imam hatiplerden gereken verimi alamayınca elinin altındaki butun okullara yönelmiş olabilr mi...?

Siyasi bir partinin ilkögretim okullarında kadrolasma cabasının acıklaması nedir?

Neden 9 ay önce yurutmesi durdurulmus bir yasa, bugun yeniden duzenlenip yürütmeye sunulmustur?

Siyasi proseduru tam olarak bilmiyrum ama bu yasanın sanırım cumhurbaskanı tarafından onaylatılması gerekmektedir...

Bugune kadar bu turdeki butun siyasi kadrolasmaların tamamı Sezer tarafından veto edilmiş, yeniden önune gelince de mahkemeye gitmiş ve mahkeme tarafından haklı bulunmustur...

Peki simdi bu ilkögretim okullarındaki kadrolasma yasası veto edilecekmi yeni cumhurbaskanı tarafından?

Yeni cumhurbaskanı kendisini secen basbakanın onune sundugu yasayı veto etme basiretini gosterecekmi? yoksa artık cumhurbaskanıda basbakan gibi aynı zihniyettemi dusunecektir?

Bazıları sabırsızlıkla avuclarını avusturmaktadırlar...

Ama bosverin bunları siz piyasalara bakın, borsaya bakın... sizene bunlar kadrolasıyorsa, size ne bunlar kendi zihniyetlerini bagıra bagıra getirmeye calısıyorlarsa... siz işinize bakın

size ne bu ülkeyi bölüp, şeriatı getireceklerse... siz borsanıza bakın..!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda hassas oldugunu bildigim aradaslara bir soru sormak istiyorum:

....ligimi bagıslayın. Ama ogrenmek istedigim bir husus var. Bu kutlu Dogum Haftası denilen tarih bildigim kadarıyla Peygamberimizin dogum tarihidir.

Peygamberimizin dogum tarihi tam olarak nedir? Bilen arkadaslarımız bunu acıklarsa sevinirim.

Son bes yıldır özellikle Kutlu Dogum haftası 19-26 nisan tarihleri arasında kutlanmaktadır. Bu konuda yanılmıyorum sanırım.

Elbetteki istedignizi kutlamakta serbestsiniz. BUndan rahatsız olmamızı yadırgamıssınız.

Eger bana Peygamberimizin dogum tarihini soyleyebilrseniz muhtemelen bu Hicri Takvime gore olucaktır. İşbu halde Hepimizin bildigi gibi Hicri takvimin bir yılındaki gun sayısı Miladi Takvim yani bizim kullandıgmız takvime gore 10 gun kısadır. Bu yuzden Kurban ve Ramazn bayramları ile, Kutlanan mevlutlerimiz, Ve Mubarek Ramazan ayımız surekli 10 gun geriye gelmektedir. Bu konuda haklı olup olmadıgmı soylerseniz sevinirim.

Dedigim gibi bu konularda fazla bilgim yok ama Basit bis rou daha sormam gerekiyor. BUtun dini bayramlarımız dini önemli gunlerimiz 10ar gün geri geldignie gore Peygamber Efendimizin dogum gunu son bes yıldır neden sabitlenmektedir? Asıl amac nedir? Aslında hesaplamaya gore bu yıl peygamber efendimizin dogum tarihi bizim takvimizle hangi gune tekabul etmektedir bunuda acıklarsanız sevinirim...

Simdi BOylesine dini bir konuyu bile carpıtarak toplumumuza dayatıp, insanları bakın Bizim dini bayramamızı kutlamamıza bile izin vermiyorlar diyerek, kendinizi magdur durumda gostererek amaclanan nedir?

Daha da işin kötü yanı bir milli bayramımızla bizzat cakıştırarak amaclanan nedir? Hala bu oyunu gormeyip hayır onlar haklı diyorsanız, bari cocuk bayramında cocukların sırtından dini sömürü yapılmasına bir söz söyleyin...

Evet ne guzel dini bayramların kutlanması etkinlikler yapılması. Kimse sesini cıkarmaz bu konularda. Bizzat coskuyla kutlarız, bu ulke uzerinde yasayan her dinden insanla birlikte.

Allah aşkına söyleyin, Kutlu Dogum Haftası bundan on yıl once kutlanıyormuydu bugun gordugumuz orneklerle?

Bizim aile buyuklerimiz, sokagımızdaki camilermizdeki hocalarımız mevlıtler okurlar, dualar ederlerdi...Hala da aynı sekilde devam edilir buna...

Simdi bana nasıl oluyorda bizim takvimize gore Peygamber efendimizin dogum tarihi sabitleniyor acıklarmısınız? Ve nasıl oluyorda bu tam 23 nisan tarihine sabitleniyor... hala tehlike yok normal mi diyorsunuz?

Bu mantıkla hareketle Ramazan ayınıda sabitlyelim.... Butun dunyada Ramazan ayı kutlanırken biz, kendi tarihimizde kutlayalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhurbaskanlıgı secimine basladık, pardon akp cumhurbaskanı atama sürecine girdi. Sayın basbakan her ne hikmetse son gun adayını acıkladı. Ama bugun ogrendikki sayın GÜL'ün adaylıgı bir gunde karar verilmiş bir aday değilmiş. Bizzat bugunku acıklamalarından ögrendik bunu, merak eden haber bultenlerinden takip edebilir. Mademki bir gunde karar verilmedi neden biz cumhur baskanımızın kim olacagın son gun ogrendik neden saklandı ?

Son iki haftadır agırlıklı bir sekilde 367 tartısması suruyor. Ana muhalefet partisi iktidarın 367 milletvekilini bulamayacagını bu yuzden secim yapamayacagını iddia etti. bunuda mahkemeye goturecegini söyledi. Son bir aydır tarafsız sayın meclis baskanımız her televizyon kanalında her gazetede cıkarak boyle bir kural olmadıgını savundu. Sanırım bunu hepimiz gorduk duyduk okuduk. Secimin yapılacagı gunde chp li vekilin itirazına gulerek yanıt verdi

-Göz kararıyla yeterli cogunluk vardır, 367 ye gerek yoktur.

Daha sonra oylamaya gecildi ama televizyondan izlerken sayın tarafsız meclis baskanı, oylamanın bitmesine yakın bazı iisimler saydı, ve oy kullanması icin bekledigni soyledi. Saydıgı isimler bir kac dakia once kapının onunden gecerken gordugu yada salaona girip cıkan chpli vekillerin ismiydi. Ve tutanaklara gecmesi icin 369 milletvekili salondaydı dedi...

Sayın baskanım hani 367 gerekli değildi... Son on dakkada ne olduda siz kapının onunden gecen hatta binaya girmeyen isimleri ordaymıs gibi sayıp 369 u yakalayıp tutanaklara gectiniz? Cocuk oyunu mu bu?

Bu komedi oynanırken gecesinde Genel Kurmay Baskanlıgından bir acıklama geldi. Atatürk ilkelerine özde baglı bir aday beklediklerinin ustune basa basa son gunlerde, aslında son 5 yılda yapılan irticai faaliyetlere dikkat cekildi. ve hukumetin bu konuda önlem alması gerektigi belirtildi...

Bir cok cevreye göre bu bir muhtıra niteliginde olmakla beraber, ordunun bu acıklmasını 14 nisanda Tandogan meydanında 29 nisanda Çağlayan meydanın da toplanan milyonların istekleriyle dogru orantılı oldugunu kimse yazıp cizmedi... Halk ve ordu aynı cizgide birlesirken hukumetin nerde olucagı bekleniyordu. cevap geldi.

-Genel Kurmay baskanlıgı basbakanın emrindedir..!!!

neden son bes yıldır hickimse cıkıp basbakanın bu milletin emrinde olması gerektigni söylemedi? Sanki bu millet basbakanlıga hizmet etmek zorundaymıs gibi..!!!!

Son bir kac gundur askerin ve milletin bu cıkısından cekinen hukumetin elinde borsa sopası var. Durmadan ekonomik istikrardan bahsediyorlar. Onları irticai faaliyetlerle suclayanlara tek yanıtları bakın ekonomi duzeldi demek oluyor.

Ekonominin duzgunulugunun ispatı olarak borsayı gosteriyorlar...

Ekonomi egitmi alan arkadaslar varsa, borsanın yukselip alcalmasının tek nedenini para hareketleri oldugunu sanırım iyi biliyrolardır. Yani faiz ve getiri karsısında ekonomiye sıcak paranı girmesi yada cıkması.

İstanbul borsasındaki sıcak paranın yuzde yetmişi yabancı sermayeye ait. Hukumet haklı olarak diyorki siyasi istikrarsızlık bu yabancı parayı ulkeden ceker. BU yabancı para ülkeden giderse ne olur?

Bir sure once yasadıgımız buyuk ekonomik krize benzer bir durum ortaya cıkabilir...

HUkumetin elindeki sopa budur işte. Ben istedigim herseyi yaparım cunku borsa benim elimde, bana dokunan olursa borsa batar, ulke batar diyorlar...

Bu bir itiraftır.. Bu acizlik icindeki bir hukumetin itirafıdır. Bir ulkenin ekonomisi yalnızca sıcak paraya sırtın yaslamıssa bu bir balondur. Gelişmiş ulkelerde ulkenin ekonomisi tarıma, üretime ve yerel kaynaklara baglıdır... Yabancı sermaye ulkeye girecegi zman kesin ve katı sartlar konur ki yabancı sermaye ulke ekonomisi uzerinde tehdit unsuru olmasın...

Hicbir sekilde tarıma ve uretime yatırım yapmayan, ulkenin yerel kaynaklarını satmaktan geri durmayan hukumet, ihtiyacı olan kaynagı yabancı sermayeden aldıgnı itiraf etmiştir. Son bes yıldır şişirileen balon, ulkenin gelişip buyumesi değil, yuksek faiz ve cazip getiri sayesinde ulkemize gelen sıcak paranın sayesinde sözde olumlu ortamdır.

Biz eger kendi tarım ve uretimimize yatırım yapsaydık, kendi kaynaklarımızı kullansaydık bugun yabancı sermayenin agzının icine bakıyor, dolayısıyla mandacılık sömürgecilik zihniyetiyle yönetiliyor olmazdık... bunu bizzat sayın basbakan ve hukumet soylemiştir..

Siz ulkenin gelismesi ve buyumesi icin ulke kaynaklarını satmaktan baska hicbirsey yapmayacaksınız, bu ulkeyi yabancı sermayeye teslim edip, arap sermayesine peşkeş cekeceksiniz sonra cıkıp bize dokunmayın bak ac kalırsınız diyerek bu halkı tehdit edeceksiniz..!!!

Halk ayaklanınca duymayacaksınız, halkın ordusu yeter artık deyince demokrasiye darbe diyeceksiniz...!!

Uyanan bir milletin tokadını hissedince siyasi magdur konumuna inip her zaman oldugu gibi din sömürüsüyle, halkın acıma duygusunu kullanıp yine planlar yapacaksınız....

Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandası olarak, butun bu oynanan oyunların farkındayım. Türk ordusunun yayınladıgı bildirini altına bizzat imzamı atar ve sonuna kadar da destekcisi olurum...

Bugun Çağlayandaki milyonlardan biri olarak, sonuna kadar bu din sömürücülerin, bu sevr meraklılarının, bu ab-abd işbirlikcilerinin, bu bölücülerin, bu yobazların sonuna kadar karsısındayım...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaç Milyon gerekli...!!!!

14 Nisan ve 29 Nisan mitinglerinde toplanan milyonlarca insanın sesine kualklarını tıkayan bir hukumetten bahsediyoruz...

Butun karalamalara, balcıkla sıvama cabalarına ragmen, satın aldıgı medyanın butun destegine ragmen, kac milyon oldugunu yabancı basından ogrendigmiz bir topluluktan bahsediyoruz....

Arkasında halk destegi kalmadıgını, elindeki cumhurbaskanı atama yetkisi fırsatını bir daha ellerine gecmeyecegini bildikleri icinmi, yangından mal kacırır gibi bir an once herseye ragmen gozlerini karartıp, kulaklarını tıkayıp dikta rejimlerin benzeri usluplarla, yasaların boslugundan kaynaklanan sorunlar nedeniyle sonuna kadar kullanmaya calısıp, halka dayatma zorlamayla kendi menfaatlerine hizmet eden uygulamalardan vazgecmezler...?

Diyorlarki ordunun acıklaması demokrasiye zarar verir... Ordunun soylediklerinin dogru olmadıgını, yanlıs oldugunu, amaclarının şeriata dayalı bir devlet sistemi getirmek oldugunu inkar etmiyorlar.... Buna dikkat edin. Onları rahatsız eden bu isteklerini karsısında bir ordunun durmasıdır... Ordumuz bizzat bölünmeye karsı durusunu bu konuda taraf oldugunu soylerken, bölünmeye bizde karsıyız demiyor, hukumetin rahatsız oldugu, şeriat, irtica bölünme değildir... HUkumetin rahatsızlıgı ordunun acıklamasıdır....

Aylardır muhalefet partileri basta olmak uzere, sivil toplum kurulusları, bizzat meydanlara cıkan milyonların istedigi cumhurbaskanlıgını halka sectirin, secime gidin cagrılarına kulak asmayan hukumet, sanki kendi insiyatifindeymişte lutfediyormus gibi erken secime gideceklerini acıklıyorlar. Aday olan sayın Gül sonuna kadar burdayım geri cekilmem hakkımı kullnaıyorum derken nasıl oluda bir anda cumhurbaskanlıgını halk secsin dedi? Bu kadar kaypak, bu kadar yalancı bu kadar iki yuzluyse siyasilerimiz neyi tartısıcaz biz?

Aylardır biz burda, halk meydanlarda, ordumuz her konuda demokrasini geregi, halka gidilmesi gerektigni soylerken bize darbeci, bir avuc cata pat, uc bes bin kişi adlarını takan hukumet nasıl oluyorda bir anda, lutfedip halka dönmeyi seciyor...!!!

Kac milyon gerekiyor? Bu ulke uzerindeki ellerinizi cekmeniz icin kac milyon gerekiyor? Adını siz koyun biz 10 milyon kişi kapınıza dayanalım.... 20 Milyon kişimi..? Butun dunya sesimzi duydu hukumet neden gormuyor bu halkı? HUkumet son barutunumu kullanıyor bir atımlık... Neden halktan cekinirler?

1 milyonduk uc bin kişi saydınız, 3 milyon olduk 100 bin kişi dediniz... 70 milyon tepenize cıksa siz kalkıp demokrasi treninden bahsedeceksiniz... Demokrasi halk icindir... Halk biziz. Olmayan devlet cihanda bir nefes sıhhat gibidir...!!! Halkını yok sayan hukumet tek basına iktidarda olsa, arkasında abd ab yada borsada olsa bize hesap verecektir..!!!!

Türk olmaktan rahatsız olupta bizim verdigmiz yetkiyi bize karsı kullanmaya kalkanların tamamına, milletin verdigi yetkiyi millete efendilik yapmakla kullanan, milletinden aldıgı yetkiyi bos kagıtlara imza atarak bir diktatöre teslim eden acizlere, gunu gelince hesabını soracagız. Demokratik hakkınızın ne oldugu halkın umrunda değil, cunku demokrasi halka ragmen değil halk icin vardır... Yıktıgnız butun temelleri bizzat sizin uzerinize yeniden kurmak icin her zaman burda olacagız..!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öyle olmaz böyle olmaz derken; muhalafet laiklik duruşunu sergilerken her daim, kimi muahfazakar kesimlerde bilinçaltında şunu kabul görüyorlar ki islamın hiç bir zaman yönetim biçimi olamayacağı gerçeği. Ve buna bağlı olarakta ılımlı islam yakıştırmalarıyla dini çaktırmadan laiklik çizgisinde olumlu kılmaya çalışıyorlarsada farkında olmadan bilinçaltları öyle demiyor.

İslam, islamdır. Değişmeyen kuralları vardır. ister kabul görün ister görmeyin. Özde de islamdır. Sözde de...

ILIMLI İSLAM OLMAZ!..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laiklige sahip cıkması gereken hukumet, olan bitenler karsısında kılını kıpırdatmıyorsa, bizzat canak tutuyorsa, orduda elini kolunu baglayıp seyretmelimidir? Halk ayaklanıp sahip cıkarken, hukumet milyonlara ragmen birsey yokmus gibi davranırken, butun dunya uyanırken, halkın mı dağa cıkması gerekmektedir? Evet cumhurbaskanlıgınıda ele gecirince askerin konusması gerektigni soyleyen yasalarıda değiştirip, ordunun sesini kesip, istedigniz duzeni getirmek icin son engelide ortadan kaldırabilrsiniz...

Demokrasi ve hukuk halka rağmen değil, halk icin olmalıdır. Bu demokrasi ve hukukun bizzat temelidir. Milyonlarca insan meydanlara cıkıp, bizzat hukumete karsı duruyorsa, hukumet ya cıkıp halkın dediğini yapmalı, yada o meydanlara cıkan milyonlardan daha fazlasının destegini arkasında bulmak icin referanduma gitmelidir.. Hukumet hangisini yaptı?

Bir adamın atadıgı cumhurbaskanını secmeyi zorladı. Sokaktaki milyonları önemsemedi neden? Halk bizim arkamızda dedi.... neden ispat edip o milyonları ve orduyu susturmadı? Hukumet saece kendi arkasındaki bir avuc şakşakcısını uyutmaya devam ediyor...

Kucuk kız cocuklarını gecenin biryarısı ilahi okutup, din dusmanlarını öldurmeyi tesvik etmek demek, kucucuk beyinlerin yıkanmasına hizmet etmek demektir. Siz ilkokullarda Din kursları vermeyi normal karsılıyorsanız, onlarca cami varken, siz kalkıp kucuk kız cocukklarının basına turban taktırıp ilahiler okutmayı, kucuk cocukların bile anlamadıklarını onlara zorla yaptırmayı kabulleniyorsanız ve bunun zamanını özellikle bir milli bayramla cakıstırıp, dininize saldırmalarına izin vermeyin diye propaganda yapıyorsanız bu en buyuk tehlikedir... Hukumetin işine gelmedi sanırım ordunun bunu farketmesi..!!!

Son dakikaya kadar cumhurbaskanı adayını acıklamayıp, işte aylardır uzerinde dusunduk ve karar verdik adayımız budur diyen, sonra tepkileri gorup biz bir gunde aday belirlemedik geri cekilmeyiz diyen, bir gun sonra aslında cumhurbaskanını halk secmelidir diyen sayın Gülün bu acıklamaları gayet dogaldır ve Türk halkıyla dalga gecmemişlerdir. Cumhurbaskanını halka sectiricez erken secime gidicez diyerek şok acıklamalar yaparken bir yandan da cumhurbaskanlıgı secim surecine devam ediyorlar. İlk turda bulamadıkları sayıyı bu turda bulmak icin kac milletvekilini ne kadr satın aldılar? Hani halka sectireceklerdi neden devam ediyorlar? Butun bunlar normal, butun bunlar demokrasi geregi ama bu absürtlügü ortaya cıkaran ordunun kral cıplak demesi tuhaftır..!!!

Bir cok özel medya ve tmsf elindeki medya kurulusları gibi şakşakcılık yapması gerek cunku ordu basbakanın emrindedir..!!! Basbakan kimin emirinde oldugunu neden acıklamıyor?

Bu milletin ordusundan rahatsız olanlarında işlerine gelmiyorsa, bizzat o ordu ve millet sayesinde sahip oldukları makamlardan, hoslarına gitmiyorsa ayrılabilecekleri bizzat hatırlatılmalıdır...

Türk olmaktan rahatsız olanların, Atatürk Türkiyesinde Atatürk Devrimlerine baglı olmaktan, bizzat Atatürk adından rahatsız olanların, Atatürk'ün sagladıgı imkanlar sayesinde bu durumdan sikayet etmelerini mantıklı bir acıklaması yoktur...

Türk olmak bu kadar rahatsız ediyorsa sizi istediginiz herhangi bir ulkeye gitmekte serbestsiniz..'!!!

Anlama yollarınızda sorunlarınz varsa anlayabileceginiz yollardan gerektigi sekilde anlatmayı da biliriz... 80 Yıl once butun dunyaya anlattıgmız gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Lostsoul yazılarınızı büyük bir keyifle takip etmekteyim.Ben de yazdığınız konulara istinaden bir kaç şey eklemek istedim.

Türk olmaktan rahatsız olanların, Atatürk Türkiyesinde Atatürk Devrimlerine baglı olmaktan, bizzat Atatürk adından rahatsız olanların, Atatürk'ün sagladıgı imkanlar sayesinde bu durumdan sikayet etmelerini mantıklı bir acıklaması yoktur...

Adamlar bizzat Türk olmadıklarını ve bundan rahatsızlık duyduklarını zamanında "biz sizin Atanız gibi veled-i zina değiliz" diyerek ve Başbakan da bunu destekleyen sözler söyleyerek ispatlamıştır zaten."Ben gürcüyüm ve musanın soyundanım"bunlar RTE ye ait sözlerdir.

Peki herhangi bir ilk ögretim okulundaki müdürü secmek, okul müdürlüklerini kendi yakınlarıyla, kendi düşüncelerine uygun yandaslarıyla doldurmasını; Milli Eğitimdeki bu kadrolasmanın mantıklı acıklaması nedir?

Siyasi bir partinin ilkögretim okullarında kadrolasma cabasının acıklaması nedir?

Neden 9 ay önce yurutmesi durdurulmus bir yasa, bugun yeniden duzenlenip yürütmeye sunulmustur?

Siyasi proseduru tam olarak bilmiyrum ama bu yasanın sanırım cumhurbaskanı tarafından onaylatılması gerekmektedir...

Bugune kadar bu turdeki butun siyasi kadrolasmaların tamamı Sezer tarafından veto edilmiş, yeniden önune gelince de mahkemeye gitmiş ve mahkeme tarafından haklı bulunmustur

Son bes yıldır ısrarla milli egitimin en buyuk sorunlarınında önunde imam hatip liselerinin mezunlarını universiteye sokabilmek icin binlerce yol deneyen ama hepsinden basarısız olan hukumet, imam hatiplerden gereken verimi alamayınca elinin altındaki butun okullara yönelmiş olabilr mi...?

Öncelikle bir ülkeyi tam olarak ele geçirmek için öncelikle o ülkenin maliye ve milli eğitim bakanlıklarını ele geçirmek gerekmektedir.Milli eğitimin üst düzeylerinde senelerce görev yapmış olan bir çok arkadaşımla yapmış olduğum sohbetlerde onların söylediği ortak tek bir şey var yukarıda söylediğim cümleyi doğrulayan:

-Cumhuriyet tarihinin hiç bir hükümeti Milli eğitime bu kadar müdahale edip kadrolaşmaya gitmemişti

Yasaların cumhurbaşkanı tarafından veto edilmiş olması inanın ki hiç bir şey ifade etmemektedir.Çünkü bütün okullara kendi görüşlerinde ki idareciler getirilmiş ve kendi görüşlerine uygun olmayan idareciler ve öğretmenler hakkında sudan sebeplerle araştırma başlatılarak ,haklarında çeşitli davalar açılma yoluyla yıldırma politikaları uygulanmaya başlanmıştır. Öyle ki ; davaları kazanıp görevine iade olan idareci ve öğretmenler yeni bahanelerle müfettişler yollanarak haklarında yeni soruşturmalar açılmaktadır.

Bu da sizin sormuş olduğunuz " ellerinin altında ki okullara mı yöneldiler ?" konusu hakkında sanırım bir fikir verecektir.Ama sadece bu okullar değil , dersanelerle de her yere yayılmış olup insanları bir biçimde kandırarak bunu zaten yapıyorlar senelerdir.Ve birçok insan da gelecek kaygısı olmadığı ve benim işim görülsün de gerisi beni ilgilendirmez mantığıyla bu tip oluşumlara hem çocuklarının kullanılması yoluyla hemde bedel ödeyerek katkı da bulunmaktadır.Sonuç olarak ta elleriyle nurtopu gibi cumhuriyet düşmanları yetiştirmektedirler.

Sayın basbakan Türkiye Cumhuriyeti isminide değiştirmek isterse birgun rahatsızlanıp bu da onun en dogal hakkı olmayacak mı?

Zaten niyet te o değil mi?Hazır eline fırsat geçmişken bunu kaçırmak isterler mi ?Ama hesaba katamadıkları şey bana göre; bu kadar tepki almalarıydı.Yine de ben Türkiye nin geleceğinden çok fazla umutlu olduğumu söyleyemeyeceğim.Çünkü sol partiler senelerdir birbirlerinin gözünü oyarken adamlar çizgilerinden en ufak taviz vermeden omuz omuza mücadelelerini sürdürdüler ve eğer bu durum Amerikanın işine geliyorsa -ki ılımlı islam projesini uygulama açısından geliyordur- bu ülke de hiç bir parti abd nin icazetini almadan iktidara gelemez.Yok ordu sert çıkmış şu şöyle demiş bu böyle demiş kendimizi kandırmayalım ya bir an önce uyanalım yada her tarafımız sert tepki verse ne olur ADIMIZ SÖMÜRGE olmuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laiklige sahip cıkması gereken hukumet, olan bitenler karsısında kılını kıpırdatmıyorsa, bizzat canak tutuyorsa, orduda elini kolunu baglayıp seyretmelimidir? Halk ayaklanıp sahip cıkarken, hukumet milyonlara ragmen birsey yokmus gibi davranırken, butun dunya uyanırken, halkın mı dağa cıkması gerekmektedir? Evet cumhurbaskanlıgınıda ele gecirince askerin konusması gerektigni soyleyen yasalarıda değiştirip, ordunun sesini kesip, istedigniz duzeni getirmek icin son engelide ortadan kaldırabilrsiniz...

Demokrasi ve hukuk halka rağmen değil, halk icin olmalıdır. Bu demokrasi ve hukukun bizzat temelidir. Milyonlarca insan meydanlara cıkıp, bizzat hukumete karsı duruyorsa, hukumet ya cıkıp halkın dediğini yapmalı, yada o meydanlara cıkan milyonlardan daha fazlasının destegini arkasında bulmak icin referanduma gitmelidir.. Hukumet hangisini yaptı?

Bir adamın atadıgı cumhurbaskanını secmeyi zorladı. Sokaktaki milyonları önemsemedi neden? Halk bizim arkamızda dedi.... neden ispat edip o milyonları ve orduyu susturmadı? Hukumet saece kendi arkasındaki bir avuc şakşakcısını uyutmaya devam ediyor...

Kucuk kız cocuklarını gecenin biryarısı ilahi okutup, din dusmanlarını öldurmeyi tesvik etmek demek, kucucuk beyinlerin yıkanmasına hizmet etmek demektir. Siz ilkokullarda Din kursları vermeyi normal karsılıyorsanız, onlarca cami varken, siz kalkıp kucuk kız cocukklarının basına turban taktırıp ilahiler okutmayı, kucuk cocukların bile anlamadıklarını onlara zorla yaptırmayı kabulleniyorsanız ve bunun zamanını özellikle bir milli bayramla cakıstırıp, dininize saldırmalarına izin vermeyin diye propaganda yapıyorsanız bu en buyuk tehlikedir... Hukumetin işine gelmedi sanırım ordunun bunu farketmesi..!!!

Son dakikaya kadar cumhurbaskanı adayını acıklamayıp, işte aylardır uzerinde dusunduk ve karar verdik adayımız budur diyen, sonra tepkileri gorup biz bir gunde aday belirlemedik geri cekilmeyiz diyen, bir gun sonra aslında cumhurbaskanını halk secmelidir diyen sayın Gülün bu acıklamaları gayet dogaldır ve Türk halkıyla dalga gecmemişlerdir. Cumhurbaskanını halka sectiricez erken secime gidicez diyerek şok acıklamalar yaparken bir yandan da cumhurbaskanlıgı secim surecine devam ediyorlar. İlk turda bulamadıkları sayıyı bu turda bulmak icin kac milletvekilini ne kadr satın aldılar? Hani halka sectireceklerdi neden devam ediyorlar? Butun bunlar normal, butun bunlar demokrasi geregi ama bu absürtlügü ortaya cıkaran ordunun kral cıplak demesi tuhaftır..!!!

Bir cok özel medya ve tmsf elindeki medya kurulusları gibi şakşakcılık yapması gerek cunku ordu basbakanın emrindedir..!!! Basbakan kimin emirinde oldugunu neden acıklamıyor?

Bu milletin ordusundan rahatsız olanlarında işlerine gelmiyorsa, bizzat o ordu ve millet sayesinde sahip oldukları makamlardan, hoslarına gitmiyorsa ayrılabilecekleri bizzat hatırlatılmalıdır...

Türk olmak bu kadar rahatsız ediyorsa sizi istediginiz herhangi bir ulkeye gitmekte serbestsiniz..'!!!

Anlama yollarınızda sorunlarınz varsa anlayabileceginiz yollardan gerektigi sekilde anlatmayı da biliriz... 80 Yıl once butun dunyaya anlattıgmız gibi...

çok güzel bir yazı.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın basbakanın gecen gunku acıklaması, daha dogrusu anayasa mahkemesini aldıgı karar tepkisi oldukca ilgi cekiciydi:

-'Azınlığın baskısıyla cogunlugun aldıgı kararlar iptal oluyor' dedi...

O an onu alkıslayan bir avuc şakşakcının yanında olup su soruyu sormak isterdim..

-5 yıldır aldıgınız yuzde yirmi bes oyla cogunlugu yonetirken sorun yok, anayasa mahkemesi sizin hukuksuzlugunu tesbit edince mi sorun oluyor? Bundan rahatsız olmakta haklısınız. ya Türk Milletinin bes yıldır cektigi rahatsızlık sizin için önemlimi?

Anayasa mahkemesine toslayan hukumet bir anda hareketlenip, madem öyle, halka gidicez diye acıklamalar yaptı. Sanki elindeki oyuncagı alınmıs bir cocuk gibi mazlum ifadelerle biz halkımıza guveniyoruz, madem bizim dedigimiz olmuyor halkın dediği olacak, hadi halka gidiyoruz dedi...

Neden bir Allahın kulu cıkıpta sormadı:

-Sayın basbakan madem halka bu kadar guveniyordun son 6 aydır bu sorunların cıkacagını bile bile o guvendigin halka gitmedin de, adeta dalga gecer gibi kendi istedigini dayattın?

Cıkıp erken secim yapıcaz, halka gidicez, anayasayı değiştirecegiz diye nutuk atıyorlar... Lutfediyorlar..!!!! Yasalarımza gore onlar secim kararı almasada mecburen secime gidecekler simdi kalkıp kimi kandırıyorlar?

Sanki erken secime gitmek onların insiyatifindeymiş gibi cıkıp konusuyorlar.. hadi canım elinzdeyse erken secime gitmeyin... mecbursunuz bunu bildigniz icin simdi kıvırıyorsunuz.. yazık..

Yeterince suyunu cıkarmadınızmı işgal ettigniz makamların....

Bir de Türk halkı salak ya, Türk halkı unutur ya sunu soyluyorlar..:

-Cumhurbaskanını halka sectiricez...!!!

Be hey gafiller mademki halka sectireceksiniz cumhurbaskanını, pazar gunu neden bir hafta once toplayamadıgıınız sayıya ragmen zorlarsınız secimi? Pazar gunu satın aldıgınız yeni milletvekillerimi var sizin atadagınız cumhurbaskanını sececek? Satın alınan milletvekili oyuyla secilen cumhurbaskanı olurmu?

Bu millet bir hafta once meclise girmeyip, alacagı bir karsılık icin vatanını satan bir vekile bunun hesabını sormazmı? Ve akp li vekiller nasıl vekillerdirki, bos kagıtlara imza atıp, fikirlerini tek bir kişinin iradesine teslim eder...

Uyan ey halkım, sen iradeni teslim ediyorsun adama, adam kalkıp o iradeyi parti liderine veriyor... O zaman o adamın ne önemi var...?

Sayın basbakan cıkıp secim 24 haziran yada 1 temmuz dedi.. sonra oturup tartıstılar konustular secim zamanını 22 temmmuza aldılar... yani Türk insanının, tatilde yada işi nedeniyle baska yerde ikamet ettigi zamanı sectiler. Hatırlayın... Bu adamlar kazandıkları secimde secime katılım oranı ne kadrdı? Siz gidip oy kullanmadgınız icin bunlar basımıza geldi. Simdi de sizin oy kullanmamanız icin, sizden rahatsız oldukları icin bizzat bu tarihi seciyorlar... Sizi temsil etmek icin değil, kendi zihniyetlerini hayata gecirmek icin bu tarihi sectiler. İki eliniz kanda olsa bile 22 temmuzda gidip oyunuzu kullanın.. Bu sizin namusunuzdur, bu sizin vatana borcunuzdur, bu size ragmen sizin yetkinizi ele alıp, sizin özgurlugunuzu pazara cıkaranlara karsı son sansınızdır..!!!

Son aylarda milletimiz ne meydanlara cıkan kalabalıgı goruyor, ne ordumuzun yapmıs oldugu acıklamayı anlayabiliyor, nede hukumete karsı tek bir catlak sesi duyuyor... Nerdeyse butun medya borsanın dusmesinden, ekonominin catlayacagından, ab ve abd acıklamalarından bahsediyor. Bizzat basbakanın basın danısmanı tarafında verilen mansetler atılıyor, haberler yayınlanıyor... Dikkat edin, hukumete yalakalık yapan, kalemini satan gazeteciler, medya patronlarının sahibi oldugu yan kuruluslarının vergi borcları siliniyor.. Vergi aflarından yararlanıyorlar. HUkumet sizin paranızla medyayı satın alıyor, satılmıs medya bu para karsılıgında hukumetin gorme dedigini gormuyor... Tmsf elindeki medyadan istifa eden gazetecileri kac kişi duydu? Kac kişi haber yaptı? Neden görmuyorlar? neden duymuyorlar? neden yazmıyorlar?

Abd baskanı bushun acıklamalarını kac kişi unuttu? Adam cıkıp haclı seferlerini yeniden baslattıgnı soyledi, İslamiyetin karsısında oldugunu butun muslamanların terörist oldugunu söyledi. Yıllardır ırakta milyonlarca müslümanı katletti, milyonlarcası evsiz kaldı... Ama din eksenli bir parti olan akp yi sonuna kadar destekliyor... Akp ye karsı en kucuk aykırı sesi duyunca hemen acıklama yapıyor. BU ulkede laikligi savunanların sesini duyunca demokrasiye davet ediyor... Hic dusundunuzmu, İslam'a bu kadar karsı bir ulke neden akpye destek olur?

Bu ulke toprakları uzerinde, binlerce yıldır her cesit insanın dostca yasadıgı cografyada, dini farklı oldugu icin insanların bogazları kesiliyor artık... Öldürülenler hristiyan... Avrupa Birligi Hristiyan kulubu olarak gosteriliyor.. Bu cinayetler icin tek bir tepki geldimi? Bir tane avrupa ulkesi itiraz ettimi? Ordu cıkıp laiklige vurgu yapıp, malatyadaki cinayetleride örnek gosterip bunların karsısında oldugunu soyluyor, hristiyan kulubu orduya karsı cıkıp akpnin arkasında duruyor... Sizce de bu normal mi?

Dikkat edin cumhurbaskanlıgı secim dönemine girdigimizden beri barzani yada talabani tek bir acıklama yapmıyor. pkk eylemlerini azalttı. talabani cumhurbaskanlıgı secim sureci bitene kadar karısmayacagını acıkladı..!!! Dune kadar kapımızda aglayan, bizim sayemizde hayatta kalan, bugun terörist orgutunun yonetimini ustlenenler ulkemize lutfedip izin veriyorlar..!!! Irak' a verilen nota ne oldu? yoksa artık Türkiye Cumhuriyetinin ciddi bir devlet olarak kabul görmediginden dolayı verdigi notalarda havadamı kalıyor? gercekten nota verdikmi biz yoksa sayın dıs işleri bakanının nota vermekten daha önemli gordugu işlermi vardı?

Sayın basbakan cıkıp anayasa mahkemesini aldıgı kararın demokrasiye sıkılmıs bir kursun oldugunu soyledi, sonra kıvırdı... Bizimde anlayısımızda sorun varya hemen inandık sayın basbakana... Dikkat ettinizmi son bes yıldır akpnin aldıgı savundugu her karar demokratik, karsısında cıkan her karar ise antidemokratik... Demokrasi akpnin tekeline ne zaman girdi?

Yoksa cumhurbaskanını atama gucunu ele gecirip bundan hoslanan basbakan, demokrasinin tanımı yapmak icinde kendini tek yetkilimi goruyor? hakkıdır tabiki butun vekillerinden yetki almıstır. Kendini mehdi ilan etse kim ses cıkartır? Eminimki parti grubunda bunu tezahuratlarla alkıslarlar...

Sayın basbakan cıkıp anayasa mahkemesini hedef gostermiştir. Yarın birisi cıkıp danıstay saldırısında oldugu gibi anayasa mahkemesi uyelerine saldırıda bulunursa bunun vebalini alırmı? YOksa anayasa mahkemesi uyelerine saldırılmayacagına kefil olur mu?

Sayın Arınc cıkıp butun yasalarda acıkca belirtilmesine ragmen, cumhurbaskanının suresi dolucak yerine ben bakıcam dedi.... Sanki Cumhurbaskanı o gun gorevi bırakmassa gidip döve döve indiricekmiş gibi dalga geciyor... tarafsızlık konusunda bir abide gibi yukselen sayın meclis baskanını kutluyorum. Bizzat akp zihniyetini bu kadar acıkca ortaya koyan bir adam daha gelmemiştir meclise...

Adeta bir kene gibi yapıstıkları ulkenin uzerinden ayrılmamak icin surekli yeni taktikler uretip, yasaların en kucuk bosluklarını bile kendi menfaatleri icin kullanmaya calısıyorlar... Bu telaşın nedeni su anda ellerinde tuttukları yetkileri, bir daha asla ele geciremiyeceklerini bilmelerimidir? Onumuzdeki secimlerle birlikte belki de barajı bile asamayacaklarını bildikleri icinmi bu kadar hırsla ne kopartırsak kardır hesabıyla, butun gucleriyle kanını emmek istiyorlar bu ulkenin?

Oy'unuz namusunuz ve bizzat bu ulkeye olan borcunuzdur. Oy'unuzu satmayın, bu yapılanları unutmayın, nasıl sizi yok sayıp, sıkısınca size kostuklarını untumayın...Siz oy kullanmayasanız diye herseyi yapacaklar... İki eliniz kanda olsa gidin oyunuzu kullanın... Cunku bir sans daha verirseniz bunlara ve ab'ye ve abd'ye bir daha hickimse size fikrinizi sormayacaktır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk Telekom geçtiğimiz yılın yarısı kadar vergi ödeyecek

Özelleştirildikten Oger yönetiminde ilk mali yılını geride bırakan Türk Telekom Ankara'da yine vergi rekortmeni oldu. 3 milyar 820 milyon YTL gelir açıklayan TT'ye 764 milyon YTL vergi tahakkuk etti. Kuruluşun geçen yılki tahakkuku 1 milyar 323 bin YTL'ydi.

Kaynak: Maliye Bakanlığı...

Türk telekomun özelleştirme bedeli yaklasık olarak 6,5 Milyar dolardı. Bu paranın yüzde 20 si peşin, kalanı 5 taksit olarak anlasma saglandı.

Özelleştirmenin üzerinden 1 yıl gecti. Türk Telekomu satın alan firmanın Türk telekomdan ilk yıl kazandıgı para 3 milyar dolara yakın. Yani firma bir yılda 3 milyar dolar kar elde ederken devlete ilk etapta 1,5 milyar dolar para odeyecek.

Düşünün bir firma satın alıyorsunuz, cebinizden bir kurus para cıkmadan o firmadan aldıgnız parayla firmanın parasını ödüyorsunuz. Üzerine de bir o kadar para cebinize kalıyor.

Peki devlet elinde sende 3 milyar dolar kar edebilecek bir sirketi varsa bunu senede 1,5 milyar dolara neden satar?

Allah aşkına biri bana cıkıp acıklayabilrmi biz telekomu neden sattık? Devlete para kazandırıyor diyemi?

Adamlar 6 taksitte toplam 6,5 milyar dolara satın aldıkları firmadan ilk senede 3 milyar dolar kar yaptılar. İkinci senenin sonunda borcu kapatacak. Ve Türk telekomun sahibi olacak. . seneden sonra butun parayı cebine koyup ulkesine gidecek.

Düzgün yonetildigi taktirde bu kadar karlı bir sirket, aynı zamanda kamu malı oldugu icin, halkın iletisim masraflarınıda düşürebilecek bir sirketi neden sattık biz?

Devlet iyi yönetemiyor diyemi? Bu devlet özel sektörden dahamı aciz bir kurum haline gelmiştir? Daha iyi yonetenler varken neden yonetici almak yerine altın yumurtlayan tavuğumuzu baskasına veririz...?

Elinizi vicdanınıza koyup bir düşünün. İşte hukumetimizin en cok gurur duydugu faaliyetlerinden bir tanesi bu... Ulkeye kac milyar dolarlık zarara yol acacak kimbilir? Evet bu sene devlet kar etti, onumuzdeki senede kar etti.. Ya sonra?

BUgun satılan ülkemizin geleceğidir... Satacak birsey kalmayınca neyi satacaklar sanıyorsunuz?

22 Temmuzda bunu aklınızın bir kösesine koyun, iki eliniz kanda olsa bile gidin oyunuzu kullanın... Oy'unuz sizin namusunuzdur, bu vatana olan borcunuzdur... Namusunuzu bu adamlara satmayın... Dün telekomu satanlar, yarın neyi satacak sanıyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her ne kadar hafızam iyi olmasada sayın Arıncın cumhurbaskanlıgı secimlerinden once, tarafsız bir Tbmm baskanın yapması gerektigi gibi her tv kanalına cıkıp, 367 gereksizdir, goz kararı ben oturumu acar secerim, sekilndeki konusmalarını hala hatırlıyorum. Sonra secim gunu meclis baskanı sıfatıyla oturdugu kürsüden goz kararı bakıp tamam demiş ve secime gecmiştir... Ne olduysa secimin sonlarına dogru, kapının onunden gecen, kafsını kolunu bacagını gordugu vekillerin ismilerini sayıp, oy kullanmasını istemiş, son dakikada da 369 kişi tutanaklara gecmiştir.. demiştir :)

Sayın arıncın hafızası iyi değildi sanırım, hem 367 gerekli değil diyor hemde tutanaklara 369 kişiyi yazıyor... Neden?

Neyse sayın arıncı fazla dikkate almamak gerektigni akpli vekiller bile acıkca soyluyorlar artık...

Hukumetin bu cumhurbaskanlıgı dayatmasındaki tutumları da oldukca ilgi cekiciydi. Sanırım sayın arıncla akp aynı cizgide aynı goruste aynı fikirdedirler..

Sayın erdogan her konusmasında, bu hukumetin erken secime gitmeyecegini, 5 yıl boyunca gorevde kalıcagını, erken secim istemenin vatana ihanet oldugunu soyler dururdu. Bir de baktıkki Anayasa Mahkemesinin kararı acıklanmasından bir saat sonra,cıkıp

-Biz sandıgı halkın onune koyarız halkımıza gideriz diye konusmalar yapmaya basladılar...

Sayın erdogan son 6 aydır nerdeydi? Neden bu acıklama icin Anayasa mahkemesi kararını bekledi? İşin ilginc yanı zaten alınmıs olan kararla birlikte, 367yi bulamıyacak olan hukumet düşecektir. Yani sayın erdogan istedigi kadar karsı cıksın mecburen secime gidecektir, belki de bu yuzden eli mahkum oldugunu bildigi icin can havliyle propaganda yapmaya baslamıstır... Yersek..!!!!

Bir de anayasa paketi var... Yine sayın arınc cok aysasın, Cumhurbaskanlıgı secimine girince parlemento baska hicbir konuda karar alamaz diye her kanalda konustu. Secim bitene kadar parlemonto baska konuyu yasayı gorusemez... Ama gordukki sayın hukumet cumhurbaskanını atayamayacagını ogrenince oturup on dakikada yeni bir anayasa yazdılar ve onu kabul ettirmeye calıstılar...

Burda da gorudukki sayın arıncın soylediklerinin yine hicbir önemi yokmus. Onu kimse kaale almıyor olsa gerek...

işin ilginc yanı anayasadaki değiştirelim denilen maddeleri sayın Mumcu iki yıl once akpye gidip istemiş.

Simdi diyelimki bu maddeler halkımız ve ulkemiz icin can alıcı degerde, ulkemizin menfaatine yasa değişiklikleridir. Peki eger oyleyse sayın hukumet ulke menfaatine olan bu değişiklikleri neden 1 sene oncesinden yapmaz? Neyi bekler? kendi menfaatlerinimi?

Hani bu hukumet halka hizmet icin gelmişti, ne olduda simdi kendi menfaatleriyle uymuyorsa ulkeyi kaale almamaktadır..?

Yada bu yasa değişiklikleri bu kadar onemli değilse neden son dakkada ortaya cıkar, neden hukumet bu kadar ugrasır ve cıkar konusur biz halkımız icin yapıyoruz der?

Takiyyenin bu kadarına ne denir benim bunu soylemeye terbiyem elvermiyor acıkcası...

Son olarak sayın basbakan, biz halkımıza gideriz cumhurbaskanını da ona sectirirz. Halk herseyin ustundedir, egemenlik miletindir derken. 5 yıl once verdigi dokunulmazlıkları kaldırma sözünü ne kadar yukarı kaldırdı yada nereye kaldırdı merak ediyorum?

Yalan söyleyen siyasetcileri gorduk, ama halkının gozunun icine baka baka , bu kadar bariz bir sekilde yalan soyleyenleri, soylediklerini inkar edenleri ilk defa goruyorum...

Yoksa bunların bahsettikleri dindar yoneticiler boylemi oluyor? Biz simdiye kadar dinsizlerle yonetildigmiz icin bu türle ilk defa karsılarıyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kutlu Doğum Haftası üzerine...

SORU: Hz. Muhammedin doğumu tam olarak hangi güne rastlıyor? Kaynaklara göre 571 senesi 12 Rebiülevvel (20 Nisan) Pazartesi gecesi dünyaya gelmiş. Biz Onun doğumunu Mevlit Kandili olarak kutluyoruz. Böylece hicri takvime göre her yıl 10 gün geriden takip ederek farklı zamanlara denk geldiğini de biliyoruz. Ancak 16-20 Nisan (miladi) günleri arasında Kutlu Doğum Haftasında da kutladığımıza göre bunların hangisi doğrudur? (Ahmet Yılmaz)

CEVAP: Hz. Peygamber herhangi bir doğum günü kutlaması yapmadığı gibi kendi doğum gününü de kutlamamıştır. Mevlit yani Doğum Kandili, Hz. Peygamberin uygulaması olmadığına göre sünnet değildir. Kitapta da sünnette de yeri yok. Kitap ve sünnette yeri olmayan, sonradan çıkma din uygulamalarına bidât denilir. Peygamberi anmaya, Allahı zikretmeye ve belki de artı ibadete vesile olduğu, dini hayata zaman zaman canlılık verdiği için Mevlid Kandili, bidâat-i hasene (güzel bidâat) kategorisine girebilir.

Hz. Peygammberin doğum gecesi aslında o kadar kesin değildir ama ay takvimine göre 12 Rebiülevvel gecesi genel kabul görmüştür. Miladi olarak 20 Nisana rastlar. Ama önemli olan, net doğum gecesi değil, dini bir heyecan yaşanmasıdır. Bin yıldan beri gelen bir uygulama var, 12 Rebiülevvel. Suudi Arabistan hariç İslâm âleminin çoğunda bu gece Mevlid Kandili olarak kutlanır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız bir de 20 Nisanı esas alarak bir Kutlu Doğum Haftası icat etti. Takriben 20 yıldan beri bu kutlamalar git gide dozajı kaçıran bir vaziyet aldı. Konferanslar, paneller, büyük şovlar, çok büyük masraflar. Böylece dinin sadeliğini koruması gereken resmi bir kurum, dine yeni bidâatlar katar oldu. Bu toplantılarda, panellerde çok abartılı şeyler anlatılıyor ve Hz. Peygamberin ruhaniyetini rahatsız eden şovlar yapılıyor. Bunları tasvip etmiyorum.

Bir kandili iki yapmanın âlemi ne? Din gösteriş değil, sadeliktir. Asıl makbul ibadet ise bireyin geceleyin kalkıp sükunet içinde Allahına yalvarmasıdır. Umarım Diyanet, dinde bir temeli olmayan bu ikinci bidâatı kaldırır. Eğer kutlama yapılacaksa bunu bidâat olan hafta uygulamalarında değil, geleneksel zamanında yaptırır. Hz. Peygamber, dinin sadeliğini bozan bidâatların doğru olmadığını vurgulamış, Kullu bidâatin dalâletun: Her bidâat sapıklıktır buyurmuştur.

12.05.2007

Vatan gazetesi

Prof.Dr. Süleyman Ateş gunumuz dunyasında kabul edilen İslam Alimlerinden biridir.

Kendi adıma din konusnuda fazla bir bilgiye sahip olmadıgım icin İslam dini icin mantıklı her acıklamayı dogru olarak kabul ederim. Zaten Allah'ta önce oku demiştir inananlara, kör bir inancı değil, aklın kabul ettiği bir inancı istemiştir. Sayın Ateş Kutlu Doğum haftası icin bir acıklamada bulundu.

Düşünün Hz. Muhammed dogum gununu kutladımı?

ya Halifeler? ya diger din bilginleri boyle bir acıklamada bulundumu? Benim buyuklerimden dedelerimden atalarımdan ogrendigim, Peygamberimizin dogum gununde Kuran okurlardı.

Son bes yıldır tuhaf bir sekilde aile icinde ve camilerimizde okunan bu Kuran'lar bir anda yayıldı, televizyon ekranlarında, hatta spor salonlarında kutlamalara dönüştü.. Bana Hz. İsa doğum gunu icin yapılan kutlamaları hatırlatmaya basladılar.

Sayın Ateş'in acıklamasını okuduktan sonra bir kac soru daha takıldı aklıma...

Hicri takvime gore belirlenmiş bir tarih neden 20 nisan tarihine sabitlenir?

Eger dogru olan buysa neden biz Ramazan Ayını surekli farklı aylarda yasıyoruz?

Ve neden 20 nisan haftası? Boyle bir kutlama dinimizde yokken neden dini bir bayrammıs gibi özellikle 23 nisandaki Milli Bayramımızla cakıstırılır?

Bir ulkenin milli bayramıyla dini bayramının cakıstırıp insanlar arasında gerginlik yaratıp, bakın dininiz elinizden gidiyor demenin kime ne faydası vardır?

Ve nasıl oluyorda her agzını actıgında din bezirganlıgı yapanların, her fırsatta dindarlıktan bahsedenlerin yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dogum gununu boylesine konularda kendi amacları icin kullanmaları bazılarımız tarafından kabul edilir?

Allah aşkına siz kendinize bir sorun..

Hz. Muhammed kendi dogum gununun kutlanmasını istermiydi? Kendi dogum gunu uzerinden din simsarlıgı yapılmasını istermiydi? şeyhinize tarikatınıza değil bizzat kendinize bir sorun..

İslam Dinine zarar vermek icin her yolu deneyenlerin nasıl sizin dini duygularınızı istismar edip, en masum dualarımızı bile tekellerine alıp, sonrada karsınıza cıkıp bakın dininiz elden gidiyor deyip sizi nasıl kandırdıklarını görun...!!!

Dinimizin sizin korumanıza ihtiyacı varsa zaten coktan elden gitmiştir...

Ne haddinize benim dinimi imanımı korumaya kalkmanız..!!! Ben o kadar aciz bir Müslüman'mıyım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sayın basbakan secim calısmalarına hız vermiş gorunuyor.. Once Toki acılıslarındaki kalabalıklara, sonra tusiad ve tmsf'nin el koydugu ATV kanalındaki konusması ulusa sesleniş konusması gbiydi hani trt kanallarında yayınlanan...

toki acılıslarından aklımda kalan bir soruya hala cevap bulamadım. O kalabalıklar icinde neden hic kadınlar yoktu? sanırım bunun cevabını bulamıycam... Belki de kadınların daha önemli işleri vardı kimbilir...

Tüsiad konusması ise oldukca ilgi cekiciydi. merak ediyorum sayın basbakanın basın danısmanları vekillige adaymı oldular? baskan kendi konusmasını kendisimi hazırlıyor...?

Yine her zaman oldugu gibi iş adamlarını tehdit etti.. aylardır halkını tehdit ettigi gibi...

-Bize karsı cıkmayın sonucları sizin icin agır olur..!!!!

Neden cıkıp acıkca demiyor bana karsı gelmeyin hepiniz ac kalırsınız diye.. yada bu sonucları acıkca soylese ya hepimiz bilsek.. Sadece katlanırsınız diyor?

Sayın basbakan neye katlanıcaz bir acıklayın?

Hangi ulkenin lideri halkını ve muhalif sesleri aclıkla tehdit eder? ve hangi halk kalkıp istikrarırının yabancı sermayeye baglı olmasını alkıslar? Yani elin adamı canı sıkılıp alıp giderse parasını bu ulke batar mı? sayın basbakan bununla tehdit ediyor butun ulkeyi...

Aynı sekilde sayın basbakan en cok bununla övünüyor... yabancı sermaye geldi...

Yabancılara teslim olduk butun gucumuzu onlara verdik diye bayram yapıyoruz.. en kucuk itirazda sakın haa!!! diyerek korkuyoruz... Bu mudur ulkeyi ileri goturmek? işin ilgnc yanı bunu acık acık kendi ifade ediyor kimsede nie boyle demiyor...

Sonra tmsf'in el koydugu atv kanalına cıkıp konusuyor. merak ediyorum tmsf ne zamandır akp'nin propagandasına arac olarak kullanılıyor? Ya devlet kanalları bir siyasi partini reklamı cin kullanılabilrmi? demokras boyle birseymi, iktidardaki parti devletin yan halkın butun gucunu kendi menfaati icin kullanabilir?

Toki acılıslarında toplanan kalabalıkları getrmesi icin kralanan binlerce otobusun parasını kim verdi? Ya dagtılan bayrakların parası? Ya o acılısların masrafları kim tarafından karsılandı?

Sayın basbakan ciftcilere mujde verdi.. gittigi her ile mujdeyle gidiyor neden?

5 yıldır verlmeyen mujdeler neden secme 2 ay kala dagıtılıyor? Bumudur demokrasi?

Halktan topladıgnız vergiyle halkın belli kısımlarına gostermelik kıyaklar yapmak... Asıl iş o halkta aslında... 5 yıldır aclıkla terbiye edildiklerini unutup, kış guneslerine kanıp yine bu iktidarı sectikleri takdirde butun hepsini hakediyorlar demektir. Allah daha beter etsin o zaman bu halkı.... Bunu 22 temmuz da hepimiz gorecegiz...

Ve sayın basbakan her zaman oldugu gibi canını sıkanları hedef gostermeye devam ediyor.

'Yargı yargıya bırakılmamalıdır'

O yargı hosunuza giden kararlar verrken bu ulkenn yargıcı var savcısı var adaleti var diyen kimdi? Yoksa eski deftermi oldu artık o sozler? Yargıtay bassavcları yada hakimlerinn basına Allah göstermesin kötü birsey gelirse bunun sorumlusu kim olucak?

Avrupa insan hakları mahkmesinin kararını da begenmeynce cıkıp onlar nerden bilecek ulemaya soralım demişti.... Aynı mahkemenn aldıgı bazı kararlar cin oyle demiyordu ama...

Birde durup durup Cumhurbaskanımıza söylemleri oldukca enteresan...

Biz yasaları gonderiyoruz ama bekletiyor. Halkımızın iyiligni istemiyor dedi...

Sayın basbakan madem o yasalar o kadar önemliydi 5 yıldır neden cıkartmadınız? Nasıl yasadırki bunlar bugun halk icin iyi oluyor... Sizce de biraz tuhaf değilmi bu acıklama?

Tmsf ni el koydugu medya kurulusu o gunden beri yayın poltiasını tamamen değiştirdi. Aynı zamanda son bir kac aydır baska bir buyuk medya srketi hukumeti desteklemek adına olagan ustu caba sarfetmeye basladı. Ve o bu mdya sirketinin ortak oldugu baska bir sirketn devlete olan milyarlarca dolar vergi borcu slindi...

Sayın basbakan kimin kime borcunu siliyorsunuz? KArsılıgında ne alıyorsunuz? Ulkenin bundan menfaati nedir? Alınmayan milyarlarca dolar vergi kimin cebinden cıkacak? Bu alınmayan verg karsılıgında size yapılan şakşakcılık işinize yarayacak mı?

22 temmuzda bunun sonuclarını gorecegiz.. Benim dusuncem eger cok buyuk bir hilebazlık (4 milyon mukerrer oy gibii) olmassa akp barajı aşamıyacak... Gorecegiz... Bir yanda ab, abd, barzani ve talabaninin destegini alan akp ve diger yanda syasi partilermiz. halkımız bu ikisi arasında secim yapacak....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da patlayan bomba icin ne kadarlık bir acıklama yaptı sayın basbakan?

onun ne kadar umrunda pkk terörü yuzunden ölen insanlarımız?

talabaniyle bu konuyu gorustumu acaba? yada barzaniyle?

bu bombalar patlamaya devam edicekmi bizede acıklasa ya sayın basbakan... onlarla arası iyi oldugunu herkes biliyor....

kac kelle daha verecegiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

budur sınırların cizildigi yer

bir masanın etrafında toplanmıs temsilciler

bir ulusun kaderini cizer

ve geleceğini

kendi geleceğine peşkeş ceker...

bu masada piyon olmakta var vezr olmakta...

ya en önündesin sahnenin yada kenarında bir figuran

vaat edilenlerle eğlenirken gozden kacırılan

hamleyi yapan olmak...

ne piyon olmak önemli bu projede nede vezir

önemli olan pojenin tasarımında yer almak

bugun bizim alkış tuttuğumuz

bir piyon olarak serefimizle kaybetmek...

akıtılan kanların deger yitirdigi dönemdeyiz

borsadaki senetlerin hızla deger kazandıgı

kıbrısta verilen tavizlerin imtiyaz olarak geri dönmesni beklerken

sözde ermeni soykırmı icin etek öptüğümüz zamanlarda

hani borsa batınca ac kalırmısız

yalanmış...

hani ses cıkarırsak ab bizi almazmış

yalanmısss...

alınmak istedigimiz boyle bir birlik değil bizm

varolak istedigimiz boyle br brlğin ötesinde

anlayamıyorlar

yalanmıs

işlerine gelmiyor sadece...

hani onlar herseye ilac ya

yalanmıs

hani onlar dokunulmazlıgı kaldırıcaktı ya

yalanmıs

hani onlar türban sorununu cozecekti ya

inandınız mı?

hani onlar ab ye uye olucaktı

ab en cok onları destekliyor neden uye olmadılar?

hani onlar ekonomiyi duzelttiler ya

neden yabancılar ürkmesin diye korkuyoruz

hani onlar müslüman ya

bugune kadar biz neydik?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın basbakan Anayasa Mahkemesinin aldıgı karar için akla uygun bir karar değil, bu burda kalmaz cok konusulacak diye konusmaya devam ediyor.

Bir yıl kadar once vakit gazeteside Danıştay mahkemesinin aldıgı turban kararı icin buna benzer yayınlar yapmıstı hatırlayan varmı merak ediyorum?

Danıstay mahkemesinin hakimlerinin basına ne geldi hatırlayan varmı?

cumhuriyet bassavcılıgı apoya sayın dedigi icin sayın basbakan hakkında takipsizlik kararı aldı. gerekcesi ise sayın dedigi tarihte apo hukum giymemiş ve o tarihten bugune 5 yıllık zaman asımı suresi dolmus.

yani işledigi sucun uzerinden bes yıl gecti diye sayın basbakanın sucu gormezden gelindi. peki hic dusundunuzmu?

pkk terörü yuzunden babasını, kardesini, oglunu, kocasını kaybedenlerin acısı bes yıl gecince diniyormu?

yada dusunun kolunuz bacagınız kopuyor sakat kalıyorsunuz, yarım br hayat mahkumsunuz... bu kaybınızdan bes yıl sonra kaybınız yerine geliyormu?

ama işlenen sucların uzerinden bes yıl gecince suc olmaktan cıkıyor... yani gidin adam öldürün can yakın bu ulkeye hanet edin ama bes yıl kacarsanız gelin sizi basbakan yapalım diyorlar...!!!!

merak ediyorum apoyu ne zaman salıcaklar ve ne zaman milletvekili secip tepemize dikecekler? merak ediyorum bu ulkeye ihanet ne zamandır mukafatlandırılıyor?

sayın basbakan Anayasa mahkemesinin aldıgı karardan o kadar rahatsız olmuski her fırsata mahkemeyi hedef gosteren acıklamalar yapıyor... Cumhuriyet Bassavcılıgı ise basbakana arka cıkan br karar alıp onu temize cıkarıyor. Sayın basbakan bu ulkenin mahkemelerine guvenmiyorsa tararfsız oldugunu soyluyorsa demekki cumhuriyet bassavcılıgıda bizzat basbakanın tarafındadır, sayın padisahımız pardon basbakanımız anayasa mahkemesni kontrol edemedigi icnmi bu kadar snirlidir? bu mudur demokrasi?

sayın basbakanın işine gelen hosuna giden hersey demokrasini parcası ama hosuna gitmeyen hersey anti demokratik, aptalca, gerzekce ve gereksiz..ve mutlaka biriler bunun hesabını sorar...!!!

sayın basbakan demokrasiyi tekeline almıs, nede olsa arkasında ab, abd, barzani talabani ve pkk var... sırtım yere gelmez diyor sanırım....

22 temmuzda bunları gozonune alın ve ona gore oy verin... apoya saygı duyanlardanmısınız?

yoksa 5 yıl değil 50 yıl gecse bu ulkeye ihanet edenleri unutmayanlardanmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İstanbul'da internet yok!

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda internet bağlantısı koptu. Telekom çaresiz...

İstanbul Avrupa Yakası'nda ikamet edenler birkaç saattir internete erişemiyor.

Beyoğlu, Şişli, Okmeydanı, Topkapı, Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Zeytinburnu'nun bir kısmında yaşanan sorun, işletmeleri ve internete girmek isteyenleri felç etti.

Telekom'u arayan yurttaşlar ise, herhangi bir yanıt alamadı. telekom yetkilileri, "Sorunu çözmeye çalışıyoruz" dedi. Telefonla gelen şikayetlerin artması üzerine, yetkililer santrali kapatmak zorunda kaldı.

12.06.2007 11:02

Ttnetin arıza telefonunu aradıgınız zaman ulasamıyorsunuz.. yani 4440375 nolu santral telefonu calmıyor bile... Düşünün örneğin Türkcell yada benzeri milyonlarca mustersi olan bir firmanın teknik destek telefonu var... bu telefonlar aynı anda onbinlerce çağrıya cevap verirler. Eğer herhangi bir anda bir sorununuz varsa o numarayı ararsınız ve çözmek icn ellerinden geleni yaparlar. Eğer yapmazlarsa kolayı var yapan bir firmayı ararsınız, baska firmayı seçersiniz, böylece özel sektör firması müşteri kaybeder. Bunun bilincinde olan firmalar ellerinden gelenin en iyisini yaparlar, hatta bazen zararlı olsalar bile...

Peki Türkiye'nin internet sağlayıcısı Türk telekom, baska bir frma varmı? Diyelimki bugun oldugu gibi internette bir sorun var, elinizde bir destek numarası var. Arıyorsunuz ama numara bırakın meşgul çalmayı, hiç çalmıyor. Cunku santral kapalı...

Yani bir sorun var, belkide bir cokları icin hayati konular mevzubahis, ama derdinizi anlatamıyorsunuz bile. Bu durumda ne yaparsınız? Derdinize çare olacak bir firmaya geçersiniz....

Türk telekomdan baska kim var? peki biz Türk telekomu neden sattık? Satın alan firma zaten verdigi parayı coktan cıkardı ve kar etmeye basladı peki neden yatırım yapmaz? neden hizmet kaltesini arttırmaz?

neden yapsın?

Cunku 70 milyonluk koyun sürüsü avuclarının icnde, sizin işiniz bozulmus, belki milyarlarca lira para kaybetmişsiniz, kimin umrunda? İstedikleri tarifeyle istedikleri kadar yolabilirler kimse bunlara dur diyemez. begenmiyorsanız gecin baska firmaya bu kadar basit...

Biz telekomu neden sattık?

Akpnin en buyuk ve en önemli icraatlarının basında bu geliyor. Altın yumurtlayan tavuğu iki altın yumurta parasına sattık. Butun bir ulusun internet ve iletişim kaderini baskasının eline verdik. Simdi ise boynumuzu büktük bizi sağmalarını izliyoruz...

Ha sakın cıkıpta telekom aleyhine birsey söylemeyin, kuzu kuzu gidin paranızı ödeyin, hizmet icin bosuna beklemeyin yoksa...!!!!!

Yoksa yabancı sermaye ceker gider ac kalırsınız...!!!!!!!

Biz telekomu neden sattık?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

belki de sayın basbakan Şehit cenazelerni yasaklamalı.. Bu kadar rahatsız olduguna gore...

Bir asker hayatını kaybederse bunu basına haber vermemeli hatta ailesine bile haber vermemeli... Yoksa hukumet protesto edilir akp oy kaybeder...

Akp oy kaybederse yabancı sermaye bu ulkedeki parasını ceker...

yabancı sermaye giderse batarız...

Pkk konusunda barzani ve talabniyle oturup konusulmalı, diyalog yolu aranmalı... guneydogudaki asker geri cekilmeli tampon bolge uygulaması yapılmamalı zaten abd de bundan rahatsız... en kısa surede bu rahatsızlık giderilmeli yoksa akp oy kaybeder...

akp oy kaybederse yabancı sermaye bu ulkeden gider...

yabancı sermaye giderse batarız....

Akpnin bes yıldır aklına bile gelmeyen yasalar onbes gunde hazırlandı, tayyib beyin emriyle butun vekilleri parmak kaldırdı yasalar cıktı, yasları cıkartan vekillerin mesrulugu kalmadıgı bir durumda cumhurbaskanı bu yasaları veto ett ve bu yasaların yeni meclisin cıkarması gerektigini, köklü değişimlerin br kac gunde yapılamayacagını soyledi, sayın basbakan rahatsıs oldu, cumhurbaskanını asagıladı... aynı yasalar tatildeki meclis tarafından yeniden gonderildi cankayaya... cumhurbaskanı referandum dedi hukumet bozuldu... hukumeti bozmayın, akpye oy kaybettrmeyn yoksa yabancı sermaye gider...

Kıbrısta gereken butun tavizleri verin... gerekirse ordaki askerimizi asagılayan yayınlara izin verin... rumlara butun imtiyazları tanıyın oraya birde dyanet işler bakanı atayalım, sayın basbakanın yakın arkadaslarından birini... Denktaşları susturun ve hukumetten indirin yoksa akp oy kaybeder... Kıbrısı vern yoksa yabancı sermaye gider...

Ab ye girmek istiyormus gbi butun yasaları cıkartalım nasıl olsa onlar bzi almaz... sonunda almadıkları zaman biz elimzden geleni yaptık deriz batılı oluruz... ab bizi dıslamaz elli yıl sallar, biz bu sayede elli yıl istedigmiz yaparız... onceden gavur topluluguydu hristiyan birligiydi demiştik önemli değil, nasıl olsa giremiycez biz her adım atalım, vitrin guzel dursun gerisi kmin umrunda, fazla kurcalamayın bu konuyu akp oy kaybeder. akp oy kaybederse yabancı sermaye gider...

22 Temmuzda akpye oy vern yoksa yabancı sermaye gider...Yabancı sermaye giderse batarız...

Ac kalırız... İstikrar bozulur. borsa duser. enflasyon fırlar... Valla bir gecede fakr olursunuz...

Sakın ses cıkarmayın ve akpye oy verin yoksa ac kalırsınız...

Kıbrısı istiyorlar vern gitsin yoksa ac kalırsınız...

Guney doguyu istyorlar hemen verin yoksa ac kalırsınız....

bayragınızın rengini değiştirin yoksa ac kalırsınız..!!!!!

Bu ulke cok buyuk doguyu ermenilere verelm yoksa ac kalırsınız..!!!!

guneydeki ormanları yakıp oteller yapalım yabancılara satalım yoksa ac kalırsınız...!!!

Gavur İzmiri yunanlılara verelim yoksa ac kalırsınız..!!!

turban sorununu mam hatip sorununukurcalamayın yoksa ac kalırsınız...!!!

ihaleleleri incelemeyn ses cıkarmayın yoksa ac kalırsınız...

tayyib hazretleri ne derse o olur karsı cıkmayın ac kalırsınız..!!!

secimde akpye oy verin yoksa yabancı sermaye gider

ac kalırsınız..!!!!

bu ulkenin adı pek iyi değil değiştirelim

Karsı mı cıkacaksınız...

AÇ KALIRSINIZ..!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birazcık umut varsa!

Kimse anlamak istemiyor! Türkiye ekonomisi işgal edilmiş durumdadır. Ekonomi, artık milli güç olmaktan çıkmıştır.

Türkiye’nin madenleri İngiliz tekeli Rio Tinto’ya devredilmektedir. Doğu Karadeniz’deki bütün maden imtiyazları ya bu şirket ya da paravan şirketleri tarafından alınmıştır. Anatolia Development Limited şirketinin Doğu Karadeniz’deki maden imtiyaz haritasını İnternet sitelerinden almış ve yayınlamıştık. Bu harita ile Yunanistan’ın yayınladığı Pontus haritası birebir örtüşüyor!

Yine aynı şirketin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki maden imtiyaz haritası ile Barzani’nin İnternet sitesindeki Büyük Kürdistan haritası da birebir örtüşüyor. Üstelik iki haritanın da kuzey sınırlarını Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı oluşturuyor! Bunlara Avrupa Birliği’nin yayınladığı Müzakere Çerçeve Belgesi’nde Dicle ve Fırat sularının uluslararası bir komisyon tarafından yönetilmesi gerektiği ifadelerini de eklememiz gerekir!

Diğer taraftan “babalar gibi satarım” diyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Eskişehir’de yaptığı açıklamada özelleştirme uygulamalarının devam edeceğini söyledi. Kısacası ülkenin satılmadık hiçbir tesisi veya kuruluşu kalmayacak! Yabancılara toprak satışları da devam ediyor.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi gerek Merkez Bankası, gerekse diğer bankalar, döviz mevduatlarını Federal Reserv’de ve uluslararası bankalarda tutuyor. Sonra bu bankalar, Türkiye’den aldıkları 112 milyar doların 80 milyar dolarını hazineye ve borsaya sıcak para olarak yatırdı. Bu yolla havadan yüzde 22 faiz aldılar. Bu paralarla da Türkiye’de özelleştirilen dev şirketleri satın aldılar. Faizin bir kısmını da yine bize borç olarak verdiler! Bütün bunları Türkiye Merkez Bankası Başkanlığı yapmış Yaman Törüner anlatıyor ama kimse üzerinde durmuyor!

Bu devir daim makinesinin nasıl işlediğini daha önce Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu açıklamıştı ama bu sütundan başka basında yer bulamamıştı! Tek sütun haber olarak dahi kimse yer vermemişti! Erkan Mumcu ise seçime katılmıyor!

Kısacası, Türkiye gemisi karaya oturmuştur! Türkiye, işbirlikçiler marifetiyle soyulmaktadır.

Bu gidişe bir son verilmezse, Türkiye’nin ordusu da kısa bir süre sonra adım atamaz hale getirilir! Atatürk’ün cumhuriyetin kuruluşunda yaptığı gibi radikal kararlar almadan bu çöküşten kurtuluş yoktur.

Gördüğüm kadarı ile Bağımsız Türkiye Partisi’nin milli ekonomi modeli dışında hiçbir siyasi parti, bu çöküşe karşı bir tedbir ortaya koymuyor! Birkaç makyajla mevcut düzene devam edeceklerini söylüyorlar! Geçtiğimiz hafta, BTP’nin iki genel başkan yardımcısını Yeniçağ televizyonunda konuk etmiştik. Milli ekonomi modelini uzun uzun anlattılar, “Cemaat görüntüsünü değiştirmezseniz kitlelere ulaşamazsınız” sözlerime ise çok alındılar. Halbuki dost acı söyler!

Gerçeklerden bütün dostlarımız alınıyor. MHP’liler de alınıyor. Geçen akşam, Avrasya TV’deki programda Nuriye Atabey, “MHP’liler sana kızıyor” dedi. Bütün MHP’lileri değil özellikle genel merkezdekileri kastediyordu. Peki biz basında doğruları söyleyen insanlar mı arıyoruz, yoksa propagandacılar mı?

Seçim sürecinde de doğruları söylemeye devam etmek gerekmez mi?

MHP, milli bir ekonomi modeli uygulayacağını ilan etti de destek vermedim mi?

Dediğim gibi bu yazıya başlarken MHP’nin seçim bildirgesini Bahçeli henüz açıklamaya başlamamıştı.

Bildirgeyi hep birlikte değerlendirelim!

Türkiye’nin soyulmasına karşı ne tedbir getirecekler, radikal çözümleri var mı hep birlikte görmüş olacağız. Birazcık umut varsa, söz veriyorum, herkesten çok ben destekleyeceğim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Gul acıklama yapıyor:

-Secimle gelen partiye TSk'nın itirazı olmaz...

Sayın Arınc cıkıp acıklama yapıyor:

-Ben vatan hani deilim...

ben laiklik dusmanı deilim...

ben Atatürk düşmanı deilim....

Sayın basbakan cıkıp kanal kanal geziyor...

-Yuzde 40la iktidarız..

-Cumhuriyet Mitinglerinde toplanan uc bes bn kişiye bakmayın...

-Yuzde elliyle iktidarız...

-Dtp pkkyla ilişkisini keserse koalisyon kurarız....

hergun br anket acıklanıyor..

-Akp birinci parti yuzde 70 oy almıs

-akp birinci parti yuzde 50 oy almıs

-akp birinci parti yuzde 45 oy almıs...

Sayın gul neden cıkıp ordu secilene dokunmas deme geregi hissetti?

Sayın arınc bes yıldır aksini bizzat hareketleiryle gosterdigi halde cıkıp simdi laiklikten yanayım dedi?

sayın basbakan brden milliyetci oldu.. bes yıldır neden aklına gelmedi?

vitrine koydugu süs mankenlerini acıklarken biz değiştik dediler... bes yıldır neden bu değişimi gostermediler?

merak ediyorum akpnin adayları icin washingtondan yada abden yada barzaniden yada imralıdan onay aldılarmı?

son bir kac aydır sayın basbakan yaptıgı her acıklama icin oralardan destek geliyor...

merak ediyorum akpye oy verecek olan yuzde 50 gercekten varmı?

bu yuzde 50 gercekten abd, ab, barzani, talaban ve akp gibimi dusunuyor?

merak ediyorum bu ulkeni yuzde ellisi pkkayı haklımı buluyor artık?

yada birisi secim anketi diye bzimle kafamı buluyor?

Madem anketlerde bu kadar onde gidiyor bu parti

madem anketlerde tek basına iktidar neden cıkıp boyel acıklamlaar gelir?

neden vitrin değiştirme cabaları olur?

neden bir anda laikcilik ve Atatürkculuk gozde olur?

neden bir anda akan kanlar hepimizin olur?

madem siz lidersiniz

madem tek basınıza iktidarsınız

madem mitinglerde uc bes bin kişi cıktı

neden simdi tukurdugunuzu yalarsınız?

22 temmuzda her Türkiye Cumhuriyeti vatandası bunları bilip sandıga gitmeli...!!!

Sayın basbakanın soyledgi, barzani talabani abd ve abnin yanı sıra eminim imralının destekledigi söylemlere oy verebilrsiniz.... yada bu ulkenn bagımsızlıgına oy verebilrsiniz...

Seciminizi yapın...!!!

Akp-abd-ab-barzani-talabani-imralı-dtp koalisyonu diger yanda siyasi partilerimiz.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Cumhurbaşkanı Sezer alışveriş yaptı

Ankara -AA Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Bilkent'teki bir alışveriş merkezinde alışveriş yaptı.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Sezer, öğleden sonraki saatlerde, eşi Semra Sezer ile birlikte Bilkent'teki hipermarkete geldi. Cumhurbaşkanı Sezer, hipermarketten tahta askılık ve yiyecek maddeleri satın aldı.

Kasada sıra bekleyen Sezer'in, alışveriş bedelini peşin olarak ödediği öğrenildi.

Sayın Cumhurbaskanı, szin gibi benim gbi bir insan... Türkiye Cumhuriyeti vatandası... Olması gerektigi gib davranıyor... markette sıra beklyor, yola cıkınca kırmızı ısıkta beklyor, trafik kapanmıyor. Oglunun dugununde köşkte yapılan butun harcamaları cebinden karsılıyor. kesinlikle devletin bir kurusuna tenezzul etmiyor... Sizin gibi benim gibi sıradan bir vatandas... Bu ulke icn calısıyor bunu yaparken faydalı olmak icin her ayrıntıya dikkat ediyor....

Bir siyasetci değil, bir devlet adamı...

Bize bir devlet adamının nasıl olması gerektiğin hatırlatıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

-Kişi başına düşen milli gelir artıyor diye övünüyoruz peki bugun doğan her bebek basına ne kadar borc düşüyor neden kimse söylemiyor?

-Sayın basbakan borsa 12 bin seviyelerinden bugun bizim sayemizde 55 bin seviyesine geldi diye reklamını yapıyor. peki Borsada dolasan ve kar eden paranın yüze 72 sinin yabancılara ait oldugunu yani aslında yuzde 400 kazananın yabancılar oldugunu neden söylemiyor?

-Dunya üzerinde yabancı sermayenin en cok tercih ettiği ülke olmakla gurur duyuyoruz. Peki dunya uzerinde en fazla faiz veren ulke kim? Yabancı bir ulkeden dusuk faizle para alan yabancı sermaye sahipleri parasını ulkemize getirerek iki katı kar yapıyorlar. Neden en yuksek faizi biz oduyoruz neden ekonomimiz bu kadar iyiyse faizlerde indirim yapmıyoruz?

-Sayın başbakan istersek IMF borcunu hemen kapatırız o kadr gucluyuz diyor. Peki neden kapatmıyoruz ve daha bir hafta önce 1,5 milyar dolar daha para alıyoruz? IMF ye verilmiş taahhütlerimiz mi var?

-2002 Yılında 9 milyon çift ayakkabı ithal ederken 2006 yılında ayakkabı ithalatımız 32 milyon cifte cıktı. Bu yüzden bu sektördeki 160 bin kişi işsiz kaldı. bahsettiğimiz sektör IT yani bilişim yada elektronik sektörü değil. Bizzat bizim üretici oldugumuz sektör tamamen bitirildi neden bu açıklanmıyor?

-Ceylanpınar daki stratejik olarak hayati önem tasıyan arazinin yok pahasına satılmasına karsı cıkan TÜgev genel muduru neden gorevden alınmak istendi? Bu genel muduru zaten akp atamamısmıydı neden bu satıs sırasında görevine son verilmek istendi?

-Kendi sanayicizimize 9,4 Cent'ten satılan elektrik kuzey Iraka neden 4,2 Cent'ten satılıyor? Yükselen catlak seslere karsılık iki gunluk bir kesinti yapıldı kuzey ıraka verilen elektrikte bu kesintiyle birlikte Kandil Dagınında elektrikleri kesildi mi? Simdi hala aynı sekilde oraya elektrik vermeye devam ediyormuyuz?

Kaynak: Adalet Ve Kalkınma Partisi Balıkkesir Milletvekili Turhan Çömez

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tam bir senedir bu baslık altında akp iktidarının yaptıgı ve benm dogru bulmadıgım uygulamalarını çoğu zaman kaynak gostererek, bana göre dogrularının ne olması gerektgini acıklayarak yazdım.

Bugun gördük ki bu ulkenin halkı benim bir senedir yazdıgım konularda akpnin yaptıklarını dogru bulmus ve tasvip etmiş. Anladım ki akp 4,5 senedir yaptıgı her uygulamada,hayata gecirdigi her turlu politakada icerde yada dısarda olsun bu ulkenin halkının istediklerini yapmıs.

Demekki bugune kadar ısrarla karsı cıktıgım bu ulkenin zararına olacak dedigim konularda ben yanılmısım halkımız akpyi destekleyerek akpnin haklı oldugunu söyledi.

Bugunden itibaren akp nin mesruiyet sorunuda kalmamıstır. Katılan secmenlerin yarısının oyunu almıs ve onceki secimdeki yuzde yirmi oyla tamamını yonetiyor eleştirisindende kurtulmustur.

Artık tayyib bey kardesinide amcasını babasını da yegeninide cumhurbaskanı olarak atama yetkisni bizzat halktan almıstır.

Anladım ki pkk konusunda attıgı her adım bu ulke halkı tarafından benimsenmiştir ve anladımki apoya saygı duymak sehitlere kelle deyip dalga gecmek artık bu halkın hosuna gitmektedir...

Anladım ki artık zananın söyledigi federasyon ve bölünme fikirlerine alısmalıyız...

ve artık endişelenmemize gerek yok yabancı sermaye gitmicek bizde ac kalmıcaz...Umarım akp artık her istedigini gönül rahatlıgıyla istedigi şekilde istedigi kadar hayata gecirebilir...

Her halk layık olduğu şekilde yönetilir... halk bunu istiyorsa bundan sonra böyle olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.