İçeriğe atla


Fotoğraf

AKP’den yeni Bir İlk Daha “Atama Milletvekili“


Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 evrensel-insan

evrensel-insan

    Uzman Üye

  • Φ Üyeler
  • PipPipPipPipPip
  • 7.231 İleti

Gönderi Tarihi: 10 Ocak 2016 - 16:03

T.C. tarihinde ve belki de Anadolu'nun tarihinde, tum partilere yolsuzlukta, hirsizlikta, yalanda, iftirada, din istismarinda ve her turlu etik deger istismarinda, gozaltilarda, tutuklamalarda, sivil katliamlarda, baskinlarda, hukuksuzlukta, yargisiz infazda, herhangi bir olayi carpitmada ve farkli yansitmada, basina konulan yasakta, gizli tanikta, yayin yasaginda, hipokritiklikte, ve her turlu anayasa ihlalinde ve bu ihlali devlete, hukumete ve kurum ve kuruluslara ettirmede, piskinlikte, sorum ve yukumlulugu uzerinden atmakta, baskalarini suclamakta ve magduru oynayip kendini acindirmakta kisa akla hayale gelmeyen politik doneklikte "ACIK ARA FARK ATAN" ve bu insanlikdisi, vicdan disi ve etik disi soylem ve eylemlerde "ACIK ARA ONDE GIDEN" AKP, yine hukakta, anayasada "akillara durgunluk verecek sekilde" bir ilke imza atti.

 

Soylenene gore, 3 ILE MILLETVEKILI ATANACAK.

 

Yani, meclisteki milletvekillerinden ucune, kendi illeri disinda bu uc ili verecek ve 3 milletvekili "iki il temsil eden" milletvekili unvani kazanacak!

 

Herhalde, bu uc ilde halkin sectigi milletvekillerini de "terror orgutu uyesi ve terror orgutune yardim etmek" sucundan tutuklayacak.

 

Gerci AKP daha once secilmis devlet gorevlilerini tutuklatarak, bir ilke imza atmisti.

 

Ayrica zaten milletvekillerinin dokunulmazliklari da fiili durumda pek islemiyor. Polis, asker pekala basta guneydogu bolgeleri olmak uzere milletvekiline dokunuyor ve hatta milletvekili oldugu ortama pervasizca, tazyikli su s1k1yor, biber gazi s1k1yor ve gaz bombasi atiyor.

 

Yani birakin dokunulmazligi, milletvekillerinin can guvenligi bile yok.

 

Bakin bu atamayi, kukla basbakan nasil "dusunceli" acikliyor?

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar’da AK Parti’nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinde milletvekili çıkaramadıkları Dersim, Hakkarı ve Şırnak’a milletvekili atayacaklarını açıkladı.

3 ildeki vatandaşları sahipsiz bırakmayacağını iddia eden Davutoğlu şöyle konuştu:  

 

“81 ilin 78’inden milletvekili çıkarırken, sadece 3 ilimizden milletvekili çıkaramadık ama geçen MYK’da arkadaşlarla karar aldık; bu illerimizdeki vatandaşlarımız da müsterih olsunlar hiçbir şekilde sahipsiz oldukları kanaatine düşmesinler. AK Parti olarak onları da sahipsiz bırakmıyoruz. Aldığımız kararla, Tunceli, Şırnak ve Hakkari illerimize Meclis grubumuzundan ikişer milletvekili atayarak, onları o şehirlerimizin milletvekili kabul ederek onları görevlendiriyoruz.”

 

Ne guzel degil mi, karar al ve uygula. Neymis efendim, o illerdeki vatandaslar sahipsizmis"

 

Dogru ya, o illerde halkin sectigi partinin milletvekilleri "bostan korkulugu"

 

Aslinda ben de merak ettim, "nasil olmus ta bu uc ilden AKP'ye milletvekili cikmamis!"

 

Aslinda merak ettigim, "nasil olupta digger 78 ilden AKP'ye milletvekili ciktigi!"


Evrensel-Insan - Yapilandirmaci Epistemoloji / Qua Felsefesi / Serbest Dusunurluk / Devrimci Sorgulama / Numenal Devrim - Evensel-Insan Zihniyeti


#2 politika

politika

    Süper Üye

  • Φ Süper Üye -
  • 11.091 İleti

Gönderi Tarihi: 05 Eylül 2016 - 16:24

AKP devletin cilkini cikardi,en son yeniligi ise sivil ORGENERAL!

Yani hicbir askeri bilgisi olmayan,birisini orgeneral yapmak hangi zihniyetin ürünüdür bunun adini yazmak istemiyorum.

Kendi kendini Baskomutan olarak atayan ancak askerinin basinda bir dakika bile durmayi akil etmeyen bir zihniyet ülkeyi yönetiyor.Asker-Polis sehit oluyor ama baskomutan dünya seyahatleriyle gününü gün ediyor.27 sehit verdigimiz iki gün önce de baskomutan Putin'le yaptigi hatayi affettirme cabalari icine girmis Merkel'den yardim dilenmis,iki ay sonra baskanliktan ayrilacak olan Obama'dan tesekkür almistir.

 

saygilarla

SESINI DEGIL, SÖZÜNÜ YÜKSELT,
YAGMURLARDIR BÜYÜTEN BASAKLARI, GÖK GÜRÜLTÜLERI DEGIL...
BIR LAFA BAKARIM LAF MI DIYE,
BIRDE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DIYE..
EN BÜYÜK ÖZÜR SEVGISIZLIKTIR...

Cevap ekle