Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
evrensel-insan

Hayvanlar İçin Düzenlenecek Konsere Giriş Mamayla

Önerilen İletiler

Sokak hayvanlarına yardım etmek amacıyla sosyal medya üzerinden örgütlenen “Edirne Patileri” grubu, sokak hayvanlarının mama ihtiyacı için 6 Aralık Pazar günü konser düzenleyecek.

 

Grup üyesi Sema Selçuk, konseri “Parayla değil mamayla” sloganıyla sokak hayvanları yararına organize ettiklerini anlattı.

 

Edirnelilerin özellikle kış mevsiminde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına sahip çıkmak için konsere gelmelerinin önem taşıdığını ifade eden Selçuk, şunları söyledi:

 

“Bu organizasyonda en önemli şey kışın yağmurda mahsur kalan hayvanların aç kalmalarını önlemek. Ben Edirne halkına çok güveniyorum. Bu konuda bizi yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Herkesi konserimize bekliyoruz. Dediğimiz gibi konserin girişinde para geçerli olmayacak. Mamayla olacak. Bir limit yok, belirli bir bütçesi yok. 2 liralık bir konserve mamayla da olur, 10 liralık mamayla da olabilir. Herkesin kendi bütçesine göre bir katkı yapmasını istiyoruz.”

 

Stoklanacak mamaların sokak hayvanları için idareli şekilde kullanılacağını belirten bir başka grup üyesi Nuray Patoğu ise, Edirne Patileri olarak zorda kalan doğal felaketlerden zarar gören hayvanlara da yardım ettiklerini belirtti. Patoğu, “Bunun için ilk olarak meteorolojiden bilgi alıyoruz. İlk etapta zaten risk altında bulunan yerlerden hayvanları alıyoruz. Tabii ani su baskınları sonrasında oluşan adacıklarda da sokak hayvanlarını besleyerek hayata tutunmalarını sağlıyoruz. Bu topladığımız mamaları belli zamanlarda sokak hayvanlarına ulaştırıyoruz’’ dedi.

 

Konserde yerel sanatçılar, gruplar sahne alacak.

 

http://dagmedya.net/wp-content/uploads/2015/12/56.jpg

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.