Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SARDUNYAM.... (Günlük... kendisini fark ettirebilen çok az şey vardır günlük yaşamımızda... )

DİPNOT

Önerilen İletiler

Sevgili sardunya...

İnsan yaşamın içerisinde dolaşırken bağzen kendisini fark ettirebilen çok az şey vardır günlük yaşamımızda...

Ki bunlara hiçbirzaman görmezlikten gelemez, sessiz olamaz, duyarsız kalamaz...

Bu forum sayesinde kılı kırk yarararak, bazen saatlerce düşünerek ve hatta birgün sonraya bile sarkıttığımız oldu düşünsel yaklaşımlarımıza anlam katma uğraşımızı.

Ama herşeye rağmen farklı düşünceleri yorumlamayı, sorgulamayı, kuşku duymayı ve onlara tereddütle yakaşmaya çalıştık hep birlikte...

ÜRETMEK sözüyle yanlız iş ve para anlamadan,

PAYLAŞMAK denilince aklımıza miras, mal, mülk gelmeden,

Ne verdiğimizden çok ne aldığımızın hiçbir zaman önemi olmadan,

Nasıl yaşadığımız, ne yaptığımızdan daha önemli hiç ama hiç olmadan...

Bu nedenle; sizi siz yapan en önemli özellikleriniz bence şunlar...

Duygu üretiyor ve paylaşabiliyorsunuz,

Düşünce üretiyor ve paylaşabiliyorsunuz,

Sevinç üretiyor ve paylaşabiliyorsunuz,

Güven üretiyor ve paylaşabiliyorsunuz,

Dostluk üretiyor ve paylaşıyorsunuz,

Ve hatta yarın üretiyor ve paylaşıyorsun...

DÜNYADA BÖYLE İNSANLARIN OLMASI, BÖYLE İNSANLARIN YAŞAMASI NE GÜZEL...

BÖYLE İNSANLAR YAŞAYACAK VE ÇOĞALACAKTIR...

İYİKİ VARSIN SEVGİLİ SARDUNYA... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 2,3b
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sevgili Dipnot :blushing:

çok mahcup oldum, bütün bu söylediklerin beni ben yapan özellikler ancak insan zaman zaman bunları karşı tarafa tam ve doğru anlamda ulaştırabildiğini bilemiyor. Senin gibi dostların sayesinde anlaşılabilmiş olduğumu görmek inan bana biraz daha güç katıyor. Damarlarımızda akan kanın kadrini biliyoruz, doğduğumuz ve sorumluluğunu taşıdığımız topraklar için mücadele etmemiz gerektiğinin FARKINDAYIZ. Korkumuz yok, sadece ufak tefek endişelerimiz var ancak millet olarak herşeyin farkına vardığımızda bunların aşılmaması için hiç bir sebeb olmadığına inanıyorum. Evet zor günler geçiriyoruz ama her şeye rağmen dik duracağız, kazandığımız özgürlüğü ve bağımsızlığı kimsenin lafına bakarak terk etmeyeceğiz. Mustafa Kemal gibi bir değerin ardından gitmenin onurunu yaşıyoruz.

Sevgili Dostum, yolumuz burada kesişti sizinle, aynı duyguları paylaşan pek çok arkadaşta buradan yola çıkarak omuz omuza yanımızda olacaktır ve oluyorlar da. Doğruluğu ve dürüstlüğü ilke edinmiş hayatından yalanı soyutlamış kaç kişi var ki? Özel hayatının eğlencelerine dalmak varken bir mücadelenin içine balıklama atlayabilen kaç kişi var ki? İşte Mustafa Kemal bize buradan da yol gösteriyor, o yolu kaybetmeyeceğiz Allah her zaman öyle bir lider nasip etmez kimseye. Bir Türk olduğu için ve onunla aynı milletten olduğum için şeref duyuyorum. Seninle ortak paydalarda buluşmaktan da onur duyuyorum.

Kişisel fikirlerimiz kendimizi bağlar ancak öyle şeyler vardır ki hayatta insan onlardan bağımsız yaşayamaz. Onlar Vatan ve Millet olmak bilincidir. İnsanlar evsiz yaşayabilirler ancak bir vatanı olmadan ve bir milletin içinde olmadan yaşayamazlar.

Sana tekrar sonsuz teşekkür ediyorum. Gösterdiğin dostluk ve nezaket adına. Yavaş yavaş kaybedilen o kadar çok insani değer var ki, maddiyatın herşeyin önüne geçtiği bu dünya da o insani değerleri paylaşan siz gibiler az bulunuyor. İyiki varsın... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canım sardunyam

seni forumda tanıyan arkadaşlar senin ne kadar dürüst, doğal, ve zeki olduğunu biliyorlar..

benim görüşlerimde senin mücadeleyi seven tuttuğunu kopartan insanların görüşü ne olursa olsun saygı duyan ve onları anlamaya çalışan bir yapıda olman. İnandığı şeylerin herzaman arkasında duran

ve düşüncelirini paylaşan ve paylaştıkça öğrenen öğrendiçe bunları başkalarıyla paylaşan duygusal sevinçlerini herkezle paylaşan üzüntülerini yansıtmayan sevecen akıllı ve çok zeki biri olduğun yönünde bana bile okadar çok şeyler öğrettinki teşekkürler.. :clover:

senin gibi bir eşim olduğu için gururluyum mutluyum :clover:

bunlar hakikaten gerçek olanlar ee birazda ev işleriyle uğraşsan iyi olacak :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Tan_Vakti

Bende seninle gurur duyuyorum, aslında şanslı mısın şanssız mısın bilemiyorum ama malesef ben hayatının bir gerçeğiyim. :):P Gönlünün güzelliğine göre olsun herşey :) Kalbi güzelim, hem en iyi arkadaşımsın, hem en çok güvendiğim insansın. :wub: Canımsın...

Ve Sevgili Artos

Sen de benim için özelsin, Allah karşılaştırıyor bir şekilde bizleri. Ben öyle olduğuna inanıyorum. Bana yolladığın ilk mesajı hatırlıyorum ve sonrasında beni hep nasıl şaşırtığını... Hala şaşırtıyorsun ya neyse, çözeceğiz bu işi :devil::) Umarım herşey gönlünce olur, iyiki varsın, iyiki arkadaşımsın, iyiki dostumsun...

Sevgiler Size :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve Sevgili Artos

Sen de benim için özelsin, Allah karşılaştırıyor bir şekilde bizleri. Ben öyle olduğuna inanıyorum. Bana yolladığın ilk mesajı hatırlıyorum ve sonrasında beni hep nasıl şaşırtığını... Hala şaşırtıyorsun ya neyse, çözeceğiz bu işi :devil::) Umarım herşey gönlünce olur, iyiki varsın, iyiki arkadaşımsın, iyiki dostumsun...

Sevgiler Size :clover:

çok teşekkür ederim düşüncelerin için sardunyam Allah seni korusun sende iyiki varsın sağlıcakla kal :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ıyı nıyetlı canayakın kıbar hanımefendı ama herseyın otesınde vatansever bır ınsan.sen ve senın gıbıler oldugu surece bu ulke hıc bır zaman yıkılmaz.ıyıkı tanıdıklarımdansın ıyıkı varsın :)

:clover:

Aynen bende senin için bunları düşünüyorum, tek fark sen beyefendisin... :)

Teşekkürler :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Sardunyam ablacım..Kanki ablam :wub:

Herşeyden önce hanımefendiliğin,saygınlığın ve sevgin ile tartışılmaz birisin..Yazılarındaki samimiyet ve saygınlığını çok seviyorum..Herşeyin gönlünce olmasını diliyorum ablacım..Dostluğa ve sevgiye verdiğin değeri her zaman hak ettiğinden fazlasını alman dileğiyle Allah'a Emanet Ol ablacım :wub::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Sardunyam ablacım..Kanki ablam :wub:

Herşeyden önce hanımefendiliğin,saygınlığın ve sevgin ile tartışılmaz birisin..Yazılarındaki samimiyet ve saygınlığını çok seviyorum..Herşeyin gönlünce olmasını diliyorum ablacım..Dostluğa ve sevgiye verdiğin değeri her zaman hak ettiğinden fazlasını alman dileğiyle Allah'a Emanet Ol ablacım :wub::clover::clover:

Uyyy yerim ben seni canım kardeşim :wub:

Sizlerin samimiyeti, doğallığı yansıyor uzaklardan, ve o yansıma karşılık buluyor emin ol. Senin hanımefendiliğin, ince esprilerin, koruduğun düzeyin farklılığını gösteriyor.

Tüm iyi dileklerine ve iltifatlarına teşekkürler canım. Sende kardeşim dediklerimdensin, insanın kardeşlerinin, dostlarının ve arkadaşlarının artması sorumluluğunu da arttırıyor ya :unsure::) ne edicez artık, :P

Sende Allah'a emanet ol, sevdiklerinle beraber. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne edeceğizi var mı ablacım -_- Alacağız çiçeğimi çukulatamızı tutatacağız Pana Film şirketinin yolunu :huh::P:lol:

Sevgiler ve hissettiklerimiz karşılıklı ablacım ;):hug::wub:

Bak ben sana dün oyunlarda demiştim, Falında beyaz atlı Necati :hug: çıktı diye. Gideriz hiç gitmez olurmuyuz ya. Ne yanda kalıyor bu Pana Film şirketi :unsure::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkezin sardunyam gibi bir dostu olmalı dürüst gerçek ve samimi ve dostluğun anlamını kavramayı bilen biri iyiki tanımışım seni dostum sardunyam :clover:

Dostluk

Dost dediğin yaren ile yoldaştır

Belki arkadaştır belki kardeştir

Belki ana baba belki de eştir

Dostluk öyle kolay kurulmuyor ki

Dostluk yaren ile gönül bağıdır

Dostluk duyguların olgun çağıdır

Dostluk bir yemeğin belki yağıdır

Dostluk para ile alıp satılmaz

Elinin tersiyle hemen itilmez

Dostluk bozulursa rahat yatılmaz

Dost olmak özüyle belki barışmak

Sevgiyle güvenle aşkla karışmak

Kendine güvenmek belki konuşmak

Elemde kederde güzel şeylerde

Dağlarda şehir de belki köylerde

Yaşamın sürdüğü her türlü yerde

Dostun olmaz ise yaşanmıyor ki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel bir insansın iyiki varsın diye yazmamla başladı arkadaşlığımız.Seni önce Dini Bölümlerde yazdığın yazılarla tanıdım.Sonraları arkadaş olduk.Dini tarafının yanında Atatürk'e olan hayranlığını da öğrendim böylece..

Çocuklarını gözü gibi seven bir anne,iyi bir eş ve mükemmel bir arkadaş olduğunu ispatladın bana ve hepimize.Kimin derdi olduğunu hissetsen yardıma koşarsın,üzülenle üzülür sevinenle sevinirsin.Kendi için değil başkaları için yaşamayı seçen değerli insanlardansın.Hiçbirzaman ''Ben'' değil hep ''biz '' olansın..

Sevgili arkadaşım Tan'la,yani, eşinle bize yaptığınız sürprizi ve yaşattığınız romantizmi hep hatırlayacağım.. :clover:

Ben uykusuz biriyim sen benden de uykusuz çıktın.Gece vardiyasında ışıkları kapatan,sandalyeleri ters çevirip çıkan genelde sen oluyorsun..:P

Hastayım dedin bizi üzdün,iyiyim dedin sevindirdin.Eğer biz burada bir aileysek sen bu ailenin olmazsa olmazlarındansın.Kendine kendinden önce,evlatların,eşin ve bizim için dikkat etmelisin..

Sevgilerimle.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Taurusmutis

Evet o mesajı hatırlıyorum, çok utanmıştım, çok mahcup olmuştum. O senin de güzel görüşün sevgili arkadaşım, seni tanıyalı uzun zaman oldu ve burada ilk tanıdığımsın. Kurduğumuz arkadaşlığın bozulmadan uzun yıllar sürmesini diliyorum. Bende senin ne kadar dinine bağlı ve ne kadar merhametli olduğunu biliyorum. Eskiden daha çok konulara girer yazardın, artık sadece oynuyorsun :P

İyi bir babasın ve hatta şunu söylemeliyim, evladına karşı senin kadar düşkün ve sorumluğunu taşıyan bir baba az bulunur.

Teşekkür ediyorum tüm sözlerine, Allah yolunu açık etsin. Başarılar, mutluluklar ve sağlık nasip etsin.

Kek ustası, şakacı, bilgili, samimi, iyiniyetli arkadaşım...

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Patroncum

ablacım, iyi ki benim ablamsın, başkasının ablası olsan kıskançlık krizine girerdim :w00t: küçüklükten beri hep beni korudun, kolladın, hala öylesin. hatırlıyorum hayat sigortanın gelirini bana bırakmıştın, tok gözlü ablam benim. :(:D

seninle gurur duyuyorum.

bu arada niye nete geç giriyosun artos la ben bekliyoruz siteyi yawww.

kocamannnnn öptüm seni, akıllı ablam benim :wub::hug: aklını yerim senin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sardunyammm benim,

Henüz seninle gorusemedik bir türlü fırsat olmadı biliyorum ama en kısa zamanda ben senin o guzel yuzunu canlı canlı da görebilecek ve sana sımsıkı sarılabileceğim canım arkadaşım... üzüldüğünü bildiğim her an üzüldüğümü de bilmelisin... O nedenle Gece Yağmuru'nun bana da söylediği gibi, hep gül oldu mu....Çünkü gülmek sana yakışıyor... Herkese yakışmaz gülmek bilirsin. İçi dışı bir olması lazım ki insanın içinin güzelliği gülerken daha bi yüzüne vursun... İşte sen güldüğün zaman var ya o iç güzelliğin olduğu gibi yüzüne yayılıyor, daha bi güzelleşiyorsun arkadaşım... Seni seviyorum canım sardunyam... Sana hayatının her anında, koskocaman bir mutluluk diliyorum... :wub::kiss:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canım Gloria'yam

Bende seni gördüğümde sımsıkı sarılıcam mıncırıcam seni, sedoştan öğrendim mıncırmayı eskiden bilmezdim. :P

En kısa zamanda buluşmak üzere, arkadaşlığın benim için önemli, forumda oynarken bile senin hangi ruh halinde olduğunu anlayabiliyorum, en keyifsiz anında bile elinden geldiğince sıcaklığını yansıtıyorsun ve karşıya negatif hiç bir şey vermiyorsun.

Çok akıllısın, gördüğüm en akıllı kadınlardansın, bilgilisin, kültürlüsün ve bu yüzden seninle gurur duyuyorum.

Dostluğumuzun ömür boyu sürmesini diliyorum.

Ve tavsiyene uyacağım hiç somurtmayacağım, hep gülümseyeceğim. (salak salak neden gülüyor demezlerler iyidir) :P:)

Sende hayatın boyunca mutluğunu kaybetme, kaybetme diyorum çünkü mutluluk hepmizin içinde.

Sevgiler arkadaşım :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dost kötü günde belli olur derler doğruymuş.başka ne diyim..verdığın desteğe çok teşekkurler.

senı sevıyorum canım beee :wub:

yaramazlık yapamıyacak kadar üzgünümmm şimdi..tatilim hep ağlayarak geçti amaaa :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.