Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ESKİ KIYAFETLERİ DEĞERLENDİRME, YENİYE DÖNÜŞTÜRME

gloria

Önerilen İletiler

Yaaa aslında böyle bir başlık ne kadar iş görür, Ben oldum olası aşırı tüketimi sevmeyen bir insanım, kıyafetlerimi de eskiyene kadar giyiyorum ama eskiyene kadar üzerinde yapılacak birkaç değişiklik hoş olurdu aslında... 

Hadi bakalım eskiyen kıyafetlerimizi yenileyelim, geri dönüştürelim. 

Babetleri dantelleyelim

Eski-Ayakkab%C4%B1lar%C4%B1-De%C4%9Ferle 

Eski ayakkabıyı abiyeye dönüştürelim

%C5%9E%C4%B1k-I%C5%9F%C4%B1lt%C4%B1l%C4%

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Kullanmadığınız Eşyaları Geri Dönüştürün sayfasında da daha önce paylaştığımız çok güzel yenileme örnekleri var, oraya da bakmak gerek.

Unutmamak için kendime not alıyorum. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunun için tişörtün eskimesine gerek yok sadece bir elbiseye ihtiyacımızın olması yeterli :D Evde sevgilinizin eşinizin tişörtleri bunun için bulunmaz kaftan

Ti%C5%9F%C3%B6rtten-elbise-yap%C4%B1m%C4

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar da böyle tişörtlere kesik atarak yapabileceğimiz tasarımlardan örnekler.. gerisi sizin yaratıcılığa ve el becerisine kalmış artık.. Burada da nasıl kesilebileceğini gösteren birkaç örnek video var, onları da izlemenizi öneririm

Eski tişörtleri keserek yenileme

upcycled-T-shirt-ideas-gray-back-creativ

Amazing-Cut-Out-T-shirt-DIY.jpg

cut_shirt_done.jpg

,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii  bu son derece sade... ama sade sevmeyenler yakalarına önüne sağına soluna birkaç parça dantelle, boncukla falan bunu daha hoş bir hale de dönüştürebilir. 

refashion01.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Bu aralar evde eski püskü neyim varsa toparlayıp yenilemeye çalışıyorum çok iyi fikirler var, evdekiler yetmedi arkadaşlarımın tişörtlerini de almaya başladım, çok zevkli keyifli, herkese öneririm, tüketme özgürleş, güzel bir şey bu.

Şu üstteki tişörtü yapmak gerçekten de kolay, iğne iplik bir parça dantel, eski bir tişört ve makas... bu kadar işte. 

382a1306075683072773b3592e9b3cb5.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl yapıldığı anlatılmıyor ama pek de gerek yok aslında. Arkayı V şeklinde kesip iç tarafında dantel dikilmiş. Dantel yerine başka bir kumaş da olabilir tabii

57ebb609af8afc77cb992324c12d45ea.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2494300563tn3.jpg

eskiyen-kot-pantolondan-etek.jpg

Kot pantolonu yukarıdaki gibi kesip, bacağını da volanlı ve pileli bir şekilde birleştirin

Etek uçlarına jiletle küçük püsküller yapılabilir. 

eskiyen-kot-pantolon-etek-yapimi.jpg

Şifon size bağlı isterseniz dikebilirsiniz, istemezseni yukarıdaki gibi kalabilir.

kot-pantolondan-etek-yapma.jpg

İsterseniz diğer paçadan bir kat daha ekleyebilirsiniz.

2494300419ih5.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tişörtlerinizden birininin arka tarafını düz bir şekilde kesip kuşgözlerini ku gözü makinesiyle falan yerleştirebilirsiniz. Ardından kuşgözlerini iple birleştirmeye kalıyor sıra

1bc10f59ad0c411282c2e059f624571d.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eminönünde böyle kumaş parçaları satılıyor aslında alınıp tişörtlerin ya da atlet ya da body tişörtlerin kollarına yakalarına falan dikilebilir.

25f096c708bd0293c2bb1496be2e4fb5.jpg

72ee0643beb4a5ff164f0585f1cde3eb.jpg

d6e25618f2da7d1a7a2342fb24572b66.jpg

9b4488a65abd7012265af37e417642a2.jpg

45280e20bb5fb78cba835001ca7dd46f.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.