Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Deccal hakkında (ilginç bir araştırma)

carthez

Önerilen İletiler

Arkadaşlar son bir kaç yıldır deccal hakkında birtakım araştırmalar yapıyorum.Bulgularımı sizlerle paylaşıp fikir almaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim herşeyin en doğrusunu ALLAH (cc) bilir benimki sadece bir düşünce.

Benim fikrimce bu bir yaratık olmamalıydı sebebi ise bizim onu görüpte ilk temasta deccal budur diyemiyeceğimiz kadar mükemmel (aldatıcı,yoldan çıkarıcı mükemmellikten bahsediyorum) olması.Bu yüzden hayatımızın içine giren bizi anti sosyalleştiren kendinden asla uzaklaştırmayan bilgisayar teknolojisini araştırmakla işe koyuldum.İşte şaşırtıcı bulgular.

1-)Bizi yalandan yere de olsa doğurup öldürebiliyor.(Bilgisayar oyunları)

2-)Avucunun içi delik olacak. (Avucunuza mouse yi alıp ters çevirip bakın lütfen)

3-)Çok hızlı hareket kabiliyeti olduğu (İnternet)

4-)Çok büyük bir bilgin (Malumunuz)

5-)En büyük taraftarları yahudiler olacak (Şu anki teknoloji yahudilerin elinde sayılır)

6-)Her eve girmesi (İnanın çok az kaldı)

7-)Tek gözlü olması (Monitorü düşünebiliriz)

Ve en önemli fikrim dikkatli okuyun lütfen

Bilgisayarlar decimal sayıları kullanan çok gelişmiş hesap makinalarıdır yani bu decimal kodları hesaplamaktır asıl işleri biz ise bu hesaplamaların bize ışık ve ses olarak yansımasını görür ve duyarız elektronik bilgisi olanlar iyi bilirler hersey aslında bir takım rakamlardan ve harflerden ibarettir.Burada şunu söylemek gerekir ki bilgisayarlar aslında ingilizce tabiriyle (decimal calculating)

yaparlar ne kadar ilginç dimi bu noktada benim dikkatimi çeken şey sizinde dikkatinzi çektimi bilmiyorum ama temeli bu tarz bir hesaplama olan bir cihaza kısaca dec-cal diyebilirmiyiz.

Yanlış düşünüyorsam Rabbim beni affetsin

Herşeyin en doğrusunu ALLAH (cc) bilir.

arkadaşlar acil yorumlarınızı bekliyorum. çevrenizde dini ve akli seviyesi yüksek şahıslar varsa lütfen bu konuyu araştıralım

Amacımız en azından ailelerinden arkadaşlarından kopan kendini neredeyse tüm gün bilgisayar başında tutan gençleri bilgilendirip hayata kazandırmak olsun

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış düşünüyorsam Rabbim beni affetsin.

Evet dostum yanlış düşünüyorsun, hatta tamamen yanlış düşünüyorsun bu yüzden Allah seni affetsin, bozan'ı da affetsin ve hatta Kralx'i de affetsin.. Aminn....

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kıyametin büyük alemetlerinden biride güneşin batıdan dogmasıdır bazı alimler bunu bizim bildigimiz gibi güneş olmadıgı burda kastedilen güneşim islam oldugu ve islamın batıdan hızla yükselicegi örnegini vermektedirler..(amerikadan müslümanların sayısı 1 milyonu geçmiş bulunmaktadır) burdan yola çıkarak yapmış oldugun tespit bir nebze mantıklı olmakla beraber hatalarda içerebilir..ama güzel çalışma

iyi tespit ve farklı bir paylaşım..

sonuç olarak dogrusunu ALLAH c.c. bilir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilgisayarlar decimal sayıları kullanan çok gelişmiş hesap makinalarıdır yani bu decimal kodları hesaplamaktır asıl işleri biz ise bu hesaplamaların bize ışık ve ses olarak yansımasını görür ve duyarız elektronik bilgisi olanlar iyi bilirler hersey aslında bir takım rakamlardan ve harflerden ibarettir.Burada şunu söylemek gerekir ki bilgisayarlar aslında ingilizce tabiriyle (decimal calculating)

Burada bir hata var gibime geliyor.Zira elektronik düzenler desimal değil binari sistem kullanırlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar son bir kaç yıldır deccal hakkında birtakım araştırmalar yapıyorum.Bulgularımı sizlerle paylaşıp fikir almaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim herşeyin en doğrusunu ALLAH (cc) bilir benimki sadece bir düşünce.

.

.

.

arkadaşlar acil yorumlarınızı bekliyorum. çevrenizde dini ve akli seviyesi yüksek şahıslar varsa lütfen bu konuyu araştıralım

Amacımız en azından ailelerinden arkadaşlarından kopan kendini neredeyse tüm gün bilgisayar başında tutan gençleri bilgilendirip hayata kazandırmak olsun

Saygılarımla

arkadaş deccal hakkında hadisler var biraz bu yönünü araştırırsan bir makine olmadığını rahatlıkla göreceksin..

Fİ EMANİLLAH...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi dostum doğru söylüyorsun bir yaratık olmalıki onu hemen tanıyıp ondan uzaklaşmalısın yani ona iman etmemelisin

sana birşey söyliyimi deccal ı tanımak ve ona deccal demek bu kadar kolay olamaz yoksa nasıl milyonları pesinden sürüklesinki

işte benim araştırmamdaki püf noktalardan biri de bu insanlar bilgisayara harika gözüyle bakıyorlar ondan hiçbir kötülük gelmez ki diyorlar

senden ricam birdaha dene ve deccal tasviriyle bilgisayar özelliklerini karşılaştır

(Herşeyin doğrusunu ALLAH c.c. bilir)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4974 - Ebu Sa'idi'l-Hudri radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bize Deccal üzerine uzun bir hadis rivayet etti. Bize anlattıkları meyanında şöyle de demişti:

"Deccal, Medine geçitlerine girmesi kendisine haram kılınmış olarak çıkacak. Derken (Medine civarındaki) bazı ekimsiz yerlere kadar gelir. O gün insanların en hayırlısı olan -veya en hayırlılarından- bir kimse onun karşısına çıkar ve:

"Sen Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın bize haber verdiği Deccâl'sin!" der. Deccâl de (kendi adamlarına):

"Ben şunu öldürüp sonra da diriltsem ne dersiniz? Bu işte bir şüpheye düşer misiniz?" der. Oradakiler:

"Hayır!" derler. Deccal onu öldürür ve sonra diriltir. Diriltildiği zaman adam:

"Allah'a yemin olsun. Senin hakkında hiçbir vakit bugünkünden daha basiretli olmamıştım!" der. Deccal onu tekrar öldüreyim mi di(yerek öldürmek isteye)cek, fakat musallat edilmeyecek."

Buhari, Fiten 27, Fedailu'l-Medine9; Müslim, Fiten 112, (2938).

4975 - Hz. Huzeyfe radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Deccal çıktığı vakit beraberinde su ve ateş vardır. Ancak halkın ateş olarak gördüğü tatlı sudur; halkın su olarak gördüğü ise yakıcı bir ateştir. Sizden kim o güne ererse, halkın ateş olarak gördüğüne düş(meyi kabul et)sin. Çünkü o, tatlı soğuk sudur."

Buhari, Fiten 26, Enbiya 50; Müslim, Fiten 105, (2935); Ebu Davud, Melâhim 14, (4315),

------------bu hadisleri dikkatli okursak sanırım soruna cevap almış oluruz kardeş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

...Mesihüdde(cc)al hakkında önemli bir bilgi?

...Biz fatır suresi 5 inci ayetin ve lokman suresi 43 üncü ayetin ((de(cc)al)) hakkında olduğunu düşünüyoruz? bize katılan kardeşlerimizin lütfen bunu makalelerine ve konu ile alakalı yazılarına alıntı yapmasını istiyoruz? ...sevgiler ve saygılar?

...'Aldatıcı sizi Allah ile aldatmasın' (Lokman:43) Aynı uyarı aynı ifade ile başka yerde de geçiyor. (Fatır:5) Ve daha bir çok ayette...

...sen sevdilerini hidayete erdiremezsin? allah dilerse olur? allah cümlemizi gerçeğinde buluştursun? bizler o gerçekte buluşuncaya dek üzerimizden selamını eksik etmesin rabbimiz? amin hu...

...imza:

...ayhanaytaç?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Valla güzel uyarlamaşsın ama deccal bir uyarlama sanatı değil tamamen gerçek birebir göreceksin pekiy ben bilgisayardan araba dilesem verir mi acaba yada ev yada sınırsız güç nebiliyim gerçek olan bişey verebilir mi şimdi diyeceksin tabiki internetten satın alabiliyoruz bana bedava olacak karşılığında imanımı verebileceğim bişey olacak mesela bunu bilgisayar isteyebilir mi benden hayır ozaman sen yanlış düşüncedesin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...

Evet deccal internetse istedigini imanın karşılığı sana veriyor zaten..

Dusunsenize...

Araba istiyorsunuz.internette araba modellerine bakiyorsunuz.iyice hirslanip daha da almaya yonleniyorsunuz.bu istek belki size babannenizin kolunda ki bilezikleri icin öldürmeye,belki hirsizlik yapmaya, belki araba calmaya...ve en hafifi bilincaltinizdaki bu arzuyu baska seylerle bastirmaya itiyor. Ornegin; nefsinizi öyle Güdüluyor ki internet..asabi, hırçın biri oluyorsunuz bu da iliskilerinizi bozuyor.

Ben arkadasin internet deccal olabilir yorumuna katiliyorum. Ahlaki safligi sevgiyi kanaati ve daha pekcok insani vasfi bitirdi.yerine mekanik toplumlar yaratmaya basladi.bozulan evlilikler, birbirini begenmeyen kari kocalar, daha fazlasini isteyen gençler. ..dahasi.

Dunyayi bitirecek olan felaketin adıdır internet.

Çıkış yeri de yani ilk bulunusu da manidardir.

Araştırın anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Valla güzel uyarlamaşsın ama deccal bir uyarlama sanatı değil tamamen gerçek birebir göreceksin pekiy ben bilgisayardan araba dilesem verir mi acaba yada ev yada sınırsız güç nebiliyim gerçek olan bişey verebilir mi şimdi diyeceksin tabiki internetten satın alabiliyoruz bana bedava olacak karşılığında imanımı verebileceğim bişey olacak mesela bunu bilgisayar isteyebilir mi benden hayır ozaman sen yanlış düşüncedesin.

Allah affetsin ama zaten bizi dinsizlestirmedi mi iman eksıgımız yok mu sencede ben arkadasın dusuncesıne katılıyorum ne yazıkkı aklımızı kurcalıyo kac kısı ınternet yuzunden desıt ataıst oldu farklı mesheplere yonelmeye devam edıyo acıklık secıklık hayasızlık en cok ınternet aracılıgıya yayılmadı mı sad.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Aynen bende arkadasima katiliyorum tabiki en iyiisini allah cc bilir .. Tek gozu olacak elimizdeki telefonlarin onunde tek goz var kamara alninda kafir yazacak !! Tekefonlarin markasi hep yabanci degilmi !! Gunesin batidan doguya dogmasi ise kiyametin buyuk alemetletlerindendir ... Bugunku binlerce multecinin avrupaya gelmesi gibi .. Gunes tabirir bence ilim ve teknolojidir batidan gelmiyormu !! Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Benimde birden bire aklıma geldi bilgisayar deccalmi yazdım bu çıktı şimdi bildiğiniz gibi bir insanı videolardan görmüşsünüzdür önce öldürüp sonra diriltiyolar programlarla bide alnında 666 yazacak deniyo ve bunun arapcasıda da 6 w buna benzer ve zaten alnında da www yazıyo

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

İnternet dabbetul arz dır .World wide web yani dünya çapında ağ demek .dabbetul arz da gökyüzündeki örümcek ağı demektir .çok kısa yazdım. Araştırın göreceksiniz. Deccal çok çok daha farklı. Şu anda illuminatiyi yöneten güç .tek Goz ...arrivals izleyin..arrivals-gelenler yazın izleyin ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Bazı yönlerde evet yanlıs kullanımda bilgisayar internet zararlıdır fakat deccal olamaz deccalın önemli özellikleri vardır kısa boylu ama heybetli kıvırcık saçlıdır iki kas ortası yani alnında kafir yazar bilgisayarin neresinde kafir yazıyor acaba

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bosuna ugrasmayin Kuranda Deccal diye birsey yok.Bu tamamen Yahudi düsmanliginin Kurani carpitmaya kadar varacak olan zirvesidir.Kuranda Allahin bahsetmedigi bir seyi Peygamber hadisi var demekte Allaha karsi gelmektir.

Peygamber Kuranda olmayan birseyden bahsetmez,Allah ise öyle bulmaca anlatir gibi Deccali anlatip hadi insanlar siz Deccali bulun demez.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Yani üşenmeden oturup yanlış şeyler yazmışsınız.her satırında ortaya bir tez atıp bir sonrakinde onu çürütmüşsün.bilgisayar nasıl doğurur ve diriltir.maose elmiki avcu olsun birde içinde delik,gözünle ekranı kıyaslamanda ayrı bir muamma. ALLAH aşkına bilmeden saçmalamayın bilmiyorsanız yazmayın insanların kafasını bulandırmayın.bir mal eşya değil canlı ordusu olacak müslümanlara savaş açacak bir canlı ve ALLAH müslümanları sınamak için buna bazı harikuladelikler vermiştir.siz yanlış yazmayın atıp tutun diye değil. Ne insanları yanlış yönlendirin nede kendinizi günaha sokun bence araştırın öğrenin.bilmedikleriniz hakkındada ağzınıza gem gurun. Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Said'i Kürdi nami diger Saidi Nursi Mustafa Kemal icin Deccal demis.Aslinda cok önemli!

Mustafa Kemal ne yapmista Deccal olmus?

- Vahdettin'in Ingilize, tahti icin peskes cektigi,Savasta yenildigimiz icin isgal edilen ve SEVR Anlasmasi ile parcalanan vatani kurtarmak icin mücadele vermis.

- Bu mücadele sonunda vatanimizi kurtarip köhnemis Osmanlinin küllerinden, demokratik ,insan haklarina saygili,herkesin özgürce istedigine inanmasini garantileyen     Laik bir Türkiye Cumhuriyeti kurmus.LOZAN Anlasmasi ile Türkiye Cumhuriyetinin tapusunu almis,300 küsür yil boyunca toprak kaybeden devlet Lozan'la toprak kazanmis.

- Osmanlida köle olacak kadar bile degeri olmayan,nüfus sayimlarinda köpegi sayip kadini saymayan zihniyeti ortadan kaldirip kadina erkekle esit haklar vermis.Medeni nikahi getirmis.

-Osmanlidan devralinan 13 milyon insandan yüzde 10 okuma yazma bilgisine sahip olan toplumu arap alfabesinden kurtarip medeni dünyanin kullandigi alfabeyi getirerek Türkiye ve Türk insanini insanlik kültürünün en yüksek seviyesinde olan kesime dahil ederek medeni insanlar ve medeni devletler sinifina sokmus.

- Kurtulus Savasini takiben müthis bir atilimla ülkenin sanayilesmesi icin dört koldan bir seferberlik ilan ederek 15 yil gibi kisa bir sürede ülkede fabrika bacalari tütmeye,demiryollarinda trenler calismaya,baslamis,Ilk ucagimizi yapmisiz,ilk tankimizi yapmisiz (Bugün bunlarin hepsi ya inkar ediliyor ya da mevcut olanlar da babalar gibi satiliyor)

Aslinda daha cok seyler yapmis Mustafa Kemal.E Mustafa Kemal eger Deccalsa o zaman Saidi Kürdi cok hakliymis cünkü DECCAL demek ülkesine insanina en iyi seyleri vermek demektir yani Itibarim olsun diye kendine saray yaptirip emeklisini ac gezdiren,yoksulun yaninda sadece secim dönemlerinde kömür dagitarak bulunmak deccallik degil Allaha karsi gelmektir.Kamu malini yiyenler birakin Deccal olmayi müslüman bile olamazlar ancak Allahla aldatirlar saf yiginlari.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Misafir Eyüp Özçelik

Esselamu Aleykum arkadaşlar.

Biz aciz kullar olarak sadece dusuncelerimizi paylaşabiliriz. En doğrusunu Allah bilir elbet. Ama Deccalin bilgisayar yada cep telefonu olmasi benimde mantığıma yatıyor. Herşey gerçek anlamda birebir olmayabiliyor. Bazen mecazi anlam olabilir. Yani Deccal illa bir canli olmayabilir belkide. Bu devirde suan bilgisayar ve telefonlar Allah muhafaza günahada sokuyor, imanıda götürüyor, başları belayada sokuyor. Her türlü kötülüğü yapıyor bize. Hemde guzel guzel sinsi sinsi yapiyor bunları. Insanları yoldan çıkarıyor. Peşinden sürüklüyor. En iyisini Rabbimiz bilir ama bunuda göz ardı etmemek lazim.

Hersye rağmen kafamizi boyle seylerlede mesgul etmemek gerek. Düzgün yaşayıp imanımızı korumaya çalışalım. Allah'a salih bir kul ve peygamberimize salih bir ümmet olmaya çalışalım. Bunlarla kafalarımızı karıştırmayalim yoksa işin icinden çıkamaz kafayi tirlatabiliriz. Selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.