Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

köy enstütüleri

dogus1987

Önerilen İletiler

Türkiyede her ne iyi varsa tarihin derinliklerine gömülmüştür.bundan sonrada gömülecektir.şimdiki eğitim sistemi köylüyü eğitmekten uzak,kentlerde yaşayanları gelecek kaosuna sürüklediği sürece var olmaya devam edecek derinlere gömülmeyecektir.zihniyet bu doğrultudadır.ne güzel eğitim tabandan alınmış ,avrupayı bile endişelendirmiş,oturmuş bir sistemle ilerlerken nedendirki acımasızca engellenmiş.

bizede böyle bir ortamda rastgele konuşmak düşüyor.. :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 54
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Köy enstitüleri halktan kopuk jakoben ve baskıcı bir döverek admlaştırma projesidir, bu yüzden tarihin derinliklerinde mesut bir uyku içerisindedir...

bozan

+1 :clover:

Gercekler sizleri neden ürkütüyor veya neden birilerinin sözcülügünü yapmaktan zevk aliyorsunuz.Hala kliselesmis cümleler kurmaktasiniz,halbuki konu olan Köy enstitülerinin ülke insaninin egitimi ve bilinclenmesi icin atilmis en büyük adimlardan ve kurulmus en cagdas egitim merkezlerinden birileriydi.Köy enstitüleri yasasaydi bugün Türkiyemizde o kadar olumsuz seyler farkli olacaktiki,yoksa olumsuzluklar sizce bu milletin kaderidir ve bu olumsuzluklarla sonuna kadar yasamalimidir bu insanlar?nedir bu milletten istediginiz ve alip veremediginiz ki ona bir egitimi bile cok görmektesiniz ve egitim icin atilmis cagdas bir adimin karsisindasiniz ve hala gercek disi söylemlerinizi devam ettiriyorsunuz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Zattan size yanıtlar ;

1. Enver hocacılar adlı boş gurupla ilgli bunlar 1930larda vardı falan demedim istersen hiç demogoji yapmayalım...,

2. Köy enstitüleri tepeden inme bir harekettir dedim..Köylüyü anlamadan, onu bir maymun görüp yetiştirmeye çalışma projesidir. ( içerisinde darvinizmin ilkelerini taşıdığından maymunu kullandım lüğtfen silinmesin, küfür ya da hakaret amaçlı değildir. ) Köylü onlara göre adam edilkmesi gereken beyni boş bir levha olan unsurdu. Onagöre hareket ettiler, çocuklarını geri almasınlar diye senet imzalattılar...Komün bir eğitim modeli benimsediler, hep beraber tarlaya hep beraber saza hep beraber okumaya vesaire..herşeyi öğretmeye çalıştılar bunun sonucunda hiçbirşeyi anlatamadılar.

3.Halka eğitilmesi gerekli bir alet gözüyle baktıklarından halk tarafından benimsenmediler..

4. Menderes gelince yine yanılıyorsun dostum.. Köy enstitüleri menderesle başlasaydı aynı şeyleri söyleyecektim. Menderes siaysi uygulamalarında inönü kadar jakobendir, buna hiç itirazım yok. benim menderes olayına itirazım atanmışların ve darbe şakşakçılarının tesiri ile seçilmiş bir başbakanın asılmasdadır. Demokrasi için kötü olmuştur, en kötüsü olmuştur... yani ben bildiğin çeşitleriden değilim dostum doğru neyse o...

5. gelelim enstitülere yineliyorum kemal abinin de dediği gibi enstitü bir gerici,yobaz ve baskıcı ahlaktı. bu yüzden ortadan kalktı.

bozan

hala bu anlayisi sürdürdügünüz icin Türkiye insani egitimsiz ve bilincsiz basibos bir gemi gibi rotasiz kalmistir.Insanlari egitmenin makine olarak görülmekle ne alakasi var yani bugün okuyan okumasi istenen milyonlarca ögrenci makinemidir sizce.evet insanlarin egitilmesi gerekiyordu ama bunu engellediler.Türk köylüsünün bilinclenmesini egitilmesini hazmedemeyen isbirlikci yönetimler sayesinde bugün Türk köylüsünün icler acisi hali ortadadir.Köy enstitüleri asla gerici yobaz ve baskici degildi,bunu iddia ederken o okullardan diploma alarak Türkiyede büyük islere imza atan Türkiyenin kalkinmasi icin caba harcayan binlerce insanada hakaret ediyorsunuz.Siz birseyleri begenmeyebilirsiniz ama millete hakaret etme hakkiniz olamaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşlar,

Köy enistitüleri (KE) ülkemizin günümüz sorunları içinde gerçekten önemlimi sizce. KE zamanın gereksinimleri için düşünülmüş bir çözüm örneğidir. Zamanın şartları içinde doğru bir yaklaşım olabilir. Bir çok değerli şahsiyet yetiştirmiş de olabilir. Ama böyle olması, KE kavramının sonsuza değin olma gerekliliğini ve doğruluğunu taşımaz. KE de, tıpkı CHP gibi, ADD gibi, ÇYDD gibi, TTB, gibi, sendikalar gibi, solda ve sağda yerleşik birçok izmin ve ideolojinin etki alanlarında kalarak,gerçek amaçlarından uzaklaşan kurumlar olmuşlar, politik arenada bir kutba kayan her oluşumun olduğu gibi, kendisine karşı olanlar tarafından ortadan kaldırılmışlardır. Bunda en büyük sorumluluk KE ni ortadan kaldıranlar değil, onu politize edenlerdir. Ancak günümüzde bu tartışmayı yapmak bence abes ile iştigaldir.

Saygı ve selamlarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

(köy enstitüleri cagdas bir atilimin eseriydi,köylülerimizi egitmek osmanlinin küflendirdigi beyinleri tazelemek ve cagdas insanlar yetistirmek icin kurulmus bilim odaklariydi.fasist zihniyetlerin kurbani olmadan önce bircok büyük insan yetistirmistir.Türkiyenin kalkinmasini türk köylüsünün bilinclenmesini hazmedemeyen cevrelerce bu egitim yuvalarina türlü türlü iftira ve yakistirmalar sonucu köy enstitüleri kapatilmistir.ayni zihniyet bugünde Amerikadan icazet alan hocaefendilerin izinde giderek görsel ve yazili medyada türk insaninin beynini yikama ve Laik cum huriyete karsi yönlendirmektedirler.

saygilarla

]

:excl: 'Politika'nın açıklamalarına kapten katılıyorum. köy enstitülerinin zamanınıda var olmasına karşı çıkanların dedelerininveya babalarının bu eğitimciler tarafından yetiştirildiklerini unutmamalarını dilerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yine tekrar ediyorum köy enst. leri tek tip model insan(robot insan)yetiştirmek üzere seçilmiş traji komik komünist bir tabloydu ve birileri gelip bu tabloyu alaşağı etti ..iyide etti :D:)-_-

o birilerinide, birileri alaşağı etti dimi. Köy enstitüleri için, "hain yetiştiriyor" diyenler, vatana ihanet suçundan asıldı. Zira tarih kimlerin hain olduğunu yazdı.

birde bunlar atatürkçü geçinir. Atatürk'ün temel ilkelerindendir köylüyü eğitmek, anadoluya cumhuriyetin ilkelerini götürmek.

yine değil elli kere söylesenizde değişmez. Zira cumhuriyet tarihi boyunca birileri " istemezuk, istemezuk" dedi diye ilkelerden geri adım atılmamıştır.

adama sor köy enstitülerinin müfredatını bilmez. tek tip insan yetiştiriyor der.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşlar,

Köy enistitüleri (KE) ülkemizin günümüz sorunları içinde gerçekten önemlimi sizce. KE zamanın gereksinimleri için düşünülmüş bir çözüm örneğidir. Zamanın şartları içinde doğru bir yaklaşım olabilir. Bir çok değerli şahsiyet yetiştirmiş de olabilir. Ama böyle olması, KE kavramının sonsuza değin olma gerekliliğini ve doğruluğunu taşımaz. KE de, tıpkı CHP gibi, ADD gibi, ÇYDD gibi, TTB, gibi, sendikalar gibi, solda ve sağda yerleşik birçok izmin ve ideolojinin etki alanlarında kalarak,gerçek amaçlarından uzaklaşan kurumlar olmuşlar, politik arenada bir kutba kayan her oluşumun olduğu gibi, kendisine karşı olanlar tarafından ortadan kaldırılmışlardır. Bunda en büyük sorumluluk KE ni ortadan kaldıranlar değil, onu politize edenlerdir. Ancak günümüzde bu tartışmayı yapmak bence abes ile iştigaldir.

Saygı ve selamlarımla...

Sain Tektürk,anladigim kadari ile cagdas olan ne varsa sizin anlayisinizda hep izmlerin ve ideolojilerin etki alanlarina girip gercek amaclarindan saptirilmislardir dimi,yani siz bu yorumunuzla gercekten kendi ideolojinizide ortaya atmis oldunuz.Türkiyede her sivil toplum örgütü söyle veya böyle ideolojilerin etkisinde kalmistir,Yüce Islam dinide tarikatlarin seyhlerin üfürükcülerin din simsarlarinin elinde saptirilmis ve insanlar bizden sizden diye nitelendirilmislerdir.Sizin abesle istigal etmek diye yorumladiginiz problemler Türkiyenin gercekleridir,Türkiyenin cagdas egitimine Cagdas kalkinmasina karsi olan herkes*özellikle,dinci kesim* cagdas olan her kuruma dil uzatmaktan iftira ederek camur atmaktan hic vazgecmemislerdir ve vazgecemezlerde,Cünkü hocababalari öyle fetvalar vermektedirler.sadece bir örnekle yazimi bitirmek istiyorum.Bostancida caminin yanindaki ilk ögretim okulu iki senedir yikilmis ve yerine yenisinin yapilabilmesi icin ayrilacak ödenegi beklemektedir ve o okulda okuyan onlarca ögrenci maalesef iki senedir komsu okullarla idare etmek zorunda birakilmislardir.Cuma hutbesinde imam efendi Maltepede kurulacak olan Imam-Hatip lisesi icin cemaatten yardim istiyordu ve bu yardimlarin insani ennete götüreceginide vurguluyordu.Hutbenin sonuna kadar bekledimki belki imam efendi hemen yanibasindaki okulun yapilabilmesi icinde yardim isteyecek diye ama istemedi,isteyemezdi cünkü o okullarda Cumhuriyetci Laik Türkiye icin beyinler yetisecekti,imam efendinin hazmedemedigide zaten bu idi.ve yüzünü gere gere Imam hatip lisesine yardimlari tekrarlayip duruyordu.Iste sayin Tektürk,sizin saydiginiz o kurumlar amaclarinadan spmadilar ama sizin saymadiginiz kurumlar yani dinci kurumlar gercek amaclarindan coktaan sapmislardir,Bence abesle istigal sizin verdiginiz yanittir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yine tekrar ediyorum köy enst. leri tek tip model insan(robot insan)yetiştirmek üzere seçilmiş traji komik komünist bir tabloydu ve birileri gelip bu tabloyu alaşağı etti ..iyide etti :D:)-_-

evet abi aynen , bunlar okuyorya hani o sol dergileri gazeteleri , ordaki masalları mantık çerçevesine koyup asıl olan şeyleri saklayıp bunlara yutturuyorlar.Bunlarda burda bizim gözümüzü açmaya uğraşıyorlar :D

evet eline bacağına makamına sağlık kapatanların..Bu ülkeyi kolay yutulacak hale batıracak ipleri ele alacak hale getirmenin kestirme yolu onu müslümanlıktan uzaklaştırmakla ahlaki değerleri bitirmeyle , ecdadıyla bağını kesmekle , din Allah inancını ortadan kaldırmayla , eğitiminin önünü tıkamayla , medyadan narkoz verme asıl haberleri saklamayla , şucu bucu diye damgalayıp bölmeyle iç savaş çıkartmayla evrim ve darwinizmle vs olur ! Yani komunizmle hepsi biribiriyle sarmaoş dolaş karışmıştır , onu musallat eden yahudi ülküsüne çalışanlardır..Yani bu talihsizler düşmanlarımıza çalıştıklarının onların esrarengiz fikirlerine çalıştıklarının farkında değiller..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşım,

Sanırım bir anlaşılmama söz konusu oldu. Daha açık yazmaya çalışacağım. Bazı eleştirilerimi kolay anlaşılması için senin cümlelerin arasına serpiştirdim. Öncelikle...

Açık çık söylüyorum;

1-Herhangi bir tarikat ehli değilim,

2-Nur cemaati üyesi değilim,

3-Fetullah hoca, Adnan Hoca, HY taraftarı değilim,

4-MHP,BBP,DYP,ANAP,AKP,RP taraftari değilim,

5-CHP,TİP yada başka bir sol parti taraftarı değilim,

6-Günümüze değin mevcut olan tüm ideoloji ve izm leri reddetmiyorum, ancak hiçbirisinin taraftarı değilim. Çünkü hepsinin kendi oluşumları içerisinde bazı aksaklıklara çare olarak doğdukları, ancak hepsinin doğduğu zaman ve yerdeki çare bulucu özelliklerinin, kalıp olarak alınıp uygulanmasının doğanın kuralları dışında olduğunu biliyorum. Sosyalizm ve kominizmin çarlık Rusya'sında, derebeylik Çin'inde, Arnavutluk'ta, Küba'da, Yugoslavya'da ortaya çıktıkları dönemde birçok soruna çözüm oldukları aşikar. Ancak birnci dünya savaşı sonrası Almanya, İtalya,İspanya ve Arjantin deki Faşist yönetimler, o dönemde halkın bir çok sorununa çözüm üretme vaadi ile halklar tarafından destek görerek başa gelmişlerdir. Bu onların tüm zamanlara yönelik her ülke şartları ve her toplum için tamamı ile doğru yönetimler olduklarını getirmez. Nitekim Atatürk Stalinin devlet adamlığını överken, sosyalizmin Türk toplumuna uymayan yapısını açıkça belirtmiştir. Yine birçok batı yöntem, kanun ve uygulamalarını ülkemize adapte ederken Türkiye'nin hiçbir zaman bir batı ülkesi ve Amerika olmayacağını açıkça ve kayıtlı olarak beyan etmiştir. Bunları çeşitli kaynaklardan elde edebilirsiniz. Yine Atatürk, Turancılığın ütopya olduğunu ve ırkçılığa karşı olduğunu söylerken, Türklük, Türkçülük ve batı Asyadaki Türk Cumhuriyetleri ile ilgili düşüncelerini açıkça beyan etmiştir. Türklüğü savunmak ve Türkçü olmak hiçbir zaman ırkçılık değildir.

Sayın Tektürk,anladigim kadari ile cagdas olan ne varsa sizin anlayisinizda hep izmlerin ve ideolojilerin etki alanlarina girip gercek amaclarindan saptirilmislardir dimi,yani siz bu yorumunuzla gercekten kendi ideolojinizide ortaya atmis oldunuz.Benim ideolojim saf, ama çok saf bir Atatürkçülükdür. Atatürk' ü çok okudum, Nutuğu, söylemlerini, hatıratları,hayatını,hakkında yazılanları hepsini. Bu nedenle yaptıkları her şeyde Atatürk'ü kullananlara hem kızıyor ve sonuna değin eleştiriyorum. Bu hakkı kendimde görüyorum, bir Atatürkçü olarak.Eğitimli bir insanım ve yaşımda yeterli. Köy enistitüleri hakkında yazdığım cümleleri iyi değerlendir lütfen Zamana göre doğru bir seçim olabilir, ancak ülkenin o dönemdeki örgün eğitim hedeflerine yönelik kurulan bu müesseselerin, zaman içinde sol ideolojinin örgün propaganda odakları haline geldiği de açıktır. Bu durum günümüzdeki İmam Hatip liselerinin bir ideoloji ve siyasi partinin arka bahçesi olması ile eşdeğerdir. Birini reddederken, onlar şucu ama bunlar bucu diye birisini kabul edemezsiniz. Eğer bir kurum siyasi yelpazede yer almayı kendine görev addederse, karşısınad başka bir kurumun olacağı da açıktır. Türkiyede her sivil toplum örgütü söyle veya böyle ideolojilerin etkisinde kalmistir,Bir sivil toplum örgütü kuruluşunda siyasi bir amaç ile kurulmuş ise dediğinde haklı olabilirsin. Ancak toplumun ortak hak ve menfaatlerini savunmak iddia ve amacı ile ortaya çıkan sivil toplum kuruluşları politize olmamalılar,bence Yüce Islam dinide tarikatlarin seyhlerin üfürükcülerin din simsarlarinin elinde saptirilmis ve insanlar bizden sizden diye nitelendirilmislerdir.Bu konuda haklısın. Bunun nedeni toplumun din konusundaki yetersiz eğitimidir. Aydınlar tarafından, eğitilmiş insanlar tarafından gerçek islam dini öğrenmek ve öğretmek ayıp ve gericilik olarak nitelendirildiği ve dışlandığı sürece, dini öğretilerin gericilerin elide tutsak olması ve siyasi amaçlarla kullanılmasının da önüne geçilemez, ne yazık ki.Sizin abesle istigal etmek diye yorumladiginiz problemler Türkiyenin gercekleridir,Türkiyenin cagdas egitimine Cagdas kalkinmasina karsi olan herkes*özellikle,dinci kesim* cagdas olan her kuruma dil uzatmaktan iftira ederek camur atmaktan hic vazgecmemislerdir ve vazgecemezlerde,Cünkü hocababalari öyle fetvalar vermektedirler.sadece bir örnekle yazimi bitirmek istiyorum.Çağdaş kurumlar olarak nitelendirdiğiniz kurumların tamamı demokratik olarak eleştiriye açık olması gereken kurumlardır. Atatürk'ün kurduğu CHP nin yanlışlarını tüm ülke yıllardır görüyor zaten, burada yazmaya kalksak günlerce yazmamız gerekir. ADD ve ÇYDD ler den bahsediyorsan, onlarda yapılarında gerçek vatansever ve Atatürkçü aydınları barındırıyor olabilir. Ama yurt sathında birçok yerde, Türk toplumundan uzak, kendilerine ayırdıkları izole ve elit bir ortamda, her iktidarla barışık, yılda belli sayıda çocuğa burs veren, balo yapan, balolarda yardım ettikleri insanları teşhir eden, bir çoğu Atatürk'ün söylemlerinden habersiz, eski Osmanlı asilzadelerini anımsatan yaşam gurupları içinde, bulunduklarını, biz de biliyoruz. Onları yakından tanıyanlar da. Bir çoğu Lions ve Rotary üyesi olan bu zatlar, Atatürk rozetini iyi bir kalkan olarak kullanıyorlar doğrusu, bu söylediklerim yalan mı, yanlış mı ? Bostancida caminin yanindaki ilk ögretim okulu iki senedir yikilmis ve yerine yenisinin yapilabilmesi icin ayrilacak ödenegi beklemektedir ve o okulda okuyan onlarca ögrenci maalesef iki senedir komsu okullarla idare etmek zorunda birakilmislardir.Cuma hutbesinde imam efendi Maltepede kurulacak olan Imam-Hatip lisesi icin cemaatten yardim istiyordu ve bu yardimlarin insani ennete götüreceginide vurguluyordu.Hutbenin sonuna kadar bekledimki belki imam efendi hemen yanibasindaki okulun yapilabilmesi icinde yardim isteyecek diye ama istemedi,isteyemezdi cünkü o okullarda Cumhuriyetci Laik Türkiye icin beyinler yetisecekti,imam efendinin hazmedemedigide zaten bu idi.ve yüzünü gere gere Imam hatip lisesine yardimlari tekrarlayip duruyordu.Iste sayin Tektürk,sizin saydiginiz o kurumlar amaclarinadan spmadilar ama sizin saymadiginiz kurumlar yani dinci kurumlar gercek amaclarindan coktaan sapmislardir,Bence abesle istigal sizin verdiginiz yanittir. Abes olmayan ülkemizin sorunlarını tesbit ederek Atatürk'ün söylemleri içinden oluşturduğumuz öğreti ile günümüz ülke sorunlarına çözüm üretmektir. İmzamda yer alan site de daha açık cevaplar bulabilirsin...Eleştirilerinide açık yüreklilikle yapabilirsin.

Saygı ve selamlarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kimse bu komünist yuvası köy enst. savunmasın..kapatıldı iyide oldu..vatana millete zararı vardı tek kelimeyle

Bana nasıl bir zararı olduğunu anlatabilicekmisin acaba.Tek kaçış yolunuz var kominizm.Al bi de burdan yak.Ya siz komunizm'in ne demek olduğu bilmiyosunuz,ya da yazmış olmak için yazıyosunuz.Nerden öyle bir kanıya varıyosunuz anlamıyorum.Varsa bi belgeniz(makale,internet sitesi,link... vs)gibi atın buraya hepbirlikte bakalım.Ezbere konuşmayalım.Bu ülkeye zararı olsaydı zaten kapatmazlardı.Elli kere söyledim ingilterede ve sömürgelerinde bugün bile kullanılan bi sistem nasıl kötü olabilir.Onlar çok mu güçsüz çok mu salak da kapatmıyolarda(yaklaşık55 senedir)bizim menderes abimiz çok mu zekiydi de hemen kapatıverdi.Ondan bizi onlar yönetiyo di mi.Söylediklerinizde bi mantık olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana nasıl bir zararı olduğunu anlatabilicekmisin acaba.Tek kaçış yolunuz var kominizm.Al bi de burdan yak.Ya siz komunizm'in ne demek olduğu bilmiyosunuz,ya da yazmış olmak için yazıyosunuz.Nerden öyle bir kanıya varıyosunuz anlamıyorum.Varsa bi belgeniz(makale,internet sitesi,link... vs)gibi atın buraya hepbirlikte bakalım.Ezbere konuşmayalım.Bu ülkeye zararı olsaydı zaten kapatmazlardı.Elli kere söyledim ingilterede ve sömürgelerinde bugün bile kullanılan bi sistem nasıl kötü olabilir.Onlar çok mu güçsüz çok mu salak da kapatmıyolarda(yaklaşık55 senedir)bizim menderes abimiz çok mu zekiydi de hemen kapatıverdi.Ondan bizi onlar yönetiyo di mi.Söylediklerinizde bi mantık olsun.

Bosubosuna sorupta parmaklarini yorma arkadasim,Köy enstitüleri kapatildigi icin bugün köylerde yasayan insanlarimizin büyük bir cogunlugu Komünizmi ancak kendilerine ögretenlerin ögrettikleri kadar bilirler,Komünist yuvasiydi diyenlere birbak zaten köy enstitülerinin neden kapatildiginida anlarsin.Türkiyeyi Komünizmden kurtariyoruz diyenler,Atatürk ve arkadaslarinin kurdugu Laik Cumhuriyeti yikabilmek,onun reformlarini gecersiz kilabilmek icin tam 55 senedir calismaktadirlar,Imam-Hatiplerde resmen Cumhuriyet düsmanlari üretilmektedir,ve dikkat edin Cumhuriyet düsmanlarinin savunmasi yapilirken hep Allah ve müslümanlik sloganlari atilmakta,din elden gidiyor,müslümanlik yasak gibi sloganlarla Komünizmin ne oldugunu ögrenememis olan müslüman kitle devlete karsi ayaklandirilmak istenmektedir,ve bunlari yapan kesim ya Türk bayraginin yada Müslümanligin arkasina saklanan bölücü ve yikicilardir.Bu halk üzerine cok oyunlar oynandi ve oynaniyor,bu halk egitimsiz birakildigi icin,ne komünizmin ne oldugunu ne müslümanligin ne oldugunu ögrenememistir.kendi kültürünü degilde ya Arap ve Iran kültürlerini yada cagdaslik ad altinda kendisine empoze edilen batinin ahlak disi kültürlerini yasamaktadir.Bu halk egitimsiz birakildigi icin bugün birileri bu forumlarda;jakobenlikten komünistlikten bahsedebilmekte birileride köylünün zorla egitilmek ve makinelestirilmek istendigini yazabilecek kadarda piskin olabilmektedirler.

saygiyla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bosubosuna sorupta parmaklarini yorma arkadasim,Köy enstitüleri kapatildigi icin bugün köylerde yasayan insanlarimizin büyük bir cogunlugu Komünizmi ancak kendilerine ögretenlerin ögrettikleri kadar bilirler,Komünist yuvasiydi diyenlere birbak zaten köy enstitülerinin neden kapatildiginida anlarsin.Türkiyeyi Komünizmden kurtariyoruz diyenler,Atatürk ve arkadaslarinin kurdugu Laik Cumhuriyeti yikabilmek,onun reformlarini gecersiz kilabilmek icin tam 55 senedir calismaktadirlar,Imam-Hatiplerde resmen Cumhuriyet düsmanlari üretilmektedir,ve dikkat edin Cumhuriyet düsmanlarinin savunmasi yapilirken hep Allah ve müslümanlik sloganlari atilmakta,din elden gidiyor,müslümanlik yasak gibi sloganlarla Komünizmin ne oldugunu ögrenememis olan müslüman kitle devlete karsi ayaklandirilmak istenmektedir,ve bunlari yapan kesim ya Türk bayraginin yada Müslümanligin arkasina saklanan bölücü ve yikicilardir.Bu halk üzerine cok oyunlar oynandi ve oynaniyor,bu halk egitimsiz birakildigi icin,ne komünizmin ne oldugunu ne müslümanligin ne oldugunu ögrenememistir.kendi kültürünü degilde ya Arap ve Iran kültürlerini yada cagdaslik ad altinda kendisine empoze edilen batinin ahlak disi kültürlerini yasamaktadir.Bu halk egitimsiz birakildigi icin bugün birileri bu forumlarda;jakobenlikten komünistlikten bahsedebilmekte birileride köylünün zorla egitilmek ve makinelestirilmek istendigini yazabilecek kadarda piskin olabilmektedirler.

saygiyla

Değerli politika,

Güzel bir insan olduğuna eminim. Ancak kavram kargaşasından çıkamıyorsun. Köy enstitülerinin kuruluş döneminde ülkemizin o günkü kırsal manzarasına uygun bir çözüm olarak ortaya çıktığı muhakkak. Ancak gelişen olaylar sonucunda köy enstitülerinin kuruluş amacına akırı bir kutba çekildiği de açıktır. Yukarıda yazmıştım, aynı süreci daha sonra İmam Hatip okulları da yaşadı ve evvelemirde birsi gelip kapatacak onları, belkide seninle ben kapatacağız. Bu gün tututpta 30 sene önceki olayları tartışmak, abes değilmidir. Bugün önümüzde çok daha önemli ve çözüm gerektiren sorunlar yok mu ?

Gelelim bugüne. Bugünkü manzara o kadar karışık ki. Atatürkçülerin bu nedenle çok uyanık olması gerekiyor. Önüne atılan yemlere balıklama atlamamsı gerekiyor. neden mi ? Çünkü ABD emperyalizmi o kadar komplike çalışıyor ki. Türk toplumunda olabilecek her türlü reaktif değişikliğin önsezisi ile her yerde gardlarını almışlar. sadece bugün değil yıllar önceden bu yana...Nasıl mı...

Tarihi silsile ile sıralarsak, İsmet İnönüye iyi polis kötü polis oyununu oynayarak, üzerimize yönlendirdiği Rusya'dan sizi biz kurtaracağız diye ülkemize sızarak, üslerini kurarak, borç ve silah vererek bizi teslim alan onlar, İnönüye karşı sözde halkçı hareketler ile Terakkiperver düşünceyi diriltip Demokrat parti hareketi, Bayar,Menderes, Demirel silsilesini oluşturan onlar. Her türlü istihbarat çalışmaları ile kominizmi ülkemize musallat eden onlar, Türkeş!i eğitip ülkemize göndererek kominizme karşı Türk-İslam sentezini musallat eden onlar. Ülkemizde sağ sol çatışmaları ile binlerce gencimizi kıran onlar, bizim çocuklar ihtilal yapmış esprisi ile 12 Eylülü yaptıran onlar. AB safsataları ile cangıl kapitalizmini ülkemize sokan onlar, bankaları hortumlatan onlar, çürümüş kapitalist toplum yapısını ülkemize kültür emperyalizmi ile sokan onlar, çözüm olarak ılımlı islam modelini yine AKP hareketi ile ülkemize sokan onlar. Tüm bu yazdıklarım komplo teorileri değil ne yazık ki. belgelendirilmiş tarihsel gerçekler hepsi.

Günümüz manzarası aynen 19 mayı 1919 manzarasını hatırlatıyor. Bugün bizim yapmamız gereken şey, sanki başımızda bir Atatürk varmışcasına hareket ederek, bu güne değin ABD emperyalizminin her bir şekilde toplumumuza soktuğu tüm sahte öge ve elbiselerden sıyrılarak, sadece ve sadece Türk kimliğimizle ve Atatürk'ün öğretileri ile bir birliktelik sağlamak, ülkemizin güncel sorunlarına çözüm olacak toplumsal bir hareketi başlatmaktır. dikkat etmemiz gereken tek şey aramıza ABD emperyalizminin araçlarını ve ajanlarını sokmamak olmalıdır. Bu bilinçle sadece önümüze bakmamız gerekiyor, arkamızda olanları orda bırakalım ne olur. Ne dersin yanlışım var mı ?

Saygı ve selamlarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

al bak senin için kendi sitelerinden , o oluşumların içinde bulunmuşların ağzından bilgisinden koyuyorum linkini..Aslında daha önceden açmıştık ama NEDENSE İLGİLENMEDİ BAZILARI..İftira değil gerçekler diyedir heralde..Bak komunizmde Allah kitap tanımama , ahlaki değerleri milli değerleri köküyle birlikte silip atma ve o devletin başına karanlık güçlerin , yahudi ülküsüne çalışan adamlarını örneğin lenin stalin mao doğu perinçek apdullah öcalan gibi adamları getirme vardır..!Bunlar en büyük felaketlerdir hem Türkiye için hem dünya için...Bunlar devletlerin yıkılış sebebi , halkı köleleştime acımasızca şeytanın tüm telkinlerini normal görme uygulamaktan çekinmemedir ! Komunizmin geçtiği ülkelerin ne hale geldiğini sizden saklıyorlar , HY'nın komunizmin kanlı tarihi 1-2-3 VCD lerini izleyebilirsin ! Orda görüntüler , orda yaşayanların kendi azğınlarından anlatımı var ! İşte bunu tüm dünyaya yaymanın çabalarında olanların Türkiyedeki örgütleri sana

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=43913

Üstelik bunları YAHUDİLER GİZLİDEN DESTEKLEMİŞLERDİR HEM KOMUNİZMİ HEM FAŞİZMİ , O DİKTATÖRLER ONLARIN ADAMLARIDIR !

ALIN BAKIN GÖRÜNDE ONDAN SONRA NEDEN BU KÖKÜ DIŞARDA DÜŞMANLARIMIZIN TAKTİĞİ OLAN KOMUNİZME KARŞIYIZ ANLAYIN , SİZDE KARŞI OLUN Onun sonundaki soruyada cevap verebilirmisiniz , BUNLARIN BU MUHİMMATI PARASI BOMBASI SİLAHI 150-200 TANE OLMALARI BU DEĞİRMENİN SUYU NERDEN GELİYOR ! Bu düşmanlarımızın beslediği bir ideolojidir , onlara çalışmayın daha fazla...O yerlerin kapatılması kökünün kurutulması lazımdır..Bırakın okumayın şunların yayınlarını , onları düşmanlarımız besliyor çünkü..!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli politika,

Güzel bir insan olduğuna eminim. Ancak kavram kargaşasından çıkamıyorsun. Köy enstitülerinin kuruluş döneminde ülkemizin o günkü kırsal manzarasına uygun bir çözüm olarak ortaya çıktığı muhakkak. Ancak gelişen olaylar sonucunda köy enstitülerinin kuruluş amacına akırı bir kutba çekildiği de açıktır. Yukarıda yazmıştım, aynı süreci daha sonra İmam Hatip okulları da yaşadı ve evvelemirde birsi gelip kapatacak onları, belkide seninle ben kapatacağız. Bu gün tututpta 30 sene önceki olayları tartışmak, abes değilmidir. Bugün önümüzde çok daha önemli ve çözüm gerektiren sorunlar yok mu ?

Gelelim bugüne. Bugünkü manzara o kadar karışık ki. Atatürkçülerin bu nedenle çok uyanık olması gerekiyor. Önüne atılan yemlere balıklama atlamamsı gerekiyor. neden mi ? Çünkü ABD emperyalizmi o kadar komplike çalışıyor ki. Türk toplumunda olabilecek her türlü reaktif değişikliğin önsezisi ile her yerde gardlarını almışlar. sadece bugün değil yıllar önceden bu yana...Nasıl mı...

Tarihi silsile ile sıralarsak, İsmet İnönüye iyi polis kötü polis oyununu oynayarak, üzerimize yönlendirdiği Rusya'dan sizi biz kurtaracağız diye ülkemize sızarak, üslerini kurarak, borç ve silah vererek bizi teslim alan onlar, İnönüye karşı sözde halkçı hareketler ile Terakkiperver düşünceyi diriltip Demokrat parti hareketi, Bayar,Menderes, Demirel silsilesini oluşturan onlar. Her türlü istihbarat çalışmaları ile kominizmi ülkemize musallat eden onlar, Türkeş!i eğitip ülkemize göndererek kominizme karşı Türk-İslam sentezini musallat eden onlar. Ülkemizde sağ sol çatışmaları ile binlerce gencimizi kıran onlar, bizim çocuklar ihtilal yapmış esprisi ile 12 Eylülü yaptıran onlar. AB safsataları ile cangıl kapitalizmini ülkemize sokan onlar, bankaları hortumlatan onlar, çürümüş kapitalist toplum yapısını ülkemize kültür emperyalizmi ile sokan onlar, çözüm olarak ılımlı islam modelini yine AKP hareketi ile ülkemize sokan onlar. Tüm bu yazdıklarım komplo teorileri değil ne yazık ki. belgelendirilmiş tarihsel gerçekler hepsi.

Günümüz manzarası aynen 19 mayı 1919 manzarasını hatırlatıyor. Bugün bizim yapmamız gereken şey, sanki başımızda bir Atatürk varmışcasına hareket ederek, bu güne değin ABD emperyalizminin her bir şekilde toplumumuza soktuğu tüm sahte öge ve elbiselerden sıyrılarak, sadece ve sadece Türk kimliğimizle ve Atatürk'ün öğretileri ile bir birliktelik sağlamak, ülkemizin güncel sorunlarına çözüm olacak toplumsal bir hareketi başlatmaktır. dikkat etmemiz gereken tek şey aramıza ABD emperyalizminin araçlarını ve ajanlarını sokmamak olmalıdır. Bu bilinçle sadece önümüze bakmamız gerekiyor, arkamızda olanları orda bırakalım ne olur. Ne dersin yanlışım var mı ?

Saygı ve selamlarımla...

sayin Tektürk,yazdiklarina katilmamak elde degil,yalniz ne varki gecmiste yapilan yanlislari bu güzel halka oynanan oyunlari dile getirmeden ileriye dönük calisilamaz.cünkü birileri hala halka oynuyor,halkimizin saf ve temiz duygularini sömürerek bazi hedeflere varmayi amacliyor iste bu nedenle bu masum halka ona gecmiste reva görülen kötülükleri hatirlatmaya,bu ülkeyi bize armagan edenlerin biraktigi nekadar iyi seyler varsa hepsinin birileri tarafindan yok edilmeye calisildigini anlatmakta birazda bizlerin görevidir.Türkiyede iyi olan ne varsa birileri tarafindan hep komünistlikle suclanmis Cumhuriyete,Laiklige Atatürke karsi olan ne varsa milliyetcilik müslümanlik olarak adlandirilmistir.Halkimizin bu gercekleri bilmeye hakki vardir,bu ülke asla 80 sene öncesine dönmeyecektir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı arkadaşlar, "tukaka" mantığını atlıyorlar.

Yani menderes hükümeti, Köy enstitülerini kapatırken ne diyecekti. " atatürk ilkelerinden rahatsız oluyoruz mu" hayır.

Onun yerine dönemin moda "tukaka" yöntemini kullandı. buralar komunist yetiştiriyor.

Yani mecliste kendi milletvekillerine " siz isterseniz hilafeti geri getirebilirsiniz" diyen adam.

Şöyle bir örnek vereyim :

Turgut Özal, kendisine " metro hızlı tren e ne zaman geçeceğimizi" soran gazetecilere tarihi bir cevap vermişti :

"Demiryolu komunist işidir"

işte hiç bir farkı yoktur. Köy enstitülerinin kapatılma gerekçesiyle bu lafın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani menderes hükümeti, Köy enstitülerini kapatırken ne diyecekti. " atatürk ilkelerinden rahatsız oluyoruz mu" hayır.

Onun yerine dönemin moda "tukaka" yöntemini kullandı. buralar komunist yetiştiriyor.

Yani mecliste kendi milletvekillerine " siz isterseniz hilafeti geri getirebilirsiniz" diyen adam.

Turgut Özal, kendisine " metro hızlı tren e ne zaman geçeceğimizi" soran gazetecilere tarihi bir cevap vermişti :

Sevgili Cyrano,köy enstitülerine karsi cikanlar bugün kendilerine Türk bayragini maske olarak kullanan aslinda Türklükle alakasi olmayan ve yakin gecmiste yasadigimiz kirli islerle yogrulan milliyetci ve müslüman gecinen kisiler ve kuruluslardir.Bunlar piskin piskin insanlarin karsisina gecer ve biz Türkiyeyi düsmanlardan koruyoruz koruyacagiz der ve en büyük düsmanligi onlar sergiler ve sergileyenlerede canak tutarlar.sen onlara onlarca binlerce örneklerde versen onlar geri adim atmazlar cünkü amaclari bellidir,onlar icin ülke halkinin cikarina olan hersey komünistliktir savasilmalidir slogani gecerlidir.cünkü o yönde beyinleri yikanmistir.Köy enstitülerinin ülke icin faydali oldugunu olacagini anlayan o günün Türkiyedeki siyasi Amerikan uzantilari,iftiralarin en büyügünü atarak o güzelim egitim yuvalrini kapatmislardir.Gördüün gibi bugünde o günlerdeki gibi ayni sloganlar atilmaktadir.Ogünün Amerikan uzantilari layik olduklari sonu bulmuslardir,peki ya bugünküler dersen,bekle ve gör diyecegim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

köy enst. jakoben ve baskıcıdır..Türkiyeyi geriletmiştir...bunların kapatılmasıyla komünizm tehlikesi önlendi..kim ister öle jakoben yapıyı

Burada birseyler yazarken bilerek yazmanizda fayda vardir,Türkiye hicbir zaman komünizm tehlikesi ile karsilasmadi,bunlar yenilik karsitlarinin sloganlaridir yani Fasist zihniyetlerin,Köy enstitüleride ayni yalanlarla kapatildi ama ATATÜRK ve Laiklik düsmani Imam-Hatipler maalesef mantardan daha fazla üretildiler.Cumhuriyetin okullari kapatilirken Cumhuriyet düsmani yetistiren okullar hergecen gün dahada bir arttirildi.Bunlar tesadüf degildi.55 senedir Türkiyeyi yöneten kadrolar milliyetcilik müslümanlik yalanlari ile olmayan komünizmle savasir gibi görünerek ülkeyi aydinlik yarinlara tasiyacak her aydina komünist damgasini vurarak ülkenin kalkinmasini ideolojik cikarlarlari ugruna baltalamislardir.Komünizmin ne oldugundan bihaber saf Türk halki maalesef bu yalanlarla avutula avutula bugünlere kadar getirilmisdir.Türkiye asla komünizm tehlikesi yasamamistir ama Türkiye cok defalar dinci irtica tehdidiyle yüzyüze getirilmis rejim yikilmak istenmistir.rejimi yikmak isteyenler iste bugün bu forumlarda Köy enstitülerinin kapatilmasini komünizm önlendi yalanlari ile hala yazabilmektedirler.ne diyelim Allah sizleri islah etsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

al bak senin için kendi sitelerinden , o oluşumların içinde bulunmuşların ağzından bilgisinden koyuyorum linkini..Aslında daha önceden açmıştık ama NEDENSE İLGİLENMEDİ BAZILARI..İftira değil gerçekler diyedir heralde..Bak komunizmde Allah kitap tanımama , ahlaki değerleri milli değerleri köküyle birlikte silip atma ve o devletin başına karanlık güçlerin , yahudi ülküsüne çalışan adamlarını örneğin lenin stalin mao doğu perinçek apdullah öcalan gibi adamları getirme vardır..!Bunlar en büyük felaketlerdir hem Türkiye için hem dünya için...Bunlar devletlerin yıkılış sebebi , halkı köleleştime acımasızca şeytanın tüm telkinlerini normal görme uygulamaktan çekinmemedir ! Komunizmin geçtiği ülkelerin ne hale geldiğini sizden saklıyorlar , HY'nın komunizmin kanlı tarihi 1-2-3 VCD lerini izleyebilirsin ! Orda görüntüler , orda yaşayanların kendi azğınlarından anlatımı var ! İşte bunu tüm dünyaya yaymanın çabalarında olanların Türkiyedeki örgütleri sana

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=43913

Üstelik bunları YAHUDİLER GİZLİDEN DESTEKLEMİŞLERDİR HEM KOMUNİZMİ HEM FAŞİZMİ , O DİKTATÖRLER ONLARIN ADAMLARIDIR !

ALIN BAKIN GÖRÜNDE ONDAN SONRA NEDEN BU KÖKÜ DIŞARDA DÜŞMANLARIMIZIN TAKTİĞİ OLAN KOMUNİZME KARŞIYIZ ANLAYIN , SİZDE KARŞI OLUN Onun sonundaki soruyada cevap verebilirmisiniz , BUNLARIN BU MUHİMMATI PARASI BOMBASI SİLAHI 150-200 TANE OLMALARI BU DEĞİRMENİN SUYU NERDEN GELİYOR ! Bu düşmanlarımızın beslediği bir ideolojidir , onlara çalışmayın daha fazla...O yerlerin kapatılması kökünün kurutulması lazımdır..Bırakın okumayın şunların yayınlarını , onları düşmanlarımız besliyor çünkü..!

Ben size ne diyorum siz bana ne diyosunuz.Ben diyorum ki KOMUNİZMLE KÖY ENSTÜTÜSÜNÜN ne alakası var diyorum,sen bana çıkmış komunizmin zararlarından bahsediyosun.Yazıyı bi oku ondan sonra cevap yaz.Bu arada verdiğin linkin konuyla ne alakası var.bozacının şahidi şıracı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Helal olsun anlatmak için 100 sayfa yazsam bu kadar olmaz.Artık görün.Kendini temizlemek için başkasını pislemeyi adet haline getirenleri bu ülke çok gördü.Kardeş Tebrik ediyorum seni

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

köy enstitülerinin fikir babası TONGUÇ BABA ve H.ALİ YÜCELin ülkeye kazandırdıkları

şeyin değerine anlam yükleyememek bu olsa gerek.

tarımın uygulamalı yapıldığı,mesleklerin uygulamalı öğretildiği,bu halk için sağlık memurlarının yetiştirildiği

okullardı oralar.

köylü nüfusun çokluğunun eğitimin bu şekilde olması zorunluluğunu getirdiğini görmek ve savaştan çıkmış

bir halkın emeğini toprak ağalarına sömürtmemek sadece kominizmin getirdiği bir düşüncemidir.yoksa aklı

başında,olaylara "ırk" temelinde yaklaşmayan bu ülkeyi gerçekten seven insanların işimidir.

ha her türlü kitabı okuyarak sorgulama yeteneğine kavuşan öğrenciler elbette sorgulayacaktı,sorguladılar

bundan da toprak ağaları elbette rahatsızlık duyacaktı,duydular da ve kulp takmakta da gecikmediler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.