Zıplanacak içerik
evrensel-insan

İç Dökme Köşesi

Önerilen İletiler

Hepimiz ve herbirimiz bazen, gunun o telasinda ve yogunlugunda bir suru sey yasar ve bazen de bunu paylasmak ister.

Halk dilinde buna "ic dokme" denir.

Yani icinizi caninizi s1kan bir sey oldugunda bunu icinizde tutmak istemez ve dile getirmek istersiniz.

Genelde de bu konuda bir ortam bulamayiz.

Iste bu kose, site yazarlari icin bir "ic dokme kosesi" olsun ve kimse gunluk s1k1nt1larini icine atmasin ve burada paylassin.

Bilinmez ki bazen paylasilan bir sorunun dile gelmesi belki de bir oneri ya da yanit bulabilir. 

Herkese iyi ic dokmeler. :)

Bu iletiyi paylaş

İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

Ilk ic dokmeyi ben yapayim.

Siteye ilk katildigim zamanlarda, "gece kusu" lakapli bir yazar vardi.

Hatta onunla kisa site birlikteligimizde de bazi yazismalar paylastik ve sonar da "sirri kadem basti."

Olur da, ara sira siteyi okur da, belki bu mesajimi gorur de tekrar gelir.

Kendisi ile cok verimli bilgi ve dusunce paylasimi yapabilecegimiz, dusundesindeyim.

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

@@evrensel-insan hangi konularda iç dökebileceğiz buraya..Kişisel, aile ilişkileri, arkadaş, politika? Her konuda dersen ben çok doluyum..:lol: :lol:

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

11179960_1088199974529468_91878902947634

Biri bana açıklayabilir mi neden Türkiyeli diye bir şey olmaz? Türke türk dersin ama Türkiye sınırlarında yaşıyorsa Türkiyeli denilebilir. Benim kuzenimin eşi yabancı uyruklu. Ortak bir tanıdığımız onu sorduğunda.."Kuzenim iyi, bir Amerikalı ile evlendi, orada yaşıyor" diyorum..(Uyruğunu söylemiyorum yani) Burada anlatılmak istenen başka bişey de ben mi yanlış anladım acaba..

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

@@evrensel-insan hangi konularda iç dökebileceğiz buraya..Kişisel, aile ilişkileri, arkadaş, politika? Her konuda dersen ben çok doluyum..laugh.pnglaugh.png

Sen yeterki icini dokerek rahatla da, bunun hangi konu oldugu onemli degil.

Sonucta dokulen her bir ic, eger bir oneriye, tavsiyeye ya da yardima empatiye acik oldugundan, kimbilir; sorunlara care de bulunabilir.

Bilirsin bir atasozumuz vardir "aglamayan cocuga meme vermezler" :)

Hani sen benim ile roportaj yapacaktin?

Yoksa bu sadece bir "vaat miydi?" :)

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

@@evrensel-insan vaat değildi  tabi ki.. :D Sadece zamanla ilgili sorunlar yaşıyorum..:)

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş
Misafir Neo

Of bende bi içimi dökeyim ya, eskiden millet eşine dostuna arkadaşına dökerdi içini şimdi buralara döküyoruz. Samimiyetsizliği sevmiyorum ben. Hem samimiyetsizsin hemde değilim diyosun. Çok darlandırıyo beni böyleleri, kaçıp kurtulabileceğim biri olsa şu samimiyetsiz arkama bakmadan kaçarım ama yok mecbur katlanıyoz.

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

seçimlerde oy ve ötesinden sandık gözlemcisiydim.

2 partinin sandık görevlisine oy ve ötesinin ne olduğunu anlatmaya çalıştım.

birisi anlamış gibi yaptı ama anlamadı diğeri 30 yaşında bir adliye memuru ve en sonunda araştırma firması olduğuna karar verdi.

hayır öyle değil yanlış anladınız bile demedim.

içimden nasıl anlarsan anla akşama kadar sen uğraşacak halim yok dedim.

ve sonra düşündüm, dedim kızım sen nerede yaşıyorsun?

ülke feryat figan, ya sen dünyalı değilsin, ya bunlar.

sonuçlar gösterdi ki bende bu toplumu tanımıyorum.

bende onların bildiklerini bilmiyorum, duygu dünyalarını tanımıyorum.

kendimi kampa almaya karar verdim.

uzun bir süre kitap okumayı düşünmüyorum.

bizim televizyonda flash tv yokmuş.

kanal listesine eklettikten sonra halkım gibi fırsat bulduğumda bu programları seyredicem.

buna evlilik programları da dahil.

dizilere bakıcam sandık görevlisi AKP'li abla izle dedi stres atarsın samimi söylüyorum dikkate alıcam.

mutfaktan çıkmıycam. 

yeni tatlar, yeni yemekler öğrenicem.

yani yapıcam bi değişik çalışmalar.

içimi bildiğim yöntemlerle sağamıyorum, insanlarda nefret edecek noktaya geldim.

her gördüğüm insana acaba buda mı onlara oy verdi diye bakıyorum.

tam olarak durumum budur.

o çok okuduğum sosyal deneyleri severek ve isteyerek bu kez kendi üzerimde yapmaya karar verdim.

işte içim dışım budur...

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

Bizim televizyonda her kanal var ve dizilerde takip ediliyor.

Bence sorun biz ve onlar farki degil, her iki tarafinda kendini Digerine kendi verdigi gibi ifade edememesi.

Bu da birbirimizi anlamaktan degil, sadece kendi istedigimiz gibi anlamaktan ve genelde anlasilamama sorununu kendimizde gormekten degil, karsi tarafta gormekten kaynaklanıyor.

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

bence siz çok iyimsersiniz

Hayir, konu iyimserlik,kotumserlikten ziyade,insanoglunu beyin ve zihinde insan yapan algilar ve degerlerdir.

Cunku suclu, hatali insan yoktur.

Degerlendirme ve algi ya gore suclu hatali dusunce ve davranış vardir.

Ne yazikki herkes bunu kendinde degil, baskasinda arar.

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

Bu gibi konular bence limbo'nun oyunları, bize türlü gösteriler yaparak etkilemeler ve etkileşimler yaptırıyor.

Şöyle düşünün; kenarı da oturup hiç bir işe karışmıyor ama her iş tam da sizin istediğiniz gibi tıkırında ilerliyor, birisini kaldırıp, diğerini oturtuyorsunuz..

Ben buna kabaca 'eylemsizlik ile güdüm sisetmi' adını veriyorum. Bu konuda kimsenin beni dinlemeyişide canımı sıkıyor. Saygılar.clover.gif

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

sevdiklerimizi uğurluyoruz, uğurladıklarımızı anıyoruz.

sarı yaprakların ayı Eylül git artık sad.png

#VedatTurkali #TarıkAkan #RuhiSu #MusaAnter

Bu iletiyi paylaş

Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.