Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Boykotu kimler görmedi?

evrensel-insan

Önerilen İletiler

Yandaş medya Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotuna gözlerini kapadı. Ulusalcı medya ile Kürt medyasında da boykot kendisine önemli bir yer bulamadı. Cemaat medyası ise "beklenmedik" bir performans gösterdi.

Bugün gerçekleştirilen Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu'nu görmezden gelen yandaş basın boykota kulaklarını tıkadı.

Aydınlık, Star, Türkiye, Sabah gibi gazeteler boykota hiç yer vermezken Yeni Akit sadece Yeni Şafak gazetesi yazarı Sevda Türküsev'in Şirin Payzın'ın programında sarfettiği "Bu boykot çocukları kullanmaktır. Polisin hassasiyetini denemek için çocukları kobay olarak kullanacaklar. Kurban olarak lise talebelerini mi seçtiniz? Bilerek isteyerek talebeleri sokaklara döküyorlar" sözlerine yer verdi.

Cemaatin sözcüleri Taraf, Bugün, Zaman gibi gazeteler ise kendilerinden beklenmeyen bir performansla boykot haberlerini vermeye devam ettiler. Dikkat çeken boykot haberi ise "Bu ne korku! Boykota karşı okul kapısını zincirlediler!" başlığıyla Taraf gazetesinden geldi.

Kürt medyasından ANF'de ise, ilk boykot haberi saat 15:59'da, Dersim'deki eylemden, "Dersim'de zorunlu din derslerine karşı ‘boykot’" başlığıyla geçildi. Özgür Gündem'de ise, dün kurumların boykota yaptığı çağrı "Özgür eğitim için direnişe!" başlığıyla yer aldı.

medya.jpg?itok=WgPbRyF0

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.