Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Lazerle göz ameliyatı olanlar

Radya

Önerilen İletiler

Henüz bir uzmana danışmadım.Bu ameliyat yakını görememe problemini de çözüyor mu bilmiyorum.Gözlük takmaya alışamadım, gözlüksüz de görmüyorum.

Bu tedavi ne kadar başarılı oluyor, ameliyat zor ve riskli mi? Ameliyat sonrası

Aranızda bu ameliyatı olanlar varsa tecrübelerini yazabilir mi..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

göz çizdirme operasyonu dedikleri bir yöntem var.

arkadaşımın babası olmuştu ben de bu sayede öğrendim.

bu operasyonlarda geri dönüş olmuyormuş.

uzmanlarda ameliyat sonrası komplikasyonlardan genelde bahsetmiyorlar.

işin proflarından birden fazla görüş alman sanırım daha kafa açıcı olur.

geçmiş olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Henüz bir uzmana danışmadım.Bu ameliyat yakını görememe problemini de çözüyor mu bilmiyorum.Gözlük takmaya alışamadım, gözlüksüz de görmüyorum.

Bu tedavi ne kadar başarılı oluyor, ameliyat zor ve riskli mi? Ameliyat sonrası

Aranızda bu ameliyatı olanlar varsa tecrübelerini yazabilir mi..smile.png

Eğer göz çizdirme ameliyatları  40 yaşından önce yapılmışsa 40 yaş sonrası yaşa bağlı olarak oluşan yakını görememe sorunu yüzünden yine gözlük takmaya başlanıyor. Bunu her doktor söylemiyor ama hazır konusu geçmişken buradan söyleyelim, göz çizdirme ileride ortaya çıkacak olan bu sorunu halletmiyor, etrafımda bu ameliyatı yaptıran çok arkadaş var,  arkadaşlardan kaynaklı gördüm.

Yakını görememe sebebine gelince presbiyobi tedavisi diye googledan bir ara/arayın, çeşitli yöntemler var.  Ben aşağı kısaca biraz yazıcam ama ayrıntıları google da daha çok görülebilir zaten. Doktor da anlatır nasılsa smile.png Neyse işte

Presbiyobi göz çizdirmeden farklı işlemler içeriyor, çünkü presbiyobide asıl sorun göz değil, gözün içindeki mercek.. Gözün içinde yer alan merceğin, cisimler yakına geldiğinde şişerek şeklini değiştirmesi ve görme kalitesini artırması nedeniyle yakını iyi görebiliyoruz ama 40 yaştan sonra bu mercek fizyolojik olarak bu yeteneğini yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor. O nedenle presbiyobi tedavileri daha çok göze değil merceğe yapılan işlemlerle çözülmeye çalışılıyor.

Korneaya gözle uyumlu tuz tanesi ağırlığında bir mikro implant yerleştirilebiliyor ve merceğin yaptığı o yakınlaştırma işlemini bu implantın yapması sağlanıyor. Bu arada uzağı görememe sorunu varsa o da bu işlemden önce lazerle tedavi ediliyor. Hem yakın hem de uzak sorunu birden çözülüyor.

Ya da gözün içindeki mercek alınıp yerine daha fazla fokus yeteneği olan mercek konuluyor. Buna adapte olmak için kısa bir süre gerekiyor ama yeni yerleştirilen mercekte uzağı görememe ve yakını görememe sorununu aynı anda çözecek halkalar oldugundan her iki sorun da çözülmüş oluyor. Her hastaya yapılamıyor sanırım, hasta seçiyorlar bu işlem için...

Bir dizi tetkikten sonra hastanın uygun olduğuna karar verilirse çeşitli lazer tedavileri de uygulanabiliyor. Mesela bir tanesi tek gözün miyop bırakılması... Hipermetrop sorunu olan 40 yaş üstü hastalara bu işlem yapılırken hastanın en az gören gözü miyop bırakılıyor. tedavi sonrasında iki göz açıkken uzak da yakın da çok iyi görülebiliyor. tek tek bakıldığında miyop bırakılan göz tabii uzağı biraz az görüyor.

Bir de lens tedavisi uygulabiliyor. Göz içine gözdeki orjinal merceği taklit eden mercekler yerleştiriliyor ama bu da her hasta için uygun yöntem değil bunun için de hasta seçiliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

göz çizdirme operasyonu dedikleri bir yöntem var.

arkadaşımın babası olmuştu ben de bu sayede öğrendim.

bu operasyonlarda geri dönüş olmuyormuş.

uzmanlarda ameliyat sonrası komplikasyonlardan genelde bahsetmiyorlar.

işin proflarından birden fazla görüş alman sanırım daha kafa açıcı olur.

geçmiş olsun.

Teşekkür ederim :) İnternnette birkaç lazerle çizme operasyonu deneyimi okudum ve hemen bu işlemden vazgeçtim..:D 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@gloria yemin ederim süpersin :D

Sen şimdi bana İstanbul'da bir uzman da bulursun dimi :kiss: 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.