Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İFTARDA NE YİYELİM.....

karçiçeği_m

Önerilen İletiler

hiç bir iftarda bu dediklerinizden yiyemedim :( kahvaltı yapıyorum.midem de bir sorun var ama ne bilmiyorum yemek yiyemiyorum 2senedir iftarda.aç karnına yemek dokanıyo:D sahurda kahvaltı iftarda kahvaltı ooff offfff

kıyamam sana....bak bende artık bunları yemeyecem.,kahvaltı yapcam....(sanki biz yedik sen kaldın allam yaa) :online2long:

şaka bir yana geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum bende yiyemiyorum benim de midede problem var......insanın istediğini yiyememesi çok kötü....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün yine ziyafetteyim ^_^ aksama Parkorman Pine Club'de yemekteyiz iftar menüsünü de önceden sectik :sorcerer: iftar tabagi( icinde kahvaltilik fln türü bi ben yokum :D ), zeytinyagli yaprak sarma :blushing:, kirmizi mercimek corbasi(acaip krotonlu mu ne), Begndili dana et(soslu flnmis :mellow: ), cevizli kabak tatlisi :lol:, icecekler birde boza var icsem mi :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bütün canlılardan sadece kedi...yemek için köleliği kabul etmeyen tek canlıdır...

Ama şöle gloria'nın yapacağı.. Bol etli,hafif acılı,azdoğranmış patatesli bir güvece hayır diyemem.?

Eğer yok derse onun için en zor şey karanlık bir odada bir karakedi bulmasıdır.

Zavallım çok acıkmıştır... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 10 ay sonra...
et güveç

börek

tatlı olarak hafif birşey olsun yalancı tavuk göğsü mesela

afiyet olsun

t46632_TavukGogsu.jpg

Bugünlerde seni takip ediyorum biraz...Yakında vazgeçerim merak etme...

İftarı biraz sert yapmıyor musun...Güveç ve börek...Hadi çorba ve güveç olsa birşey demeyeceğim de...

Aslında ben güvecin yanında başka bir yemek tasavvur edemem. Sıcak lavaş ekmeği, acı yeşil biber ve acı kırmızı soğan...

Mercimek Çorbası

Tarifi: Yok daha neler...

Düdüklü tencereye çok az birşey yağ koyun. Önceden yıkayıp süzdüğünüz kırmızı mercimeği biraz bu yağda pişirin. Üzerine suyunu ekleyin. Et bulyon sallayın miktara göre bir iki adet, biraz karabiber, çok az biraz kimyon ve biraz da tuz. Herşey göz kararınca. Mercimeğin şaftı kayıp tamamen moleküllerine ayırana kadar pişireceksiniz.

Ayıkladığınız sarımsakları ezin. En küçük tavanıza biraz yağ koyun ardından içine sarımsakları sallayın ve hemen ardından bir miktar salça sallayın ve pişmeye yakın birazcık kırmızı pul biber.

Düdüklü tenceredeki mercimekten kaselere boşaltın ve tavanızdaki "avcar" dan mercimeklerin üzerine gezdirin. Yanına bir de limon ilave ederseniz muhteşem olacaktır. Mercimekleri ayarlayamayıp suyunu az koyanlar korkmasınlar düdüklü tencerenin ağzını açtığınızda mercimeğe sıcak su ekleyerek inceltebilirsiniz.

Maklube ve (sadece maklube'de olur)

Tatlımız-

Künefe (Hatay)/Kadayıf-ama illaki Diyarbakır usulü...İsteyenler fırın sütlaçda yapabilirler ama bugün biraz fazla acıktım internette börek tariflerine bakarken o yüzden illaki sert birşeyler de lazım...

Börek tarifleri de Sahur için di...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Bugünlerde seni takip ediyorum biraz...Yakında vazgeçerim merak etme...

İftarı biraz sert yapmıyor musun...Güveç ve börek...Hadi çorba ve güveç olsa birşey demeyeceğim de...

Aslında ben güvecin yanında başka bir yemek tasavvur edemem. Sıcak lavaş ekmeği, acı yeşil biber ve acı kırmızı soğan...

Mercimek Çorbası

Tarifi: Yok daha neler...

Düdüklü tencereye çok az birşey yağ koyun. Önceden yıkayıp süzdüğünüz kırmızı mercimeği biraz bu yağda pişirin. Üzerine suyunu ekleyin. Et bulyon sallayın miktara göre bir iki adet, biraz karabiber, çok az biraz kimyon ve biraz da tuz. Herşey göz kararınca. Mercimeğin şaftı kayıp tamamen moleküllerine ayırana kadar pişireceksiniz.

Ayıkladığınız sarımsakları ezin. En küçük tavanıza biraz yağ koyun ardından içine sarımsakları sallayın ve hemen ardından bir miktar salça sallayın ve pişmeye yakın birazcık kırmızı pul biber.

Düdüklü tenceredeki mercimekten kaselere boşaltın ve tavanızdaki "avcar" dan mercimeklerin üzerine gezdirin. Yanına bir de limon ilave ederseniz muhteşem olacaktır. Mercimekleri ayarlayamayıp suyunu az koyanlar korkmasınlar düdüklü tencerenin ağzını açtığınızda mercimeğe sıcak su ekleyerek inceltebilirsiniz.

Maklube ve (sadece maklube'de olur)

Tatlımız-

Künefe (Hatay)/Kadayıf-ama illaki Diyarbakır usulü...İsteyenler fırın sütlaçda yapabilirler ama bugün biraz fazla acıktım internette börek tariflerine bakarken o yüzden illaki sert birşeyler de lazım...

Börek tarifleri de Sahur için di...

Bekir'im sen beni takip et pişman olmazsın yemek konusunda hem iddialıyımdır hemde damak zevkim iyidir..

Ramazanda herşeyi yiyeceğini sanıp en az üç-dört kilo eksikle çıkanlardanım..

seninde şu mercimek çorbası tarifin hiç fena değil hani ama benim acıyla pek aram yok,daha doğrusu severimde mide sakat..

Yalnız merak ettim künefede Diyarbakır usulu nasıl birşey olaki?(of şimdi ne güzel yenirdi) :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.