Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kar Küreyici - Snowpiercer - Seol-gook-yeol-cha (2013)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Kar Küreyici - Snowpiercer - Seol-gook-yeol-cha (2013)

Değişik bir film desem yerinde olur. Bilim kurgu biraz karamsar biraz gerçekçi ve biraz da farklı diyelim. Dünya büyük felaketten sonra sadece bir trene kalmış ve bu tren insanları sınıf farkına göre ayırarak dünyanın çevresinde dönerek yaşamı devam ettiriyor. Yetenekli Koreli yönetmen Bong Joon-ho çok iddialı, görsel açıdan çarpıcı ve zengin, tatmin edici fütüristik epik filmi diyebiliriz. Birçok yönden tamamen saçma olsa da, kaynak, materyal ve diğer açılardan çok akıllıca çekilmiş bir film diyebiliriz. Bu akıllıca ve ilgi çekici, ama karmaşık bir şekilde sosyal sınıf sorununu inceleye film inanılmaz bir yolculuğun öyküsünü anlatıyor diyebiliriz. Kaçırmayın diyeceğim ama tam olarak diyemiyorum. Bu filmin bizi nereye götüreceğini henüz karar veremedim. Size bırakıyorum.

Yönetmen: Joon-ho Bong
Oyuncular: Chris Evans, Kang-ho Song, Ed Harris, John Hurt, Tilda Swinton, Jamie Bell

post-2-0-97237200-1414809243_thumb.jpg post-2-0-52453300-1414809244_thumb.jpg

post-2-0-07151100-1414809245_thumb.jpg post-2-0-46422800-1414809245_thumb.jpg

The Earth's remaining inhabitants are confined to a single train circling the globe as revolution brews among the class-divided cars.

Director: Joon-ho Bong
Cast: Chris Evans, Kang-ho Song, Ed Harris, John Hurt, Tilda Swinton, Jamie Bell

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Benim bu filmle ilgili düşüncem son zamanlarda izlediğim en iyi distopik filmlerden birisi yönünde olduğu... Film derdini bence iyi anlatmış.

İzlediğimden bu yana sürekli filmi hatırlıyorum, bana kendisini unutturmuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...
  • Admin

Küresel ısınma inkar edilemeyecek kadar önemli bir probleme dönüşünce dünya üzerindeki ülkeler onunla mücadele edebilmek için CW7 adlı bir kimyasal maddeyi atmosfere salar. Dünya soğumaya başlar. Öylesine soğur ki büyük bir hızla yeni bir buzul çağına girilir. Yeryüzündeki insanların neredeyse hepsi ölmüştür. Geriye kalan 1000 kişi yaşayabilmek için sürekli hareket halinde dünyayı turlayan 1001 vagonlu bir trene sığınır. Karları küreyerek yoluna devam eden bu trenin, onun hikayesini anlatan 1982 yapımı çizgi romanın, 2013 yapımı filmin ve yeni gösterilmeye başlanan 2020 yapımı dizinin adı Snowpiercer. Eğer bu hikayeyi ilk kez duyuyorsanız ve ilginizi çektiyse diziyi ve çizgi romanı şimdilik boşverin. Güney Kore sinemasının -bence- bugüne kadar yapılmış en iyi filmini izleyin. Spoiler kaygısı taşıyanlar burada bizden ayrılabilirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.