Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Arkadaşlar... Bence bu ülkenin bir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e daha ihtiyacı var..şu anki durum belli...her taraf kara çarşafla dolaşan,başörtülü bayanlarla dolu... erdoğanın "elhamdürillah şeriatçıyız","yeşil kaldırım medeniyettir","Onkasım'da yaygara kopartıldı","İSTİKLAL MARŞI okunurken sap gibi dikilmenin anlamı yok" sözleri (ve bunun gibi daha biçok DENSİZ lafı) hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?erdoğan Cumhurbaşkanı olursa olacaklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapmayın arkadaşlar, Atatürk'ü veya bir başkasını beklemeyin boşuna. yazık etmeyin kendinize. kimileri durmadan diyor ki "osmanlının çöküşü gibiyiz" o kadar da yapmayın arkadaşlar. Türkiye güçlü bir devlettir. geleneksel siyasi yapısı vardır (laiklik, cumhuriyet) ve bunlara kimse zarar veremez. 70 milyon insan var. dünyayla rekaber eden markalarımız var, ordumuz var, aklı başında zeki gençlerimiz var. artık kendi bilimadamımızı doktorumuzu mühendisimizi kendimiz yetiştiriyoruz. telaşa ne gerek var?

vazgeçin artık şunu sormakta "nerde kaldı Atatürk?" Atatük bu cumhuriyeti, bugün dünyanın birçok yerinde olmayan cumhuriyeti laikliği kendi birikimi sayesinde kurdu. var mıydı ondan önce "cumhuriyeti ilan etmek lazım" diyen? Atatürk bu birikimi, dünya görüşünü gece gündüz çalışarak, Türkiye'ye dünyadan bakarak, okuyarak, öğrenerek sağladı. sizin bizim ne eksiğimiz var peki? biz niye bunları yapmayıp birisinin gelmesini bekliyoruz? niye biz elimizi taşın altına koymayalım? niye? yapmayın arkadaşlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üzgünüm ama senin o dediğin gençleri ABD gibi sömürgeci devletler kapıyo..bizim o zeki gençlerimizde hemencecik atlayıveriyo...sen o gençleri beklersen daha çok kıvranırsın arkadaşım...bu devirde kimse karşılıksız birşey yapmaz...osmanlının çöküş devrinden kötü demedim ama ona doğru yaklaşıyoruz hemde din sömürgesiyle...bence o aydın genç diye adlandırdığın sömürülmek için türkiyeyi bırakan kişileri beklemekten vazgeç...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üzgünüm ama senin o dediğin gençleri ABD gibi sömürgeci devletler kapıyo..bizim o zeki gençlerimizde hemencecik atlayıveriyo...sen o gençleri beklersen daha çok kıvranırsın arkadaşım...bu devirde kimse karşılıksız birşey yapmaz...osmanlının çöküş devrinden kötü demedim ama ona doğru yaklaşıyoruz hemde din sömürgesiyle...bence o aydın genç diye adlandırdığın sömürülmek için türkiyeyi bırakan kişileri beklemekten vazgeç...

Benim kimseyi beklediğim yok. niye bekliyeyim ki mantığı nedir beklemenin? onları bekleyene kadar ben niye kendimi geliştirmeyeyim? türkiyenin nüfusu 70 milyon. elbette içinde yetenekliler var. hepsinin de yurtdışına kaçtığı yok. Türkiye'nin dünyayla rekabet eden markaları yok mu? artık standartlarımızı geliştiriyoruz kimse endişelenmesin. din sömürüsü ise ciddi konu ve iktidar da ne yazık ki dini siyasete sokuyo, bu da toplumun huzurunu bozuyor şüphesiz. ama türkiye'nin geleneksel sistemini laikliği kimse değiştiremez buna da adım gibi eminim. iyimserliğim var, kötümserliğim de var elbette; ama gerçekleri göremiyecek kadar kör de değilim. iyiyi ve kötüyü ayırdediyorum sadece o kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazı nicomedias'a ithaf edilmiştir...

Sevgili dostum, Atatürk'ü sormuşsun nerede diye bak ben yazayım nerede olduğunu..

1. bedeni ya da naşı mı desek, şu anda şayet abedeliler ya da başka bir düşmen _ müttefik tarafından kaçırılmamışsa Anıtkabir denilen anıt mezardadır. Bu anıt mezar Ankara ilinde olup bu ilin il trafik kodu 06'dır. Anıtkabir Ankara ilimizin merkez ilçesindedir...Herhangi bir ankara otobüsü ya da ankara uçağı ile lısa bir sürede ulaşılabilir...

2. Ruhu ise çocukların her devlet bayramında dediği gibi ( 23 nis, 19 may. vesaire ) ölmedi ve kalbimizde yaşıyor...

Bu takdirde, sen, Atatürk'ün ( yüce önder ) hangi bölümü ile ilgili isen, bedeni, ruhu o bölüme bakman gerekiyor.

Ulu önderi saygıyla selamlıyor sizi de en yakın bir Türk tarihçisine gitmeniz hususunda uyarıyor, ve sizi Türk hekimlerine emanet ediyoruz...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazı nicomedias'a ithaf edilmiştir...

Sevgili dostum, Atatürk'ü sormuşsun nerede diye bak ben yazayım nerede olduğunu..

1. bedeni ya da naşı mı desek, şu anda şayet abedeliler ya da başka bir düşmen _ müttefik tarafından kaçırılmamışsa Anıtkabir denilen anıt mezardadır. Bu anıt mezar Ankara ilinde olup bu ilin il trafik kodu 06'dır. Anıtkabir Ankara ilimizin merkez ilçesindedir...Herhangi bir ankara otobüsü ya da ankara uçağı ile lısa bir sürede ulaşılabilir...

2. Ruhu ise çocukların her devlet bayramında dediği gibi ( 23 nis, 19 may. vesaire ) ölmedi ve kalbimizde yaşıyor...

Bu takdirde, sen, Atatürk'ün ( yüce önder ) hangi bölümü ile ilgili isen, bedeni, ruhu o bölüme bakman gerekiyor.

Ulu önderi saygıyla selamlıyor sizi de en yakın bir Türk tarihçisine gitmeniz hususunda uyarıyor, ve sizi Türk hekimlerine emanet ediyoruz...

bozan

Teşekkürler bozan :sweatingbullets::unsure:

çılgın türkleri kızdırmasak

durgun türkler dururken :)

atatürk'e neredesin diye sormaktan yolumuzu kaybetmesek..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar ah ATATÜRK nerdesinden önce konu farklı erdoğan başa geçtikten sora olacaklar hakkında ne düşünüyosunuz dedim ama kimsenin yorum yaptığı yok...sanırım yorum yapılamıycak kadar içler acısı...ayrıca ATATÜRK kalbimizde yaşıyo demekle olmaz..kaç kişinin kalbinde ATATÜRK...bu ülke ATATÜRK düşmanlarıyla dolu haberiniz yok sanırım...o ATATÜRK kalbimizde yaşıyor diyen türk evlatları ilerde ülkü ocaklarında ATATÜRK'ü ülkeden siliceklerine dair yemin ediyolar...lütfen arkadaşlar gözlerinizi açın biraz...ülkenin doğusu kürtlerle batısı sağcılarla dolmuş durumda...ATATÜRK kalbimizde yaşıyor demekle olmuyo bi işler...ATATÜRK'ü yaşatmak için ne yapıyoruz?..asıl ATATÜRK kalbimizde yaşıyor demek kaçış yolu bence...onun için hiçbirşey yapmadan e benim kalbimde yaşıyo dersek daha çok bekleriz...ben ah ATATÜRK nerdesin derken kimse bu ülkeyi kurtaramaz demedim...ülkeye ATATÜRK GİBİ biri gelmeli ki ülke kurtulabilsin manasında dedim..zaten adam mezardan kalkıp gelicek değil...yalnız ATATÜRK gibi birinin gelmesi çok zor...ATATÜRK'ün değeri halk için bu kadar önemsiz olduğuna göre...

arkadaşlar...sanırım erdoğan hakkında konuşmak sizi pek açmadı...aslında bununla ilgili söylenicek çok şey var diye düşünüyorum ama söylemeye çakiniyoruz heralde...herneyse...konu ATATÜRK olunca baya söylendiniz erdoğana gelince gıkınız çıkmıyo...biraz şaşırdım açıkçası...saygılarımla... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 3 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.