Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Karnınız açken izlememeniz gereken filmler

Radya

Önerilen İletiler

Kuzenim haftasonu şu an gösterimde olan chef filmine gitmiş.Film nasıldı diye sordum:

"Sakın aç karnına gitme" dedi. 

MV5BMTY5NTYzNTA1M15BMl5BanBnXkFtZTgwODIw

Ama benim en sevdiğim filmler de mutfakta geçen filmlerdir.Mesela Julie & Julia

19558707.gif

Kaç yıl merak ettikten sonra nihayet izledim bu filmi.Julia'nın yengeç pişirme sahnesini izlerken, karideslerle olan hazin hikayem aklıma geldi.

Tabi mutfak filmi çok; Ratatouille en sevdiğim animasyonların başındadır..Defalarca bıkmadan izleyebilirim..smile.png

1914293_252498975236_7795141_n.jpg?oh=f0

Acıktıran filmlerin illa ki mutfakta geçmesi gerekmiyor elbette.Hemen iştahımı kabartan bir sahne düştü aklıma...

http://www.youtube.com/watch?v=WHzk03QKFQk

Off en iyisi ben mutfağa gidip yemek hazırlayayım tongue.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Chef filmi nasıl beğendin mi? Ben bi başladım pek beğenmedim yarıda bıraktım ama sen güzel dersen izlerim.

Bu mutfak filmleri türüne verebileceğim benim de birçok örneğim var, çok da severim mutfak filmlerini.

Mesela "Bella Martha" ve onun Amerikan versiyonu "No Reservations" ikisi de hoş filmler ama birbirlerinin tıpatıp aynısılar. İkisinde de oyunculuk fena değil ama ben İtalyanca'yı İngilizce'ye her zaman tercih ederim.

MostlyMartha-remake.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesela Çikolata - Chocolate filmi de güzel değil mi? İnsan onu izlerken bir market dolası çikolata yiyebileceğini düşünüyor.

Bir ara çok aradığım bir film vardı, bu da tartlar hakkındaydı, Garson Kız - Waitress isimli... Ben o filmi de çok sevmiştim.

51fEk9HNIDL._SS500_.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii ki Ferzan Özpetek'in sofralarını da unutmamalı. Hepsinde mutlaka mutfaklar ve o mutfaklarda bolca pişen yemekler, kalabalık uzun yemek masaları var, masa sohbetleri var ama sanki en en çok da His Secret Life - Cahil Periler da buna rastlanıyor.  Zaten en sevdiğim filmi de bu film. Yani hepsini çok seviyorum da en çok bunu seviyorum.

HisSecretLife_key_%7B41F86DB4-CEB3-4A96-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@Radya yaaaa çok iyi oldu bu sayfa :)

Fatih Akın'ın filmleri de genelde mutfak sahneleri içerir ama tabii  bir Soul Kitchen: Aşka Ruhunu Kat kadar değil. Üstelik onun filmlerinden Birol Ünel de oynuyor ben de hastasıyım kendisinin :P

soul-kitchen-resim1.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İzlemediklerim ama listemde olanlar da var buraya da yazayım izlemek isteyenler olursa diye:

Tortilla Soup

Mystic Pizza

Eat Drink Man and Woman

Toast: Tost

Love's Kitchen: Aşk Mutfağı (2011)

Estômago: Hayatın Mutfağı (2007)

Big Night (1996)

La Cucina (2007): Mutfak

Bon Appetit (2010): Afiyet Olsun - Bunu seyretmiş de olabilirim hatırlamıyorum

The Lunchbox (Bu filmi epey merak ediyorum)

Les Seveurs du Palais

Tampopo

Vatel

Love and the Lemons

Yine izlediklerime geri döneyim: A Touch of Spice: Bir Tutam Baharat, Türkiye Yunanistan ortak yapımı olan film de gayet lezzetli bir filmdi smile.png

politika-kouzina.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.