İçeriğe atla


Fotoğraf

YouTube videolarda yaşanan takılmalar için İnternet Servis Sağlayıcılarını Suçladı

YouTube Takılma Video İSS

Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 Admin

Admin

    Süper Üye

  • ™ Admin
  • 51.780 İleti

Gönderi Tarihi: 09 Temmuz 2014 - 03:50

YouTube videolarda yaşanan takılmalar için İnternet Servis Sağlayıcılarını Suçladı

 

YouTube internet servis sağlayıcılarını suçladı
Videolarda yaşanan takılma ve düşük çözünürlük gibi sorunların sebebi olarak internet servis sağlayıcılarını gösteren YouTube yeni bir tartışmayı başlattı.
 
youtube-logo.jpg
 
Tüm dünyada en çok kullanılan video paylaşım platformu olan YouTube, internet servis sağlayıcıları karşısında beklenmedik bir tavır sergiledi. Video izlerken yaşanan yavaşlama, çözünürlük düşüklüğü ve takılma gibi sorunlar için mesuliyet kabul etmeyen YouTube, bu tür durumlar için internet servis sağlayacılarını suçlamaktan geri kalmadı.

Bu durumu kullanıcılarına katılmak için girişimlerde bulunan firma, internet servis sağlayıcılarının sunduğu performansın ölçülmesini sağlayan Video Quality Report servisini kullanıcılarına sundu. Daha önce de online içerik sağlayıcısı Netflix benzer bir tepki göstermiş ve yüksek çözünürlükte video izleyememekten şikayet eden kullanıcılarına karşı internet servis sağlayıcılarını suçlamıştı. Bu açıklamasından sonra servis sağlayıcıları ile karşılıklı bir atışmanın içine giren Netflix‘e benzer bir açıklamada bulunan YouTube‘un da servis sağlayıcılarından tepki görüp görmeyeceği ise henüz bilinmiyor.
 

facebook.jpg
twitter.png
google-plus.gif
youtubelogo.jpg
turkwiki.gif
İletişim
Cevap ekle