Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Metin Caliskan

Turkiye Turları ve Gezi Anıları

Önerilen İletiler

Cappadocia bir doğa harikası ve unesco tarafından koruma altında olan bir bölge. Urgup bölgesinde olan bir otele gittik. Bu otel yazları serin kışın ise sıcak olan doğal havalandırma sistemi vardı. Otel çok geniş oadası vardı. Tur rehberimiz ile orta Hisar bölgesine gittik. Orta hisar iki katlı meyve bahçeleri içinde bulunan çok güzel evlerden oluşmuştur. Sabah çok güzel tamamı organik ve doğal sabah kahvaltısı yedik ve sade kahve içtik. Tur rehberimiz zelve açık hava müzesine gittik. Cappadocia balon tour katıldık ve 250 metre yüksekliğe çıktık buradan çok güzel cappadocia manzarası vardı ve gökyüzünde çok sayıda balon uçuyordu. 

 

 

Cappadocia balon tour sonrası şampanya ile kutlama ve balon uçuş belgesi verdiler. Devren ve pasabag valley gittik. Pigeon valley gittik ve burası başta pigeon olmak üzere çok sayıda kuş uçmaktadır. Cappadocia göreme açık hava müzesine gittik ve burada çok sayıda cave ve peribacaları vardı. Saklı cave kilise vardı ve Hristiyanlık burada yayıldıktan sonra avrupada yayılmıştır. Goreme açık hava müzese insanlar dini ibadetlerini ve yaşamlarını devam ettirmişlerdir. Avanos kasabasına gittik ve burası ise türk el sanat eserleri ve hediyelik eşya satan dükkanlar vardır. El dokuması halılar ve deriden yapılmış çok çeşitli renk ve desen bay bayan giysileri vardır. 

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.