Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AAA KAFAYI YİCEM YARDIM EDİN

alpuzuner

Önerilen İletiler

9b6115a804.jpg

(üzerine tıklarsanız resmin daha büyük boyutunu görebilirsiniz. Ha bir de unutmadan bu çizimde evleri tarla, kuyuları da göl olarak düşünün. Bu çizim diğer sorunun cevabı oldugundan değiştirmedim.)

A3 bağlantısı C evinin altından/üstünden geçiyor sanırım sorunun koşullarına aykırı :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 65
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

NORMALDE BU SORU BÖLE DİİL AMA BEN O ŞEKİLLERİ BU BİLGİSYARDA ÇİZEMEM O YÜZDEN BU ŞEKİL DE ANLATİORUM;

A,B,C=GÖL D,E,F=TARLA ŞİMDİ;

A B C

D E F

A,B,C GÖL OLDUĞUNU BELİRTTİM A=D,E,F Yİ SULUYCAK B DE AYNI ŞEKİLDE C DE AYNI ŞEKİLDE D,E,F Yİ SULUCAK BU SULAMA İŞLEMİ ÇİZGİLER HALİNDE OLUCAK YANİ A'DAN E YE DORU BİR ÇİZGİ CİZERSEK B'DEN D'YE DORU BİR ÇİZGİ ÇİZEMİYCEZ ÇÜNKÜ ÇAKIŞIOLAR BUNLAR BÖLE BİRBİRLERİYLE ÇAKIŞMADAN 3 GÖL 3 TARLAYI SULUYANA KADAR DEWAM ETCEK BEN BU SORU ÜZERİNDE KAÇ GÜNDÜR UĞRAŞIORUM AMA BİR TÜRLÜ BULAMADIM CEWABINI LÜTDEN BANA YARDIM EDİN :wub::wub: ÇİZGİLER DAİRESEL ŞEKLİNDE OLABİLİR C,A'NIN ÜZERİNDEN GEÇİP D Yİ SULUYABİLİR AYNI ŞEKİLDE A'DA C'NİN ÜZERİNDEN GEÇİP F'Yİ SULUYABİLİR BU B İÇİNDE GEÇERLİ :sorcerer::sorcerer:

OFFFF YA NİE ANLMADINKİ?????????????????

A B C BUNLAR GÖL

D E F BUNLAR TARLA

BU GÖLLER YANİ HARFLERLE TARLALARI SULUCAN AMA HİCBİR CİZGİYİ YAĞARKEN ÖBÜR ÇİZGİYLE ÇAKIŞMICAK ÖRNEĞİN A EYİ SULARSA B DYİ SULUYAMICAK CÜNKÜ BU İKİ NOKTA X oluo yani bi NOKTA OLUŞUO AMA BİZ HİÇBİR NOKTA OLUŞTURMDAN YAPCAZ HER BİR GÖL 3 TARLAYI SULUCAK ŞEKİLDE YAPICAZ AMA İLLA BİŞEY ÇIKIO WE BİR NOKTA OLUŞUO AYNI YERDEN GEÇİOLAR WE BEN BU OLAYA SİNİR OLUORUM :angry2::angry2:

soru bu şekilde sorulmuş. Okuyorum çizgiler kesişmeyecek diyor ok...

su kanallarının nereden geçeceği konusunda bir şart yok. Yani bence su kanallarından birinin alttan veya üstten geçmesinin bir sakıncası yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu %1 de ancak böyle alttan/üstten geçerek çözdüler herhalde :lol::lol::lol:

şimdi sen yazdığın bu iletiyle sorunun cevabını kabul ediyor mu oluyorsun etmiyor mu oluyorsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NORMALDE BU SORU BÖLE DİİL AMA BEN O ŞEKİLLERİ BU BİLGİSYARDA ÇİZEMEM O YÜZDEN BU ŞEKİL DE ANLATİORUM;

A,B,C=GÖL D,E,F=TARLA ŞİMDİ;

A B C

D E F

A,B,C GÖL OLDUĞUNU BELİRTTİM A=D,E,F Yİ SULUYCAK B DE AYNI ŞEKİLDE C DE AYNI ŞEKİLDE D,E,F Yİ SULUCAK BU SULAMA İŞLEMİ ÇİZGİLER HALİNDE OLUCAK YANİ A'DAN E YE DORU BİR ÇİZGİ CİZERSEK B'DEN D'YE DORU BİR ÇİZGİ ÇİZEMİYCEZ ÇÜNKÜ ÇAKIŞIOLAR BUNLAR BÖLE BİRBİRLERİYLE ÇAKIŞMADAN 3 GÖL 3 TARLAYI SULUYANA KADAR DEWAM ETCEK BEN BU SORU ÜZERİNDE KAÇ GÜNDÜR UĞRAŞIORUM AMA BİR TÜRLÜ BULAMADIM CEWABINI LÜTDEN BANA YARDIM EDİN :wub::wub: ÇİZGİLER DAİRESEL ŞEKLİNDE OLABİLİR C,A'NIN ÜZERİNDEN GEÇİP D Yİ SULUYABİLİR AYNI ŞEKİLDE A'DA C'NİN ÜZERİNDEN GEÇİP F'Yİ SULUYABİLİR BU B İÇİNDE GEÇERLİ :sorcerer::sorcerer:

Yaw bende bulamadım.Ama birşey diyecem bu üç göldeki suyla üç tarlayayımı sulacağız o zaman şunu yap buda bir yol sayılır.Sana göleri suların birleşmeyecek dememiyse.Yapcağın tek şey önce 1 göldeki 2ci GÖLE akttar.3. gölün suyunu 2.göle aktar alsana üç gölün suyu bir arada şimdi.BANA ŞART KOŞMAMIŞ ÜÇ GÖLÜN SUYU BİRBİRİNE KARIŞMAYARAK.VE DAHA SONRA TEK BİR GÖL ELDE EDERİZ BÖYLELİKLE ÜÇ GÖLE ÜÇ TARLAYA SU VERMİŞ OLDUK. :D

hhhwo1.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben kabul edecek merci değilim

bunu soruyu sorana sormalı..

benim düşüncem şü:

bu sorunun cevabı: böyle bir sistem olası değil :clover:

Ben bu mantıktayım çünkü baktığımda sorunun kalıbında böyele bişi görmedim ve şartlarına baktığımızsa üç gölün suyuyla üç tarla sulanacak değilm.Şimdi bu sorunun cavbını neden kabul etmediğiniz anlıyamıyorum .Yoksa böylemi düşünüyorsunuz ben o kadar uğraştım bulamadım bu kadar kolay birşey kabul etmiyorumu diyosuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu mantıktayım çünkü baktığımda sorunun kalıbında böyele bişi görmedim ve şartlarına baktığımızsa üç gölün suyuyla üç tarla sulanacak değilm.Şimdi bu sorunun cavbını neden kabul etmediğiniz anlıyamıyorum .Yoksa böylemi düşünüyorsunuz ben o kadar uğraştım bulamadım bu kadar kolay birşey kabul etmiyorumu diyosuz.

ben sn. gloria ya cevap verdim siz niye alındınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben sn. gloria ya cevap verdim siz niye alındınız

Fark edersez.benim cevabın altına yazmışsız.Ve sadece sizin yazdığına baktım bunu bana yöneltiğiniz sandım.Şimdi üsteki yazıyı okumadınızmı diyeceksiz ben ayrıyeten msnedeki arkadaşımla konuşuyordum ikide bir birşeyler yazdığında pek fark etmemişim.msneyi birşeyler gelince bende msneye tıklıyordum bu da benim görmemi sağladı. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fark edersez.benim cevabın altına yazmışsız.Ve sadece sizin yazdığına baktım bunu bana yöneltiğiniz sandım.Şimdi üsteki yazıyı okumadınızmı diyeceksiz ben ayrıyeten msnedeki arkadaşımla konuşuyordum ikide bir birşeyler yazdığında pek fark etmemişim.msneyi birşeyler gelince bende msneye tıklıyordum bu da benim görmemi sağladı. :(

:clover::clover::clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar bı de bu sekle bakın burda cesme gol faln yok ama elktrık var aynı sey zatn bı ınceleyın cevap bu bencee.

yaaaaaaaa nasıl koycam buraya seklı heheheh:) sekıl bende ama koyamıyorumm

ama cozumde kesınlıkle baska bı golun altından yada ıcınden bı boru gecmek zorunda kı zaten bunu yapmamaız hakıında bısey dememıslerrrr

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Eğer bir gölün kollarını tek seferde ikiye ayırırsak kullanabileceğimiz bir boş alan kalıyor.Aksi taktirde tıkanıyor.Dikkatinizi çekmek istediğim şey şu: su kanalları çakışmıyor, bir tane geliyor ikiye ayrılıyor.Bundan sonra bir tane boşluk kalıyor.O da zaten ihtiyacımız olan yolu açıyor.Görüş ve yorumlarınız bekliyorum.Teşekkürler... :) Bu arada herhangi bir gölün üzreinden diğerinin suyu geçerse çok basit olmaz mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şekli göndermeye çalıştım ama yapamadım...Bana göre her iki taraftada aynı sayıda eleman olması işe simetri katıyo o yüzden herşey çift hale geliyo aynaya bakmak gibi bişey.O yüzden ne yaparsak yapalım bir yerden geçen şey simetrik olarak karşılandığı için bir noktada kesişiyolar.O yüzden bence yapmamız gereken bir kanaldan iki kanal açmak.Bu sayede bir boşluk olacak ve ordan da kalan kanal geçecek ve hiçbiri kesişmeyecek.Şöyle ki: ortadaki gölden bir daire çizin kanal ordan geçsin.aşağıdan dolaştırın.Bu kanl ortadaki tarlaya gelsin ve o tarlanın içinde ikiye ayrılarak diğer tarlalara gitsin.Bu durumda bir koldan üç tarlada sulanır.Gördüğünüz gibi herhangi bir kanal diğreiyle çakışmıyor.Bir kanal ikiye ayrılıyor.Bunda sonra çok farklı çözümler üretilebilir.Çünkü bir yol daha açılmış oluyor.Bundan sonra çakışmadan sulanıyor ama gönderemediğim için olayı betimlemeye çalıştım.Bu arada kanal ikiye bölünüyor diye su azalmaz.Çünkü diğerlerinde üç kanala bölünen su burdan tek kanladan geçiyor...:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence yapmamız gereken bir kanaldan iki kanal açmak.Bu sayede bir boşluk olacak ve ordan da kalan kanal geçecek ve hiçbiri kesişmeyecek.

bir kanalı ikiye bölerek kanal sayısını artırınca

kesişme olasılığı da artar gibi geliyor

anlamamız için şekil vermen gerekiyor.

bunun gibi bir adreste ücretsiz bir site açarak

şekli buraya koyup link verirsen

şekli görebiliriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.