Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Altıncı Kattaki Kadınlar - Les Femmes du 6ème étage - The Woman on the Sixth Floor

gloria

Önerilen İletiler

Altıncı Kattaki Kadınlar - Les Femmes du 6ème étage - The Woman on the Sixth Floor

İspanya'da Franco diktatörlüğü devam ederken, hem bu rejimden uzaklaşmak, hem de çalışmak üzere İspanya'dan Fransa'ya gelen sıcak kanlı, eğlenceli, yaşam dolu İspanyol kadınlarının hikayesi anlatılıyor bu filmde.

Yıl 1960'lı yıllar, yer Paris. Jean-Louis Joubert zengin bir iş adamı, rutin bir hayatı ve evliliği var, disiplinli ve kalıpları olan sıradan bir hayat sürüyor. Derken hikayeye evin hizmetçisi olarak işe alınan Maria giriyor ve film artık bir Fransız filmi olmaktan çıkıp, İspanyol filmine dönüşüyor. İzlemeye doyamadım desem yeridir.

Yönetmen: Philippe Le Guay
Senaryo: Philippe Le Guay, Jérôme Tonnerre
Yapım: Fransa, 2010
Müzik: Jorge Arriagada
Oyuncular: Fabrice Luchini, Sandrine Kiberlain, Natalia Verbeke, Carmen Maura, Lola Dueñas, Berta Ojea, Nuria Solé, Concha Galán, Marie-Armelle Deguy

Paris, in the early 1960s. Jean-Louis Joubert is a serious but uptight stockbroker, married to Suzanne, a starchy class-conscious woman and father of two arrogant teenage boys, currently in a boarding school. The affluent man lives a steady yet boring life. At least until, due to fortuitous circumstances, Maria, the charming new maid at the service of Jean-Louis' family, makes him discover the servants' quarter on the sixth floor of the luxury building he owns and lives in. There live a crowd of lively Spanish maids who will help Jean-Louis to open to a new civilization and a new approach of life. In their company - and more precisely in the company of beautiful Maria - Jean-Louis will gradually become another man, a better man.

les_femmes_du.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@Admin, hani sana bir defasında bana film öner demiştim, böyle insanın yüzünde sıcak bir gülümseme uyandırsın, bittiğinde de insanı mutlu etsin diye hatırladın mı ve sen de bana Caramel filmini önermiştin. Gerçekten de tam istediğim gibi bir filmdi. İşte Altıncı Kattaki Kadınlar'ı izlerken de aynen bu hisle izledim. Birbirlerine çok yakınlar. İzlemediysen diyorum hani :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Ah... 2011'de izledim bu filmi (bir film festivalinde) evet katılıyorum çok güzeldi...

Ve hatırladığım kadarıyla Çok güzel çekilmiş bir filmdi, ayrıca çok iyi oynanmış birde güncel hatırlatma aklımda kalmış 'Başarı ne kadar paranız olduğuyla değil nasıl yaşadığınıza ve yumurtalarınızı nasıl kaynattığınıza bağlıdır' YSG!

Kaçırmayın... smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.