Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yerel Seçimdeki Hileler

evrensel-insan

Önerilen İletiler

Imdat Akbaş
Hürriyet Ortaokulu 1136 No'lu Sandıkta Seçim Bittikten Sonra Kalan Boş Oy Pusulalarına "Evet" mührü basan Akp'li Bayan Suçüstü Yakalandı. Olayın Devamı ve Kadının İtirafı Kamera Kaydı İle Sabitlendi...

Suçüstü Yapıldığı Anda Daha 99 Adet Boş Oy Pusulası Vardı.

Sandık Kurulu Başkanı'nın Savunması da Hayli İlginç: Gözden Kaçmış !!!

Itiraf ve goruntu facebook'ta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fuatavni ‏@fuatavni  2h
AA Genel Müdürü seçimlerdeki üstün başarısıyla (!) TRT Genel Müdürlüğü'ne getirilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Secim sonrasi ortaya ciukanlar;

Demokrasinin boylesi;

Kars'in Susuz ilcesinde; DSP ile AKP oylari ESIT CIKTI. YAPILAN KURA'DA AKP ADAYI SECILDI.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesadufun boylesi;

M.Gokcek 1994 yilinda katildigi ilk secimlerde kaybettikten sonra, Ankara Belediye Bakanligini; ITIRAZ EDEREK KAZANMIS.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Balkon Konusmasinda, M.Gokcek'in neden bulunmadigi ortaya cikti.

M.Gokcek'in amaci, Ankara'yi aldiktan sonra; MHP'den Bahceli'ye rakip olarak MHP baskanligina aday olmak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Secimdeki Hatay'in COK SESLILIGININ ORNEGI.

Secimi kazanan CHP adayinin, AKP'den CHP ye gecmesi ve taban olarak ta, MHP'nin oylarini almasi.

Iste bu Hatay'in o bilinen tarihi ve kulturel her turlu etik degerdeki COK SESLILIGININ en guzel bir ornegi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart'ta yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Yıldız 'Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış' dedi. Öte yandan Enerji Bakanlığı da Bakan' Yıldız'ın açıklamalarından sonra 30 Mart günü yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili açıklama yaptı ve fotoğraf servis etti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, yoğun fırtına nedeniyle Adana'nın Yüreğir ilçesinde elektrik direklerinin ve trafolarının yıkıldığı belirtildi.

Açılan sandık yüzde 97

Kedilerin trafolara göre dağılımı:

Tekir: %32

Sarman: %26 ...

Van: %18

Ankara: %17

Diğer: %4

10003454_10152288303849909_1818988973_n.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BkJ1WN_IIAE56UD.jpg

% Hiç Baattin
‏@BaattinMorley
- Tam sayım başlayınca, her biriniz başka bir trafoya gireceksiniz. Anlaşıldı mı?

+ Anladım efendim. #KediLobisi pic.twitter.com/f4ps7Uaci9

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

seçimlerin ne kadar şaibeli olduğu özellikle pilot şehirlerde sandığa yansıyana iradenin

halkın değil AKP'nin torbalarla taşınan oylarının olduğu aleni ortada.

bu uğurda Ceylanpınar'da OHAL günlerini aratmayan 30 gün eylemsizlik yasağı ilan edildi.

Yalova, Isparta'nın pilot şehirleri kurtarmak için sus payı olduğunu düşünüyorum.

Ankara'da muhtemelen sonuç değişmeyecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demistik,koltuktan inmemek icin her yolu deneyecekler bunlar ve denediler.Basarilida oldular.Olmamalari icn bir engel yoktu.

CHP bir "BASCALAN"nakarati tutturarak yürüdü secime.MHP;"Bizi sokaga cekmek istiyorlar "diyerek agirbasli abi rolüne soyundu.Basbakanin sesi kisildi diye güldük belki de onun sesinin kisildigi dakikalarda kediler trafolarak yerlesmistiler!

Gerek CHP gerekse MHP TBMM'nin duvarlari arasindan kipirdamadi.AKP ise tüm gücleriyle Türkiye geneline yayilmisti.Devlet gücü AKP'den yanaydi.Maddi olarak her imkana sahiptiler.Bu imkanlari kullanmamasi zaten dogal sayilmazdi.Hele de AKP gibi yolsuzlugu seref madalyasi yapmis olan bir hükümet icin her yol mübahti.

Egri oturup dogru konusalim:CHP ve MHP cemaate güvenmekle cok büyük bir yanilgiya ugradilar.Davutoglu diyor ki;Cemaatin ya yeterli gücü yoktu,ya da yukaridan gelen emre uymadilar.Bu aciklamanin birinci bölümüne inanmak cok zor ancak ikinci bölümü cok sey ifade etmektedir;Yukaridan gelen emre uymadilar!Bunun anlami cemaatin herseye ragmen AKP'ye oy vermis olmasidir.Aksini düsününce mantiksal bir anlam icermiyor:Cemaat cumhuriyetin ve Atatürk'ün tescilli karsitlaridir.Hal böyle olunca basbakan onlara kizdi diye düsmanlarinin ekmegine yag sürme yanlisini yaparlar mi?Hayir yapmazlar cünkü asgari müsterekte yollari aynidir.Hatta bu cemaat-AKP kavgasi bir manipülasyon bile olabilir.AKP'nin herseye ragmen secimi kazanmis olmasi bize bizim hesaplarimizin yanlis oldugunu göstermektedir.

Itirazlar,oylar calindi,yakildi,vb itirazlar bir sekilde hakli olabilir ancak:Futbol macinca iyi oynamayip hakemin vermedigi bir penalti icin kiyametler koparan takim gercekte iyi oynamadigini kabul ederse bir dahaki maca daha iyi hazirlanacaktir.Cünkü adama "Hakem penaltiyi vermediyse sen birkac gol atip o hakemi utandirsaydin"derler.Simdi CHP'nin itirazlarini da ben böyle degerlendiriyorum.Sen elindeki illere bile sahip cikamamissin.Ezici cogunlukta elinde tuttugun illerde AKP neredeyse sana yetismis nefesi ensende ise bunun anlami ya AKP daha iyi calismistir ya da sen yeterince görevinin bilincinde degildin.

Reyhanlida 53 kisi parcalanarak öldü.eger AKP Reyhanli'da secimi kazanmissa o zaman CHP'nin oturup düsünmesi gerekir.Neden böyle oluyor diye.Yani bunun sucunu oylar calindiya yüklemek bile bir sorumsuzluk örnegidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herşeyi bir tarafta bırakma zamanı geldi. 

Yerel yönetimler seçildi.O yada bu şekilde şaibeli-şaibesiz-kuşkulu

Diyelim ki bu seçimde ıslak imzalı tutanaklar bile sahte

Ne değişecek ki?

Düne kadar hak aramaktan korkuyorduk.

Şimdi Hem korkuyoruz hem de inanmıyoruz.

Dün bir kurs toplantısında idim ve herkes şaibelerden bahsediyordu

25 kişilik bir  küçük gruptu

Sordum  aranızda AKP ye oy atan var mı diye

Hiç kimse ben attım demedi.

Esnaftan alışveriş yaparken de sordum

Bunca olaya karşın hakikaten bir zafer aldılar helal olsun dedim

Hiçbirisi gerçekten öyle demedi.Muhalefeti suçladılar.

İYİ DE AKP BUNLARI KONUŞTUĞUM YERDEN %50 OY ORANI İLE ÇIKTI.
NEREDE PEKİ BU OYLAR ? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'ye oy verenler hep bir beklenti icinde olanlardir belki az bir kesim gercekten ideolojik olarak AKP'ye oy veriyor ki biz buna cekirdek secmen diyoruz.Yani kemiklesmis secmen,her partide vardir böyle kemiklesmis secmenler.Onlarin kafalarinida kesseniz yine o partiden koparamazsiniz.

Geri kalanlarin tümüde bir beklenti icindedir.Nedir bu beklentiler,bunlar maddi beklentiden öte degildir.Peki nasil bir maddi beklentidir bu?

Bundan bir secim öncesine gidelim,yani Genel Secimlere:Kilicdaroglu emeklilere vaadlerde bulunuyordu.Secim yasaklarinin baslamasina az bir süre kala;Basbakan Erdogan;Emeklilere "intibak yasasini "ortaya atti.Emekliler Kilicdaroglu'na degil Erdogan'in "intibak yasasi "vaadine kanarak AKP'ye oy verdiler ve sonuc hüsranla bitti.Emekliler o gün bugündür hala basbakan Erdogan'in sözünü tutmasini ümit ediyorlar.

Bu secim yerel idareler secimide olsa yine ayni beklentiler icindedir insanlar.Eger AKP'ye oy verirsek sunu yapar bunu yapar ümidi ile oy sandigina gitmektedirler.

Secimden kisa bir süre önce kulagima bir iddia geldi,"Mahkumlara AKP'ye oy vermeleri tavsiye edilmekte ve eger AKP kazanirsa "AF"cikartacak diye kader mahkumlarinin üzerinden oy devsirme üc kagitciligi yapilmaktadir.

Taseron firmalarin calisanlari:AKP iktidar olursa kadrolu isci olacagiz ümidi ile oy kullanmaktadir.

Bu ümitlerle tam üc dönemdir AKP iktidara getirilmektedir.Bu ümitlere bir de fonksiyonerlerin calismalari eklendiginde ortaya AKP'nin zaferi cikmaktadir.

AKP'nin yaptigi siyasi calismalar,elindeki devlet ve finans gücü iktidar olarak AKP'ye avantaj saglamaktadir ve buna karsin muhalefetin muhalefet olamamasi da AKP'nin ekmegine yag sürmektedir.CHP icinde Muharrem Ince disinda mücadele veren baska bir CHP'li yok maalesef.Yalova'yi tekrar CHP'ye kazandiran da Muharrem Incedir,Ne yazik ki Üsküdar da CHP'li Ihsan Özkes'in secim zaferini baltalayanda CHP'li bir üyedir.Gercekler acida olsa gercektir ve söylenmesi gerekir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.